PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sulu benzin

ihsanhakan
25 Mayıs 2007, 23:54
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar,
üç gün önce elmadağ türkpetrol'den depoyu fulledim,dün akşam dolapdereden kurtuluşa çıkmak için akarca yokuşuna geldiğimde motor çekişten düştü ve geri dönüp elmadağdan dolaşmak zorundakaldım.Bugün servise gittiğimde benzinde su olduğu ortaya çıktı.Bujiler değişti,depo ve karbüratör temizlendi şimdi canavar gibi oldu motor.Aman sakınha ordan benzin almayın.Ya düşünebiliyormusunuz otobandasınız ve motor biranda çekişten düşüyor,yolun ortasında kalıyorsunuz.Üç kuruş fazla kar için bu yapılacak işmi,bunların hiç insafı yokmu allah aşkına.:pr::pr::pr::pr:

frog
25 Mayıs 2007, 23:58
benzine nası su koyarlar ya....sen şikayet et o zaman.geçmiş olsun

ihsanhakan
26 Mayıs 2007, 00:03
benzine nası su koyarlar ya....sen şikayet et o zaman.geçmiş olsun

Sağol,şikayet etmeye karar vermiştim ama benzinden örnek olması gerekliymiş,serviste motora birşey olmadığına öyle sevindimki bu hiç aklıma gelmedi. Olurha taksim civarında oturan arkadaşlar varsa dikkatli olsunlar diye yazdım.

Ö.Z.€.R
26 Mayıs 2007, 00:05
Bunların cebleri dolu ama gözleri aç :farao:

frog
26 Mayıs 2007, 00:07
bu tip insanlar haram parayla nereye kadar saltanat sürebilirki:silent::farao:

Ö.Z.€.R
26 Mayıs 2007, 00:13
Aynı olayı bende yaşadım, motosikleti bakıma soktuk karburatörden su çıktı.Terbiyesiz herifler.Boğazlarından nasıl geçiyor o lokmalar, insanda biraz utanma olur.Haysiyetsiz herifler.:farao:

DARKDIAMOND
26 Mayıs 2007, 00:19
Bir Türkiye gerçeği.Güya denetliyorlar bunları.:farao:

yamyamaha
26 Mayıs 2007, 00:44
geçmiş olsun olay sadece motora yaptıgın servis masrafı deyil
olmadık zamanda sulu benzin yüzünden çekiş düşmesi kötü düşünsenize adam yolu kontrol ediyor ve tırı sollamaya kakıyor sollamanın ortasında motor çekişden düşüyor karşıdanda araba geliyor nekadar tehlikeli
sen bunları genede şikayet et depondaki benzini boşaltmış olman bişiyi deyıştırmez sende numune yok ama onların deposunda numunelik bisürü benzin var bir şekilde cezaya tabi tutulurlar ( böle bir konuda nereye şikayet yapılır bilmiyorum bilen arkadaşlar söylerse yarın bir gün lazım olur )

cemerol88
26 Mayıs 2007, 01:54
aynı şey benmde başıma geldi benzin almış eve gdip bırakmıştm motoru tekrar çalıştırmayı denediğimde çalışmadı mtr,ustayı çağırdım ve gözümle görmesem inanmazdım abartılı bi şekilde su aktı ya:)) hallolunca devam tabiki...

Khutuck
26 Mayıs 2007, 02:02
Emin misin istasyondan olduğuna? Solvent falan olsa neyse de benzine su katmak motoru anında mahveder, hemen anlaşılır? Böyle aptalca bir iş yapmazlar, bence sen deponu bir kontrol ettir?

Alcohol
26 Mayıs 2007, 02:41
arkadaslar ben BP yada Shell dısında bir benzinlikten almiyorum bi ara petrol ofisinden aldim su cikti onun icin bilindik yerlerden almak en dogru secim die dusunuyorum

nitrious81
26 Mayıs 2007, 14:37
Benımde aynı sey basıma geldı bızım oturudugumuz yer merkeze 8 km cıvarı Yenı yerlesım yerı burdan merkeze kadar tek benzınlık var kı oda bı marka falan degıl koymus 4 tane pompa kı otomatık degıl elle ayarlanıyo adam elle basıyo :) bı kere aldım dedıgın gıbı oldu motor da teklemler gaz yememler bogulmallar falan gıttık servıse tabı 5 mılyonluk benzınden 1 cay bardagı dan bıraz faZla su cıktı tabı depo sokuldu karburator pompa falan vs temızlendı. Bır daha da ordan almamaya soz vermıstım kendıme ama ne yazıkkı gecen 3 haft once oralarda benzınım bıttı tabı denıze dusen yılana sarılır mısalı almak zorunda kaldım ama bu sefer cok almıcaktım 3 lıralık aldım benı carsıya BP ye atsın dıye ama ne fayda motor hemen cekıden dustu ve BP den ustune benzın aldım hemen ama kurataramadım karburator tahlıye hortumun actık ve sanıylerce su aktı yenıden yok boyle bısı ya bu ınsanlar serefsız halsıyetsız yaratıklar Allah ın kacakcıları ıste hem sulu hem kacak benzın satıyorlar Jandarmada uyuyo.

ennginn
26 Mayıs 2007, 15:06
mümkün olduğunda fazla çalışmayan benzinciden almak lazım.Yeni gelen benzin dinlenmeden satılınca her türlü pislik bulunuyor.çok işlek yerlerden almamaya gayret etmek lazım.

marka önemli değil satıcıların düşünceleri önemli.

enis89
26 Mayıs 2007, 15:09
Dogru Kardeşim Denetim Yokmu Hiç Acaba Numune Alsın

TheNeverEnd
26 Mayıs 2007, 22:12
ya abi benim motorda çekişten düştü türkpetrolden almıştım sonra gaz yememeye başladı bende buji ve buji kablosundan kıllanıyordum benzinde su olmasın yaa yarın bi bakayım ona hay allah tam olarak nasıl gaz kesiyo benimki yüksek devir verince çok az kesiyo ama az devir verdiğimde gitmiyor sulu benzindenmidir acaba

akin_2003tr
26 Mayıs 2007, 22:50
elmadag terk petrol dediğin bu cenaze işlerinin oldugu yerdeki hani otoparkın karşınındakimi- yoksa dolap derede eski türk petroldü şimdi shell oldu hangisinden aldın tam olarak söylersen bende devamlı o cevreden benzin alıyorum hem diger arkadaşlarıda uyarmış oluruz gerekirse gider şikayet ederiz

Dogan88
26 Mayıs 2007, 23:03
arkadaşlar benzine su karıştırmıyorlardır. her istaston düzenli olarak tanklarını temizletmesi gerekir ( yağmur suyu çamur vs) pisliklerden arıdırılması için. tabi istasyon sahibi cebinden cıkacak 500-600 milyonu çok gördüğü için bu gibi sorunlarla karşılasılıyor. yalnız benzine su koymazlar buyuk ihtimal yagmur suyudur.

bestamik19
26 Mayıs 2007, 23:12
şuan dan sonra ya bp yada shell ve pompaları son model olan yerlerden alıyoruz öylemi? başıma gelmedi böyle bir olay ama dikkat etmeye çalışacağım. sigara tiryakilerinin hep aynı sigarayı içtiği gibi iyi olsun tek olsun, çekişten düşmesin.

bahadinli
26 Mayıs 2007, 23:30
kötu bısey olmadıgı sevındırıcı....
benımde aynı sey basıma geldı....
ama depom yarıya kadar dolu ıdı..20 ytl lık almıstım benzın...
motorla tekleye tekleye 40-50 ıle bı 100 km falan gıtmıstım...sonra gııttım yerde depoyu bosaltıım ve yenı benzın ıle doldurdum bo sorunda olmadı....canavar eskı halıne döndu....
bendekı sans yanı...yanyana 4 tane benzınlık var tutupta sulu olandan almısım.... :pr:

alp_tunay
27 Mayıs 2007, 02:32
Su değil herşey çıkıyor şu sıralar...Tek benzinlikten almaya çalışın....

KID333
27 Mayıs 2007, 10:55
aynı yerden ıkınıc kez alısıp ılk seferınde bısey olmamıstı ama aynı sorunu bende yasıyorum o cıwarda pek benzıncı olmadıgı ıcın ordan almak zorunda kalıyodum bende bıdaha almıcam ordan

birazblues
29 Mayıs 2007, 00:14
ben de dikkat edeyim bari bu konuya.

oficime
29 Mayıs 2007, 00:54
Airbox`un su toplamasi normal... amaci ve görevi bu zaten! Tanktada kondessuyu yani buglanma sonucu olusan suyunda olusmasi da normal.. Yillik bakimlarda tankinda temizlenmesi sart! Emismanifotunda ve Havafiltresi kutusundaki (Airbox) benzin, yag ve suy emis anindaki hava ve benzin karisiminin 4 zamanli motorun tasarimia geregi meydana gelen geritepmenin, buda kulanim sartlarina bagli olarak gerceklesen birikintilerin birik mesi sonu olusmaktadir! Kullanim sekli ve hava saartlarina göre bakim intervallerini sikilastirmanizi tavsiye ederim.. Hava kutularinin alt kisimlarinda bulunan vanali hortumda bu amacla; kullanim öncesi icin yapilan check icin tasarimlanmistir...

hersey güzel zaten

kentacdis
29 Mayıs 2007, 01:25
turkpetrol = aydindoğan.
aydin doğan = ...

şu pislik çıkaran istasyonları bir topic altında toplasak olurmu? millet ordan almasa?!...

TuğrulÖzbek
29 Mayıs 2007, 01:38
maslak opet ve sarıyer totalden başka bir yerden benzin aldığımda her zaman karbüratörden sorun çıkıyor onun için iki yer dışında benzin almıyorum

superzzt
29 Mayıs 2007, 02:03
Kabataş Türkpetrol yüzünden benimde başıma baya fena birşey geldi.Eski motorumla eve döndüm.Kapalı otoparka bırakıyorum.Otoparkçı aradı beni motorun benzin kaçırıyor dedi.Gittim apar topar.Depoyu fullemiştim bütün benzin yerde.Motor kitlenmiş bir vaziyette ertesi gün servisten adam çağıdırdım.Karburatörün memeleri açık kalmış pislikten dolayı ve kaburatör hava filtresine ve silindire benzini vermiş hava filtresindende dışarı.Depoyu bir açtılar,deponun altı kum dolu.Depo karburatör temizlendi,motor yağını benzin incelttiği için yağı değişti,...vs.

uguratac
29 Mayıs 2007, 03:20
bende BP den aldıgım benzinle yolda kaldım 4 buji + servis 110 ytl + benzini boşalttım 50 ytl 160 ytl zarar eğer benzin fişini atmamış olsaydım şikayet edicektim ama elimde ispat edecek bi belge olmadığı için bişey yapamadım

şuan sadece shell ve opetten alıyorum ve sorunum yok

pg13
29 Mayıs 2007, 22:06
sulu benzin ve sulu bira olmaz..
herkes olur sanır, ama olmaz.. :wiinkk:

SerseriMayın
29 Mayıs 2007, 22:20
cok sukur kotu bı yerde motor kalıpda senı teklıkeye sokmamıs.. benzini mumkun olduunca tanıdıın bıldıın yerden alıcaksın kımseye guwen yok artık..

myheart
30 Mayıs 2007, 00:38
motor için gerçekten ciddi bi sorunn.. Ben devamlı shell den alıyorum su ana kadar litre(10 ytl lik benzin aldıgımda depoda ne kadar benzin olacagını biliyorum) veya benzinde pislik su vb bi şeyle karsılasmadım...

TheNeverEnd
30 Mayıs 2007, 01:00
ben kağıthane karakolun tam karşısındaki benzinlikden aldım ne yalan söyleyim hangi benzinlik olduğuna dikkat etmedim ama türk petroldu diye biliyorum hatta yanında shell var onu iyi biliyorum ya şimdi motor gaz yemiyor ben nasıl temizlerim onu karburatörü söksem nasıl temizlerim bana bi el uzatın arkadaşlar :(

serko4
30 Mayıs 2007, 13:33
slm arkadaşlar şu sıralar sulu benzin benimde sorunum oldu benim oturduğum yerdeki benzinlikteki benzinler güzel bi gün çalıştığım yerde benzin bitti 5ytl lik aldım motor benzini aldığımdan beri kasıyoo kendini 110 120 giden motor 80 i geçmio o benzini aldığım yerde amcamın şerefsiz heriffff