Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : trenle motorsiklet taşıma

Sayfa : 1 [2]

ziya3406
21 Mart 2011, 19:20
bende geçen sene taşımayı planlamıştım motorumu. istanbuldan ankara ya götürecektim. ama maalesef kaldırıldığını söylediler. bu sene o yüzden motorla gidecem ankaraya:):):)

Gültekin
23 Mart 2011, 16:58
Arkadaşlar varmı başka taşıyan şu aralar

Bu ay başında Çin'e doğru yola çıkan arkadaşlar, Ankara-Kars arası taşıdılar.

http://www.transasia.biz/

alketas
26 Haziran 2011, 23:55
topiği hortlatmanın vakti gelmiş. Trenle taşıyan var mı son zamanda arkadaşlar?

mayaz34
27 Haziran 2011, 12:28
2008 yılında haydarpaşadan bozüyük'e 127 kiloluk motorumu götürmüştüm de çekmediğim çile kalmamıştı.bilet veren ve yükle ilgilenen şahıs bahşiş mi bekledi yoksa beni gıcık kaptığı birisine mi benzetti bilinmez,çıkarmadığı zorluk etmediği hakaret kalmadı.çocuk azarlar gibi azarladı kırkını devirmiş şahsımı.daha önceden bilgim olduğu için depoda benzin bırakmamış olmama rağmen boşalt diye tutturmuştu asabi şahıs."gel bak depoda benzin yok"diyorum,"sen boşalt birazdan gelip kontrol edecem"diye sölenip duruyo kendi kendine.trenin kalkmasına yarım saat kalmış beni ve motoru hala kantarın orda bekletiyor.o nu dinlemeyip götürdüm motoru yük vagonuna.vagon görevlileri agresif şahsın aksine yardımcı bile oldular.gece yarısı trenden uykulu uykulu indiğimde de yardımcı olan birileri çıktı karşıma ama uyku sersemliği bahşiş vermek aklıma gelmedi haklarını helal etsinler.
dönüşte ise o kabusu bir daha yaşamamak için bastım geldim istanbula sırtımda bir kısa kollu tişortla gece yarısı.
çok uzun lafın kısası,hala trenle motor taşınıyor mu bilmem ama memur zihniyeti değişmedikçe işimiz çok zor.
kamyonları ve şehirlerarası otobüsleri de devlet işletmiş olsa halimiz nice olurdu.
hızlı trenlerden önce zihniyetlerin hızla değişmesi gerekmez mi.

BirParçaSen
21 Ağustos 2011, 17:33
2 sene aradan sonra ben yazayım (: istanbuldan edirneye goturmem gerekıyor mondial mc 150 veya kanuni racer 200 almayı dusunuyorum blgı veırrsenz sevınırım.

_pLay_06
21 Ağustos 2011, 17:38
iyigünler hepiinize.. benim bir sorum olcak trenle motorsiklet taşıyan var mı hiç aranızda.. yeni bir motor aldım (vz 800) ama arka lastiği izmir ankara yolunu kaldırabilcek durumda değil daha önceden hiç bu duruma baş vurmamıştım çok bilgisizim bilgi verebilecek birileri varsa çok sevinirim.. mesela bi kilo sınırlaması var mı? depoda benzin olmaması gerekiomuş bunun gibi başka yasaklar var mı? hangi trenlere bindirebilirim izmir ankara arasında ve kaça patlar güvenli olur mu sakıncaları nelerdir? ve ya trenden başka ucuz alternatif varmıdır? şimdiden çok sağlun yardımlarıız için:)

taşındıgını duymustum ama sureklı yuk ındırme bndrme yaptıkları ıcın hasar gorebılıyormus bılgınıze :(

syn022
21 Ağustos 2011, 18:23
2 sene aradan sonra ben yazayım (: istanbuldan edirneye goturmem gerekıyor mondial mc 150 veya kanuni racer 200 almayı dusunuyorum blgı veırrsenz sevınırım.

Ben arabanın bagajında kırklareli'den edirne'ye getirmiştim motorumu. Otobüs'ler alıyor atarsınız onlarada birşeyler hallederler. İstanbul Edirne nolucak otobanda rahat rahat gelir.

Carbon
21 Ağustos 2011, 18:23

200 km yol bir şey değil otobanda gayet güzel bence atla motora git...

BirParçaSen
21 Ağustos 2011, 23:20
eyw saolasn oyle yaparım artık mecbur

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

200 km yol bir şey değil otobanda gayet güzel bence atla motora git...

kullanmayı bılmıyorum a2 ehlıyetım yok (: ılk baslangıcım vıteslı ıcın

ridefree45
01 Haziran 2015, 18:41
Konuyu tekrar hortlatmanın vakti gelmiş. En son mesajın üzerinden 4 yıl geçmiş. Konuyu açan arkadaşa da teşekkür etmek lazım.

Ankara'dan İzmir'e Yuki 150cc götürmem gerekiyor 1 hafta içinde. Arkadaşım tren ile taşındığını söyledi ancak bu topicte okuduğum kadarıyla o iş yıllar önce kaldırılmış. Günümüzde durum nedir, trenle taşınıyor mu, taşınmıyor ise ne tavsiye edersiniz?

originel
31 Ağustos 2016, 01:30
Son durum hakkında bilgisi olan var mı acaba?

fatih063838
31 Ağustos 2016, 02:33
Bu konuda bana da yardımcı olabilecek bilgili bir arkadaş var mı? örneğin Ankara'dan Kayseri'ye götürmek istesem?

OnlySounD
20 Eylül 2019, 23:56
Konuyu hortlatıyorum. Yük trenlerinde taşıyan var mı yakınlarda? Sanırım artık yük treni ile taşınabiliyor. Balıkesir-Elazığ sorguladım 150 tl gibi komik bir rakam çıktı. Tabi yük o gün yük treni mevcut mu önemli olan o :)

cfourtyone
21 Mart 2023, 19:59
Millet bu konuyu hareketlendirmek isterim tekrardan. Trenle motosikleti bi yerden bi yere götürmek istiyorum. ancak satış vs falan için değil. yoldan tasarruf maksat. kendim de yolcu olma düşüncesindeyim aynı trene. gittiğim yerde de gezme düşüncesindeyim. bilginiz var mı konu hakkında? nası oluyo, kaça patlıyo, ne evrak isteniyo, sabitleme işi nası oluyo, vs vs

hakan1969
21 Mart 2023, 21:02
3-5 yılda bir mesaj geldiğine göre ve ilk mesajdan sonra 16 yıl geçtiğini de hesap edersek "taşınabilir ama çok zor" gibi bir hisse kapılıyor insan. Yani gözümde canlandırmaya çalışıyorum, bir motor vagonun yanına nasıl getirilir, kimler yükler, zaten görevimiz, biz atarız siz dokunmayın mı derler, kendiniz atacaksanız motor kaç kilo, ebatları ne vs vs...Biner getiririm şahsen (zaten)... Ben otobüse bile güvenip koymadım hiç...

tecrube0
21 Mart 2023, 21:45
Teksas mi arkadas burasi atini vagona bagla inecegin durakta vagondan al :queen: Bisikleti zor kabul ettiler motosikleti kabul edeceklerini dusunmuyorum turkiyede

Asil.KurT
20 Nisan 2023, 11:07
Güncel bilgisi olan var mı?

Tundzhay
20 Nisan 2023, 11:21
Güncel bilgisi olan var mı?

eskiden yolcu trenlerinde bir adet yük vagonu da oluyordu, orda taşıyorlardı. ama sonradan kaldırıldı hemde baya önce..

şu anda en ucuz en kolay şehirler arası orobüsün bagajına atıp sende otobüsle seyahat etmen..

Asil.KurT
24 Nisan 2023, 08:39
eskiden yolcu trenlerinde bir adet yük vagonu da oluyordu, orda taşıyorlardı. ama sonradan kaldırıldı hemde baya önce..

şu anda en ucuz en kolay şehirler arası orobüsün bagajına atıp sende otobüsle seyahat etmen..

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü Whatsapp hattından yazıp sordum, (+90 507 321 82 33)
Aşağıdaki cevabı verdiler.

- Yolcu trenlerimizde motosiklet taşıması yapılmamaktadır.
- Trenlerimizde kargo vb. taşımacılığı yapılmamaktadır.

Fakat şöyle bir çelişki var, Detaylı açıklamada , TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü Demiryolu ile Yük ve Yolcu Taşımacılığı yapan bir kamu kuruluşudur, ibaresi var.

Nereye başvursak ta tekrar yolcu vagonlarının arkasına yük vagonu uygulamasını başlatsak?

espresso
24 Nisan 2023, 10:09
TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü Whatsapp hattından yazıp sordum, (+90 507 321 82 33)
Aşağıdaki cevabı verdiler.

- Yolcu trenlerimizde motosiklet taşıması yapılmamaktadır.
- Trenlerimizde kargo vb. taşımacılığı yapılmamaktadır.

Fakat şöyle bir çelişki var, Detaylı açıklamada , TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü Demiryolu ile Yük ve Yolcu Taşımacılığı yapan bir kamu kuruluşudur, ibaresi var.

Nereye başvursak ta tekrar yolcu vagonlarının arkasına yük vagonu uygulamasını başlatsak?

Eğer medeni ve gelimiş bir ülkede olsaydık bu kocaman ülkeye her yere hem pahalıya malolan hem de habire bozulup yenilenmesi için mütahitleri zengin eden otoyollarla doldurmak yerine düzgün bir demiryolu sistemimiz olurdu.
Mesela bu yaz Rize'ye arabayla gideyim ki oralarda yazın araba kiralamak da zor oluyor, etrafta gezmek için araba da lazım, İstanbul'dan arabayı trene bindirip yolcu kısmında rahat rahat gidebilsek ne güzel olurdu. Ama yol ille otoyol olacak, zamanında birileir demiryolları komunist işi diye kandırmış bizdeki yöneticileri, demiryolları atıl bırakılmış.

Konya dönecek olursak, yönetim anlayışı değişmeden trenlerde motosiklet taşıyabileceğimizi düşünmüyorum malesef. Keşke olabilse, ne güzel olurdu.

Asil.KurT
17 Mayıs 2024, 10:52
eskiden olan bir sistemi sonradan neden kaldırmışlar onu da anlamak mümkün değil, hele ki gün geçtikçe daha da lazım yani ihtiyaç olan bir durumken.

Punctum
17 Mayıs 2024, 11:04
Treni bırak, 3 tarafı denizlerle çevrili bir ülkede deniz taşımacılığı yok, deniz! İnanılacak gibi değil. Hem daha konforlu, hem ekonomik, hem hızlı, hem güvenli, hem uygar, vs.

Elin adamı şehir içi trafiğinde bile nehir üzerinde vızır vızır gemi işletiyor. En ücra köyüne kadar tren yolu var. Her Avrupa'ya gittiğimde trene ve/veya tekneye bisikletleriyle binip, hafta sonu sürüşlerine çıkan insanlara, dağ yürüyüşlerine gidenlere özeniyorum.

Trenle otomobil veya motosiklet götürebileceğiniz tek yer yine Avrupa. Edirne'den Avusturya'nın Villach kasabasına gidiliyor.
https://www.optimatours.de/

espresso
17 Mayıs 2024, 11:32
Treni bırak, 3 tarafı denizlerle çevrili bir ülkede deniz taşımacılığı yok, deniz! İnanılacak gibi değil. Hem daha konforlu, hem ekonomik, hem hızlı, hem güvenli, hem uygar, vs.

Elin adamı şehir içi trafiğinde bile nehir üzerinde vızır vızır gemi işletiyor. En ücra köyüne kadar tren yolu var. Her Avrupa'ya gittiğimde trene ve/veya tekneye bisikletleriyle binip, hafta sonu sürüşlerine çıkan insanlara, dağ yürüyüşlerine gidenlere özeniyorum.

Trenle otomobil veya motosiklet götürebileceğiniz tek yer yine Avrupa. Edirne'den Avusturya'nın Villach kasabasına gidiliyor.
https://www.optimatours.de/

90'lı yıllara kadar İstanbul - İzmir arası feribot vardı, tatile gidenler arabaları ile feribota binip hem gemide eğlenerek hem de o yolda araç kullanıp yorulmayarak İzmir'e kadar gidip oradan yola devam ediyorlardı, keşke bütün kıyı kentleri arasında böyle ulaşım olabilse derken o feribot hattını da kaldırdılar, şimdi istanbul izmir arası pahalı ve parası geçiş garantileri ile halkın cebinden çıkan köprüler otoyollar yaptılar.

Punctum
17 Mayıs 2024, 11:35
90'lı yıllara kadar İstanbul - İzmir arası feribot vardı, tatile gidenler arabaları ile feribota binip hem gemide eğlenerek hem de o yolda araç kullanıp yorulmayarak İzmir'e kadar gidip oradan yola devam ediyorlardı, keşke bütün kıyı kentleri arasında böyle ulaşım olabilse derken o feribot hattını da kaldırdılar, şimdi istanbul izmir arası pahalı ve parası geçiş garantileri ile halkın cebinden çıkan köprüler otoyollar yaptılar.

Aynen öyle. Benim büyük dedem de denizciydi. Ayvalık'ta yolcu ve yük taşımacılığı yapardı. 1940'lı yıllarda bile İzmir'den İstanbul'a gemi vardı. 100 sene geriye gitsek, 200 sene ileri gitmiş gibi olacağız şu memlekette...

ilker a.
17 Mayıs 2024, 12:26
Şu gemi taşımacılığı benim de hep aklıma gelmiştir.
Muhtemelen "maliyetler kurtarmıyor" diyerek yapmak istemiyorlardır.
Ama İstanbul'dan (örneğin Yenikapı) feibota binsen, Tekirdağ, Çanakkale, Ayvalık, İzmir gibi limanlara uğraya uğraya ta Antalya'ya hatta Mersin'e kadar giden bir hat olsa.
Denizcilikten hiç anlamam, bahsettiğim rota bir feribot için çok uzun olabilir, fikrim yok ama keşke böyle bir şey olsa.

Eskiden (eskiden diyorum çünkü artık yok) Bandırma'ya İDO seferleri vardı.
Hiç yorulmadan etmeden, Bandırma'ya inip oradan İzmir'e, Ayvalık'a vs. kaçıyordu insanlar.
Sebepsiz yere (sebebi varsa da ben bilmiyorum) iptal ettiler.
Bursa'ya (Mudanya limanına) hâlâ İDO var mı bilmiyorum, inşallah onu da iptal etmemişlerdir.

Mustafa Lee
17 Mayıs 2024, 13:09
2007-2024 TCDD değişimini okuttunuz bana teşekkür ederim. Konunun yarısında Allah Allah ne zaman açmışlar bu konuyu demek aklıma gelince şok! Artık bitireyim deyip okudum. At kenera dursun denen bir bilgi oldu. 🤦

maximusti,
17 Mayıs 2024, 13:24
köprü yapıldı diye yenikapıdan kalkan arabalı vapurları iptal ettiler, bildiğim kadarıyla günde sadece bir sefer vapur seferi yapılıyor.

demir ağlarla ördük ana yurdu dört baştan diye marşımız var ama, demir yolu taşımacalığı ülkede vasat ötesi bir durumda.

TIGERSHARK
17 Mayıs 2024, 13:53
köprü yapıldı diye yenikapıdan kalkan arabalı vapurları iptal ettiler, bildiğim kadarıyla günde sadece bir sefer vapur seferi yapılıyor.

demir ağlarla ördük ana yurdu dört baştan diye marşımız var ama, demir yolu taşımacalığı ülkede vasat ötesi bir durumda.

Bir dönem iptal ettiler ama sonradan kaldırdılar. Şu an hala seferler devam etmekte. Bana kalırsa da o gemiler ile seyahat etmek tünel var iken mantıklı değil. Tabi fiyat karşılaştırması da yapmak lazım

maximusti,
17 Mayıs 2024, 14:35
Bir dönem iptal ettiler ama sonradan kaldırdılar. Şu an hala seferler devam etmekte. Bana kalırsa da o gemiler ile seyahat etmek tünel var iken mantıklı değil. Tabi fiyat karşılaştırması da yapmak lazım

yenikapıdan seferler eskiden gerçekten ucuzdu ve anadolu yakası trafiğinden kurtarıyordu,
şu an devam ediyormu bilmiyorum yıllardır kullanmadım da, bir dönem cazip gelmemesi için epey zam da yaptıklarını hatırlıyorum.
ben ayvalık izmir tarafından dönerken mutlaka eskihisar topçular feribotunu kullanıyorum,
iyi oluyor dinleniyorsun, uykum varsa araç içinde uyuyorum, ne köprüye 400 500 tl para veriyorum, ne de 1 saatlik karadan körfezi dolaşıyorum.