PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar KASK takma kampanyası başlatalım mı??

Sayfa : [1] 2

SeRHaTeKiNci
13 Mayıs 2007, 00:44
Öncelikle merhabalar.
sitemizdeki kaza haberlerini okudukça insan çok üzülüyor.
Kazalardaki kalıcı hasarların çoğuda KASK sebebiyle oluşuyor.
Sitemizde bir KASK TAKMA KAMPANYASI başlatarak siz
bilinçli kullanıcılar tarafından çoğu kişiye KASK TAKMANIN
HAYAT KURTARDIĞI'nı kabul ettirebiliriz diye düşündüm.
Ne dersiniz???? :cat: :cat: :cat:

haluk39
13 Mayıs 2007, 00:48
ewt çok haklısın..bence her zaman kask takmalıyız.(yani motor üstünde ..),eğer takmazsak sonuçlarına katlanıcaz..bende eskiden kask takma yanlısı deildim fakat,önümde ağır bi kaza olunca kask takma yanlısı oldum...lütfen sizde kask takın....!!!!......

sheltox
13 Mayıs 2007, 00:51
cok onemli vede gerekli bi konuya deginmissin , tesekkurler , ve herkesin buna duyarli olmasi lazim ozellikle uzun yola kasksiz cikan bi cok kendini bilmezin oldugu ulkemizde...

Predator[23rd]
13 Mayıs 2007, 01:49
valla ben bu konularda cok acimasizim. kaskin ne kadar önemli oldugunu motosiklete binen herkes bilmeli ve ehliyetini almis kimseye bunu anlatma zorunlulugu olmamali. buna ragmen kask takmayan elemanlar zaten zaman icerisinden icimizden ayrilacaklar ve sorun cözülmüs olacak. o yüzden bu kampanyaya HAYIR diyorum.

siyahlimuzin
13 Mayıs 2007, 02:06
ben kampanyaya evet demek isterdim ama birkaç kere olan şey olur diye
evet ya da hayır demek istemiyorum. bilindiği üzere prometheus arkadaşımız
bir topik açmıştı. kırmızı kurdela kampanyası. ama nerde topiğin yerinde yeller
esiyor :pr: ben astım kırmızı kurdelamı. acaba kaç kişi çıkıpta ben de astım
kurdelamı diyecek diye merak ediyorum. umarım vardır da ben yanılıyorumdur.
korumalıklar diyoruz bunların en başında kaskın geldiğini düşünüyorum :cat:

SeRHaTeKiNci
13 Mayıs 2007, 02:33
arkadaşlar cevaplarınız için öncelikle teşekkürler.
@Predator[23rd]
söyledigin sözlere göre yanılmıyorsam kask takmayanları birer baş belası gibi görüyorsun. ama ben bu şekilde düşünmek yerine bu gibi arkadaşlarımıza kaskın önemini anlatmak için böyle bir fikir öne sürdüm. aslında kampanyalık bir durum yok. herşey apaçık ortada. Sitemizde bir çok kaza haberi var. güzelce inceleyen anlayacaktır ki kasksız kazalar çok ciddi sonuçlar doğuruyor.
kaza geçiren mkcelikkol abimin de dedigi gibi: "TEDBİRLİ OLMAK, PİŞMAN OLMAKTAN İYİDİR!!!":cat:

Motorize_deli
13 Mayıs 2007, 02:37
ben kampanyaya evet demek isterdim ama birkaç kere olan şey olur diye
evet ya da hayır demek istemiyorum. bilindiği üzere prometheus arkadaşımız
bir topik açmıştı. kırmızı kurdela kampanyası. ama nerde topiğin yerinde yeller
esiyor :pr: ben astım kırmızı kurdelamı. acaba kaç kişi çıkıpta ben de astım
kurdelamı diyecek diye merak ediyorum. umarım vardır da ben yanılıyorumdur.
korumalıklar diyoruz bunların en başında kaskın geldiğini düşünüyorum :cat:

benim kurdela takmaya ihtiyacım yok kimsenin ihtiyacı olamamlı korumalarımı takmayı asla unutmam yada ''amaan takıyom bişi olmuyo bari takmayım'' demem demeyin bu koruma bilincini motorun gidonuna değil kafamıza yerleştirmeliyiz :wiinkk:

siyahlimuzin
13 Mayıs 2007, 02:41
benim kurdela takmaya ihtiyacım yok kimsenin ihtiyacı olamamlı korumalarımı takmayı asla unutmam yada ''amaan takıyom bişi olmuyo bari takmayım'' demem demeyin bu koruma bilincini motorun gidonuna değil kafamıza yerleştirmeliyiz :wiinkk:

işte o kampanya korumalık fikrini gidonuna yerleştirenleri değiştirmek içindi :pr:
ama kafasına yerleştirenlerin arasına onları da dahil etmekti :cat:

marwel114
13 Mayıs 2007, 03:00
yahu ben hem gözlük kullanıyorum hem de saçlarım biraz uzun, kaskı takıp çıkarmak tam bir işkence benim için, bu yüzden ben genellikle yehir içi kullanıyorum bir de bizim şehir küçük. Üzgünüm... ben bir takıp bir takmıyorum:pale:

~~immigrant~~
13 Mayıs 2007, 03:07
ben hem gozluk takıyorum.....
hemde saclarım uzamak uzere oodugu ıcın bandana takıyorum...
kaskı takmak baya suruyo anlasılan ama bı kez kaza yaptım kaskım kafamdaydı.... kurtuldum...
bıkez kaza yapar gıbı oldum (belediye cukuru topici)
kafamı oncama carptım kask vardı hıcbısey olmadı...
ama ben bu kampanyaya hayır dıyorum.....
çünkü anlatmaya calıstıgımız sey bu zaten....
ki pronun topici bunuda ıcerıo zaten ...
anlat anlat anlatamadık bugune kadar ...
anlamayanların zaten bu saatten sonra anlama gıbı bı ımkanları yok bence...
he bı kısıyı bıle kurtarsak kardır derız ama zaten burda heryerden bu korumada bahsedıoruz....
dısarda bişeyler yapalım dersenız stand kuralım duyuru dagıtalım ok derım

Predator[23rd]
13 Mayıs 2007, 03:11
yahu ben hem gözlük kullanıyorum hem de saçlarım biraz uzun, kaskı takıp çıkarmak tam bir işkence benim için, bu yüzden ben genellikle yehir içi kullanıyorum bir de bizim şehir küçük. Üzgünüm... ben bir takıp bir takmıyorum:pale:

ben de gözlük takiyorum. bu mazeret olamaz! ama sen takmamaya devam et ...

GorkeM
13 Mayıs 2007, 03:25
marwel114
Benim de saçlarım uzun... Hatta motosiklet almadan önce 20 dakika saçlarımı yapmadan dışarı adımımı atmazdım... Şimdi motorum var kaskımı takıp çıkıyorum... Tabi beyin senin beynin...

Geçen ay kaza yaptım... Hem de şehir içinde yavaş süratte... Ama kaskımın çene kısmını yere vurdum. Neyseki kaskım kafamdaydı yoksa o uzun saçlarmı taşıyan kafamın çene bölümü paramparça olacaktı...

Aslında bu topic'e en güzel ders niteliği taşıyan şey bende var... Isteyen olursa bilgisayarımdaki "normal süratte kasksız kaza yapanların kafataslarının parçalanması" resimlerini yollayabilirim... Herkes bu resimleri kaldıramayacağı için buraya koymuyorum... Ama inanın görseniz kasksız dolaşmaktan vazgeçersiniz...

venox15
13 Mayıs 2007, 03:47
valla ben arkadaşlarımı devamlı uyarıyorum bu konuda takmak lazım taktırmak lazım:cat: :cat:

Predator[23rd]
13 Mayıs 2007, 03:54
Aslında bu topic'e en güzel ders niteliği taşıyan şey bende var... Isteyen olursa bilgisayarımdaki "normal süratte kasksız kaza yapanların kafataslarının parçalanması" resimlerini yollayabilirim... Herkes bu resimleri kaldıramayacağı için buraya koymuyorum... Ama inanın görseniz kasksız dolaşmaktan vazgeçersiniz...

sen dedin, aklima geldi. rotten.com'da kasikin ne ise yaradigini anlatan resimler görmüstüm cok zaman önce. kimseye tavsiye etmem ...

ennginn
13 Mayıs 2007, 08:29
Kask Olmadan Asla.....................................

roadmaster
13 Mayıs 2007, 21:35
kasksız çıkmam abi ........:cat:

viper_1
13 Mayıs 2007, 21:38
Kampanya değil , bedava kask bile dağıtsak ; yine de kask kafalı olanlar takmayacaktır... :farao: :farao:

fragrance_chaplin
13 Mayıs 2007, 21:48
Kask kafalılar o kadar çok ki...Nafile bu kampanyalar falan.
Kafa onların,can onların bize zarar vermesinler başka bişi istemiyorum ben!

birazblues
13 Mayıs 2007, 21:51
Valla daha taze bir kullanıcıyım. Ne kadar kaskı çıkardığımda iyi görünmeyen saçlarım olsa da yada ne kadar yaz sıcağında terden yansam da yine de nasla ve nasla kasksız deneme sürüşü bile yapmıyorum. Hatta motosiklete oturmadan önce ne olursa olsun takıyorum. Valla benim için kafam ve onun içindekiler çok değerli. Cüzdandaki para değil ki asvalta saçasın.. Beni ben yapan her şey, tüm birikimim..
Kurdele konusuna gelince evde bir tek pembe renk buldum. O da bizi bozar.. Bende ip bağladım sol elciğe.. Böylece hem yan ayağı hemde korunmayı hatırlıyorum mutlaka.

yildirim_007
13 Mayıs 2007, 22:10
arkadas sunu solım bende oncelerı kask takmayı sevmıyordum ama ne zaman ıyı salam bı kask aldım o gunden bu yana kaskı cıkarmıyorum su kalıtelı salam kasklar ucuz olsa herkes alır takar ben ce herkes once motor sonra kask alıyor
bu kısılerı mottoru hepsının yenı aldını dusunecek olursak cogu kas ne işe yarar onu bıle bılmıyor
benım sıloganım su
KAFAYI KULLAN KASK TAK

Kemal
13 Mayıs 2007, 22:24
Bence tamamen manasız bir kampanya olur. Kafasının içi boş olan herkezi bende kask takmadan dolaşmaya davet ediyorum.

Bana eğer sorarasanız sen ne yapıyorsun diye hergün motoruma biniyorum işe geliş gidişim 50 km ve ful koruma ile motora biniyorum. Eşimde aynen full koruma bana artçı. Nedeni ise çok basit ben önce kendimi seviyorum motora binmenin amacını kavramış ve buna saygı duyan biriyim.

Ek olarakta:
2006 yılında Honda güvenli sürüş seminerinde dendiği gibi senin için vucudunun hangi bölümü önemsiz ise ona göre koruma giyme derim. Ha benim kafam boş ve gereksiz diyorsan kask giyme kardeşim. Ben zaten kask giymeyen tipleri görünce ne yol veriyorum nede onların hayatını zora sokuyorum.

Ben 50 km hızla asfaltla tanışmış biriyim. Ne olduğunu çok iyi biliyorum o yüzden ortalama 80-90 km hızla giderlen full koruma olmadan asla motora binmiyorum. Hatta şöyle diyim otoparktan çıkmadan önce herşeyi kontrol ediyorum. Eeee ne de olsa ben aptalım korumasız motora binenler çooook akılllııııııııııı. Ben aptalım hatta beynim boş asfalt benim gibi beyin görmedi görmesi gerekiyor :cherry:

Arkadaşlar şaka bir yana paranızın yettiği kadar koruma alın. Benim altımda ki motor kadar para ödedim korumalarıma. Kendine saygısı olan koruma giyer intihat etmek isteyen öyle takılır. Ben motor alırken kendi alım gücümü kullandım ama bu sitede yüzlerce kişi ailemizi nasıl ikna ederiz diye tavsiye alıyor. Sırf eksik koruma yüzüncen çok dostumuzu kaybettik. Kendine ve bulunduğu camiaya saygı ve sevgisi olan koruma alır. Almayana tek sözüm asfaltta uzuvlarını görürüsem söyleyebileceğim tek şey geçmiş olsun.

Uzun yazdım ama bir cümle daha, arkadaşlar kendinizi görünmez adam gibi zannedin ona göre motor kullanın. Ben hergün trafikteyim. Onca tecrübeye rağmen bir sürü şeye şahit oluyorum. Çoğu şöför özellikle pala bıyıklı veya kadınlar ne şerite bakıyor nede sinyal veriyor. Baktınız önünüzde veya sağınınızda solunuzda malın teki var uzak durun. Hergün başıma geliyor hangisini anlatayım burada. Ona göre hareket edin sevdiklerinizi üzmeyin. Siz en iyisi olsanızda yolda çooook aptal var.

Özellikle aralardan geçmeyi seven arkadşlar aman dikkat edin. Eğer siz yolu çok iyi bilmiyorsanız aman derim. Ben özellikle dönüş yerlerine girince önüme sağlam bir araç alıyorum. Ne mal tipler var en soldan sinyalsiz en sağda ki yola giriyor.

Aman diyorum
Rüzgarınız bol olsun

deer_152
13 Mayıs 2007, 22:34
ilk zamanlar takmak zorda olsa zamanla alıstım durdugum anlarda bile kafamda duruyor ne olur ne olmaz

MrCool
13 Mayıs 2007, 23:25
Önce sürücü kursundakileri eğitmek gerek!
Bakın İzmir Karşıyaka Soğukkuyu'da bir sürücü kursu motoru:
http://img391.imageshack.us/img391/7663/image1skdi8.jpg (http://imageshack.us)

barisozcetin
13 Mayıs 2007, 23:25
kaza sırasında ölmek ya da yaralanmak istemiyorsan sadece kask değil bütün korumalarını tam olarak giyinmeyi akıl edemeyecek zekadaysan birisinin sana bunu hatırlatmasına gerek olmaz bence..

denizcimuzaffer
13 Mayıs 2007, 23:37
ne takacam kaskı korumayı yaaa:P
Mis gibi havadar geziniyom işte.
Düşünce kafam patlarmış.
sen beni kendin kadar ince kafalı mı sandın?
Ama dizin gider önce, hatta sakat kalırsın diyen densizler var!
Abi ben düşmem, düşersem de, bir takla ile ayağa kalkar, devam ederim. Soranlara da ''İndim-bindim' derim.
Koruma ne yaaaa:P ben pet şişelerden yaptım kendime. Baktım rahatsız ediyo, montun içinden söktüm falçata ile. Ne o öyle sert sert! Batıyo yaa:queen: :queen: Kask zati para tuzaa. Nolan Çin de yapılıuyo biliyon m u???Arkaaaaş söylediydi.:queen:

siyahlimuzin
13 Mayıs 2007, 23:41
ne takacam kaskı korumayı yaaa:P
Mis gibi havadar geziniyom işte.
Düşünce kafam patlarmış.
sen beni kendin kadar ince kafalı mı sandın?
Ama dizin gider önce, hatta sakat kalırsın diyen densizler var!
Abi ben düşmem, düşersem de, bir takla ile ayağa kalkar, devam ederim. Soranlara da ''İndim-bindim' derim.
Koruma ne yaaaa:P ben pet şişelerden yaptım kendime. Baktım rahatsız ediyo, montun içinden söktüm falçata ile. Ne o öyle sert sert! Batıyo yaa:queen: :queen: Kask zati para tuzaa. Nolan Çin de yapılıuyo biliyon m u???Arkaaaaş söylediydi.:queen:

umarım bunların hepsi şakadan ibarettir :farao:

Motorize_deli
13 Mayıs 2007, 23:50
işte o kampanya korumalık fikrini gidonuna yerleştirenleri değiştirmek içindi :pr:
ama kafasına yerleştirenlerin arasına onları da dahil etmekti :cat:

doğru kask gidona değil kafaya takılır :queen: :queen:
bu gün kefkene giderken yolda iki tane scooter daldı grubun arasına velet hepsi bacak kadar kask yok bişi yokk bıyyyy bıyyy geziniyolar durdurup tokatlıcaktım bitanesinide dedim nese el yeri sakat olmasın elimle işaret ettim kask nerde gibisinden ama uyandımı bilmiyorum

denizcimuzaffer
13 Mayıs 2007, 23:55
Şakası olmaz haklısınız:farao:

Bakkala giderken Kask takarız, APTALLIK İŞTE. iki adım yol, ne olur sanki:queen:

Yine şaka yaptım ama:pale:

TuğrulÖzbek
14 Mayıs 2007, 00:02
kask fetişizmi yapmaya gerek yok eğer kişi kendine önem vermiyorsa kendi sorumluğudur. yaptıkları her ne kadar diğer motor kullanan kişileri kapsasada.
bende ters mantık üreteyim
bu konu acaba foruma eklenen otomatik link için açılmış olabilir mi?
belkide piyasa yoklamasıdır? bir markanın piyasaya girmesinden önce potansiyel alıcı kitlesini yoklamak veya geridönüş alınması ile ilgili.
konu biraz afrikaya giden iki ayakkabı satıcısının durumuna benziyor
birisi diyorki burada büyük bir pazar var diğeri de buradakilerin ihtiyacı yok
hadi bakalım

viper_1
14 Mayıs 2007, 01:29
kask fetişizmi yapmaya gerek yok eğer kişi kendine önem vermiyorsa kendi sorumluğudur. yaptıkları her ne kadar diğer motor kullanan kişileri kapsasada.
bende ters mantık üreteyim
bu konu acaba foruma eklenen otomatik link için açılmış olabilir mi?
belkide piyasa yoklamasıdır? bir markanın piyasaya girmesinden önce potansiyel alıcı kitlesini yoklamak veya geridönüş alınması ile ilgili.
konu biraz afrikaya giden iki ayakkabı satıcısının durumuna benziyor
birisi diyorki burada büyük bir pazar var diğeri de buradakilerin ihtiyacı yok
hadi bakalım

Evet. Bu sayede kask_ linki iyi prim yaptı. :queen: :queen:

siyahlimuzin
14 Mayıs 2007, 01:43
Şakası olmaz haklısınız:farao:
Bakkala giderken Kask takarız, APTALLIK İŞTE. iki adım yol, ne olur sanki:queen:
Yine şaka yaptım ama:pale:

tamam asmayın suratınızı anlamıştım zaten bir öncekinde de şaka yaptığınızı :cat:

the_cayman
14 Mayıs 2007, 02:17
Öncelikle merhabalar.
sitemizdeki kaza haberlerini okudukça insan çok üzülüyor.
Kazalardaki kalıcı hasarların çoğuda KASK sebebiyle oluşuyor.
Sitemizde bir KASK TAKMA KAMPANYASI başlatarak siz
bilinçli kullanıcılar tarafından çoğu kişiye KASK TAKMANIN
HAYAT KURTARDIĞI'nı kabul ettirebiliriz diye düşündüm.
Ne dersiniz???? :cat: :cat: :cat:

Kampanya mı ... Ben şahsen bunu kampanya olarak görmüyorum. Kampanya olarak görülebilecek bir konu da değil bence.. Bir insan motosiklet gibi bir aletin üstünde yüksek hızda düşünce kafasını yere vurduğunda ölebileceğini düşünemiyorsa o insan salaktır .. Kampanyaya gerek yok isteyen takar isteyen takmaz..

Takan bilinçlidir , takmayan ise gerizekalıdır .. Ne kadar kampanya yaparsanız yapın bunun önüne geçemezsiniz bana kalırsa.. Hem kampanya neden ki .. Bu bir zorunluluk .. Sanki araba kullanıyor kask takmamak ne demekmiş ya .. Bir şart bir zorunluluk bu kampanyayla nasıl öğretilir ki.

İnsanlara canının değerini kampanyayla öğretemezsin .. Canının değerini bilen zaten iyi veya kötü kask takıyor.. Canının değerini bilmeyenlerin de beynini kazalarda yerden spatulayla kazıyorlar bu kadar basit.

Kask takmayıp kazalarda ölenlere ise hiç acımıyorum desem yeridir.. Çünkü olan sadece onlara değil ailelerine ve sevdiklerine oluyor. :farao:

myheart
14 Mayıs 2007, 02:57
kask takmak onemli değil arkadaşlar onemli olan kaliteli bi kask kullanmak.. O cin kaskları hiç bi işe yaramıyo hatta kaza anında o kask olmasa belkide hayatta kalabilirsiniz... O yuzden bilinen ve kaliteli kaskları secmeniz cok onemli...

viper_1
14 Mayıs 2007, 14:00
kask takmak onemli değil arkadaşlar onemli olan kaliteli bi kask kullanmak.. O cin kaskları hiç bi işe yaramıyo hatta kaza anında o kask olmasa belkide hayatta kalabilirsiniz... O yuzden bilinen ve kaliteli kaskları secmeniz cok onemli...

Harun böyle düşünme... Kask kullanmadıkları için çeneleri dağılan , burunları kırılan, suratları yüzülen, yanan çok kişi gördük. Tabiki kaliteli kask olması kesinlikle önemli ama en azından kafada mutlaka koruma olmalı... :cat:

kemerlim
14 Mayıs 2007, 14:18
süper olur bede bazen kask takmıyorum bundan sonra takarız ve güvenli şekilde gezeriz ama kısa mesafede takmıyodum artık her zaman kask ve diğer ekipmanları takıcam herkes bütün ekipmanları takmalı

vreon
14 Mayıs 2007, 14:41
Güzel bir konu; ama ben de bunun kampanya haline getirilmesine karşıyım.
Neden?
Çünkü; kask takmak zaten yasal zorunluluk, motorun üstüne oturuyorsan, kaskı takacaksın.
Param yetmedi, saçım uzun, yavaş gidiyorum, küçük bir bölgede biniyorum, ben çok ustayım düşmem vs. vs. hiç bir mazereti yok bu konunun.
Ben çok iyi motorcu olabilirim, hiç düşmeyebilir, hiç kaza yapmayabilirim, her zaman motoru 10 km/s hızla ve günde 1 km. kendi mahallemde kullanıyo olabilirim, ama bu sokak arasında 150 km/s ile araba kullanan bir insansının gelip de bana çarpmayacağını garanti etmez. Kafam dağılınca sormazlar mı adama öbür tarafta hani 10 km/s'le gidiyodun diye?

songokhu
14 Mayıs 2007, 17:14
1 Kanunen takmaya mecbursun bu isin kampanyasi degil egitimi olur.
2 Takmayan kendi bilir, sonucta motosiklet camiasinin nezihligini baltalamak disinda baska bir zarari yok

moto-girl
14 Mayıs 2007, 17:26
boşuna adamların kafası o kask gibi kalın hatta daha kalın.
sanki biz kendi zevkimize diyoruz kendi iyilikleri için söylüyoruz.
biri çıkıyor cok sıcak mış biri sacım bozuluyor biri aman kim ugrasacak hava atamıyorum diyo takmıyor.
hele de küçük scoterlarda cok görüyorum ve yası cok küçük cocuklar kullanıyor bunları nasıl egiteceksin.
bir yerden sonra artık insan yoruluyo uyarmakdan ama yinede dayanamıyorum üzülüyorum yine uyarıyorum hehe.
egitim sart gercekten kaza anında motordan nasıl atlıcan hangi durumda arabayı sollamıcan bunların hepsi çok iyi şekilde ögrenilmeli

TuğrulÖzbek
14 Mayıs 2007, 19:54
şapka vergi açısından daha özendirici %8 Kdv ile
kask için %18 kdv ödeniyor.
aslında ÖTV de alınması gerekir lüks tüketim malzemesi olduğu için

SeRHaTeKiNci
14 Mayıs 2007, 20:10
1 Kanunen takmaya mecbursun bu isin kampanyasi degil egitimi olur.
2 Takmayan kendi bilir, sonucta motosiklet camiasinin nezihligini baltalamak disinda baska bir zarari yok

öncelikle bu tahmin ettiginiz gibi bir piyasa yoklaması degildir.
bir diğer husus kask kampanyasından kastım Motosiklet camiasına
verilecek zararların önüne geçebilmektir. bunuda tek başıma degil
hep beraber yapabilecegimizi çok iyi bildigimdendir. yoksa bana ne
kasksız kaza yapıp; ölenden, yaralanandan..
ama bir düşünün songokhu arkadaşımızın da dedigi gibi her
bir motosiklet kazasında ölen insanlara hiç kimse kask takmamış
ondan ölmüş demiyor. motosiklet işte tehlikeli zaten o. ne de olsa
iki teker diyor. benim amacım bunların önüne bir nebze olsun geçe-
bilecegimizi düşünmemden dolayıdır. verdiginiz cevaplara çok
teşekkür ediyor, düşüncelerinize saygı duyuyorum.

Saygılar

cakalaz
14 Mayıs 2007, 20:57
Ben de warım bu kampanyada :cat:

Ya KasK TaK Ya öL :pr:

TuğrulÖzbek
14 Mayıs 2007, 21:53
cakalaz en güzelini demişsin hatta kask takmayan iki kişiyi motoru ile sallandıracaksın taksimde bak birdaha yapıyorlar mı

Octopusss
15 Mayıs 2007, 01:42
Arkadaşlar bence gereksiz bişeyi tartışıyosunuz Kask motorun bi aksesuarı değildir.Tamamen darbelere karşı açık bi otamda araç kullanıyoruz ve trafikde bizi hor goren var olduğumuzu bile farketmeyen, aynalarına bakma sureleri kadar kısa bir surede hızlarına yetişebilcek makineler kullanıyoruz.Sadece kask diğil bellik,mont,eldiven,çizme hatta boyunluk bile takmak gerekiyo.Kabul ediyorum robocop tadında ve 10 dakkada hazırlanılıyo ama o korumaların içindede canımızı taşıyoruz... Üşenmek için yanlış yer...Benim çok arkadaşım nur içinde yatıyo...

TuğrulÖzbek
15 Mayıs 2007, 01:49
nedense forumdaki herkes kaskını ve korumaları takan, trafik kurallarına uyan ve dahi hiç hata yapmayan kişiler biraz özeleştiri lütfen

Ramazan Can
15 Mayıs 2007, 09:08
arkadaslar kask takmak için bir kappanya yapsak çok iyi olur ama siyahlimuzin in de dediği gibi bu kampanyayya acaba kaç kişi uyar....tama bende bazen kask kullanmıyorum kabul ama bunu alışkanlık halinde iken bıraktım...yenide takabiliri.eger ki böyle birşey yaparsanız çıkarttığın kaskımı yeniden takarak size en büyük desteği verecem...üstelik kurye arkadaslsarım da yardım eder..bence böle bişe olacaksa stıkırlar dagıtılıp kasklarımıza takalım...ve bu stıkırları kac motorcuda cdha görebiliriz bvakalım...

Predator[23rd]
15 Mayıs 2007, 09:09
valla ben daha hic kasksiz ve özel montsuz motorumu hareket ettirmedim. trafik kurallarina ise uymam gerektigi kadariyla uyuyorum.

bu kadar özelestiri yeter ...

SeRHaTeKiNci
16 Mayıs 2007, 21:31
arkadaslar kask takmak için bir kappanya yapsak çok iyi olur ama siyahlimuzin in de dediği gibi bu kampanyayya acaba kaç kişi uyar....tama bende bazen kask kullanmıyorum kabul ama bunu alışkanlık halinde iken bıraktım...yenide takabiliri.eger ki böyle birşey yaparsanız çıkarttığın kaskımı yeniden takarak size en büyük desteği verecem...üstelik kurye arkadaslsarım da yardım eder..bence böle bişe olacaksa stıkırlar dagıtılıp kasklarımıza takalım...ve bu stıkırları kac motorcuda cdha görebiliriz bvakalım...

işte bahsettiğim nokta buydu. Ramazan kardeşim. sticker gibi yada ne biliyim bir işaret yapılabilir. degil mi.?? gerçi kafadaki kaskı zaten görüyoruz ne gerek var dimi??

yürekçe
16 Mayıs 2007, 21:46
bununla ilgili olarak tv ve radyolarda sürekli yayın yapılmalı.
trafik değil asıl cezayı azrail kestiği için kask takmalıyız

ultraukala
16 Mayıs 2007, 21:54
Bunun kampanyalık bir durumu yok motor üstüne binen her sürücü kaskını kafasına kanunen de belirtildiği gibi takmak zorunda...altta 50cclik motor bile olsa 60km/h hızla giderken kafamızın kaldırımın köşesine çarptığını düşünemiyorum...rotten'den resimlere bakmanızı tavsiye ederim...

duyulmaz
16 Mayıs 2007, 22:02
yukarıdaki basçı kardeşimin de dediği gibi o rotten den kasksız kaza görüntülerine bakın ibret alın.Montsuz bile çıkmanın aslında sorun olacağını düşünüyorum.Tamam çok sıcaklarda güneş görmeyen yerlerinizden ter de akıyor onu da biliyorum hatta dolmuşa bindiğiniz de sola virajda sağ lobunuzu kastığınızı da biliyorum ama konu bu değil nerden nereye geldi ben de anlamadım.Haa kask diyoduk...:mrgreen::mrgreen:

Ya şunu diyorum kask takmayanın başı bitten,göze üvazden(küçük sinek,doğru mu yazdım????) kurtulmasın...