PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bmw 1150 GS mi yoksa honda transalp mi

yollardogam
10 Mayıs 2007, 18:18
arkadaslar merhaba
size sormak istedigim bir kac sorum var .eger yardimci olursaniz sevinirim.cocuklugumdan beri motorsiklet kullanirim,ancak vitesli motor kullanmaya baslayalı 5 yil oldu , oda arkadasimin motoru transalp sayesinde gerceklesti.ben Mugla'nın bir ilcesinde ögretmenlik yapiyorum.epeydirde bir motorsiklet alabilmek icin para biriktiriyorum .dogruyu soylemek gerekirse icimden gelen Bmw 1150 gs ancak transalp i de begeniyorum.burada biz iki arkadas ben motoru aldiktan sonra uzun bir motorsiklet gezisine çikmayi planliyoruz .hedef 5000 km lik bir tur.bu turlarin devamida gelecek tabiki.ayrıca hafta sonlari yakindaki köylere de kisa turlar düzenleyecegiz.yani oyle bir motor alayim ki pisman olmayayim.yeterli parayi biriktirdim.yani istersem bmw 1150 gs alabilirim(14000 TL yi gecmemek sarti ile tabiki). ancak benim icin yakitta önemli .siz ne dersiniz.birde bmw 1150 gs de titresim rahatsiz edici boyutlarda mi,yani keske almasaydim dedirtir mi?hepinize şimdiden tesekkür ederim.

tubis
10 Mayıs 2007, 18:20
Sorman hata, Transalp tabii ki :) Yakıt konusunu bilemeyeceğim, 1150 lik bi motor da TA dan az yakmasın artık..:silent:

pazer
10 Mayıs 2007, 18:23
Sorman hata, Transalp tabii ki :) Yakıt konusunu bilemeyeceğim, 1150 lik bi motor da TA dan az yakmasın artık..:silent:

Tuba her ikisini de kullanıp, denedi ya, ilk cevabı yapıştırmış.:cherry:

hincesu
10 Mayıs 2007, 18:26
ne kadar paran var önemli olan bu

yollardogam
10 Mayıs 2007, 18:28
arkadaslar 14 000 i gözden cıkardım

exile
10 Mayıs 2007, 18:32
paran önemli değilse bmw al derim. transalp e göre daha üstün ama transalp alırsan daha çok destek bulacaksı ( parça servis vs.)

kingOfTheExtreme
10 Mayıs 2007, 21:17
Sorman hata r1150 nerede transalp nerede kesinlikle r1150...

sereye
10 Mayıs 2007, 22:05
İkisinin arasından;
DL 650 V-Strom seçerdim.

paylasimciturk
10 Mayıs 2007, 22:10
Sorman hata r1150 nerede transalp nerede kesinlikle r1150...

yorumsuz ama yakıt konusuna bişey diyemem.

Barış Şuşut
10 Mayıs 2007, 22:42
1150 gs le 650 transalp kıyaslamasında en çok dikkat edilecek husus birinin karburotörlü diğerinin enjeksiyonlu olması aradaki cc farkına rağmen gs yakıtta çok daha ekonomik.. transalp ise çok dayanıklkı bir motor .. transalp v motor kullandığı için titreşim daha az yani daha rahat hoş gsteki titreşimde öle KTM titreşimi gibi değil ..ben gs derim yoldaki o muhteşem gidişi mükemmel üstüne çıktığınızda o koca aletin ne kadar dengeli olduğunu hemen anlıyosunuz .. ve tabi inkar edilemiyecek başka bir gerçekte avrupa dayanıklılığı ..
maddi olarak sorun yoksa bence bu iki aletten gs tercih edilir..

yukarda exile daha çok destek bulacaksın demiş..bmw parça bakımından en sorunsuz makinalardan biridir.. 1950 li yıllara ait motorları hala yürümekte ve parça bulunabilmektedir.. ben bu güne kadar hiç bmw parçası bulamayan birini duymadım ..yetkili servisinin honda kadar çok olmadığı doğrudur.. ama bu BMW klasik alman anlayışından kaynaklanır..yani eline her anahtar alandan bmw servisi olmaz .. daha doğrusu bir BMW servisine giden diğer servislerle arada ki farkı açıkça görür..

nitrious81
10 Mayıs 2007, 22:56
Bencede kesınlıkle Bmw :)

yollardogam
10 Mayıs 2007, 23:01
varsa eger bir Bmw 1150 GS kullanicisinden sunu ogrenmek istiyorum.hem burada hemde takip ettigim diger site ve dergilerde bmw 1150 GS nin titresiminin yogun oldugunu ve vites aralıklarinin genis oldugundan dolayı vites degistirirken hos olmayan kut bir ses cikardigindan ve motorun yag yaktiginden bahsediliyor.bunlarin dogruluk payi nedir veya titresim insani gercekten huzursuz edecek kadar yogunmu hissediliyor ? tesekkur ederim.

Barış Şuşut
10 Mayıs 2007, 23:26
BMW 1150 gs bokser motor kullanır ...yani pistonlar tam 180 derecelik açı ile çalışır birilerinde gif varsa ekler heralde ..bu yüzden aşağı yukarı doğrultuda değilde sağa ve sola titreşim yapar .. ama piston hareketibalanslı olduğu için bu titrşim çok yüksekdeğildir..tabiki v motorla kıyaslanırsa titreşimi daha hissedilir ölçülerde olacaktır..

myheart
11 Mayıs 2007, 01:26
bence Bmw O kadar büyük motora gücünüz yetiyosa eger transalp yerine Bmw Alsanız daha İyi olur...

Kaiser
11 Mayıs 2007, 11:04
Tercihlerin arasında değil belki ama hem Transalpin titreşimsiz sürüşünü hem GS'in oturaklı havasını veren motor Suzuki Dl 650'dir.Hem çok yakmaz,hemde çok konforlu bir sürüş sağlar uzun yolda.Honda kadar olmasada servis desteği ve 2.el bulma ve satma kolaylığı vardır.Transalp kadar güvenilir bir motordur :cat:

exile
11 Mayıs 2007, 11:25
yukarda exile daha çok destek bulacaksın demiş..bmw parça bakımından en sorunsuz makinalardan biridir.. 1950 li yıllara ait motorları hala yürümekte ve parça bulunabilmektedir.. ben bu güne kadar hiç bmw parçası bulamayan birini duymadım ..yetkili servisinin honda kadar çok olmadığı doğrudur.. ama bu BMW klasik alman anlayışından kaynaklanır..yani eline her anahtar alandan bmw servisi olmaz .. daha doğrusu bir BMW servisine giden diğer servislerle arada ki farkı açıkça görür..

sevgili bbrr beni yanlış anlamışsın herlade, daha çok destekten kastım, arkadaşın 5000km gibi bir hedefi olması ki sende bilirsin heryerde her zaman bmw Gs servisi bulman zordur bulsanda için onu orda bırakmaya razı olmayabilir. benim vurgum motor yapısının hondanın daha basit ve karbüratörlü olması

Bmw nin çalışma şekli..
http://i87.photobucket.com/albums/k129/meansti/boxer.gif

tubis
11 Mayıs 2007, 11:29
Tuba her ikisini de kullanıp, denedi ya, ilk cevabı yapıştırmış.:cherry:

Tuğba olacak şekerim Tuğba...:cherry: :cherry:

roadmaster
11 Mayıs 2007, 11:40
bmw den şaşma arkadşım :cat:

yollardogam
11 Mayıs 2007, 21:44
sevgili Hincesu
gordugum kadariyla transalp kullanıyorsun.lutfen bana transalpin arti ve eksilerinden bahsedermisin.tesekkurler

sevgili Kaiser
Suziki 650 DL nin daha cok asfalt motoru oldugundan bahsedilir ben se yuksek yaylara da cıkmayı planliyorum.sence bu ozelliklere sahip bir motormu? tesekkur ederim.

myheart
12 Mayıs 2007, 01:55
@yollardogam Suziki 650 DL tam bi endurodur yol veya arazi için... O motorla cıkamadıgınız yerlei diğer motorlarlada cıkamazsınız...

alp_tunay
12 Mayıs 2007, 02:07
Valla şekil olarak kle500 hoşuma gidiyor..İkisine de dönüp bakmam bile....