PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : akü yardımı

agadali
26 Nisan 2007, 10:41
2004 model kanuni hussarım var. akü arızalandı. yenisini almam gerekiyor.
kanuninin sitesinde 103 lira artı kdv. çok pahalı geldi. nedir özel bir akümü?

daha ucuza akü nerden bulabilirim? bilgisi olan varmı?

İHTİYAR
26 Nisan 2007, 10:48
http://www.mutlu.com.tr/html/sol4.htm
Üzerindeki akünün elektriksel özelliğinde ve dış ölçülerinde aküyü bu listeden bakabilirsiniz.
15-20 lira filandır.

msoysarac
26 Nisan 2007, 11:29
bi de CKL diye bi akü var.. aldım kullanıyorum 2-3 aydır..
bi sorun vermedi.. ama MUTLUnun kalitesi tartışılmaz. Bu CKL nin fiyatı 20 flan..

Luxor
26 Nisan 2007, 11:43
bende zamanında benim scooter için firmaya akü sormuştum.uçuk bir rakam söylemişlerdi.bende gidip aynı aküyü hondadan bir arkadaştan temin etmiştim.
o zamanlar mutlunun falan akü boyutları uymuyordu benim motora.ama fiyatları benim firmanın söylediğinin 4de 1i falandı yine de.
bu çinli firmalar nasıl müşteriyi yolsak diye düşünmekten başka bir iş yapamıyorlar valla.

klx 650
26 Nisan 2007, 14:15
deli para sakın alma bence akünün tam ölçülerini al kapasitesine bak piyasada çok kaliteli ve ucuz aküler var. 30 40 ytl ye çözersin problemi.

agadali
26 Nisan 2007, 15:37
deli para sakın alma bence akünün tam ölçülerini al kapasitesine bak piyasada çok kaliteli ve ucuz aküler var. 30 40 ytl ye çözersin problemi.

eski aküye baktım, yuasa mf ytx7l-bs marka ve modele sahip
12v 6ah
yükseklik 13 cm
genişlik 11 cm
en 7 cm

araştırdım internette 105-120 ytl arası fiyatlardalar.
bulunduğum yerde akü satılmıyor. yukarıdaki özelliklere göre daha uygun bir fiyata akü alabileceğim internet sitesi yada firma bilen varsa beni bilgilendirirse sevinirim.

ışık ercan
26 Nisan 2007, 16:51
selam ,
geçen hafta aynı boyuttaki ve değerlerdeki aküyü 30 ytl ye sirkecide tümopardan aldım sadece suyunu koyup 2 saat bekliyorsun ve süper şarjlı bir akün oluyor.
bosch marka aküde 35-45 ytl ama eni biraz geniş eğer yuvaya sığarsa bosch marka al. oda sirkecide bosch akü bayi var oradan alabilirsin .
bu arada benim motorum mct 250 .

Bradley
26 Nisan 2007, 17:00
Arkadaslar bendede asya 150 t scootor var benim akude sarj tutmuyo yada sarj olmuyo anlamadim ..Sarj dinamosunun arzali olup olmadigini kendim anlayabilirmiyim Servise gitmek istemiyotumda hiC Her gittimde 30Arkdasin ayzdigi modelden yuasa 12 6 Bende sordum sifiri 120 civari ..Ciniler bu kadar kaliteli aku koymaz gibi gelio bana Taklit olmasin akuler ::d:D:d

abal
26 Nisan 2007, 17:25
Bendede Asya 150t 19a Var ArkadaŞlar Ayni Sounu YaŞadim Servİse Gİttİm Ama Yok Garantİye Gİrmez Yok AkÜden DeĞİl Sorun Bİr SÜrÜ Bahane Uydurdu İlle Kendİ BİldİĞİnİ Okuyor...halbukİ DiŞarida 70 Ytl Ye Bİ Ustaya Yaptirdim..sorunda AkÜdendİ..Üzerİndekİ AkÜ Yuasa Ama Orjİnal Yuasalar Gİbİ DeĞİl Dedİ Usta..kendİ SattiĞi Bİ Markayi Takti Kendİ Garantİsİnİde Verdİ Hala Kullaniyorum Bİ Sorun Çikmadi..

Kullanıcıların özellikle forumdaki yazışmalarda olabildiğince düzgün Türkçe kullanmaları önerilir. Tamamı büyük harften oluşan, noktalama işaretlerine yer verilmemiş veya haddinden fazla seviyesiz bir tarzda yazılmış iletilerin zor anlaşıldığı ve anlaşılsa bile dikkate alınmadığı bilinmelidir. Bu tür hatalar ihtiva eden ileti veya başlıklar kaldırılabilir ve bu tür davranışları sergileyen üyelere ceza verilebilir... Kullanıcılar forum sayfalarına yazmış oldukları mesajlarını düzenleme yetkisine sahiptir. Lütfen yazmış olduğunuz mesajın sağ alt köşesinde göreceğiniz değiştir ikonuna tıklayarak mesajınızı düzenleyin...

Bradley
26 Nisan 2007, 18:05
Bendede Asya 150t 19a Var ArkadaŞlar Ayni Sounu YaŞadim Servİse Gİttİm Ama Yok Garantİye Gİrmez Yok AkÜden DeĞİl Sorun Bİr SÜrÜ Bahane Uydurdu İlle Kendİ BİldİĞİnİ Okuyor...halbukİ DiŞarida 70 Ytl Ye Bİ Ustaya Yaptirdim..sorunda AkÜdendİ..Üzerİndekİ AkÜ Yuasa Ama Orjİnal Yuasalar Gİbİ DeĞİl Dedİ Usta..kendİ SattiĞi Bİ Markayi Takti Kendİ Garantİsİnİde Verdİ Hala Kullaniyorum Bİ Sorun Çikmadi..

Kardes ne marka aku evet bencede orjinal yuasa degil bunlar

İHTİYAR
26 Nisan 2007, 22:01

Sevgili abal ne olursun düzgün yaz.
Senin yazdıklarını okumak için helak oluyoruz lütfen kendinede bizede saygı duy.