PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ilk defa birine çarptım

motopirate
18 Nisan 2007, 12:47
selamlar.pazartesi akşamı işten çıkıp eve giderderken kırmızı ışıkta karşıya geçmek isteyen birisine çarptım.fren yaptım ama yerler ıslak olduğu için
motor altımdan kayıp gitti adeta.çartığım kişinin yere düşüp tekrar kalkması
10 saniye bile sürmedi ama bende düşmekten zor kurtuldum.olay sırasında
araçlara yeşil yanıyodu.eğer trafik polisi gelseydi hangimizin suçlu olduğu ortada ama burası türkiye neyin ne olacağı belli olmaz.zaten motorculara
iyi gözle bakılmayan bir memlekette yaşıyoruz.allahtan yaya zarar görmedi.
ucuz atlattım.hepinize kazasız günler diliyorum.rüzgarınız bol olsun.:cyclopsan

onr.sual
18 Nisan 2007, 12:50
cok gecmiş olsun allahtan bişey olmamış haklı olmak ta yetmez ki vicdan azabı var bu işin unutamazdın valla.iyi ki bişey olmamış

siyahlimuzin
18 Nisan 2007, 12:50
çok ama çok geçmiş olsun. allah beterinden korusun :pale:

abal
18 Nisan 2007, 13:02
GEÇMİŞ OLSUN BENDE BİR KERESİNDE BİR KIZA ÇARPIYORDUM ÇARPMAMAK İÇİN DREKSİYONU KIRDIM KAYARKEN MOTOR YERE DÜŞTÜ BENDE DÜŞTÜM AMA BİŞEY OLMADI ALLAHDAN KIZDA ÇOK KORKTU ÇÜNKÜ BİRDEN OTOBÜSÜN ÖNÜNDEN ÖNÜME ATLADI YERE DÜŞMESEYDİM KIZA ÇARPIYORDUM..BİZİM TRAFİKTE BÜTÜN DİKKATİMİZLE GİTMEMİZ LAZIM...HERKEZE KAZASIZ BELASIZ GÜNLER DİLERİM..:cat:

DARKDIAMOND
18 Nisan 2007, 13:03
Anam anam diyim:silent: ! Korktum birden.Bununla geçmiş olsun.Bizim gibi nispeten küçük scooter kullananların yağmurlu havada iki kat dikkat etmesi gerekiyor.Ben sadece ışığın kırmızısına bakmıyorum çevreyide kolaçan ediyorum.Bazen paranoya yapıp,"adam beni gördü koşup önüme atlarmı?" diye düşünüp frene bastığım bile oluyor valla:cherry:

rainboss
18 Nisan 2007, 13:11
Geçmiş olsun, Allah beterinden esirgesin.

motopirate
18 Nisan 2007, 13:13
saolun arkadaşlar.yağmurlu havalarda özellikle scooter kullnırken çok dikkatli olmak lazım.scooter yapısı itibarıyla düştüğü zaman yerde kayıp gidiyor.
daha önceden düşmüştüm ve motor yatık vaziyette4-5 metre sürüklenmişti.
o tip durumlarda düşsek bile gidonu hiç bırakmamak lazım.yoksa motor bi tarafa biz bi tarafa....insan her olaydan bir ders çıkarıyor zamanla.

By Mükemmel
18 Nisan 2007, 13:14
Çok geçmiş olsun biraz daha dikkat...

eroldayı
18 Nisan 2007, 13:16
çok büyük geçmiş olsun aman dikkat

deer_152
18 Nisan 2007, 14:19
gecmiş olsun ucuz atlatmıssın

necdet
18 Nisan 2007, 14:26
çok geçmiş olsun .............

burul
18 Nisan 2007, 14:40
geçmiş olsun--------------------

zeda3000
18 Nisan 2007, 14:50
Turkiyede koyun misali yola atlayip karsi tarafa depar atan ve o anda hic bir aracin ona carpmiyacagini zanedden bir alay insan var.Bu nasil bir cahilliktir ben daha cozemedim.Tabakhaneye bir sey mi yetistiroyor bu insanlar , gecmis olsun

Carcharoth
18 Nisan 2007, 15:13
Kötü bi duygu aynısını bende yaşadım. ARamızda iki fark var Benim çarptığım adam 165 promil alkollü ve üstgeçitin altındaydı :) Merak etme birşey olmuyor olan yine sana oluyor. Dikkatli olmak lazım hemde çoook. Ama sen ne kadar dikkatli olsanda karşındakindende aynı dikkati bulamayabiliyorsun.

Ucuz atlatmışsın tekrar geçmiş olsun

Kaiser
18 Nisan 2007, 16:08
Anam anam diyim:silent: ! Korktum birden.Bununla geçmiş olsun.Bizim gibi nispeten küçük scooter kullananların yağmurlu havada iki kat dikkat etmesi gerekiyor.Ben sadece ışığın kırmızısına bakmıyorum çevreyide kolaçan ediyorum.Bazen paranoya yapıp,"adam beni gördü koşup önüme atlarmı?" diye düşünüp frene bastığım bile oluyor valla:cherry:

Ben arabayla birazda hızlı giderken, yandan koşarak gelen bir adam beni görüp kaldırımın kenarında durmuş ve ben iyice yaklaştıktan sonra tekrar yola atmıştı kendini.Beklemediğim bi andaydı ama arabadaki ABS,EBD ve bir çok üç harfli sisteme rağmen fren yetmemiş ancak direksiyonu son anda kırarak tampon sıyırmıştı adamı.Motorla düşünemiyorum bile.Bazı şeylerin önüne geçemiyorsunuz işte

koray_77
18 Nisan 2007, 16:24
geçmiş olsun ucuz atlatmışsın ama etkisinde kalırsın sanırım

omerdusmez
18 Nisan 2007, 23:27
Bende bikerem Az daha çarpıyodum....Ama kaçtı allahtann...çok şükür.:D:d

denizcimuzaffer
18 Nisan 2007, 23:31
geçmiş olsun arkadaş,
çarptığın kişiye bir şey olmamışsa şükret gitsin! Sonuçta, 100-200 kg. bir aletin insana vurmasının sonucu her zaman iyi olmuyor! Allah korumuş diyelim ve kazasız belasız sürüşler dileyelim:)

banistercaq
18 Nisan 2007, 23:53
geçmiş olsun gerçekten ucuz atlatmışsın

marwel114
19 Nisan 2007, 00:00
geçmiş olsun dostum. neyse ki bir problem yokmuş.:)
yahu bu yayalar arabalardan daha tehlikeli yaa..! ben de bir keresinde elinde pazar poşetleri olan bir teyzeye yavaşça vurmuştum.
hiç bakmadan atlıyolar yola, bir de yolun karşısına geçecekleri zaman yola inipte bekliyolar arabaların geçmesini, kaldırımda beklesenize kardeşim..!
:pr: :pr:

sonix
19 Nisan 2007, 00:04
geçmiş olsun.

ben hiç çarpmadım ,hep bana çarptılar:Allah tekrarını göstermesin.Özellikle kamyon,otobüs,dolmuşculara dikkat etmeliyiz.Birde kavşaklarda öndeki aracın döneceğini hesap ederek kontrollü gidin.Çünkü adamlar sinyal vermeden direksiyonu kırdıkları oluyor.

YeK
19 Nisan 2007, 00:04
Büyük geçmiş olsun..
Çok oluyo böyle şeyler ya. bide motoruz diye iki yaya karşılıklı durup, aralarında 1metre bırakıyolar geçelim diye çok komikler:pr:

arinrin
19 Nisan 2007, 00:12
Dostum çok geçmiş olsun. Allah hepimizi kazadan beladan korur inşallah

erdo2002
19 Nisan 2007, 00:25
geçmiş olsun herkesin basına geliyor malesef :( Bende geçen gün iettden inen bir kıza çarpıyordum son anda kurtardım:salut:

mithrelios
19 Nisan 2007, 00:39
motosikletleri bisiklet gibi hemen basinca durabilecek saniyor yayalar sanirim. çok dikkat etmek lazim, ben de motor sürdüğüm az süre içinde bu tip bir olaydan son anda siyirmiştim.

electricsky
19 Nisan 2007, 14:42
Işıklar size yeşil yansa bile,kimse buna uymayacak tribiyle yol almak ve yinede kontrollü geçmek gerekiyor...al işte,kırmızı ışıkta atlamış adam,allahın gerizekalısı..
geçmiş olsun..

desperadost
19 Nisan 2007, 15:16
geçmiş olsun ucuz atlatmışsın !bende geçmiş'te anadolu yakasından avrupa yakasına boğaziçi köprüsünden geçerken! sağda otobüs durağı vardır!
o bölüm boştu oradan gideyim dedim' bir anda önüme karşıya geçmek isteyen otobüs sürücüsü atladı son anda geri çekildi ve ben o an ona kızsamda aslında o yolun sadece otobüs sürücülerinin yolu olduğunu oradan geçmenin tehlikeli olduğunu farkettim benim hatam'dı.
aman dikkat birde yine aynı istikamette tam boğaz köprüsünü tam bitirirken yağmurlu havada sağ şeride yakın düz siyah beton atmışlar yağmurda kızak gibi kaydırıyor aman birde ona dikkat son anda topladım motosiklet'i
akadaşlar paylaşımımız dikkat çekmemiz birbirimize yardımcı oluyoruz bunu geliştirir'sek yolların tehlikelerini daha iyi analiz etmiş ve birbirimizi uyarmış oluruz rabbim kimseye kaza bela vermesin heleki yaya'ya çarpmak hiç göstermesin ....

Dogan88
19 Nisan 2007, 15:39
geçmiş olsun kardeşim walla geçen bende ilk kazamı yaptım ama ufak çaplı bi kaza dur kak yapıyoruz izmir/bornovada sağımdan bi R1 yavaş yavaş geçti bende fazla tehlikeye sokmuyom kendimi araba gibi gidiyom R1 e takılıp kaldım öndeki araç durmuş tabi vurunca anladım bende durdugunu yani 10 km süratle çarptım ama tabi kaza :) R1 için değer bee :D

poligrat
19 Nisan 2007, 22:41
ben de saçma bi kaza yaptım! aslında sayılmas ama öndekine temas ettm yane! iki şeritte arabalar duruodu! ikisi arasnda benm geçeblceim bi mesafe wardı! trafik de kitli yane! tam ilerledm gerideki arabanın bayan sürücüsü gaza bastı! sıkışiodum arada geçtim! döndm arkamı bakiodm tip tip! o arada haff haff gaz weriorm ama! artçım(küçük kardeşim) abi öndeki dedi! bi baktım dayamışım öndeki arabaya çamurluu zorluorm! hemen geri saldm braz! ama çizildi çamurluum! kendi ve çok saçma bi hatam! Ama motorumun ilk çizii olduu içn çok üzüldm =(