PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin kokusu geliyor??

erhanvural
16 Nisan 2007, 01:41
Merhabalar hepinize;
Motorum dün rüzgarın sayesinde brandanın etkisiyle sağa yatmış. Ben evde olmadığım için komşular ve babam kaldırmış. Brandayı kaldırdığımda hiç de normal olmayan benzin kokusu aldım. Benzin hortumunu, kabloları kontrol ettim yerinden çıkan yoktu. Depoya da baktım bi delik ya da çatlak göremedim. Sizce neden olur böyle bi koku ? Yaşayan duyan var mı hiç? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim ...

İHTİYAR
16 Nisan 2007, 01:51
Motoru uzun süre kullanmadıysanız,depo full değilse,stop etmeden önce benzin musluğunu kapatıp karburatördeki benzini bitirmediyseniz tüm bu kaynaklardan benzin buharı çıkar.
Üstelik brandanız örtülüymüş,tabiiki benzin buharı hapsolmuş.

erhanvural
16 Nisan 2007, 02:02
yalnız motoru daha önce 10 gün bile brandada tutsam böyle bi koku olmuyordu, motor 2 gündür brandadaydı. Düşünce böyle bi koku oldu ondan eminim

marwel114
16 Nisan 2007, 02:04
iyidir iyi, ben çok severim benzin kokusunu:queen:

şakayı geçtim, motor yattığında depo kapağından benzin sızmış olabilir mi acaba?:silent:

:)

İHTİYAR
16 Nisan 2007, 02:07
yalnız motoru daha önce 10 gün bile brandada tutsam böyle bi koku olmuyordu, motor 2 gündür brandadaydı. Düşünce böyle bi koku oldu ondan eminim

Yan yatan yani devrilen motorsa gayet normal,ben branda kaymış zannettim.
Benzin musluğu kapalı dahi olsa motor yan yatınca karbüratördeki benzin dökülmüştür.

erhanvural
16 Nisan 2007, 02:24
iyidir iyi, ben çok severim benzin kokusunu:queen:

şakayı geçtim, motor yattığında depo kapağından benzin sızmış olabilir mi acaba?:silent:

:)

:cherry: bende küçükken inip koklardım arabaya alınan benzini
ama böyle gözün gibi koruduğun aletten gelince hiç güzel olmuyor :)
kapaktı bi ıslaklık yoktu zaten full değildi depo ortanın biraz üstü kapaktan geliceğini zannetmedim ben, yorumlar için çok teşekkürler bugün gene kapattım brandayı bakalım bi dahaki açışımda olucak mı haberdar ederim sizleri

bu arada benzin musluğu açıktı, bi kaç aydır kapatmıyorum musluğu

can-ahmet
16 Nisan 2007, 02:25
bnce benzinn deposu delikk olabilr belkide biraz oo meme denen bşi war oo çıkmıs olabilir