PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : benim zincirim boş galiba

İRON HORSE
10 Nisan 2007, 20:54
selam arkadaşlar ya benim bi sorunum var 150 lik super laytın (keeway) zinciri boş galiba bu konuda emin değilim bunu en iyi nasıl anlarız boş olup olmadığını yardımlarınızı bekliyorum
teşekkürler

Cloud
10 Nisan 2007, 21:15
Bildiğim kadarıyla 1 veya 2 cm'den fazla yukarı aşağı oynuyorsa gevşek demektir.
Ama ustalar daha iyisini bilir şüphesiz.

myheart
13 Nisan 2007, 02:15
elinle kontrol ettir eger bosta gibiyse sorun olabilir.. hareket halindeykende sangır sungur sesler gelir zincirin saseye deymesinden dolayı. kontrol ettirmekte fayda var..

SaLToN
13 Nisan 2007, 02:49
Zincir az gevşek olması gerekiyor zaten ne çok sert ne çok yumuşak. zincirin alt ve orta kısmını yukarıya doğru kaldırdığın zaman 1 cm kadar esnemesi gerekiyor.

ARBETUS
13 Nisan 2007, 09:14
cetvelle ölçebilirsin. zincirin alt kısmına sıfırla zinciri. sonra cetvel hiç oynamayacak şekilde zinciri yukarı doğru kaldır kalkabildiği kadar sonra zincirin cetvelde denk geldiği yere bak eğer 2 cm den fazla ise zincirin gevşemiştir. standart sıklıkta bir zincirde 2 cm boşluk olmalıdır bunun da sebebi amortisör salınımında zincirin kasılıp kopmaması için. birde motoru kullandığında zincirin muhafazaya çarptığını duyuyorsan da gevşediğini anlayabilirsin.

sağlıcakla.