PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.83 -85 kg ilk motorsiklet

Dusman
09 Nisan 2007, 03:56
Yazdığım gibi 1.83 boyunda 85 kiloyum.

Dl 650 fz6 fazer 650 cs lere bakıyorum.

Motoru olan hiç kimseyi tanımadığımdan test etme imkanım yok.

Kısmetse 1 defa motor alacağım.

1.83-90 arası bu motorları kullanmış arkadaşlar yanıtlarsa çok sevinirim.

*** Dl 650 de rahat ederim gibi görünüyor.

*** Ama bu boy ve kilo ile fz6 fazer a sığarmıyım. artçı alabilirmiyim. bacaklarım uyuşur mu.

*** 650 gs cs sele leri alçak...

Belirttiğim gibi rahatlık çok önemli.

İlgilenen arkadaşlara Teşekkür ederim. Vakit ayırdınız sağolun.

Prometheus
09 Nisan 2007, 04:08
İlk motor Fazer'i salla.

F650 CS dediğin Scarver oluyor sanırım. Yani GS yerine CS yazmadığını düşünerek söylüyorum, az yakan çok kaçan bir motordur. Her ne kadar başlangıç motoru olmazsa da 100-200 km tecrübeden ve eğitimden sonra pekala kontrol edilebilinecek bir makinedir. ABS'li olması bir artıdır.

DL650 güzeldir hoştur ancak ilk motor olmamalıdır. Beygir gücü yüksek ve F650'ye göre daha seri.

Sonuç olarak: F650 CS diyorum. Hatta rahat satmak açısından F650 GS diyorum. GS'ler ikinci elde daha fazla satıyor. Boyun da öyle çok uzun değil zaten sorun yaşamazsın F650'ler ile.

csaltuk
09 Nisan 2007, 11:03
f 650 enduro bir motor piyasada kendi klasmanında tutulan bir motor.
fazer sport torng bir motor kendi klasmanında en kıvrak motor.bu tip motorlara ilk defa bineceksen f 650 motor fazerden daha az riskli.ama sağım solum uyuşmasın diyorsan fazer daha rahat.

Dusman
09 Nisan 2007, 12:02
Acemilikde çok zorluk çekeceğimi sanmıyorum.
Yazın 2 ayını bu işe ayıracağım.
Forumda "başlangıç motoru" vs. ile ilgili her şeyi, tüm tartışmaları okudum. Ve kararımı verdim.

Ben ilk ve son defa motor alacağım için, (şunu alayım sonra değiştiririm olmayacak)
motor deneme şansım olmadığı için, (motoru olan hiç kimseyi tanımıyorum)
rahatlık çok çok önemli olduğu için, (bel)

Aklımda ki bu motorları kullanan mümkünse benden daha da uzun boylu arkadaşların görüşlerinden istifade etmek istiyorum.

*** Ama bu boy ve kilo ile fz6 fazer a sığarmıyım. artçı alabilirmiyim? bacaklarım uyuşur mu?

*** 650 gs-cs sele leri alçak... artçı alabilirmiyim? bacaklarım uyuşur mu?

***************** belim ağrır mı? ******************

Tekrardan ilgilenenlere teşekkürler saygılar.

motor sevdalısı
09 Nisan 2007, 12:25
belin ağrımaz rahat bi motor fz6 arkadaşımda vardı seri motor iyi kaçıyor biraz sport ama başlangıç için biraz büyük kendine güvniyorsan sürerim diyosan al ililk motor olarak f650 daha uygun genede sen bilirsin

groundzero
09 Nisan 2007, 13:23
Al evet kaçırma fazer al mesela. Aşağısı kesmez o boyu posu zaten. 250'lik falan mı dedi birisi? Boşver yaa, bak zaten bir defa alıcakmışsın motoru. Yazın iki ayda yapacağım 1000 ya da 2000 hadi ben diyeyim 3000 km'de motosikletin kitabı yazılır zaten.
:pr:

Dusman
09 Nisan 2007, 15:53
Al evet kaçırma fazer al mesela. Aşağısı kesmez o boyu posu zaten. 250'lik falan mı dedi birisi? Boşver yaa, bak zaten bir defa alıcakmışsın motoru. Yazın iki ayda yapacağım 1000 ya da 2000 hadi ben diyeyim 3000 km'de motosikletin kitabı yazılır zaten.
:pr:

Sayın groundzero
Ben başlangıç motoru ne olsun diye sormuyorum!
Çok boylu poslu bir insanım o kadar ki motorlara sığamıyorum da demiyorum!
Motorun kitabını yazacağım da demiyorum!

Bir okuyun bakalım ben ne diyorum?

Aklımda ki bu motorları kullanan mümkünse benden daha da uzun boylu arkadaşların görüşlerinden istifade etmek istiyorum.

*** Ama bu boy ve kilo ile fz6 fazer a sığarmıyım. artçı alabilirmiyim? bacaklarım uyuşur mu?

Bir daha okuyun

Prometheus
09 Nisan 2007, 16:01
Sen neden üstüne alındın ki, sana dememiş; sana fikir verenlere demiş bence :)

F650GS'in en rahat yeri artçı yeridir zaten. Bu tarz makineler yumuşak süspansiyonlu oldukları için seni bozuk stabilize yolda bile güvenle götürebilir. Ayrıca kış ve soğuk sonbahar günleri için elcik ısıtma, her daim lazım olacak ABS ise standarttır. Yakıt tüketimi sürekli redline gitsen 4-4,5 lt'yi geçmemektedir. Ortalaması ise 3.5-3.7 dir.

Fazer 4 silindirlidir ve bence gereksiz bir motordur. Eğer amacın sürat yapmak değilse F650GS Fazer'in yaptığı her işi layıkıyla yapabilir. Eğer amacın sürat yapmak ise de yine Fazer'i seçme git 600F al. En azından SS makinelerin frenleri daha güçlü oluyor bu sebeple daha kolay durabilirsin.

DL650, süspansiyon yapısı itibariyle Fazer ile F650GS arasında bir yerdedir. En düşük yakıt tüketimi 4 lt, ortalaması 5-6 lt, sürekli maksimum güçte gidersen de 11 lt yakıt tüketimi vardır.

Dusman
09 Nisan 2007, 20:11
Sürat yapmak gibi bir niyetim yok. (You tube deki sürat video ları bile seyredemiyorum, ama 160 üzeri deneyecekmiyim evet)).

Bahsettiğim gibi rahatlık çok önemli. Bu sebepden cruiser isteğimden (bir de motora binmek istiyorum parlatmak değil) vaz geçmiş bulunuyorum.

f650 ve dl hem oturuş pozisyonları hem de beğendiğim motorlar olduğu için inceliyorum.
Yine fazer da oturuş pozisyonu daha az rahat olsa da 4 silindir ve süspansiyonları ile bunu kapatır diye düşünüyorum

2. el motor alabilirim ancak.
10-15. bin km yapmış olacak motor.

Dl650 ve Gs de 120 km/s den sonra vibrasyon artıyor diye okudum. Bu sanırım Gs de daha fazla olur. 10-15 bin km yapmış bir tek silindir Gs de daha daha mı fazla olur

Tekrardan ilgilenen arkadaşlara vakit ayırdıkları için teşekkür ederim

yunusxy
09 Nisan 2007, 20:28
Sen neden üstüne alındın ki, sana dememiş; sana fikir verenlere demiş bence :)

F650GS'in en rahat yeri artçı yeridir zaten. Bu tarz makineler yumuşak süspansiyonlu oldukları için seni bozuk stabilize yolda bile güvenle götürebilir. Ayrıca kış ve soğuk sonbahar günleri için elcik ısıtma, her daim lazım olacak ABS ise standarttır. Yakıt tüketimi sürekli redline gitsen 4-4,5 lt'yi geçmemektedir. Ortalaması ise 3.5-3.7 dir.

Fazer 4 silindirlidir ve bence gereksiz bir motordur. Eğer amacın sürat yapmak değilse F650GS Fazer'in yaptığı her işi layıkıyla yapabilir. Eğer amacın sürat yapmak ise de yine Fazer'i seçme git 600F al. En azından SS makinelerin frenleri daha güçlü oluyor bu sebeple daha kolay durabilirsin.

DL650, süspansiyon yapısı itibariyle Fazer ile F650GS arasında bir yerdedir. En düşük yakıt tüketimi 4 lt, ortalaması 5-6 lt, sürekli maksimum güçte gidersen de 11 lt yakıt tüketimi vardır.

arkadaşım neden fazer yayamaz diyosun yaw bende ondan almak istiyorum açarmısın biraz eksileri ne diye bizde bilelim:cat: arkadaşım ben 1.78 boyundayım senden daha KİLOLUYUM ama fazerda sırıtmadım yani (yada ben öle umuyorum) bence fazer iyi birseçim olur

Prometheus
09 Nisan 2007, 20:38
Fazer hakkında çok görüşüm var forumda. Bir kez daha tekrarlamak istemiyorum. :) Ben almam ama özetle :) Yenileri güzel ama hem daha düşük güçleri, hem de ABS'li. :cat:

yunusxy
09 Nisan 2007, 20:40
abi söle yaaa lütfen biz alıp yanlış yapmıyalım ozman :mrgreen: yardım et bizee:salut:

Prometheus
09 Nisan 2007, 20:43
Yeni başlayacaksan uzak dur zaten kesinlikle.

yunusxy
09 Nisan 2007, 20:48
:salut: :salut: :salut: :salut: niye bana yardım etmiyosun moderatör :queen:
bak admindede fazer var söylerim ona ona göre yani :P

Dusman
10 Nisan 2007, 00:12
:salut: :salut: :salut: :salut: niye bana yardım etmiyosun moderatör :queen:
bak admindede fazer var söylerim ona ona göre yani :P

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/8643-yamaha-fz6-fazer-hakkinda-hersey.html

FZ6'nın gücü çok ancak durmuyor alet. Frenleriyle meşhur olmuş bir alettir. 98HP güce çok çabuk ulaşabilmektedir ancak durma kısmı sıkıntılı. Ayrıca seyahatleriniz sürekli otobanda ya da full asfalt bir yolda değilse, enduro alınız.

Enjeksiyonlu ve yumuşak süspansiyonlu birçok seçeneğiniz var.
Suzuki DL 650 (enduro değil ama nispeten yumuşak süspansiyonlu)
F650GS (tek silindir ama 130-140 km/h süratte titreşimi çok az, ABS'si de var)
Aprilia Pegasso
Transalp (karbüratörlü, çok yakıyor ama rahat)
1150GS (Çok güzel ancak biraz ağır bir makine, şehir içi zor ama şehirler arası araba konforunda)

modellerine bakabilirsiniz. Başlık da yanlış yerde ayrıca taşıyorum, ayrıca mevcut başlık :P

a vagrant
10 Nisan 2007, 00:15
fuarda incelemedin mi dl çok ağır ama asla yolda hantal değil.dolayısıyla mutlu olursun fakat durunca manevra kabiliyeti zor bayağı.al f 650 bak işine.hafif ve kıvrak.tek silindir dezavantajı var sadece.

marwel114
10 Nisan 2007, 00:25
f650GS nin 3 farklı yükseklikte selesi var. ayrıntısı bmw nin sitesinde olması lazım ayrıntısı. bence çok ideal bir motor ve koltuğu o kadar rahat ki fuarda zor kaldırdılar beni üzerinden.
allah kısmet ederse hayalimde sarı, şöyle en azından 2004 model felan bir F650GS var uamarım alabilirim birgün :cat: :cherry: :wiinkk:

a vagrant
10 Nisan 2007, 00:31
f650GS nin 3 farklı yükseklikte selesi var. ayrıntısı bmw nin sitesinde olması lazım ayrıntısı. bence çok ideal bir motor ve koltuğu o kadar rahat ki fuarda zor kaldırdılar beni üzerinden.
allah kısmet ederse hayalimde sarı, şöyle en azından 2004 model felan bir F650GS var uamarım alabilirim birgün :cat: :cherry: :wiinkk:

al benden de o kadar marwell.çok rahat bir motor gerçekten.

Dusman
11 Nisan 2007, 02:44

Hareketsizken rahat olabilir.
Hareketli iken nasıl
Bir de ben 10-15 bin km yapmış bir gs alabilirim ancak.. O nasıl olur?
Kullanan var mı?