PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : boy-kilo-motor

Sparkelectro
02 Nisan 2007, 19:06
Merhaba ben foruma yeni katıldım ve birşey öğrenmek istiyorum.Ben ilk başta bir honda cbr125 almak istiodum ama arkadaşlara sorduumda senin boyun uzun olmaz sana deddiler.Lütfen bana yardımcı olabilirmisniz?Honda cbr125 cok hosuma gidiyor ama boyum:1,83 kilom:70 .bana hangi cbr olur ve ayrıca boy-kilo-motor için bu topici actım insanlar birbirlerine burda sorabilirler. Şimdiden saolun

dgrmr
02 Nisan 2007, 19:23
Bu soruyu samimi yazdığını düşünüyor ve o samimiyet çerçevesinde cevaplıyorum, beni yanlış anlama. Motosiklet pantolon, kazak gibi bir giyim eşyası olmadığından beden ölçüleri de yoktur. Motosiklet herşeyden önce bir ulaşım aracı(vasıta)'dır, üstünde nasıl durduğundan çok sana nasıl hizmet edeceği önemlidir, ilk motosikletin olacaksa uygundur ama ben boy kilo olayına kafayı taktım ve racing stilini seviyorum diyorsan başlangıç olarak hyosung gt250r'ı tavsiye ederim, her nekadar vasıta da olsa içine sinmesi de önemlidir. Ama motora başkaları ne der diye binersen zevk alamazsın. Ben 1.82m 90kg yim kimse de birşey demedi hatta satmamı bekleyen birçok arkadaşım var almak için. Böyle şeylere takılmaktan çok motosikletin fonksiyonuna önem ver sonra zaten istediğin kalıplı bir motora geçersin... Ama önce acemiliğni düşük cc. li bir motosiklette geçir derim ben naçizane...

bymurat07
02 Nisan 2007, 19:34
sana tvs apache tavsiye ederim senin boyuna göre mükemmel bi motor..tvs deyip yabana atma.ciğerli bi motor.öyle dökülecek bi motor asla değil.bence tavsiyemi dikkate al...

By Mükemmel
02 Nisan 2007, 19:38
Cbr demişsin demekki tarzın race, bende sana gt250r ın gideceğini düşünüyorum.

ignoramus
02 Nisan 2007, 19:42
İlk arkadaşa katılıyorum; motosiklet boy boy olmaz. Sürüş tarzı ve sürüş stili çok önemli bence. CBR 125'de daha dik bir oturuş varken örneğin GPR 125'de daha öne eğik bir sürüş stili var. 2 metre olmadığın, ortalamanın biraz üzerinde olduğun için de bu motorların altında "küçük" kalacağını düşünmüyorum. Etrafta pek çok (hem de çok sayıda) 1.80 üstü CBR 125'li arkadaş var, gayet de güzel duruyorlar.

Motoru almadan biraz sürmekte de fayda var. Hangisinin üstünde kendini en iyi hissediyorsan onu al bence. Kalıplı motor için ise arkadaşa katılamayacağım: 1.78 boyum var ve dizlerim düzenli olarak karenaja çarpıyor, virajlara dizlerim biraz açık girmeye alıştım bu yüzden; R6'da diz mesafesi daha da kötüleşiyor; yani kalıp büyüdükçe motorun ölçüleri büyümüyor, sağdan soldan şişiyor biraz motor.

Kişisel olarak da 125'ler içinde GPR 125 öneririm. En "safkan" duruş onda var...

Shape85
02 Nisan 2007, 19:44
bencede boyu kiloyu bu kadar çok takmamalısın 1.90 falan olsan hadi belki,bencede hysoung gt250r alabilirsin hem daha büyük performansıda güzel tipide güzel kaliteside güzel daha sonra 600 lük bi honda alırsın :)

Dusman
13 Mayıs 2007, 17:00
1.83 - 85 kg yım.
Bel rahatsızlığım sebebiyle hayalim dragstar a binemeyeceğimi öğrendim

Diğer favorilerim fazer ve er6n de sele-peg mesafesi sebebiyle rahatsız.
Geriye benim için dual pr. fundoru vs motorlar kalıyor.
Diğer bir favorım dl 650 de de sele - peg mesafesinin darlığını okudum.

Çok kızgınım.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/31174-sele-peg-arasi-mesafe.html