PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kawasaki ustası aranıyorrrrrrrr

verteb
22 Şubat 2007, 00:11
Arkadaşlar benim VN 800 ün silindirlerinden biri düzgün ateşleme yapmıyor sebebi de buji yağlama yapıyor bu konuyla ilgili tanıdığınız bildiğiniz iyi bir usta varmııııı

kont88
22 Şubat 2007, 00:39
sibop keçelerin kaçırıyor

MECİT
22 Şubat 2007, 00:45
hocam 2 yıldırbende senin gibi vn-800 kullanıyorum..panik yapma,,eğer kışın motorun yatıyorsa,,bujilere yağ siniyor..aynı sorun bendede oluyordu,artık bujileri söküyorum,,ve marşa basıyorum,,bu sırada bujilerin üzerindeki yağ yanıyor ve yeni taktığım bujileride yağlamıyor..

verteb
22 Şubat 2007, 01:06
hocam 2 yıldırbende senin gibi vn-800 kullanıyorum..panik yapma,,eğer kışın motorun yatıyorsa,,bujilere yağ siniyor..aynı sorun bendede oluyordu,artık bujileri söküyorum,,ve marşa basıyorum,,bu sırada bujilerin üzerindeki yağ yanıyor ve yeni taktığım bujileride yağlamıyor..

nasıl yani kışın yattığı süre boyuncamı bujileri söküyorsun yoksa söküp çalıştırıp tekrar mı takıyorsun

sibop keçelerin kaçırıyor

peki bu durumda ne yapmak lazım......

MECİT
22 Şubat 2007, 13:07
Hayir Uzun Zaman ÇaliŞmadimi Motor Bujİler İllakİ YaĞlaniyor,,depoyu SÖkÜyorum BÜjİlerİ Çikariorum,,ve Öylece MarŞa Basiyorum,,bujİlerİn BaĞlandiĞi Yerdekİ YaĞ AteŞleme İle Yaniyor..

killing_machine
26 Şubat 2007, 15:04
Hayir Uzun Zaman ÇaliŞmadimi Motor Bujİler İllakİ YaĞlaniyor,,depoyu SÖkÜyorum BÜjİlerİ Çikariorum,,ve Öylece MarŞa Basiyorum,,bujİlerİn BaĞlandiĞi Yerdekİ YaĞ AteŞleme İle Yaniyor..

yanlış anlama mecit ama bujileri sökünce ateşleme nasıl oluyor...

MECİT
26 Şubat 2007, 19:56
Bujİlerİ SÖk Ve MarŞ Bas Hocam..bundan Daha AÇik Nasil Anlatayim...motot ÇaliŞmicak Ama Bujİnİn BaĞlandiĞi Noktadakİ YaĞ,,yanacaktir..

viper_1
26 Şubat 2007, 20:00
Bujiyi ; motorun şasesine temas ettirmek lazım !

killing_machine
27 Şubat 2007, 09:52
Bujİlerİ SÖk Ve MarŞ Bas Hocam..bundan Daha AÇik Nasil Anlatayim...motot ÇaliŞmicak Ama Bujİnİn BaĞlandiĞi Noktadakİ YaĞ,,yanacaktir..

Bujiyi ; motorun şasesine temas ettirmek lazım !

tamam onu biliyom ama bu yağ kıvılcımla yanmaz heralde yani demi:pale: bi zımparalamak silmek lazım hani.

Arthas
27 Şubat 2007, 10:36
Aynısı benim Shadow'da da oluyordu. Motoru çok yatırmamak lazım kışın. Büyütülücek bir sorun değil. Mecit arkadaşımın tarif ettiği yöntemi denemedim hiç, ben servise götürmüştüm orada söylediler, çok yatarsa bujiler yağlanır diye.

cuk_o
01 Mart 2007, 22:29
bujileri sökünce nasıl yağ yanıyoki.... buji olarak ve areşleme bobini olarak ne kullanıyosunuz siz..... yağ bujinin çıkarttığı kıvılcımla yanmaz.....
en iyisi bujileri söküp temizlemek benzinle yıkaya bilirsiniz mesela kurulayıp yerine takarsın çalışır motorun ama eğer motor çok yatmaktan değilde arkadaşın söylediği gibi supap keçelerinden kaçırıyorsa durum değişir üst kapağı, supapları süküp keçelerin değiştirilmesi gerekir başka bir çözümü yok.. :D

killing_machine
04 Mart 2007, 22:13
hah bende onu anlatmaya calısıyodum cuk

ugumur
08 Mart 2007, 02:30
arkadaşlar kawasaki zzr 600 var ve motora yatak sardırdık. sonra komple yataklar değilti krank taşlandı anlayacağınız motor sıfırlandı fakat motorda subap vurma tarzında bir ses var ve kesemiyoruz bildiğiniz iyi bir kawasaki uzmanı varsa sölermisiniz ayrıca motorun iyice bir elden geçmesi gerekiyor grenaj falan bu konuda ekonomik bir adres arıyorum.

infernox
08 Mart 2007, 03:10
ugumur arkadaşım. Bende de kawasaki kle 500 var. Belki senin motorla aynı özelliklere sahip değil ama benim motorda da subap vurma sesi zannettigim bir ses vardı daha sonra içini açınca gördük ki motorda eksantirik zincirinin gergisi denilen bi parça var. Zincirin sağa sola kaçmasını engelliyor. o parçada sorun vardı zincir sürtmesinden kaynaklanan bir sesmiş. Ustaya götürürsen oraya da baktır bence.

yalgin
08 Mart 2007, 15:36
özele yazıyorum
gözün kapalı güvenebilirsin

hondaxl
11 Mart 2007, 00:41
biraz kullan hepsi geçer..100 km falan yani