PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : a2 sertıfıkam

eby78
06 Şubat 2007, 02:17
arkadaslar yaklasık 2 ay once a2 ehlıyet sertıfıka mı aldım fakat maddı olarak beklenmedık bır sıkıntı ıcerısıne gırdıgım ıcın bır sure daha sertıfıkamı ehlıyete cevıremıceğim.( en azından 3 ay daha) kımı arkadaslar sertıfıkanın 2 ay ıcerısınde ıptal edılecegını soyluyor kımı ıse ıstedıgın zaman gıt ehlıyete cevırebılırsın dıyor.kısacası sertıfıka mı aldım bellı bır suresı varmıdır bunun ehlıyete cevırmek ıcın yoksa bosuna mı endıselenıyorum.bu arada kurs ogretmenlerı net bırsey soylemıyorlar yanı yenı bır degısıklık olursa yasa da bılemeyız gıbı. bu konu hakkında cok bılgı sahıbı degılım ve bılgılerınızı paylasırsanız sevınırım....

saygılar...Burak Yeğ

gittardando
06 Şubat 2007, 02:23
Arkadaşım benzer bir durum 7 yıl önce B sınıfı ehliyet alırken benim de başıma geldi, sertifikamı aldıktan 10 ay sonra aldım ehliyetimi.

Sadece sabıka kaydı ve sağlık raporunu yeniledim, Sertifika hak kazanarak edindiğin birşey olduğu için iptali gibi bir durum söz konusu değil. Değişiklik durumunda senin sertifika geçersiz sayılabilir mi bilmiyorum. Ama yasanın yürürlüğe girmesi bayağı bir zaman alacağı için bence endişelenmene gerek yok.

viper_1
08 Şubat 2007, 03:53
Şu anki kanunlar çerçevesinde; sertifika iptal edilmez. Ama bir süre sonra sabıka kaydı ve sağlık raporunu yenilemen gerekebilir.
Onunda 1 yıl süresi var sanırım...

babaçi
08 Şubat 2007, 03:57
sağlık raporu 6 ay sonra geçersiz olur sabıka kaydını bilmiyorum.sertifikanın geçerlilik tarihi yoktur istediğin zaman ehliyete çevirtebilirsin

cceksi
08 Şubat 2007, 04:20
peki sadece o sertifika ile motor kullanılsa ne olur?

stavro
08 Şubat 2007, 05:25
peki sadece o sertifika ile motor kullanılsa ne olur?

ehliyetsiz muammelesi görürsün ve motorun bağlanır
saygılar

Gelişim Sürücü Kursu
08 Şubat 2007, 10:02
arkadaslar yaklasık 2 ay once a2 ehlıyet sertıfıka mı aldım fakat maddı olarak beklenmedık bır sıkıntı ıcerısıne gırdıgım ıcın bır sure daha sertıfıkamı ehlıyete cevıremıceğim.( en azından 3 ay daha) kımı arkadaslar sertıfıkanın 2 ay ıcerısınde ıptal edılecegını soyluyor kımı ıse ıstedıgın zaman gıt ehlıyete cevırebılırsın dıyor.kısacası sertıfıka mı aldım bellı bır suresı varmıdır bunun ehlıyete cevırmek ıcın yoksa bosuna mı endıselenıyorum.bu arada kurs ogretmenlerı net bırsey soylemıyorlar yanı yenı bır degısıklık olursa yasa da bılemeyız gıbı. bu konu hakkında cok bılgı sahıbı degılım ve bılgılerınızı paylasırsanız sevınırım....

saygılar...Burak Yeğ

Merhaba;
Eğer sağlık raporu ve sabıka kaydınızın süresi 1 seneyi geçmediyse sorun olmaz.Geçmiş olsalar bile eski belgeleri atmadan yeni sağlık raporu ve sabıka kaydı ile süresiz müracaat etm ehakkınız vardır.Verilen hak geri alınamaz yani sertifika iptali söz konusu değildir...

eby78
08 Şubat 2007, 10:15
cevaplarınız ıcın tesekkur ederım ...