PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : atv ye akrapovic egsoz olur mu?????

haluk39
11 Ocak 2007, 20:59
arkadaşlar bende kanuni nin atv 250 si war.buna akrapovic egsoz takmayı düşünüom porformansta bi yükselme olur mu yoksa olmaz mı bilen warsa söleyebilir mi?? ona göre taktırıcam.

yok mu arkadaşlar bu konuda bilgisi olan....

bahadinli
11 Ocak 2007, 22:08
valla abicim akrapoviç eksozların performans artısı sagladını cok duydum ama senın atv de yapar mı yapmaz mı bılemem.ama herhalde yapar.ikisindede motor var yanii

haluk39
11 Ocak 2007, 22:17
yaa benim amacım güç üretmesini sağlamak.onun için diyorum egszoun faydası olur mu diye...

bahadinli
11 Ocak 2007, 22:22
abicim biyerde duymustum.eksoz cıkıslarını falan genısletıyolar ve akrapoviç gıbı performans eksozu takıyolar.artısda saglıyor yanı.bende onların yalancısıyım .bosuna parformans eksozu demıyolar.bıde buyuk racınglardede akrapoviç var.yarıscılarda akrapoviç takıyor....

Fatih
11 Ocak 2007, 22:53
http://www.muzzys.com/ATV/Honda_Raptor.jpg

http://www.atvsource.com/images/article_images/press_releases/2005/akrapovic/700_slip_1lr.jpg

+ performans sağlaması olası,
Fakat motosikletler icin kullanilanlardan farkli sanirim
yada uydurulmasi gerek..

MNY46
16 Mayıs 2008, 03:41
ekzoz motorda gaz cıkısı ne kadar saglıklı olursa motorda ona gore verımlı calısır tabı bunu abartmamak gerekır yanı performans ekzozları motorlarda gaz cıkısını en ıyı sevıvede saglamak ıcın uretılmıstır...
mutlaka bı performans artısı saglanacaktır yanlız maks. 7 8 hp gıbı

ketchup
16 Mayıs 2008, 10:07
ekzoz motorda gaz cıkısı ne kadar saglıklı olursa motorda ona gore verımlı calısır tabı bunu abartmamak gerekır yanı performans ekzozları motorlarda gaz cıkısını en ıyı sevıvede saglamak ıcın uretılmıstır...
mutlaka bı performans artısı saglanacaktır yanlız maks. 7 8 hp gıbı

ne yaptın hocam, bir egzozla 7-8 beygir alınır mı hiç.. zaten alet kaç beygir ki?

işin teknik kısmını çok daha iyi bilenler var, başlığı görürlerse elbet cevap vereceklerdir ama motorun olayı sadece egzoz (çıkış) değil. bunun bir de girişi var. sakın sadece "performans egzozu" adıyla satılıyor diye rasgele bir egzoz alıp taktırmayın. markası çok önemli değil, akrapoviç olur, yoshimura olur, devil olur falan.. önemli olan doğru egzozu bulman, doğru ustaya götürmen gerek. ona göre motorun tüm ayarları yapılsın falan.. hava filtresini de bir performans ürünüyle değiştirin. belki 1-2 beygir oynama olur. öyle "egzozu açtım, gücü arttı" demekle olmuyor.

Miyamoto Musashi
16 Mayıs 2008, 10:47
ne yaptın hocam, bir egzozla 7-8 beygir alınır mı hiç.. zaten alet kaç beygir ki?

işin teknik kısmını çok daha iyi bilenler var, başlığı görürlerse elbet cevap vereceklerdir ama motorun olayı sadece egzoz (çıkış) değil. bunun bir de girişi var. sakın sadece "performans egzozu" adıyla satılıyor diye rasgele bir egzoz alıp taktırmayın. markası çok önemli değil, akrapoviç olur, yoshimura olur, devil olur falan.. önemli olan doğru egzozu bulman, doğru ustaya götürmen gerek. ona göre motorun tüm ayarları yapılsın falan.. hava filtresini de bir performans ürünüyle değiştirin. belki 1-2 beygir oynama olur. öyle "egzozu açtım, gücü arttı" demekle olmuyor.

tamamen katılıyorum en fazla 2hp lik bir artış olur ondada ayarlar doğru yapılır ve birde performans hava filtresi takılırsa,extra olarak daha iyi bir yanma için buji de değiştirilebilir.NGK buji tavsiye edebilirim ama Atv'lere uyum sağlarmı orası muamma...