PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor dersi ?

Hayabuso
28 Aralık 2006, 14:48
arkadaşlar kendi motoruyla yada grubuyla racing motor kullanma dersi veren varmı ?
varsa olayı nedir

saygılar

godfather
28 Aralık 2006, 15:19
hoşgeldin kardeş.

diğer konunuda inceledim . anlıyorumki racing tipi model düşünüyorsun . sana bu konudaki önerim sabırlı olmandır hani 125 lik bir vitesliyle başlamandır.

eğitim konusuna gelince bir çok şirket var bu konu ile ilgilenen . honda , süleymen memnun, bmw rider academy vs. ancak hiçbir eğitim merrkezi direk racing ile eğitim vermez belirli aşamadaki belirli düzeyde dersleri almış olmanı isterler.

buna bir örnek verebilirim:
honda sürüş okulu
1. ve 2. seviyede cg 125 ile eğitim veriyor
3.4. seviyede cbf600 (yanlış hatırlamıyorsam)

tabi burda şöyle birşey var. direk 2. sevieden başlayabiliyorsun ama 3 . seviye için ya 2. seviye eğitimin olmalı yada buna denk bir eğitim aldığını kanıtlamanı istiyorlar (3 ün üstü seviyeler içinde aynı şey geçerli)

son olarak bu sürüş okullarının web adreslerini veriyorumki araştırmanı daha rahat yapabilirsin:
http://www.honda.com.tr/motosiklet/ (honda)
http://www.suleymanmemnunmx.com/ (yamaha)
http://www.bmwrideracademy.com/ (bmw)

tabi fiyat vs konusunu araştırmayı sana bırakıyorum daha ayrıntılı bilgiye bu inklerden ulaşabilirsin

grileo
28 Aralık 2006, 16:02
Bu konuda gelişim sürücü kursuda eğitim vermekte, fakat motor ehliyetinin olması gerek. Ayrıca kursun 6 kişiye en az ihtiyacı var bende ileri sürüş için gidicektim fakat 6 kişiyi bulamadık.

Prometheus
28 Aralık 2006, 16:05
Hangi "akıllı" yeni başlayan birine kendi SS motoruyla ders verir ki? Karşısındakinin hayatını düşünmese kendi motorunun grenajını düşünür adam :) (ki karşısındakini düşünse zaten böyle bir ders vermez)

cakalaz
28 Aralık 2006, 16:19
Benim motorum olsa ve ii bilsem kullanmayı ben werirdim:)

Risk almadan yasanmas her zaman sölerim :mrgreen:

Hayabuso
28 Aralık 2006, 17:13
hepinize tşk ederim faydalı bilgiler verdiniz gene burası baya bi misafir perver biyer sıcak bi ortam :)

herşey güzel hoşda grenaj ne yahu :pale:

Prometheus
28 Aralık 2006, 17:14
Hani şu yanlarda motoru kapatan kısım :)

Hayabuso
28 Aralık 2006, 17:17
he omu ben onun altında bile kaldım :mrgreen:

tubis
28 Aralık 2006, 17:27
Hangi "akıllı" yeni başlayan birine kendi SS motoruyla ders verir ki?

Bilene zor veriyorum zaten :mrgreen:

Hayabuso
28 Aralık 2006, 18:15
motora binen bayan varmı ya takdir ettim valla
hiç görmedim yolda falan kask vardı heralde :mrgreen:

godfather
29 Aralık 2006, 18:08
Bilene zor veriyorum zaten :mrgreen:

heheh sen genede zorlada olsa veriyorsun . ben emin ol en iyi sürücü bile gelse gene vermem . valla motorumu çok kıskanırım ben başkalarından :)

motora binen bayan varmı ya takdir ettim valla
hiç görmedim yolda falan kask vardı heralde :mrgreen:

aa olurmu öyle şey , benim hep savunduğum birşey varsa oda hiçbirşeyin bir cinsiyete ait bir özellik olmadığıdır:) ayrıca öğütlerini dinlediğim hepimiz gibi motor aşığı bir köşe yazarımız bile var : aşye şule bilgiç :) zamanında senin kafanda oluşan soruların aynısı hatta hepsi benim kafamdada oluşmuştu bu konularda bir çok şeyi ,bahsettiğim motorsevdalısı hanımdan öğrendim .. :) kısaca bayanmış erkekmiş önemli değil burdaki ortak buluşma sebebimiz motor tutkumuzdur. motor bizim için ilk ve son aşktır :)

Hayabuso
29 Aralık 2006, 19:10
Yaşasın MOTOR aşkı ozaman.... :)

myheart
29 Aralık 2006, 19:38
valla ben konu bile açmıstım motorumu kimseye vermemem için ne yapmam lazım diye :) Cok tutmustu d: