PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 17.12.2006 [Adana MT] İskenderun Arsuz Gezisi

Sayfa : [1] 2 3

Makine
14 Aralık 2006, 14:42
Merhaba

Bu hafta hem biraz yol yapmak hemde deniz özlemimizi gidermek için İskenderun Arsuz'a gitmeyi kararlaştırdık. Geziye tüm motorcu kardeşlerimiz davetlidir.

Buluşma Günü: 17.12.2006 - Pazar

Buluşma Yeri: Süleyman Demirel Bulvarı Ç.M.S.K önü

Buluşma Saati: 08:00

Hareket Saati: 08:30

Toplam KM: Yaklaşık 380km. Ancak şehir içi gezilerle falan 400km küsür olacağını tahmin ediyoruz.

Rota: Otoban'a giriş, İskenderun'dan çıkış sonra Arsuz'a varış.

Not: Tüm arkadaşlar motorlarını kontrol etsinler. Lütfen depolar dolu olsun. Benzincide durup vakit kaybetmeyelim.

Etkinlik: Yemek Arsuz ile İskenderun arasındaki bir mekanda yenicek. Akabinde Arsuz'a gidilip sahil gezilecek. Kross motorlu arkadaşların kumsalda aksiyon yapması bekleniyor. Onlar izlenecek :)

Görüşmek üzere.

Burcu
14 Aralık 2006, 14:50
Allaaaaaaaaaaaah, upupzun yollll,

veeeeeeeeeeeeeeee

erti sayesinde cross'la geziye katılacam :queen:

(benim motosikleti yoğun bakıma alcak ertuğrulun arkadaşları) :rendeer:

ice300
14 Aralık 2006, 14:55
ne yani simdi dag yolu yokmu?? :pale:

Makine
14 Aralık 2006, 14:56
Dağ yolu yok ama kumsal var :rendeer:

Burcu
14 Aralık 2006, 14:56
sen kestirmeden gidersin cemil :P

fevri
14 Aralık 2006, 14:59
İnşallah Motorum gelirse yanınızdayım. İsterseniz İskenderun'da künefe yenilebilir. Kral künefe yapıyorlar adamlar.

Makine
14 Aralık 2006, 15:00
@fevri Murat merak etme şu an ayarlanıyor künefe işide. :)

ice300
14 Aralık 2006, 15:07
Dağ yolu yok ama kumsal var :rendeer:

adana mt beach party :)

Burcu
14 Aralık 2006, 15:10
:flower: :thumleft: ::pulp:: ::repci:: ::biggrinn ::haapppy: ::surprise ::winkwink ::xrock:: ::xblink::

Tequ
14 Aralık 2006, 15:32
cemil biz yaparız bi offroad merak etme sen :P

o diilde dudağım çok kötü virüs kaptım ya :(

ümmet perkitan
14 Aralık 2006, 15:33
yaz benide

Prometheus
14 Aralık 2006, 15:34
Len bi 650GS'yi alıyım sizi oralarda bırakırsam :P

Burcu
14 Aralık 2006, 15:35
alla allaaaaaaaaaaaaa :queen:

@ tequ
geçmiş olsun mali :pale:

Tequ
14 Aralık 2006, 15:35
geliomusun ümmet abi?

en seksi yerim olan alt dudağım şişmiş durumda :mrgreen:

ümmet perkitan
14 Aralık 2006, 15:37
sadece taş attım size nasıl geleyim keşke gelebilsem ist sevgiler c.tesi izmir dönüyorum.

ice300
14 Aralık 2006, 15:44
Len bi 650GS'yi alıyım sizi oralarda bırakırsam :P
abi ankarada 1 sene yasadiktan sonra adana cennet, gel gitmezsin, aralikta daga cikiliyor. oyle bi memleket

Prometheus
14 Aralık 2006, 15:54
abi ankarada 1 sene yasadiktan sonra adana cennet, gel gitmezsin, aralikta daga cikiliyor. oyle bi memleket

Hehe biz aralıkta makasla keserek düşürüyoruz :queen:

Burcu
14 Aralık 2006, 15:56
:queen: poahahahah :queen:

ya onur yuh yaaaaaaaa :queen:

tüzemen
14 Aralık 2006, 16:04
Adana -İskenderun arası 160 km dir. iskenderun -Arsuz 20 km. Yani gidiş geliş sadece 360 km. Belki Belen yaylası da ziyaret edilebilir.Bu durumda 450 km ye yakın bir yol güzergahı var.Arkadaşlar motorlarının bakımlarını yapsınlar Yanmayan far veya sinyal varsa faal hale getirsinler.Buluşmaya gelirkende depolarını dolu olarak gelsinler.Otobanda benzin istasyonu sadece Erzin mevkiinde var. Dönüş karanlıkta olabilir.Yolda bu tür sebeplerden dolayı vakit kaybına meydan vermemek için tedbirlerin alınmasında fayda var.
yol uzun ama rahat.Otoban sakindir.eski yol pazar da olsa çok kalabalıktır.

Burcu
14 Aralık 2006, 16:14
ohhh,
hatay-adana mesafesinin buldum da,
iskenderunu bulamamıştım...

git-gel 400'ü bulur:queen:

teşekkürler :bounce:

Tequ
14 Aralık 2006, 16:15
yaylalar iyidir bolca tepe dağ taş içerirler:P

azimuth
14 Aralık 2006, 16:16
Slm,
Son dakika da bir şey çıkmazsa bende katılabilirim...
Otoyol olabildiği kadar sakindir pazar günleri, gidişte dönüşte sorun olmayacaktır. ancak yemek olayını nasıl halledeceğiz bu konuda aydınlatabilirseniz sevinirim...
Herkes kendi azığını mı alacak yoksa bir resturanda mı tıkınmaca yapacağız?

tüzemen
14 Aralık 2006, 16:23
ehliyeti olmayanlar da gelmesin arkadaşlar. Ben 2 kez otobanda ehliyet ve sigorta kontrolu yaparken rastladım.

Burcu
14 Aralık 2006, 16:26
@ azimuth

orda balık yiicez

@ tüzemen

ehliyeti olmayanlar plakalarını çıkarsınlar, kaçmak için :P

Makine
14 Aralık 2006, 16:26
@azimuth Yemek yenecek mekanı ayarlıyoruz. Birşey getirmene gerek yok.

tüzemen
14 Aralık 2006, 16:37
@ tüzemen

ehliyeti olmayanlar plakalarını çıkarsınlar, kaçmak için :P

kaçmaya kalkamazlar ki artık eskisi gibi değil iyi arabalar var altlarında .hem motoru rehin bırakmış olurlar hemde sinirleri bozulur.Ne gereği var stres atmaya gidiliyor stres yapmaya değil ki.

Burcu
14 Aralık 2006, 16:41
şaka bi yana çoğu kişinin ehliyeti yok ki :silent:

Prometheus
14 Aralık 2006, 16:43
şaka bi yana çoğu kişinin ehliyeti yok ki :silent:

:cyclopsan okumamış olim...

racer_caner001
14 Aralık 2006, 16:45
arkadaşlar motoru sattım az kaldı ben gelecem hemde bomba gibi.tüm adana mt camiasına selamlar hepinizin ellerinden öpüyorum:cherry:
benim size bir sorum olacak adana mt deki tüm arkadaşlarda a-2 var mı yok mu bi söyleyiverirseniz sevinirim.az kaldı az hepinize iyi eğlenceler

tubis
14 Aralık 2006, 16:46
:cyclopsan okumamış olim...

Yok oku da duymamazlıktan gel,genelde öyle çünkü ülkemizde...
Bakar ama görmeyiz ya...
Kimse de yok ehliyet,ben sınava girdiğim de sen neden motor için ehliyet alıyorsun ki,ne gerek var dedi birisi...

wodka
14 Aralık 2006, 16:52
A2 si olmayana arkçı olabilirm :P şaka bi yana yol uzun yaff:silent: cros la biraz zor oljak :pale:

Burcu
14 Aralık 2006, 17:06
E+A2 mevcut :P

tubis
14 Aralık 2006, 17:08
e mi naptın sen kız :mrgreen:

Burcu
14 Aralık 2006, 17:09
:) A2'yi alırken onu da aradan çıkartim dedim :)

belki hiç gereği olmicak ama dursun işte :P

qrar
14 Aralık 2006, 17:17
dün toplantıya katılamadığım için üzgünüm arkadaşlar. ama pazar günü tabiki beraberim sizlerle.

fevri yarın senin motor gelecekmiş diye duyum aldım. bugün kargoda olması gerek.pazara yetişebilir sanırım.

1 e 10 bahse girerim 9 dan evvel çıkmayacağız yola....... arkadaşlar buluşma saatine lütfen biraz özen gösterelim.

tubis
14 Aralık 2006, 17:21
buluşma saatine lütfen biraz özen gösterelim.

Burcu sen bi kamyonla git nasıl olsa E var :mrgreen: :queen:

Burcu
14 Aralık 2006, 17:23
poahahah,kamyon bulamam da ambulansla eşlik etcem :mrgreen:

(ambulans şoförüydüm de ben)

tüzemen
14 Aralık 2006, 17:36
Kimse de yok ehliyet,ben sınava girdiğim de sen neden motor için ehliyet alıyorsun ki,ne gerek var dedi birisi...
O dedi bu dedi ile eğer ehliyetini almamışsan vede hala motora biniyorsan ne diyim sana ben şimdi.

Kimsede yok demekle kendini mi kastediyorsun .ben motorumu aldığımın ertesi haftası müracaat ettim ve ehliyetimi aldım. Yeni motorcu da olsanız ehliyetsiz ve kasksız binmemenizi tavsiye ederim.

tubis
14 Aralık 2006, 17:38
O dedi bu dedi ile eğer ehliyetini almamışsan vede hala motora biniyorsan ne diyim sana ben şimdi.

Kimsede yok demekle kendini mi kastediyorsun .ben motorumu aldığımın ertesi haftası müracaat ettim ve ehliyetimi aldım. Yeni motorcu da olsanız ehliyetsiz ve kasksız binmemenizi tavsiye ederim.

Tequ
14 Aralık 2006, 17:42
gideceğimiz yere çıkan başka bir yol varmı? yolun zorlu falan olması önemli değil polissiz olsun yeter..:P yada otobandan gitmek zorundamıyız?

o değil, ehliyetsiz arkadaşlarım gelmesse gezi yapamazsınız :P

Burcu
14 Aralık 2006, 17:47
bencede tequ :queen:

tüzemen
14 Aralık 2006, 17:50
Tequ.

En güvenli yol otobandır.Çünkü İskenderun bölgesi sanayii nin bol olduğu bir yerdir.Bu nedenle pazar da dahil olmak üzere demir çelikte çalışan ve daha bir sürü işletmede çalışan kamyonlar eski yolu kullanmaktadırlar.Bu nedenle de hem tarfik çok yoğun hemde sık kontrol noktaları vardır. Bu nedenle otaban tercih edilmesi doğru fikirdir. Ama ehliyetsizlik gibi bir eksikliği polis ha kontrol etmiş ha etmemiş farketmez. Ama baktıkları 2 şey ruhsat+ehliyet (kaska bile bakmıyorlar. bakanlar var tabiki de)

Mühim olan onların sormaları değil ki kendi eksikliğimizi tamamlamamız.

Geziye çıkıpta ehliyetsizleri bırakmamız bağlatmamız daha mı doğru.yada en az 400 YTL ceza vermeniz
Bunların hepsini idrak edecek yaştasınız ve kültürdesiniz. Yapmayın arkadaşlar.
Bakın arkadaşlar diyorum hepiniz benim arkadaşım kardeşimsiniz.sizleri oyle görüyorum. yoksa banane derim. Sizlere zarar gelmesini istemem.

fevri
14 Aralık 2006, 17:52
fevri yarın senin motor gelecekmiş diye duyum aldım. bugün kargoda olması gerek.pazara yetişebilir sanırım.

1 e 10 bahse girerim 9 dan evvel çıkmayacağız yola....... arkadaşlar buluşma saatine lütfen biraz özen gösterelim.

bekliyorum kardeş acayip sabırsızım, adamı da arayıp duruyorum. İnşallah yetişir yoksa scooterla o kadar yolu gözüm kesmiyor.

Tequ
14 Aralık 2006, 17:54
abi haklısın da yarına kadar bunlar 1-2 gün de halledilecek şeyler değil. ehliyet için kayıtlar 15'inde başlıyor. ruhsat zaen var ama modifiye edilmesi lazım :P
ki kalabalık br grup olacağız. korumalarımız tam. ve bağlamakla uğraşsalar grubun yarsını bırakırız orda yapacaklarını sanmam ki aramızda bende dahil çok cazgır insanlarda var :P şaka bi yana pazar gününe Allah bizi kazadan beladan ve Polis gazabından korusun :P

tüzemen
14 Aralık 2006, 17:57
oyle düşünmeyincazgırlık sökmez :=)). Geçen 30 motorduk Eğnere giderken hepimizi tek tek sorguladılar. 1 kişinin sigortası 4 gün geçmişti onu bağladılar gelemedi geziye.

Tequ
14 Aralık 2006, 17:59
:( abi böyle konuşma wallahi korkutuyorsun beni . geziye gelmeme sebebim olacaksın bak :P

Burcu
:cyclopsan insafsızlarrrrrrrrr :cyclopsan

racer_caner001
maşllah burcu tır bile sürebillirsin ha tebrik ederim valla bende karar verdim.gidip yarın yazılıyorum kursa yeter ya cenıma tak dedi.550 ytl masraf çıkardılar arkadaşlar bilginiz varsa az veya çok diye yorum yapabilirsiniz bekliyorum

Burcu
14 Aralık 2006, 18:02
çok fazla,

150'ye kursa yazılıosun
50 ytl sağlık raporu
25 ytl bankaya yatırıosun

225 ytl sadece kurs esnasında veriosun.

trafikten ehliyeti çıkartmank ne kadar bilmiorum.

Tequ
14 Aralık 2006, 18:03
5550 bile çıkarsalar alıcan abi. şart..