PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vahim.......

the_cayman
30 Kasım 2006, 23:24
Arkadaşlar bu yazılar alıntı ve tamamen gerçektir. Başka bir siteden buldum ve dehşetle okudum. :cyclopsan

A kişisi : arkadaşlar hiç motor kullanmamış biri olarak racing almayı düşünüyorum bu hafat içi kursa yazılıyorum a2 için sorum şu scoter yada benzer tiplerdeki motorlar hoşuma gitmiyor direk racing ile motor hayatıma başlamak doğru olurmu ?
çünkü bazıları yok sana onlar ilk başta çok gelir ufak motorlardan başla vs diyolar ama ufaktan başlamak istemiyorum 1.90 boyum var scoter tarzı
motorlara yakıştığımı düşünmüyorum fizik olarak

B kişisi : Önce ehliyetini al.
Zaten orada temelini görüceksin.Sonrada racing alabilirsin.
Sana tavsiyem 600 cc likten başla.
Ben öyle yaptım.Şu anda 1000 RR kullanıyorum.

A kişisi : İçimi rahatlattın benim başlayacağım gibi başladığını duyunca
evt kursa bu hafta içi yazılıyorum benimde bütçem zaten 600 den yukarısına yetmiyor.
2. el bi 600lük düşünüyorum ocak şubat gibi ( zaten a2 ehliyetimide ocak sonunda almış olucam )

C kişisi : Arkadaşım hayırlı olsun.Ben 600'lük bir sıfır motor almayı düşünüyorum.(ne bileyim ikinciel içime pek sinmiyor )Ama en ucuz 600'lük 21.000 Ytl.Benimde 17 civarında bi param var nasıl alıcam bilmiyorum.Fuarlarda indirim yapıldığını duydum bu konu hakkında bilgisi olan varmı

Birkaç aklı başında adam lafa dalıyor ve hyosung öneriyorlar arkadaşa başlangıç motoru olarak ve resimlerini gösteriyorlar. daha sonra aynı şu cevap geliyor :

B kişisi : kardeş fuar martta zaten bu havada motorada binemeyeceksin.Gidersin babalar gibi 600 f makineye biner,paşa paşa gezersin.Parana yazık huyongmu fiyongmu ne işin var.İkinci eli ,servisi,parçasını düşün.
resmini verdiğin cihaz çok komik.Önden hayabusa,yandan kw ye benziyor.Kasa olarak racing makineye benzetmeye çalışmışlar ama kelebek olayı yani.Gülerler sana...

Arkadaşlar yorum sizin. Ben dehşet içinde kaldım yazılanları okuyunca. Salaklık parayla değil zaten. Ayrıca yeni başlayanları da yanıltıyorlar :farao:

GorkeM
30 Kasım 2006, 23:27
Eeee bk gibi para var adamlarda + akıl da yok = gösteriş için 600'lük almak
Ben çok seviniyorum bunları gördükçe... Alıyorlar , sonra kullanamıyorlar , az km'de satmak zorunda kalıyorlar , bize de ucuz motor çıkıyor... Hayatlarına gelince , bunların hayatları benim hiç umrumda değil...

the_cayman
30 Kasım 2006, 23:31
Eeee bk gibi para var adamlarda + akıl da yok = gösteriş için 600'lük almak
Ben çok seviniyorum bunları gördükçe... Alıyorlar , sonra kullanamıyorlar , az km'de satmak zorunda kalıyorlar , bize de ucuz motor çıkıyor... Hayatlarına gelince , bunların hayatları benim hiç umrumda değil...

Dediklerine katılıyorum ama bence yeni başlayacak birini de böyle ölümcül bir hataya sokmaları yanlış

derra
30 Kasım 2006, 23:31
evet ii yorum valla,geçendi bu sitede biri vardı r6 almış uyuyamıyorumuş valla ne diyelim cin olmadan adam çarpmaya çalışıyorlar........

babyboy
30 Kasım 2006, 23:32
doğru GorKeM onlar kendilerini düşünmüyorsa ben mi düşüneyim onları ne halleri varsa görsünler gösteriş meraklıları.(herhalde her motoru gaza basınca gidiyor sanıyorlardır debriyajdan haberleri yoktur belki:silent: )

tbk_1980
30 Kasım 2006, 23:48
Ben senet sepet geçiş motoru alırken enayiymişim demekki herkez kendi akıl ve hayatından mesul ama başkasına kastı nedir acaba?....

ekomanyak_eko
30 Kasım 2006, 23:49
Ya bilader ne yapmaya çalışıo farkettin mi?
Bunlar 600 lük kefen alcaklar haberleri yok
2 metre boyunda olsa mobilet kullan yada git 125 lik 250 lik al en azından seni atmasın:bounce: :bounce:

Tequ
30 Kasım 2006, 23:53
komik-yazık..

Prometheus
30 Kasım 2006, 23:53
Arkadaşlar bu yazılar alıntı ve tamamen gerçektir. Başka bir siteden buldum ve dehşetle okudum. :cyclopsan

A kişisi : arkadaşlar hiç motor kullanmamış biri olarak racing almayı düşünüyorum bu hafat içi kursa yazılıyorum a2 için sorum şu scoter yada benzer tiplerdeki motorlar hoşuma gitmiyor direk racing ile motor hayatıma başlamak doğru olurmu ?
çünkü bazıları yok sana onlar ilk başta çok gelir ufak motorlardan başla vs diyolar ama ufaktan başlamak istemiyorum 1.90 boyum var scoter tarzı
motorlara yakıştığımı düşünmüyorum fizik olarak

B kişisi : Önce ehliyetini al.
Zaten orada temelini görüceksin.Sonrada racing alabilirsin.
Sana tavsiyem 600 cc likten başla.
Ben öyle yaptım.Şu anda 1000 RR kullanıyorum.

A kişisi : İçimi rahatlattın benim başlayacağım gibi başladığını duyunca
evt kursa bu hafta içi yazılıyorum benimde bütçem zaten 600 den yukarısına yetmiyor.
2. el bi 600lük düşünüyorum ocak şubat gibi ( zaten a2 ehliyetimide ocak sonunda almış olucam )

C kişisi : Arkadaşım hayırlı olsun.Ben 600'lük bir sıfır motor almayı düşünüyorum.(ne bileyim ikinciel içime pek sinmiyor )Ama en ucuz 600'lük 21.000 Ytl.Benimde 17 civarında bi param var nasıl alıcam bilmiyorum.Fuarlarda indirim yapıldığını duydum bu konu hakkında bilgisi olan varmı

Birkaç aklı başında adam lafa dalıyor ve hyosung öneriyorlar arkadaşa başlangıç motoru olarak ve resimlerini gösteriyorlar. daha sonra aynı şu cevap geliyor :

B kişisi : kardeş fuar martta zaten bu havada motorada binemeyeceksin.Gidersin babalar gibi 600 f makineye biner,paşa paşa gezersin.Parana yazık huyongmu fiyongmu ne işin var.İkinci eli ,servisi,parçasını düşün.
resmini verdiğin cihaz çok komik.Önden hayabusa,yandan kw ye benziyor.Kasa olarak racing makineye benzetmeye çalışmışlar ama kelebek olayı yani.Gülerler sana...

Arkadaşlar yorum sizin. Ben dehşet içinde kaldım yazılanları okuyunca. Salaklık parayla değil zaten. Ayrıca yeni başlayanları da yanıltıyorlar :farao:

Aynısı bizim forumda da var, başka sitelere bakmana gerek yok. :) Atıf'ın başlığını oku bir sürü bulacaksın onlardan :mrgreen:

Gökhan
01 Aralık 2006, 00:01
böyle bir yorumu hangi motosiklet sitesinde yapıyorlar merak ettim. yoksa md mi?( aslında mt dede var ama neyse:farao: )
hiç eline motor elcigi degmemiş adama git 600 ss ile başla derler . kaza oluncada vah tüh iyi arkadaştı. anısına grup sürüşü yapalım derler bu yetmezmiş gibi birde araba veya diger araç sürücüleri suçlarlar tamam onlarında çok hataları oluyooo ama kaza ile ilgisi olmasada illaki bir araç sürücüsünü suçlarlar. içinden biride çıkıp demezki; "siz bu adama 2 ay önce 600 ss ile başla dediniz çocukta yolda tecrübesizlikten bilgisizlikte gitti arabanın altına girdi suçlu 1. derecede sizsiniz." demezler. böyle bir delikanlı çıkmaz içlerinden.

the_cayman
01 Aralık 2006, 00:12
Aynısı bizim forumda da var, başka sitelere bakmana gerek yok. :) Atıf'ın başlığını oku bir sürü bulacaksın onlardan :mrgreen:

Ama bizim forumda en azından bilinçli çok kişi var ki hemen uyarıyorlar. Bu adamı orda uyaran bir iki kişi çıkmış kalanların alayı al 600cc demiş . Ya adam anlamıyor motordan ama anlamayan yeni başlayacak insanı böyle ölümcül hataya sokmaları yanlış bence. Sonuçta paylaşım platformu adam zaten bilse foruma girip sormaz. Ki çok bilen kişiler bile bir bilmediği olabilir diye forumlara gelip bilgi alışverişi yapıyor. Gözüme çarptı bir baktım şok oldum zaten.

böyle bir yorumu hangi motosiklet sitesinde yapıyorlar merak ettim. yoksa md mi?( aslında mt dede var ama neyse:farao: )
hiç eline motor elcigi degmemiş adama git 600 ss ile başla derler . kaza oluncada vah tüh iyi arkadaştı. anısına grup sürüşü yapalım derler bu yetmezmiş gibi birde araba veya diger araş sürücüleri suçlarlar tamam onlarında çok hataları oluyooo ama kaza ile ilgisi olmasada illaki bir araç sürücüsünü suçlarlar. içinden biride çıkıp demezki; "siz bu adama 2 ay önce 600 ss ile başla dediniz çocukta yolda tecrübesizlikten bilgisizlikte gitti arabanın altına girdi suçlu 1. derecede sizsiniz." demezler. böyle bir delikanlı çıkmaz içlerinden.

::plus1:: ::plus1:: ::plus1:: ::plus1:: ::plus1::

viper_1
01 Aralık 2006, 01:39
Bunlar traji komik olaylar.Ağlanacak halimize gülüyoruz!
Bu 2 ayaklı canlılar daha sonra ; kazada ölüyor ve yine vah vah demek bize kalıyor! :farao:

DARKDIAMOND
01 Aralık 2006, 03:14
Ben süper sport bir makinayla başlangıca karşıyım.Daha önce scooter kullanıcısı ve az sayılabilecek vitesli deneyimi olan birisi olarak 250cc'lik bir makine düşünüyorum.Ama araştırmalarımda bazı markaların kolay hakim olunabilen 500-650cc arası naked modellerine rastladım.İkinci elde araştırmalarım sürüyor.Gezilerimizide dikkate alarak belki büyük makinayla başlayabilirim.Tabiki gücü kontrol altında tutulabilen ve ss olmayan.

infinity_1007
01 Aralık 2006, 03:25
Arkadaşlar, bence çocuğun çok üstüne gitmişsiniz. Belki bir bildiği vardır. Mesela geçen gün suzuki 600 lük düştü, 98 model ama güzel kullanılmış. Çok çok sıkışmış çocuk 4500 e satıyordu. Şimdi bunu gel de alma dimi :) Hiç kullanmayan birini bile etkileyebiliyor böyle olaylar.

Khutuck
01 Aralık 2006, 03:37
Karışmayın, onlar doğal seçilimle elenecekler zaten :)

eskici
01 Aralık 2006, 03:47
ne denir ki. yazık tan başka

edy
01 Aralık 2006, 03:55
ne denir ki. yazık tan başka

:cat: :cat:

Gokhan2433
01 Aralık 2006, 10:06
Valla bende karsıyım bu 600cc den baslamaya ama abiminde ilk motoru YzF r1 :) Yani once yapma etme dedim yok dedi surerim.Ehliyeti almadan eskisehirdeki racing ciler abime ogrettiler motoru.Once 1. vitesete turladı.Yapamıycam edemiycem,sı....tık suremiycez dedi,sonra iyicene alıstı.Simdi gayet guzel kullanıyor ama nasıl kullanıyor kask yok,surat var daha 7 aylık motorcu.Ahanda videosu da bu. cok vahim ama elden bisey gelmiyor.Sadece sehirler arası yaparken kask takıyor sehir içinde takmıyor.:pr:
EnjTY7fo3EA

viper_1
01 Aralık 2006, 10:17
"Video." istasyon köprüsü çarşı tarafı inişi.Tramway yolu üzeri...:) Mazarella karşısı... :P

Abine sor bakayım kask takınca ne oluyomuş? İnsan bunalıyor di mi! Çok rahatsız ediyor kafayı.... :farao:

vedat kaya
01 Aralık 2006, 10:36
bu konu değişik başlıklarda defalarca acıldı..
başka hangi konu bu kadar reytıng alır merak ediyorum..
konu açmak için canı sıkılan hemen bu tür ''büyük cc motorla başlanırmı vs.vs.''
konu açar günlerce sayfalarca mesaj olur sıkılmadınızmı artık..
bi insan elinin altında gazla fren ayarını bilmiyorsa duygularını kontrol edemiyorsa o insana scooter bile verilmez..
ben ve tanıdıgım bire bir konuşup gördügüm 3 kişi daha ilk motor olarak 600 cc ve üzeri motorla başladık ve hala kullanmaya devam ediyoruz..
demekki çok istenirse oluyor ...
para var ders aldık akıl var motoru kontrol edebiliyoruz huzur var özgürlügün tadını cıkarıyoruz kimene...
saldırmadan hakaret etmeden fikrini söyler çekilirsin aklı başında davranmak lazım burası fikirlerin tartışıldığı bir ortam kimse kimseye hakaret edemez...
saygı ve sevgiyle kalın...:)

Gokhan2433
01 Aralık 2006, 10:41
"Video." istasyon köprüsü çarşı tarafı inişi.Tramway yolu üzeri...:) Mazarella karşısı... :P

Abine sor bakayım kask takınca ne oluyomuş? İnsan bunalıyor di mi! Çok rahatsız ediyor kafayı.... :farao:
Evet sanırım orası.Ya heralde kapalı alan korkusu var:)Taktıracam ben siz merak etmeyin.Motor güzel demi:mrgreen:

ümmet perkitan
01 Aralık 2006, 10:42
konu açmak için canı sıkılan hemen bu tür ''büyük cc motorla başlanırmı vs.vs.''
bi insan elinin altında gazla fren ayarını bilmiyorsa duygularını kontrol edemiyorsa o insana scooter bile verilmez..
ben ve tanıdıgım bire bir konuşup gördügüm 3 kişi daha ilk motor olarak 600 cc ve üzeri motorla başladık ve hala kullanmaya devam ediyoruz..
para var ders aldık akıl var motoru kontrol edebiliyoruz huzur var özgürlügün tadını cıkarıyoruz kimene...
saldırmadan hakaret etmeden fikrini söyler çekilirsin aklı başında davranmak lazım burası fikirlerin tartışıldığı bir ortam kimse kimseye hakaret edemez...
:cat: :cat: :pr: :pr: :bounce: :bounce: :silent: :cyclopsan

tbk_1980
01 Aralık 2006, 10:49
Başkasına kastınız yok ise bence sorun yok....

Gokhan2433
01 Aralık 2006, 10:51
Sonuna dek katılıyorum:cat: Yani altında racing var diye ölmek mi zorunda bi insan.Gazı accagı yeri bilir,normal gitcegi yeri bilir.HE bu arada sanırım sende kask kullanmıyosun isin bu tarafı biraz yanlıs:)

tbk_1980
01 Aralık 2006, 10:58
[/MEDIA]
saygı ve sevgiyle kalın...:) Cevap olarak; resim eklemeyi bilmediğim için avatarım bi süre cevap olarak kalacak saygılar....

Gokhan2433
01 Aralık 2006, 11:02
Ozaman kimse motosiklet kullanmasın.Yani nerden biliyosunuz o arabaya giren adamın tecrübesiz oldugunu.20 yıllık motorcularıda kaybediyoruz.Kaza bu nerde gelecegi belli olmaz dikkatli sürmek lazım.

the_cayman
01 Aralık 2006, 12:02

Büyük cc ile başlanır tarzından değil bu konu öncelikle. Yeni başlayacak birine 600cc motor önermeleri sorun bu . Yazıyı dikkatli okumadınız sanırım :)

Bu siteye de gelip ilk motor R6 mı alsam diyenler oluyor bunları biliyorum . Hatta onları söyleyenlere hemen karşı çıkıyorlar sonra öğütlerde bulunuyorlar. Ama bunu okuduğum yerde 600cc ile başla kesinlikle demişler . Yeni başlayan için 600cc ideal diyen bile olmuş :farao: . Benim takıldığım konu bu işte yoksa büyük cc ile motor alınır mı alınmaz mı başlıklarının sayısızca açıldığını biliyorum. Gazetedeki ilk motorum R6 uyku kalmadı başlığını da biliyorum :wiinkk:

vedat kaya
01 Aralık 2006, 12:38
sevgili the-cayman yazını iyi okudum..
sorun şu bu yazının sonu yine dönüp dolaşıp büyük cc motor meselesine döndüğünü gördüm ondan yazdım..
ben cevreme tanıdığım aklına ve yapısına duygularına hakim olacagına inandıgım kişiye rahatlıkla 600 cc ile başla derim ama o kişiyi iyi tanıyorsam..
keza kuzenim şu an 650 cc motor kullanıyor ve ben önerdim güçlü ve yapılı olması duygularına hakim olması rahatlıkla önerdim ve şu an yaklaşık 4000 km yaptı hergeçen gün iyiye gidiyor..
özetle önerilen kişiyi tanıyorsan niye olmasın derim ben..:)

sevgili gökhan 2433... ben kasksız kullanmam birkez oda 12 km. yine bi MT gezisinde kask takmadım oda motordan gelen ses beni deli etti onun yerini tesbit etmek amacıyla yavaş gidildiği için takmadım..
ve tamirci bile bulamadı sununda şans eseri bulduk radyatöre giren bi dal parçası rüzrgardan ses yapıyormuş.. motoru yıkarken su çarpınca aynı ses cıkınca bulduk..
ve birdahada kasksız kullanmadım kullanmam..:)

Tbk-1980 kardeşim o resimdeki kişinin acemi olduğunu nereden biliyorsun..???
motorcu kaza yapmaz diye bi kaide yok tabiki yapar belkide ölür..
küçük cc motorda kaza yapar ..yıllardır trafiğin olmadıgı yerde pistlerde yarışan insanlar kaza yapıyor ve ölüyor..
ama bu arabadada olur yemek yerkende olur yolda yürürkende olur kavga edenleri ayırmaya kakarken ölen insanlar var bu ülkede..
sen elindeki gücü kontrol altında tutuyorsan kendine güveniyorsan o zaman git 600 cc motor al kullan..
ben bildiklerimi seninle seve seve paylaşırım..:)
ama kendine güvenmiyorsan korkuyorsan alma aklı yaratan kullanasın diye verdi kendini senden daha iyi kimse tanıyamaz..:)

Gökhan
01 Aralık 2006, 12:39
[/url] Cevap olarak; resim eklemeyi bilmediğim için avatarım bi süre cevap olarak kalacak saygılar....

http://img148.imageshack.us/img148/6332/kazaij4.jpg (http://imageshack.us)

Gokhan2433
01 Aralık 2006, 13:09
iyi girmis amme haa.

sevgili gökhan 2433... ben kasksız kullanmam birkez oda 12 km. yine bi MT gezisinde kask takmadım oda motordan gelen ses beni deli etti onun yerini tesbit etmek amacıyla yavaş gidildiği için takmadım..
ve tamirci bile bulamadı sununda şans eseri bulduk radyatöre giren bi dal parçası rüzrgardan ses yapıyormuş.. motoru yıkarken su çarpınca aynı ses cıkınca bulduk..
ve birdahada kasksız kullanmadım kullanmam..:)
Avatarda kasksızsın ya o yuzden demistim:)Tedbiri elden bırakmamak lazıım:cat:

vedat kaya
01 Aralık 2006, 13:18
iyi girmis amme haa.

Avatarda kasksızsın ya o yuzden demistim:)Tedbiri elden bırakmamak lazıım:cat:

avatardaki resim mecidiyeköyde dayıoglunun dükkandında ilk motoru aldığım gün yüzüm çıksın diye birkaç resim çekmiştik bu onlardan biri.. motorun yan ayaklık açıktı yani..:)

elınt adam iyi girmiş arabaya...
tanıyorum onu bizim ragıp abi o...napsın adam kapıyı açmayınca oda camdan içeri girmeye çalışırken araba biraz buruşmuş ütüleyince düzelir..:)

es0480
01 Aralık 2006, 13:25
bana şu laflar şöyle bişey hatırlattı. "kendine güveniyorsan sürebilirsin, işte kendini en iyi sen bilirsin" gibi laflar. evet bunlar doğru. kesinlikle katılıyorum. ama bu tür laflardan önce biraz deneyim kazanman lazım demek daha doğru gibi geliyor bence. hayatında hiç yüzmemiş, suya hiç girmemiş. sadece uzaktan yüzenleri izleyip iç geçiren bi adama. 10 mt suya hadi sende atla. hiç korkma yüzersin. yeterki kendine güven demek gibi bişey bu. ve sonuç hiç belli değil. belki yüzecek. belkide boğulacak. belkide onu kurtarmaya çalışan bi arkadaşını da suda debelenirken içeri çekecek. yani bu tarz bi olayın sonu belli değil. belki 600 cc bi süper sport makineyi kullanabilir. ama önemli olan düz gidip gazı köklemek değil. ters bi olay olduğunda gereken müdahaleyi yapabilecek kadar deneyimli olmak. bu da düşük cc li ve hafif bir motor da daha imkanlar dahilinde olabilir. ben en çok şu durumdan korktum açıkcası. arkadaş binsin. çok da iyi sürsün. ama ya ters bi durum oldu diyelim. motoru zaptedemedi. (ve sırf deneyimsizliği yüzünden olduğunu kendiside biliyor farzedelim) motor aldı birini altına. kişi öldü. bunlar olabilecek şeyler. kendi başına ne gelirse gelsin. onu zaten göze alarak binmiştir o. ama başkalarının hayatına ve sağlığına tehlike unsuru olmaya kimsenin hakkı yok. uzun oldu biraz.....
herkese saygılar.....

Gokhan2433
01 Aralık 2006, 13:43
Ya tabiki kimsenin kimseye zarar vermeye hakkı yok ama kazanın ne zman nerde gelecegi belli olmaz.Mesela abimin bi tane motorcu ustası vardı.genelde racing kullanır ama ise parcamı neyim almay gitmis scooterıyla kırmızıda beklerken arabanın tekinin arkadan gelip koyması sonucu hayatını kaybetmis.Burda kim hatalı simdi?Biraz bilincli kullanırsan basarabilirsin diyorum.Büyük motorlar basladın diye tecrübe kazanmazmısın tabiki kazanırsın.Abim ilk ay onune atlayan kızı ezmemek için motoru yatırdı ilk ay haşat olmustu motor.Yani kaza bu ne zman olcagı nerde olacagı belli olmaz.Ben yinede buyuk cc le baslamaya karsıyım ama baslayanda iilaki olecek diye bi kaide yok.

Barış Şuşut
01 Aralık 2006, 13:43
ya 600 le uğraşmayın direk 1200-1300 cc sportlarla başlayın bence ..kim napsın 115-120 hp lik güçsüz motoru motor dediğin en az 175-180 hp olmalıki şöle gaz açtığında öbür tarafa direk gidebil dimi ama :)

tigermbz
01 Aralık 2006, 14:03
Türkiyedeki trafik şartlarını düşünün bir de. akıllıca düşününce insanın hiç motora binmeyin diyesi geliyor. kalkıp acemi bir adama yüksek hacimli race bin demek pek akıl karı değil. çünkü adam sadece motorun gücü ve tecrübesizlikle savaşmayacak belki en büyük savaşı trafikle verecek. kontrolu çok daha fazla dikkat isteyen bir motordan eğer dikkati kalırsa bir de hiç bir zaman yolunda gitmeyen trafik şartlarıyla boğuşacak, devam edin bu kafayla......

Gokhan2433
01 Aralık 2006, 14:14
Ya alla alla race kullanan acami gazı freni debriyajı ayarlıyamıyomu.Kavrama noktası denen sey var ilk acemiliklerden sonra gecer.Sanki gazı azcık cevirdimi ucuruyor seni bu makine.Tamam yanlıs biliyorum byuk cc le baslamak yanlısma adamlar olcek gebercek sakat kalcak,acemilikten gitcek diye bi kural yokkkkk.

roadcarver
01 Aralık 2006, 14:20
istanbul dışında trafiğin sakin olduğu yerlerde olabilir ama istanbulda büyük cc ile başlamaya kesinlikle katılmıyorum

C@NSU
02 Aralık 2006, 18:45
ya 600cc yeni baslayan icn fazla

ben baslamicm baskası da bni ilgilendirmez

ama forumda dedikleri ciddn yanlıs
ben MTye girdigimde birileri bna bööle deseydi doru olduklarını düsünürdm

gittardando
03 Aralık 2006, 05:31
Böyle arkadaşları bizler genelde bir evin duvarında yada bir kamyonun kasasının arka yüzünde görüp "ulen resme bak gerçek gibi" şeklinde yorumluyoruz ki o aslında resim değildir. :bounce:

Ne diyelim, siz helvasını yapın şimdiden bu müstakbel merhumun... :salut: :rendeer:

Evrim Ergin
03 Aralık 2006, 12:48
bu konu hep devam edecek arkadaşlar..
yeni motor alacak olanlar hep büyük motorla başlamak isteyecek..
birileri yapma etme diyecek..

ama değişen bir şey olmayacak..

biz yine de uyarımızı yaparız, gerisi onlara kalmış..

the_cayman
04 Aralık 2006, 19:41
bu konu hep devam edecek arkadaşlar..
yeni motor alacak olanlar hep büyük motorla başlamak isteyecek..
birileri yapma etme diyecek..

ama değişen bir şey olmayacak..

biz yine de uyarımızı yaparız, gerisi onlara kalmış..

Keşke yapma etme deseler . Büyük cc ile başla diyorlar artık. Hayatında scooter kullanmamış adam 600RR'a binerse ne olacağı belli zaten .....

Lincoln
05 Aralık 2006, 16:27
bende vedat kaya ile aynı fikirdeyim, 650 cc cruiser aldım, sözünü ettiğiniz tarzda bir sıkıntı çekmedim, 9000 km yaptım, 3 kez yurt dışına çıktım ve memnunum

MoToR
05 Aralık 2006, 16:41
havanda su ancak böyle dövülür.Yardım isteyene gönlümüz açık her türlü her konuda yardımcı olurum ama abi yeni kullanıcam 600 f aldım ne yapim derse gazı kökle düz duvara vur derim belki o zaman akıllanır

mithrelios
05 Aralık 2006, 17:08
yine dayanamadim bi kere daha yazayim.

arkadaslar ihtimaller vardir kesinlikler yoktur. bu durumda yeni başlayan birinin 600 cc ss ile başlamasi sonucu başina kötü bişey gelme olasiligi yüksektir, onun başina bişey gelmemesi de hiç birşeyi ispatlamaz, risk ortadadir o şanslıdır.

tam tersi durumlari örnek vermek de aynı şekilde saçmadır çünkü 20 yıllık çok tecrübeli motorcunun gidip honda today kullanirken ölmesi ihtimali vardır. bu örnek ve türevleri de hiçbirşeyi ispat edemez.

gelin aklin yolunu tutun siz, riskleri arkadaslara soyleyelim onlar da kendileri karar versinler almak istedikleri risk seviyesine.

the_cayman
05 Aralık 2006, 18:10
yine dayanamadim bi kere daha yazayim.

arkadaslar ihtimaller vardir kesinlikler yoktur. bu durumda yeni başlayan birinin 600 cc ss ile başlamasi sonucu başina kötü bişey gelme olasiligi yüksektir, onun başina bişey gelmemesi de hiç birşeyi ispatlamaz, risk ortadadir o şanslıdır.

tam tersi durumlari örnek vermek de aynı şekilde saçmadır çünkü 20 yıllık çok tecrübeli motorcunun gidip honda today kullanirken ölmesi ihtimali vardır. bu örnek ve türevleri de hiçbirşeyi ispat edemez.

gelin aklin yolunu tutun siz, riskleri arkadaslara soyleyelim onlar da kendileri karar versinler almak istedikleri risk seviyesine.

Evet çok haklısın. Ama hayatında scooter bile kullanmamış adamın biri yazmış bu yazıyı. Elin gaz elciğinde takılı kalması sorununu yeni başlayan çoğu kişi yapmıştır. 600cc ile başlayınca kaza yapılacak diye birşey yok dediğiniz gibi ihtimaller var. Ama illa 600cc ile başlayacak arkadaşlara tek bir önerim var

* Eğer kafanıza koyduysanız 600cc alacağım diye ; öncelikle bir ustaya gidip motor gücünü 35 hp vs... o civarda bir beygir gücüne düşürürseniz eminim rahat edersiniz . Daha sonra motorun gücü kaç hp ise ona yükseltmek mümkün :cat:

GorkeM
05 Aralık 2006, 18:16
Ben süper sport bir makinayla başlangıca karşıyım.Daha önce scooter kullanıcısı ve az sayılabilecek vitesli deneyimi olan birisi olarak 250cc'lik bir makine düşünüyorum.Ama araştırmalarımda bazı markaların kolay hakim olunabilen 500-650cc arası naked modellerine rastladım.İkinci elde araştırmalarım sürüyor.Gezilerimizide dikkate alarak belki büyük makinayla başlayabilirim.Tabiki gücü kontrol altında tutulabilen ve ss olmayan.

Cbr 125R veya Hyo Gt250R 'da SS... Ama başlangıç motorları :cat:

Valla bende karsıyım bu 600cc den baslamaya ama abiminde ilk motoru YzF r1 :) Yani once yapma etme dedim yok dedi surerim.Ehliyeti almadan eskisehirdeki racing ciler abime ogrettiler motoru.Once 1. vitesete turladı.Yapamıycam edemiycem,sı....tık suremiycez dedi,sonra iyicene alıstı.Simdi gayet guzel kullanıyor ama nasıl kullanıyor kask yok,surat var daha 7 aylık motorcu.Ahanda videosu da bu. cok vahim ama elden bisey gelmiyor.Sadece sehirler arası yaparken kask takıyor sehir içinde takmıyor.:pr:
EnjTY7fo3EA

Abine yazık ya... Daha doğrusu sana , ailene yazık... Abine şu yazıyı okut:
"100 km ile giderken düşer de kafasını kaldırıma çarparsa beyni parçalanır"
Nasıl , iç açıcı değil mi?

the_cayman
05 Aralık 2006, 18:23
Zaten o olayı hiç anlayamadım. 600cc'ler race alet oluyor da 125cc 250cc niye raceden sayılmıyor. Yani cc düşük diye race olamaz diye bir kural mı var söyleyin biz de bilelim :mrgreen:

Ya da düşük cc bile olsa race motordan başlangıç motoru olmaz diye de mi bir kural var :mrgreen:

GorkeM
05 Aralık 2006, 18:30
Dimi yani? 600cc race makinadan başlanmaz da 1000cc chopper'den başlanır mı? Nedir bu race düşmanlığı anlamadım gitti... Race'den başlanmaz race'den başlanmaz.
Önemli olan başlangıç motoru özelliklerini taşıyabilecek bir motor olmasıdır . Türü ne olursa olsun :cat:

the_cayman
05 Aralık 2006, 18:35
Dimi yani? 600cc race makinadan başlanmaz da 1000cc chopper'den başlanır mı? Nedir bu race düşmanlığı anlamadım gitti... Race'den başlanmaz race'den başlanmaz.
Önemli olan başlangıç motoru özelliklerini taşıyabilecek bir motor olmasıdır . Türü ne olursa olsun :cat:

::plus1:: ::plus1:: ::plus1:: ::plus1:: ::plus1:: ::plus1:: ::plus1:: ::plus1:: ::plus1:: ::plus1::

redrose
05 Aralık 2006, 19:29
250 CC İstanbul içi kullanıma çoook bile, trafik araç yoğunluğu, acemi araba kullanıcıları, şehirler arası kullanımlarda ben arabayı tercih ediyorum, geçen otoban'da parçalanmış kamyon tekerleğinin üstünden geçmemek için bi sürü takla attım, maazallah sürat: 180 km, arabayla üzerinden geçsem ne olurdu bilemem, motosiklet ile bunu düşünmek bile korkunç, yukarıdaki bazı yazılarda; bir kadercilik var, kabullenme var, bunun yerine; Türkiye'nin yol şartlarına göre haraket etmek gerek, hayatımızın kıymetini bilelim.