PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Her kullanıcıya ders olacak yasanmıs olaylar olaylar

motoblackman
02 Kasım 2006, 16:52
Arkadaslar az cok yeni üye sayılırım bu konu acildimi bilmiyorum ama her kullanıcıya yararlı olacagini düsünüyorum. Motorla seyir halindeyken basamazdan gecen olayları anlatırsak okuyan arkadaslarında da ayni durumlara düsmesini bi nebze olsun engelleyebiliriz mesela ben anlatim.

Yenimahalleden şirinevlere inerken arkada aradasımla seyir halindeydim bir kamyonetin sağ tarafindan gececekken arac sinyalsiz isaretsiz sağ yola döndü :cyclopsan :cyclopsan :cyclopsan e tabi ani fren durdum kaski cikardım ve feryat figan bir halde sinyal versene diye baardım sonradan aracı takip ettim ve bir yerde sıkıstırdım indim gittim yayına yaklasık 45 50 yasinda amca fos biyik falan:) dedim amca napiysun sen ezecektin bizi..
verdigi yanıt görmedim oldu:pr::pr::pr: ne yapabilirsinki bu adama... biseyded diyemedim dedim ezdin bizi gitti geberttin dikkatsizligin yüzünden bi aynaya bak olmadı sinyal ver ben kendimi ona göre ayanlim biraz dikkat lütfen biraz dikkat dedim insallah desnini almıstır

ÇIKARILACAK DERS: Mümkün mertebe aracların sagından solundan gecmemeye calismak gececeksekte kendimizi belli etmek gerek....

görüs ve yorumlarınızı paylasmanizi bekler iyi aksamlar dilerim... :rendeer:

bbaday
02 Kasım 2006, 16:57
ayrıca mümkünse seyir halindeyken aracınızın ışıklarını yakın ben motosikleti aldığımdan beri ışıklar hiç sönmedi anahtarla beraber ışıklarda yanıyor diğer araçların dikkatini çekmek için ışıkları açmakda iyi bir yöntem

motoblackman
02 Kasım 2006, 17:14
valla ben böyle durumlarda aragaz veriyorum daha etkili oluyo kizlar bakiyo falan:P :cat: :cherry:

machp
02 Kasım 2006, 17:25
ısıklar gece gunduz yanık,gozler motorun uzerindeyken daha acık...

newbee
02 Kasım 2006, 17:39
Geçenlerde bağdat caddesinde en sağdan gidiyorum. trafik tıkandı ve duran araçları da sağdan geçmeye başladım. Ama hızım durmaya yakın. Tam minibüsü geçerken birden karşı kaldırımdan gelen yay bir teyze önüme atladı. Ön frene asıldım. Motor altımdan kaçtı ama neyseki debriyajıda gayri ihtiyari sıkmışım ve motor gaz kesti. Devrilmeden durdu.
Alınacak ders: En sağdan yada soldan giderken bile minibüs, otobüs gibi araçları geçerken dikkat! Yaya çıkabilir.

deamon
02 Kasım 2006, 17:39
Arkadaslar az cok yeni üye sayılırım bu konu acildimi bilmiyorum ama her kullanıcıya yararlı olacagini düsünüyorum. Motorla seyir halindeyken basamazdan gecen olayları anlatırsak okuyan arkadaslarında da ayni durumlara düsmesini bi nebze olsun engelleyebiliriz mesela ben anlatim.

Yenimahalleden şirinevlere inerken arkada aradasımla seyir halindeydim bir kamyonetin sağ tarafindan gececekken arac sinyalsiz isaretsiz sağ yola döndü :cyclopsan :cyclopsan :cyclopsan e tabi ani fren durdum kaski cikardım ve feryat figan bir halde sinyal versene diye baardım sonradan aracı takip ettim ve bir yerde sıkıstırdım indim gittim yayına yaklasık 45 50 yasinda amca fos biyik falan:) dedim amca napiysun sen ezecektin bizi..
verdigi yanıt görmedim oldu:pr::pr::pr: ne yapabilirsinki bu adama... biseyded diyemedim dedim ezdin bizi gitti geberttin dikkatsizligin yüzünden bi aynaya bak olmadı sinyal ver ben kendimi ona göre ayanlim biraz dikkat lütfen biraz dikkat dedim insallah desnini almıstır

ÇIKARILACAK DERS: Mümkün mertebe aracların sagından solundan gecmemeye calismak gececeksekte kendimizi belli etmek gerek....

görüs ve yorumlarınızı paylasmanizi bekler iyi aksamlar dilerim... :rendeer:

İyi, güzel de sen de trafik kuralını ihlal etmişsin. Madem kamyoneti geçeceksin, o zaman sollama yapman lazım. Senden yavaş giden bir taşıtın sağından hızlı geçmek büyük hata.