PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çin malı kasklar yasaklanmalı

Sayfa : [1] 2 3

sonix
29 Ekim 2006, 00:57
bırakın kazada korumayı kendini korumada bile acizler.1 metre yükseklikten bıraksanız 2 parça oluyor.güvenlik sıfır.rüzgardan korumaktan başka birşeye yaramaz..Birde şu nazi kasklar var.yarım kasklar onlarda güvenlik namına bişey yok zaten.
Bu ithal kasklar hiçbir test aşamasından,sağlamlık kontrolü yapılmadanmı geliyor :silent:

Kask ın amacı sürücüyü herhangi bir kaza anında sürücünün başını korumaktır.

birde şu sorun var.kaliteli kasklar biraz pahalı.İşin birde bu yüzü var..

bende çin malı kask kullanıyorum.en yakın zamanda kaliteli güvenli bir kask temin edeceğim

ylmzzz
29 Ekim 2006, 01:07
bence çin malı kasklar yasaklanacağına kaliteli kaskların fiyatları düşürülsün. yoksa herkes biliyor 15-20 ytl ye iyi bir kask alınamayacağını.

yavuzk2004
29 Ekim 2006, 01:32
bence insanlar bu konuda bilinçlendirilmeli kaliteli kaska yöneltilmeli ama kaliteli kasklarda çok pahalı, mecbur bütçe ona yetiyor, kaliteli kasklar ucuzlamalı

babyboy
29 Ekim 2006, 01:42
benim kask rüzgardan bile korumuyor millet polis durdurmasın diye takıyor zaten.Kaliteliler pahalı olmasa bide bir kask asgari ücret kadar var sanırım

starblazer
29 Ekim 2006, 01:49
Arkadasim Lazer aldi cok memnun , fiyatida makul alacaklar bir dusunsun
(Testlerde falan iyi cikiyormus sonuclari , ben diyenlerin yalancisiyim )
bir araba kullanicisi ancak bukadar yazar :)

Luxor
29 Ekim 2006, 01:51
benim bildiğim de lazer fiyatı makul kasklar arasında gayet kaliteli bir marka
kullanan ve memnun olan arkadaşlar var

N_O_S
29 Ekim 2006, 01:54
evet aynen çin malı her yerde var benim sinirimi bozuyoo

erdo2002
29 Ekim 2006, 02:34
orta ölçekli bir kask almak istesek fiyatlar ne civarı oluyor bilgisi olan varmi?:silent: Bugün bir cin malı kask satan bir yere gittim de(eminönünde)manzeme kalitesi daha takmadan belli ediyor kendisini:) adam hemen satma yanlısıydı ama bende aynı itina ile alma yanlısı değildim:) Ortalama bir memnuniyet sağlıyacak bir kaskın fiyatı nedir acaba?(marka model söylerseniz iyi olur):rendeer:

ChAgLaR
29 Ekim 2006, 02:46
ben bugun shark s600 serisi tam kapalı bir kask aldım ortalama olarak iyi bir kask netten araştırdığıma ve kullanan arkadaşlara göre.... Fiyatı da 200 ytl ve görüntüsü de bayaa iyi ve kaliteli duruyor. Kask alacak arkadaşlara tavsiye ederim. Kask bu, şakaya gelmez..

MASTER OF THE ROAD
29 Ekim 2006, 03:16
onlar kazada korunmak için deyilki zaten p0olisten korunmak için:queen: bence çin malı olan herşey yasaklanmalı kask öyle motorlar nekadar güvenliki?

jamaisvu
29 Ekim 2006, 03:42
bence çinliler komple dnetimden geçmeli kaskı da gçein motorlar ölüm kaynağı bide arkdaslar onlarla hıuz yapmaya çalsıyorlar

innova
29 Ekim 2006, 04:09
Kış için kask almam lazım,soğuk havada işe yarayacağını düşünüyorum elimde çenesiz kask var,soğuk oldğu gibi yüzüme geliyor.Arkadaşlar birde yağmura nasıl bi önlem alıyorsunuz,yağmurluklar işe yarıyormu ,kullanan varmı?Yazarsanız sevinirim

tigermbz
29 Ekim 2006, 10:07
80-90 ytl civarına max ler var. sağlamlığını bizzat gördüm.

kraljames
29 Ekim 2006, 11:19
oplayın 2 yönü var birincisi maddiyat ikincisi hiç olmasa...bence bazı insanlar göstermelik olsun diye takıyolar kask onlar için lüks para verip kalite almaya yanaşmıyolar ancak başlarına allah korusun bişe gelecek ki biraz daha fazla para verip kalite bişe alsınlar çok değil şu kask:
http://img93.imageshack.us/img93/7905/43918bliz4.jpg (http://imageshack.us)
http://img167.imageshack.us/img167/2657/123xi1.jpg (http://imageshack.us)
bunların fiyatı 167ytl çok iyi değil ama çinden 1milyon kat iyidir

aydınlı
29 Ekim 2006, 11:28
300 euro yu bi kaska vermek de g*t ister:farao:fiyatları düşürsünler...

ozkansava
29 Ekim 2006, 12:26
Ben cox kullanıyorum 290 civarı.Çok memnunum.(çeneden açılır.)

rainboss
29 Ekim 2006, 12:46
Çin malı yahut başka menşeili; kalitesi ve işlevi yetersiz olan hiç bir mal gümrükten geçememeli.

Özelliklede kask; kaportanın %51inin insanın kendisi olduğu konuda o kaskların ülkemize getirilmemesi gerekir ve hatta bütün dünyada gerekli özellikleri taşımayan kaskın üretimine izin verilmemeli.

muratd
29 Ekim 2006, 12:58
mali durumu iyi olmayanlarıda düşününce,çin malı kask takmaları hiç takmamalarından daha iyidir..

çok derine inmeden yüzeysel düşünmek gerek bence değilse zaten çok yanlış var:rendeer:

cakalaz
29 Ekim 2006, 13:28
Bırakın onlar da satılsın..Bozmayın ÇiN ekonomisini..

Bisiklet binerken bile takılmas ama çocuklar alıp , ewcilik oynarlar işte ...

Millet bilinçlenmeli baska yolu yoq ...

tkalfaoglu
29 Ekim 2006, 18:40
kaskların çogu zaten çinde yapılmıyor mu?

ylmzzz
29 Ekim 2006, 19:03
evet aynen çin malı her yerde var benim sinirimi bozuyoo

şu anda yazdığımız bilgisayarlarımızın bile çoğu parçası çin malı:cherry: bilgisayarda fena değiller fakat motosiklet ve araba sektörü gibi kaza riski olan sektörlerin ürünlerini üretmeseler daha iyi olur.

kendi motorumda çin malı fakat genel olarak konuşursak...

çinliler ne yaparsa en dandiğini yapıyor...

mustafa özcelik
29 Ekim 2006, 19:14
buralarda makul fiyata güzel kask alabiliyon ama türkiye nasil bilmiyom ben agv aldim cok güzel

maranga44
29 Ekim 2006, 19:58
ben yeni sefabed diye bir kask aldım bu kask çinmalımı

sonix
29 Ekim 2006, 20:11
çin malı

bendede safebed var

maranga44
29 Ekim 2006, 20:20
peki bu safebedde yere atınca kırılacak cinnsten bir kaskmı

sonix
29 Ekim 2006, 20:20
buradaki kasklar nasıl :silent:
https://www.mototr.com/Default.aspx?_Args=CatSel,22

hatta bir arkadaşımda safebed vardı kask motorun üzerindeydi nasıl olduysa yere düştü ve kırıldı

mkdogday
29 Ekim 2006, 20:28
bence insanlar bu konuda bilinçlendirilmeli kaliteli kaska yöneltilmeli ama kaliteli kasklarda çok pahalı, mecbur bütçe ona yetiyor, kaliteli kasklar ucuzlamalı

sana katılıom yavuz. . . ama bende çin malıda olsa kalite bir kaskta olsa kaza oldumu kaskın sizin hayatınızı kurtarıp kurtarmaması bir iğne ipline bağlı. . . :pale: yani nerde ne zmn başınıza ne biçimde bir kaza geliceği belli olmaz elimizden geldiği kadar dikkat diyorum ben :bounce:

setr74
29 Ekim 2006, 20:44
hayır kesinlikle yapılmıyor çin malı kaskların en sağlamı max ama yinede uzak durun derim

Avrupalılardan ucuz ve güzel bişey olsun diyorsanız cox kullanıyorum tavsiyede ederim taksitle motomaxtan 300 e aldım yarı açılıyor ve güneş vizörü var gayet kaliteli malzeme kullanılmış.

shi_bumi
29 Ekim 2006, 20:46
Arkadaşlar lütfen borç harç yapın bişeyler ve ortalama bir kask alın.

1. Lazer Vertigo
2. Nolan N61

İkiside işinizi görür ve gayet emniyetli kasklardır. Fiyatları 200 YTL civarı. Gezinmek için değil düşecekmiş gibi giyinin....

setr74
29 Ekim 2006, 20:47
kaskların çogu zaten çinde yapılmıyor mu?

prdn yanlışlık oldu

hayır kesinlikle yapılmıyor çin malı kaskların en sağlamı max ama yinede uzak durun derim

Avrupalılardan ucuz ve güzel bişey olsun diyorsanız cox kullanıyorum tavsiyede ederim taksitle motomaxtan 300 e aldım yarı açılıyor ve güneş vizörü var gayet kaliteli malzeme kullanılmış.

alp_tunay
29 Ekim 2006, 23:23
Sağlam olup da 150 ytl den ucuz olanı yok..Piyasada caberg diye bir marka var. Kaliteli ama çok da diiil.....Piyasada alınabilecek olanlardan birisi.....

gupilya
29 Ekim 2006, 23:45
mali durumu iyi olmayanlarıda düşününce,çin malı kask takmaları hiç takmamalarından daha iyidir..
bayramda Manisa'daydım. Şehir içinde yaklaşık 100 motosiklet gördüm birinde kask yoktu. önce bu tip kullanımların önüne geçilmeli sonra da kask güvenli güvenli değil tartışmasına. Trafik polislerine çok iş düşüyor ama Manisa'dakiler bayramlaşmaya gitmişlerdi herhalde.
Motosiklet b,r yana bisiklet binenler bile kask takmalı. hiç birşey yapmasa güneşten, rüzgardan korur. onu bile dikkate almıyorlar.

watercolours
29 Ekim 2006, 23:53
Bazıları da kask takmamak için bahane olarak kim verecek 350 euro kaska diyorlar. Kaliteli kasklar sadece 350 euroluk olan Arai, Schuberth veya Shoei gibi kasklar değil. 200 ytl civarında gayet kaliteli kasklar var. 200ytl de bazıları için çok fazla tabi ki ama bir kaza anında kaybedilenlerin yanında hiçbirşey.

coolmekan
29 Ekim 2006, 23:56
cox a o kadar para vereceğinize airoh alın hemde daha hesaplı kesınlıkle kalıtesı cox tan üstün yan yana getırın vızorlerını acıp bakın camından bıle fark edılıyor

Mel-a-ku
30 Ekim 2006, 00:07
eee ne yapsınlar çin malı kask kullanmayıp? imkanı olan zaten hayatını tehlıkeye atarmı o SAFFET! ( safebet) kasklarla.. kask alıoruz 25 ytl. bende bu kaskı kullanıyorum. ben motorumu yaptırıp yurur hale getıremıyorken, nasıl 200 ytl vereyım de kullanmayacagım kaska para vereyım.. once motoru yaptırıcam. sonra o motoru yaptırırken yaptıgım borçları kapatmak ıcın 2 ay calısıcam. sonra o motor yıne bozulcak bu sureçte. .. bu boyle surup gıdıcek. ve bende kask almak ıcın para ayıramıcam.

eee ne yapayım sımdı çin malı kask takmayıp. benım sinuzitim var. motora bınmeyeyım mı?

cin malı kask takmayayım da gozume basıma sinek mi kaçsın?

cin malı kask takmayayım da onumdeki aracın fırlattıgı taşlar kafamı mı yarsın?

cin malı kask takmayayım da rüzgardan gozumden yaşlar mı aksın..

cin malı motora bınıyorum, cın malı kaskım var. onlar kardeş :D ayrılmaz ikili..
ne zamanki japon veya ıtalyana gecerim, o zaman masrafım azalır, kalite kaskım olur. bak gordunmu orantıyı. kalite motor kalite kask.
dandik motor dandik kask.
bu boyle ARKADAŞ...

watercolours
30 Ekim 2006, 00:16
Mel-a-ku, dediğim gibi, 200ytl bile bazıları için çok fazla olabilir. Ama şu da bir gerçek ki motosiklet kazasından sonra beyin kanaması geçirirsen hayatta kalma ihtimalin sıfır. Tamam, alamıyorsun belki, ama Çin'i savunma da keşke param olsa da alabilsem de.
Ayrıca altında 30000ytl'lik supersporta binip kask almayanları da biliyoruz.

Su Silahı
30 Ekim 2006, 00:20
Bence yasaklanmasın. Kask ın hayat kurtaracağının bilincinde olan iyisini sağlamını alır. Bilincinde olmayana da istediğin kadar anlat bir kulağından girer diğerinden çıkar.

Mel-a-ku
30 Ekim 2006, 00:43
Bence yasaklanmasın. Kask ın hayat kurtaracağının bilincinde olan iyisini sağlamını alır. Bilincinde olmayana da istediğin kadar anlat bir kulağından girer diğerinden çıkar.

katlıyorum. zaten cin malı nın kalıtesını bılmeyen kalmadı. halen daha nasıl mondial satış yapıyor ben anlamıyorum bu zıhnıyetı. heralde onunden gecerken tesadufen bı tane de ben alayım dıyolar. sormadan soruşturmadan. yoksa 1-2 kısıyle muhabbet etmış kimse asla almaz bu motoru.

ben şahsen oyle aldım. ailemi binbir zorlukla ıkna ettım motor almak ıcın. hangi motor, mondial...:pr:

dj_umit151rs
30 Ekim 2006, 03:07
Vallahi deil 200 ytl 20 ytl nin hesabını yapıyorum ben öğrenciyim ve stajer maaşıyla 151rs min sorununu mu karşılayayım yoksa kask mı alayım.25 ytl lik kaskım var.Bir de ben de bu kask var yok bende şu kask var memnunum diyorsunuz ya memnun olmakla bitmiyor iş çok pahalılar çok.Ayrıca ne demek yasaklamak yahu neyi yasaklatıyorsun.Bu çin malı kötü kasklar sayesinde parasız adamlar kötüde olsa kaskla geziyor.Şimdi yasak olsunda adamlar kasksız mı gezsin yani hiç yoktan adamlar kask takıyo.Ayrıca bütçesi elveren adam zaten çin olmayan kaskı alır yasak deil diyede zorla satmıyolar ya.Güvenliğini düşünüyor ve parası varsa alır kalitelisini.Güvenlik düşünmüyor ve parası varsa en azından çin kullanıyor demesinler diye alır zaten adam.İşin bir boyutu da varki içler acısı adamın altında süpersport var mesela kendini gösterip hava atmak için parası olduu halde kask takmıyo bu da çok kötü birşey.

sonix
30 Ekim 2006, 19:46
kendi güvenliğin motordan önce gelir.

chaos106
31 Ekim 2006, 13:57
wiwi + safebet out
zeus inn
bütçesi kısıtlı olanlar için gerçekten ideal bi kask

yuzak
31 Ekim 2006, 16:49
çin malıda olsa iş yapıyor arkadaşlar
10 ytl den başlamıyormu bunların fayatları
ama yinede kabahat bizde
ucuz olsun iyi olsun demiyormuyuz?

chaos106
31 Ekim 2006, 17:45
tabe tabe iş yapıor ama ne iş yapıor polisten kurtarıyor başka ne işe yarar hiçç karpuzun kabuğu daha sağlam bee:pr:

the_cayman
01 Kasım 2006, 01:28
Bence

1-) İnsan güvenliği herşeyden önce gelir
2-) Motorunu 2-3 ay kullanmayıp bundan kıstığın benzin parasınla çok rahat güzel bir kask alabilirsin
3-) Bu ülkede yaşıyorsan şartlarına katlanacaksın. Herkes aynı parayı veriyor gelirler farklı ama gerçekten istenirse biraz ordan biraz burdan kısıp iyi bir kask alınabilir

Çin malları gerçekten karpuz kabuğu gibi :farao:

Shoei olacak diye şart yok bence 200 ytl civarı fiyat aralığında da güzel kasklar var.

GorkeM
01 Kasım 2006, 02:05
NOLAN Matrix - 130 Euro
NOLAN Genesis 110 Euro

Ve bunlar süper kasklar , 200 milyon biriktir , koy cebe en kralından kaskın olsun :mrgreen:

c@n
01 Kasım 2006, 02:12
wallaha 3 adet kaskım var 2 si safebed 1 tanesi helmetss yazlık safebed ile düştüm kafamı da çarptım bişi olmadı GÖRÜNÜRDE, yine safebed kask 40 ytl almıştım oto draglar için kullanıordum camını sökTÜM hatta 1 kere çok sinirlenip yere vurdum kaskı boya çizildi başka bişi yok GÖRÜNÜRDE suan ki kaskım HELMETS çok güzel duruor ve malzemesi çok kaliteli gibi 90 ytl idi pazarlıkla 80 ytl aldım

UNUTMAYALIM Kİ HER MARKA HER MODEL KASK YERE DÜŞTÜĞÜ ANDAN İTİBAREN KORUMA ÖZELLİĞİNİ YİTİRDİ OLARAK KABUL EDİLMELİ DİR ÇÜNKÜ KASK TA OLUŞACAK KILCAL ÇATLAK ÇOK ÇABUK BÜYÜR NE MARKA OLURSA OLSUN 1 DEFA YERE DÜŞSÜN OO KASK TAN PEK HAYIR GELMEZ BUNUDA İŞİN EHLİ OLAN TÜM MOTORCULAR SÖLER

mayko33
03 Kasım 2006, 19:52
Scuter fiyatına kasklar var arkadaşlar,ayıptır ya,koca motor ile minicik kaskın maliyeti kıyaslanır mı.Bence çin malı kasklar çoğalmalı,motor fiyatına kask satanlar bir tane bile satamamalı ki adam olsunlar.

tigermbz
03 Kasım 2006, 20:04
myko33 haklılık payın var ama ama o 20 liralık kasklara da güvenilmez. çoğu, yere düşünce kırılır sizi korumaz.
peki o, çok pahalı kasklar, fiyatları oranında sağlammıdırlar? bence değiller.
bu konuya daha önce de mesaj yazdım ucuz kask alacaklar için max var. harika bir kask diyemem ama sağlam ve fiyatı da uygun, 80-90 lira civarı. imkanınız varsa daha iyi kasklar da mevcuttur tabi.

watercolours
03 Kasım 2006, 20:09
Scuter fiyatına kasklar var arkadaşlar,ayıptır ya,koca motor ile minicik kaskın maliyeti kıyaslanır mı.Bence çin malı kasklar çoğalmalı,motor fiyatına kask satanlar bir tane bile satamamalı ki adam olsunlar.

En pahalı kasklar en güvenilir kasklar değiller her zaman, ama belli bir standardın üstündeler. Buna karşılık, 20ytl'lik Çin malı kasklar her zaman en kötüleridir. Pahalı kaskların maliyetini arttıran faktörler vardır. Bunların fiyata katkı oranını bilmiyorum ama temel olarak bir malzeme (termoplastikten karbon kevlara gidene kadar artıyor), ikincisi de ar-ge (o kaskları daha sessiz, daha ergonoik yapmak için adamlar artık rüzgar tünellerinde test ve 3d programlar kullanıyorlar -ki sadece rüzgar tüneli testleri bile epey pahalıdır-. İşin özüne dönerseniz 600 dolarlık işlemci devreleri de silikondan yapılıyor. Maliyeti arttıran Ar-Ge'dir.

Bir de kask fiyatına scooter olması daha anormal bir durum bence. Kaliteli kaskları kaliteli scooterlarla, çin kasklarını çin scooterlarıyla orantılayın bari. Sonuçta boğazda yalı fiyatına da otomobiller var.

denizcimuzaffer
03 Kasım 2006, 21:31
Çin malı kask elimden yere düştü kırıldı yaaa:mrgreen:
kafamızı koruyalım arkadaşlar tek sermayemiz. Ama ben biraz ayrı kalınca bu işlerden çok değişmiş. İyi kasklar nelerdir, markalara yabancıyım, özellikle görüş açımı engellemeyenleri merak ediyorum, konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım:)