PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 125cc racinglerin hangisini seçmeliyim ???

Sayfa : [1] 2

METE23
22 Ekim 2006, 00:22
Arkadaşlar listem baya bi kalabalık aynı tarzda motorlar fakat her yönden kıyaslamalarınıza ve yorumlamalarınıza ihtiyacım var yoksa kafayı yiyicem çünki sağlıklı düşünemiyorum artık

NOTara problem değil.Alıcağım motor bir seferlik olucaktır(çünki kime sorsam sıkıldığın zamn değiştireceksin demekte fakat ben ömürlük kullanmayı düşünmekteyim) yorumlarınızın bu isteğime bağlı şekilde olmasını rica ederim.

LİSTEM:
1) Derbi GPR 125 (özellikle bu motor hakkında düşünceleriniz neler ve APRILIA RS 125 kıyaslamanızı rica ederim)

2) Honda CBR 125 R (her özelliğini bilmekteyim)

3) APRILIA RS 125 (aynı şekilde bu motor hakkında düşünceleriniz neler ve Derbi GPR 125 kıyaslamanızı rica ederim)

4) CAGIVA 125 MITO (bu motorun özellikleri nasıl ve piyasadaki durumu nedir)

5) RIEJU RS2 (bu motor hakkında daha detaylı bilgi lütfen)

6) HYOSUNG GT 250 R (bu motora güvenebilirmiyim parça-kalite-dayanıklılık)

Şimdiden yorum yapan arkadaşalara teşekkürler...

ozaktasi
22 Ekim 2006, 00:32
Bence Honda CBR 125..Nedenlerini .....!!!!!!! zaten bildiğini yazmışsın...2 zamanlı makina alma yaramaz..çok çeşitlerini kullandım makinaların özelliklerini çok iyi biliyorum...Hyosung un çok iyi olduğunu söylüyorlar,,,sadece gördüm çok kaliteli malzeme ve işçilik var makinada....ama CBR nin 2 katı fiyat...

delicoban
22 Ekim 2006, 00:48
RIEJU RS2 fiyatı nedır

METE23
22 Ekim 2006, 01:38
Bence Honda CBR 125..Nedenlerini .....!!!!!!! zaten bildiğini yazmışsın...2 zamanlı makina alma yaramaz..çok çeşitlerini kullandım makinaların özelliklerini çok iyi biliyorum...Hyosung un çok iyi olduğunu söylüyorlar,,,sadece gördüm çok kaliteli malzeme ve işçilik var makinada....ama CBR nin 2 katı fiyat...

2 zamanlı motor neden yaramaz

aydınlı
22 Ekim 2006, 13:44
alacağım motor bir seferlik olacak demişsin.o halde hyosung gt 250R öneririm.yavaş yavaş öğrenir gidersin hyoyu.tabii ki 125cc ile başlaman daha sağlıklı olur fakat 250 ile başlanamaz diye bir kural yok ama öğrenene kadar çok dikkatli kullanman lazım.125 cc alsan(benim tahminim)2-3 yıl sonra 125 sana yetersiz gelecek.hep daha hızlı gitmesini isteyeceksin.250 cc işini görür ve hyoyu bırakamazsın.parasının hakkını tam anlamıyla veren bir motor hyo...

http://www.globalmotor.com.tr/testdetay.asp?id=gt250

cakalaz
22 Ekim 2006, 13:50
cbr 125 R...

EgeKnn
22 Ekim 2006, 13:53
sevgili dostum öncelikle 125 cc bir sport model seni ömürlük taşıyamaz bunu bilmeni isterim bir süre sonra mutlaka değiştirmek ve üst cc lere atlamak isteyeceksin bu kaçınılmaz...

Derbı GPR ı ben bir süre evel ciddi anlamda inceledim motor kaliteli buna şüphe yok ve önemli olan hangi satıcıdan aldığın güvenilir bir firmadan almak suretiyle bakım ve parça konusunda sorun yaşamaya bilirsin ancak aprilia ile kıyaslama konusunda ben herzaman aprilia derim Derbı 23 HP Aprılıa 31 HP aralarında performans anlamında ciddi farklar var..

Bu arada 2 zamanlı bir motor 4 zamanlılara göre daha kısa ömürlüdür bunuda göz önünde bulundur bence

Bu seçeneklerin içinde en mantıklısı Hyosung GT 250R
diğer markaları ve modelini malesef bilmiyorum bilgim yok ve Honda cbr 125 asla kesmez son olarak bunu belirteyim :P

Başlığı Moto sohbet bölümüne taşıyorum marka ve model kıyaslamaları bölümünde kıyaslama yapacağımız marka ve modeller için teknik bilgi ve resim gibi veriler bilgiler verilmesi gerekmektedir...

GeCe__
22 Ekim 2006, 13:53
aprılla rs 125:)

aydınlı
22 Ekim 2006, 13:58
aprılla rs 125:)

o kadar parayı ona verceğine hyo al:farao:

lewane_lee
22 Ekim 2006, 14:15
paran warsa hyo yoksa cbr al derimm:P

PcKopatGhostRider
22 Ekim 2006, 14:43
hyosng 250 yada cbr 125

marefb
22 Ekim 2006, 14:49
cbr 125.. dicem ama hyosung ta güzel bilmiorum parana göre 2.sinden birini al

erdo2002
22 Ekim 2006, 16:36
tabiki hyosung ,Neden dersen? hem 4 zamanlı hem 250cc.:cat: Ayrıca motoruda güçlü 30bg sanırım.:rendeer:

ultraukala
22 Ekim 2006, 16:49
Madem deiştirmeyeceğim diyorsun..5000euro civarı daha da yukarı ama 5000euro alınır rs125...Eğer zaten böle bir 125lik ile başlanılcaksa 4zamanlı bir 250likten aşağıya kalır yanı yok bunu.Hatta çok daha iyi bile bana göre...Zamanla ufak oynamalar ile çok müthiş performans alabilirsin ama ne kadar uzun vadeli olur dersen o senin iştahına bağlı...Ama para problem deil diyorsan rs125 derim...2zamanlı uzun ömürlü olmaz diyenler ortalarda hala dolaşan jawalar mzler de 2zamanlıdır unutmayalım.en az 10sene üstüne binersin ii kullanırsan.ki okadar kullanacağını zannetmiyorum.Ama satarken çok değer kaybeder...

velespit-cbr
22 Ekim 2006, 17:22
hyo çok kaliteli bir motor diyolar ama paran yoksa cbr 125 derim...

mali_45
22 Ekim 2006, 17:22
hyusong hepsinden daha iyi bence hem görüntü hemde cc olarak mükemmel

Khutuck
22 Ekim 2006, 17:25
Para sıkıntın yoksa 600cc al, motor programını değiştirerek ve hava girişlerini küçülterek motor gücünü sınırlandır, mesela 35hp'ye düşür. İleride motoru büyüteceğine motor programını değiştirir, gücünü arttırırsın.

METE23
22 Ekim 2006, 17:29
bence derbi aprilla'nın özentisi gibi motor çıkardıını düşünüyorum görünüşü özellikleri bakımından.Fakat aralarında 2 milyara yakın para farkı var bu farka değermi aprilla ne dersiniz bide motor dayanıklılığı vede kalitesini , performanslarını vede yol tutuşları bakımından kıyasslarmısınız:silent: ben gerçi bir sitede karşılaştım böyle bir yazıyla fakat fransızca yazdığından bir şey anlamadım :pr:

spormotosiklet
22 Ekim 2006, 17:40

ABİCİM İKİ ZAMANLI DEĞİL ONLAR... DAHA DOĞRUSU SENİN BİLDİĞİN MANADA 2 ZAMANLI DEĞİL...KALİTE UÇUKTUR... YAKIT FAZLADIR BİRAZ AMA .. HACMİNE GÖRE VERDİĞİ GÜCÜ ANLIYAMAZSIN BİLE.... DERBİ GPR 125 VE APRİLİA RS 125 ARASINDA İYİ Bİ FİYAT FARKI VAR... ASLINDA HER İKİSİ DE AYNI FİRMANIN ÜRÜNÜ. YANİ PİAGGİO GROUP TA ÜRETİLİYOR.. DERBİ İSPANYOL.. APRİLİA İSE İTALYAN... APRİLİADA 29 HP LİK DELİ İ CİĞER VAR... AĞIRLIĞI HYOSUNG GT 250 R DAN ÇOK DAHA AZ.. BU YÜZDEN TABİKİ GT 250 R LA PERFORMANS OLARAK KIYASLAYAMAZSIN BİLE. DERBİ 21 HP HYOSUNG 29 HP . AMA PERFORMANS LARI ÇOK YAKIN.. ÇÜNKÜ HYOSUNG TAM Bİ RACİNG KÜTLESİ TAŞIMAKTA.. YANİ KG/HP ORANLARI ÇOK YAKIN. FİYATLARI DA YAKIN. HONDA YA GELİNCE .. MARKA EN AZ APRİLİA KADAR TANINMIŞ AMA RACİNG MAKİNA SAYILAMAZ... YANİ BENCE BU GRUP TA DEĞİL.. DİĞER SAYDIĞIN 3 MOTOR RACİNG MOTOR RUHUNA GİRİŞ İÇİN BASAMAK SAYILABİLİR. AMA CBR ALAKASI OLMAZ.. ÖN FREN KULLANMAYI VUCUT İLE VİRAJA GİRMEYİ CBR DA ÖĞRENEMEZSİN...AKLERESYON DA ÇOK FARKLI... ÖZELLİKLE RS 125 DE KASMADAN TEKTER YAPABİLİRSİN.. CBR İÇİN BAYAĞI PROFOSYONEL OLMAN LAZIM... REİJU YE GELİNCE... 6-7 FARKLI MODELİ VAR... BU MODELLERDEN BİRİ BİRE BİR CBR 125 LE AYNI ... GÖRÜNTÜSÜ FARKLI BİRTEK.. DİĞERLERİ İSE GPR 125 LE AYNI... ÜZERLERİNDE GPR 125 MOTORU YLA AYNI MOTOR VAR. ZATEN AVRUPA DA KAROSER YAPARSIN MOTORU DIŞARIDAN ALIRSIN.... SİSTEM BÖYLE... YANİ.YANİ YANİ.... HER MOTORU DA İYİ ARAŞTIR.. BİR AL PİR AL............:bounce:

aydınlı
22 Ekim 2006, 17:57
aprilia rs 125 5925 euro.çok fazla ya.en fazla kaç basıyo bilen var mı?

165 km miş

PcKopatGhostRider
22 Ekim 2006, 18:21
aprilia rs 125 5925 euro.çok fazla ya.en fazla kaç basıyo bilen var mı?

165 km miş

ciddimisn ben dha fazla yapıyo diye biliyorm...

nedym
22 Ekim 2006, 18:50
alacağım motor bir seferlik olacak demişsin.o halde hyosung gt 250R öneririm.yavaş yavaş öğrenir gidersin hyoyu.tabii ki 125cc ile başlaman daha sağlıklı olur fakat 250 ile başlanamaz diye bir kural yok ama öğrenene kadar çok dikkatli kullanman lazım.125 cc alsan(benim tahminim)2-3 yıl sonra 125 sana yetersiz gelecek.hep daha hızlı gitmesini isteyeceksin.250 cc işini görür ve hyoyu bırakamazsın.parasının hakkını tam anlamıyla veren bir motor hyo...

http://www.globalmotor.com.tr/testdetay.asp?id=gt250
hyosung nerede üretiliyor fiyatı yüksek değil güvenlimi? saglammı?

kıllıtarkan
22 Ekim 2006, 18:59
Honda :cat:

aydınlı
22 Ekim 2006, 22:06
ciddimisn ben dha fazla yapıyo diye biliyorm...

youtube den baktım da 165 e geliyo ondan sonra bayağı bi böğürüyo motor bilmem daha fazla basar mı ama 170 den yukarı çıkabileceğini sanmıyorum.youtube.com dan videolarına bakabilirsin

hyosung nerede üretiliyor fiyatı yüksek değil güvenlimi? saglammı?

valla tefaratlısını kullanıcılarına sormalısın ama kullanıcı yorumlarına ve teknik verilerine dayanaraktan söylüyorum bayağı bir hoş motor.güney kore malıdır.ve avrupa da falan satışa sunulmuş ve çok beğenilmiştir.motor falan benim çok hoşuma gitti.param olsa alıcam hemen.senin yine de comet ve gt250r kullanıcılarına sorman daha sağlıklı olacaktır.sana daha geniş kapsamlı bilgi verirler

METE23
22 Ekim 2006, 22:12
HYOSUNG GT 250 de 165 km/h vuruyo max yani aprilla ile aynı maxları

aydınlı
22 Ekim 2006, 22:15
aprilia rs 125 185 kiloymuş:silent:YUH

http://www.bikez.com/bike/index.php?bike=22661

bence şu 2007 cbr ı bekle.ondan sonra yap ne yapacaksan.pişman olma sonra

rs125
04 Aralık 2006, 01:43
Selam arkadaşlar,

3 ay once almis oldugum aprillia rs125 2006 model beyaz renk motorumu satmak istiyorum, sadece 1000 km de ve hicbir kazasi yada sorunu yok. İlgilenenler lutfen bana hasanavcibasi@yahoo.com dan mail atsınlar...

Tesekkurler

Luxor
04 Aralık 2006, 01:52
değiştirmeyeceğini düşünüyorsan ben de sana hyosung gt250r ı öneririm
hiç sıkıntı hissetmeden senelerce kullanacağın bir makina
ama son zamanlarda hyosung için yedek parça ve firma kaynaklı sorunlar raporlanmaya başladı
bu durumda cbr 125 daha iyi bir alternatif gibi gözüküyor

Silver_Bullet
04 Aralık 2006, 03:13
Daha binmek nasip olmadı ama bence, ilk önce Hyosung'u zorla... Olmazsa CBR derim... Sadece yedek parça açısından söylüyorum... Gerisi keyfine kalmış...

the_cayman
04 Aralık 2006, 19:48
Aprilia al kesinlikle ... O kategorinin kralıdır her yönüyle ve en güçlüsüdür :cat:

mostwanted_57
04 Aralık 2006, 19:52
Aprilia al kesinlikle ... O kategorinin kralıdır her yönüyle ve en güçlüsüdür :cat:

fiyatıda gt250r kadar ama :)

the_cayman
04 Aralık 2006, 20:02
fiyatıda gt250r kadar ama :)

Ama hayatımı o motora vereceğim diyor ve özellikle 125 istiyor. Bence aprilia almalı çok sağlam çok güzel motor . :)

İki zamanlı yaramaz diyen arkadaşlar motordan anlamıyorlar herhalde o kadar kötülüyorlar ki cbr125 daha iyi diye söyleyen var bunlara yorum yapmıyorum zaten.

Bana kalırsa ayrıca hyosungun kalitesi aprilia ile boy ölçüşemez ... Koreliler motoru sağlam yapıyorlar ama kaportayı tenekeden yapıyorlar

ice300
04 Aralık 2006, 20:11
rs 125 derim başkada bişey demem.

Carcharoth
04 Aralık 2006, 20:54
Para sıkıntın yoksa 600cc al, motor programını değiştirerek ve hava girişlerini küçülterek motor gücünü sınırlandır, mesela 35hp'ye düşür. İleride motoru büyüteceğine motor programını değiştirir, gücünü arttırırsın.

Doğru söze ne denir... Ama illa 125cc alıcam diyorsan cbr derim. Hyosung 250cc saydıklarının arasında ben ilk onu düşünürdüm. İmkanım yoksa cbr125'i alırdım.

the_cayman
04 Aralık 2006, 20:58
Bence parası olan biri kesinlikle aprilia almalı :cat:

2 zamanlı motor ama 2 tane cbr çıkarır cebinden. Çok sağlam çok dayanıklı işçilik çok güzel ve en iyi dizayn ödülü üstüne 125cc kategorisinin tartışılmaz en çok şampiyon olan markası . cbr ile kıyaslanamaz bile bana kalırsa. Paran varsa bas parayı al apriliayı ama paran yoksa al cbr'i

Ertuğrul_Öz
04 Aralık 2006, 21:54
Arkadaşlar Allahaşkına

Granajlı motordan başlangıç motoru olur mu?

GorkeM
04 Aralık 2006, 22:00
Kesinlikle ve kesinlikle
Cbr125 veya Hyo 250

Rs 125'in biryerini kırsan ne yapacaksın? Ayrıca o motor kesinlikle pist motoru... Pazar günkü benim gibi dağlara çıkıp tepeden tepeye atlasan o motorla ne motor kalııır ne başka birşey.

Engin Ençetin
04 Aralık 2006, 22:01
Sayın Mete 23 Derbi GPR 125 i yakından görüp test etmek istiyorsan ve İstanbulda oturuyorsan Maslak Parkormanda yakından görüp test edebilirsin. Tabi birde A2 ehliyetin varsa .......

GorkeM
04 Aralık 2006, 22:03
Bu arada 2007 Cbr 125'in dizaynı Rs125 ile eşdeğer bir dizayn oldu...

cakalaz
04 Aralık 2006, 22:04
Ya cbr 125 ya da APRilia rs 125 :)

son-goku
05 Aralık 2006, 01:18
cbr 125 en akıllıcası her konuda...

kamberhan
05 Aralık 2006, 01:45
daha öncede aynı topik açılmıştı ve ben yine cbr diyorum! bilmiyorum o topiği açan senmiydin kardeş!

Lindenbaum
05 Aralık 2006, 01:49
cbr iyidir hoştur da çok çabuk keyfini alıyorsun arkadaşlardan biri demiş kesmez diye aynen öle...
hp sınırlamak iyi fikirde o 600 lük motorda hararet vs. gibi problemler yaratmaz mı ? ve sınırlamaları kaldırıp 600 e geçiş yapınca rodaj vs nedir yani kafam karıştı biraz...

darkgt
05 Aralık 2006, 21:56
burada en ii benim gözümde CAGIVA 125 MITO tek sorunu iki zaman lı ama alet çok deli kopuyor

tigermbz
06 Aralık 2006, 17:07
aslında 6000-6500 lira gibi bir fiyata getirseler hyosung gt125r, 15bg 2 silindir 8sübap motoru ve gt250r ile aynı kasa yapısı ile çok iyi bir alternatif olur

http://www.moto-net.com/images/hyosung-gt125r.jpg

kabuto
06 Aralık 2006, 21:33
bende hyosung dusunuyorum kis briaz daha bastirsin alim diyorum bi tane fiyatlar iyce duser o zamanlar die 6.00ytl e falan dusurebilirsem 2. el temiz bisi almak istiyorum

_demon_
07 Aralık 2006, 01:49
aprilla RS125 variken diğerlerini yazmana bile gerek yok bence bu motor 125cc ler içinde şuanda 1.lik durumunda fiyetı biraz yüksek olsada ben olsam sana onu tercih et derdim RS125 olan birini tanıyorsan al bi motoru gez farkı görüceksin diğerlerine kıyasla çok güzel bir motor...:cat:

samet_1987
26 Ocak 2007, 13:23
honda yada derbi:) aslında arkadas cagıva alıcak ama fazla bı bılgımız yok kısmetse yarın alıyoruz arkadasa.bu motor hakkında bılgımz fazla yok motorcuda fazla bısı demıyo ıyı motor dıyo saglam dıyo teknık bılgısı olan varsa bılgılendırsın bızı:)

scorp
26 Ocak 2007, 13:43
Bence Cbr seceneklerden en zayıfı. 125 cc ömürlük motor alicam diyosun burdan uzun sure binecegini cikariyorum. Ama Cbr gerek durus gerekse motor yonunden cidden cabuk sıkılınacak bi motor. ince lastikler, kassız durus motordan sıkılmana sebep olucaktir. Yanlis anlamayin Cbr kotu bi makina demiyorum tam tersine super(fiyat performans-ilk baslayan kisilier icin) ama uzun sure kullanicam diyen biri icin kesinlikle yanlis secim ve bu kisinin secimleri arasinda Aprilla da var.

Kesinlikle listenin en iyisi bence Aprilla para derdin yoksa git al kafan rahat eder listedeki tum motorlarada nal toplatirsin. Hem sekilde hem parca kalitesinde hemde yolda.

2. secim Derbi diye dusundum Aprilla kadar hizli olmasada Cbr dan daha seri oldugunu ve cok daha sekli yerinde oldugunu soyleyebilirim(yan yana koyunca ortaya cikiyo) ama bununda aprilla gibi fiyatı yuksek.

İki zamanlidan korkma sakin ben alirken gozumu cok korkuttular aman sabah calişmaz bayirda cekmez duman atar dediler. nazar deymesin canavar gibi kullaniyorum. He dediklerinden biri dogru cikti cok yakiyo tabi basarsan. Kullanim farkindan yari yari ya benzin tuketimide degisiyo...

qwerter
26 Ocak 2007, 13:45
Hocam bende seninle aynı durumdaydım. iki zamanlıları bir kenara ittim. Sonra gittim cbr'a daha sonra gt250r'a bindim. gt250r ın üstüne bindiğim anda cbr ve diğerlerinin düşüncesi silinmeye başladı. 15 saniyesinde makinaya aşık olmuştum. Benim tavsiyen ikinci el iki makinayıda bul ilk cbr'a sonra gt250r'a bin. 15. saniyeye geldiğinde kararını çoktan vermiş olacaksın. qwerter demişti dersin.

Görüntü olarak birde şuna bak. gt250r ı respol yapmışlar cüsselere bakarsan gt250r aslansa cbr anca kedi olur:P .(Cüsse olarak diyorum hondacılar kızmasın sonra).

http://img230.imageshack.us/img230/9223/repsolhyosungqp3.jpg