PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kymco kullanıcılarının dikkatine...

Pa$ha
16 Ekim 2006, 18:16
Uzun arastırmalar sonunda kararımı vermiş bulunuyorum. Şimdi sıra bu konudakı tecrubelı arkadaşlarla bılgı paylasımına geldı. İlk motorum olacagı ıcın bırcok konuda bılgım olmadıgını, edındıgım teorık bılgının de son 1 haftadır bu sıteden yaptıgım arastırmalar sonucu edındıgımı solemek ısterım.
Kymco movie 150 kullanan yada tacrübesi olan arkadaslar... bayi fıyatı 3.500 ytl normal mıdır bayılere gore degısıklık gosterebılır mı,bu nasıl bır motordur, ortalama ne yakar, rodaj süresınce nelere dıkkat etmelıyım, ne tur benzın kullansam daha verımlı sonuc alırım, disk kılıdı ve alarm olarak hangı marka makbuldur ve benım aklıma gelmeyen dıkkat etmem gereken konularda bılgı ve fikir alışverisinde bulunursanız sevinirim. İlk motorum olucagı için ne kadar hevesli oldugum anlaşılıyordur sanırım :) Hepinizin yolu açık şansı bol olsun....

hihi
16 Ekim 2006, 18:53
3500 ytl zaten firmanın kendi sitesinde verdiği fiyat.pazarlıkla biraz indirmen sözkonusu olabilir.ben 125 liğini yaklaşık 2 senedir kullanıyorum.km de ortalama 10 kuruş yakıyo genelde şehir içi.10000 km olmasına rağmen bir defa olsun problemle karşılaşmadım.dengesi çok iyi.bozuk yollarda biraz daha dikkat etmelisin.amörtisörleri diğerlerine göre sert.sert olmasının güzel yanı virajlarda ortaya çıkıyor.sert süspansiyonlar, deponun ortada da olmasıyla beraber virajlarda diğerlerine oranla daha dengeli yatmasına sebep oluyor.rodaj olayı zaten kitapcığında belirtmiş.daha fazla söyliyebilecek pek fazla bişi yok bu motosiklet için.fiatını kesinlikle hakediyor (bana göre).zaten motoru alınca bana hak verirsin.

enis89
16 Ekim 2006, 21:16
kardes sym var 3.750ytl ye oda aynı kalite 13hp motor

spil
16 Ekim 2006, 21:28
kymco al. hele skuturları başka bir kalite bende ck 125 var memnunum.
sadece bu kadarını söylüyorum sana:cherry:

ArChErS
16 Ekim 2006, 21:35
bende kymco agility 125 var gayet memnunum.şu ana kadar hiç bir sorun çıkarmadı.kymco scooter motorda gerçekten çok iyi işler çıkarmış bi marka kaçırma hemen al derim verdiğin paraya değer.

erol_
07 Mart 2007, 20:41
bendede var 3 aydır kullanıyorum agility i çok memnunum ..

lordskeldan
07 Mart 2007, 22:27
arkadaşım bende 2 yıldır ck125 kullanıyorum
kymco gerçekten sağlam ve kaliteli ürünler satıyor
şiddetle tavsiye ederim
yedek parça sıkıntısı da olucağını sanmam
emekli bir kymco'cu olarak kesinlikle 'kafan ağrımayacaktır' diyebilirim
şimdiden hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler:rendeer:

Scooter_Mania
10 Eylül 2007, 11:28
bu yapılan yorumların banada yararı oldu çok teşekkürler.

motomafia
28 Şubat 2008, 13:14
bende kymco granddink 150 var 8000 km de ama motorda çizik dahi yok satıp daha büyük bir motor almak istiyom .ilgilenen olurda beni 05377236656 nolu telden arayabilir

ByPaTr10
28 Şubat 2008, 15:44
sen motorunu satmaya kararlısın galıba

enolaguy
28 Mart 2008, 03:17
kymco iyidir fazla düşünmeye gerek yok

B.m.O
28 Mart 2008, 09:01
Yaklaşık 4 günlük Agility kullanıcısıyım. Bundan önce dev gibi bir cruiser kullanan biri olarak scooter trafikte çook rahat geldi.
Makineyi 2. el aldığım için rodaj ile uğraşmadım.
Kymco'nun italyada (yani Vespa'nın vatanında yani scooter'ın memleketinde) pazar payının %14 olduğunu hatırlatmak isterim. Avrupa'da scooter satışlarında ise Vespa'nın bile önünde bir marka.
Bende oldukça araştırıp aldım ve iyiki bunu tercih etmişim diyorum.

Makine çok seri maşallah.. Kendi sınıfındaki en seri makine diyebilirim. :)
12" tekerlekleri yolda güven veriyor.
Süspansiyon sistemi biraz sert ama buda yol tutuşu sağlamlaştırıyor.

Özetle Kymco'u şiddetle tavsiye ederim.

buraxdj
30 Mart 2008, 23:13
Bende 455 km lik bir kymco kullanicisi olarak sana siddetle tavsiye ederim. Al benzin koy bin .. servisede sadece hal hatir sormaya ve periyodik bakimlar icin git...

buraxdj
14 Mayıs 2008, 11:51
Güncel

2800 km deyim... Sadece 1 adet ampul değiştirdim o kadar :)

CAGLARK532
14 Mayıs 2008, 12:50
Güncel

2800 km deyim... Sadece 1 adet ampul değiştirdim o kadar :)

kymco için çok bile ampul değiştirmek:)gerçekten kalite konusunda yeterli bir marka.Motorları dikkatle incelediğinizde parça kalitesi zaten anlaşılıyor.Kaliteli markalar klasmanına rahat rahat sokabiliriz kymco markasını.Sorunsuz motorlar olduğunu düşünüyorum.Ama en sorunsuz hangisi derseniz Yamaha Ybr 125 derim.80000 km lere ampul değişimi ve yağ değişimi yaparak gelen çok ybr ci var.

sudabatmayanadam
22 Kasım 2008, 19:50
en sorunsuz makina kymco başka yok

osmanba
22 Kasım 2008, 20:17
İsterseniz yedek parça kataloğunu incedikten sonra bu yorumları yapın. Ben Kanuni Tiger kullanıcısıyım. Motorum 20 000 km de bu güne kadar ciddi olarak hiçbir sorun yaşatmadı. Fakat geçenlerde kymco 250 gördüm ve görüntüsüne hasta oldum. Yalnız almadan önce katalog yedek parça listesini incele ondan sonra karar ver dedi. İnanın bu işlemden sonra motosikleti almaktan vazgeçtim. Mesela silindir kapağı 1250 YTL. Karter takımı 850 YTL gibi.

NoVaRiX
22 Kasım 2008, 21:20
Agility 125 kullandığım 6000km boyunca tek bir sorun bile çıkarmadı. Sattım ama tamamen tarz değişikliğinden dolayı. Yoksa harika makineydi!
Bu makinelerin varyatör kayışları bile yaklaşık 20.000km'de değiştiriliyor.

Piyasanın en sağlam scooterları oldukları kesin. Konu biraz eski ama olsun..

45Kasabalı
22 Kasım 2008, 21:29
Ben kullanıyorum:)

sudabatmayanadam
23 Kasım 2008, 01:33
İsterseniz yedek parça kataloğunu incedikten sonra bu yorumları yapın. Ben Kanuni Tiger kullanıcısıyım. Motorum 20 000 km de bu güne kadar ciddi olarak hiçbir sorun yaşatmadı. Fakat geçenlerde kymco 250 gördüm ve görüntüsüne hasta oldum. Yalnız almadan önce katalog yedek parça listesini incele ondan sonra karar ver dedi. İnanın bu işlemden sonra motosikleti almaktan vazgeçtim. Mesela silindir kapağı 1250 YTL. Karter takımı 850 YTL gibi.

kymco ile kaza yapmadıktan sonra düzgün şartlarda kullanırsan dünyanın en ucuz motosikletidir ama sen kullanma şartlarının aksini yaparsan sana uzaydanda gelse o makina sana yaramaz çogu senin gibiler motor diye tenekeye biniyorlar tenekeyi motor sanıyorlar al bi kymcoda motor nasılmış gör ondan sonra kymco fanatiği olur çıkarsın daha önce bindiklerinin teneke oldugunun farkına varırsın

ask
23 Kasım 2008, 02:07
kymco ile ilgili kullanıcılar topiğine davet ediyorum işin aslı kymco kullanıcılarının topiğinde...