PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Takım Elbiseyle Chopper Kullanmak :))

fear_factor
12 Ekim 2006, 18:05
Merhaba arkadaşlar,
işim gereği hergün takım elbise giymek zorundayım. Altımda da motor varken dolmuşlarla gidip gelmek işime gelmiyor. Takım elbiseli choppercı olarak çevremde nam salmaya başladım. Duraklarda bekleyenler bi motora bakıyorlar bir de bana :)) Merak ediyorum acaba rice yada crouserlere takım elbiseyle binen var mı.

burgman34
12 Ekim 2006, 18:45
valla crusier bilmem ama havalar güzel oldugunda arabayi birakıp takım elbiseyle maxi scootere bini yorum:queen:

watergun
12 Ekim 2006, 19:07
Cruiser değil ama ybr yi işim gereği takım elbise ile kullanıyorum.

bbaday
12 Ekim 2006, 19:11
dostum zaten senin bindiğin motosiklet cruiser chopper değil bu hatayı düzelteyim yanlış bilgilendirme olmasın

ayrıca senin motor biraz daha alçak inşallah olmaz ama yağmurlu havada yanından hızlıca geçen bir araç üstünü başını mahvedebilir deneyimle sabittir:P

fear_factor
13 Ekim 2006, 10:49
dostum zaten senin bindiğin motosiklet cruiser chopper değil bu hatayı düzelteyim yanlış bilgilendirme olmasın

ayrıca senin motor biraz daha alçak inşallah olmaz ama yağmurlu havada yanından hızlıca geçen bir araç üstünü başını mahvedebilir deneyimle sabittir:P

Bir de düşünsene yağmurlu havada takım elbiseyle chopper kullanmanın yanında bir de sarı balıkçı yğmurluğu giydiğini :mrgreen:
2 kere kelebek konmuş gibi olur herhalde :P

Bir de SL neden chopper değilmiş; bal gibi de chopper :P

yucika
13 Ekim 2006, 11:16
Bir de SL neden chopper değilmiş; bal gibi de chopper :P

Piyasadaki bu model motosikletlerin tamamına yakını Cruiserdir.
Chopper terimi doğranmış manasında fazla ağarlıklardan kurtulmak için çamurlukları aksesuarları çıkarılabilecek herşeyi çıkarılmış küçültülmüş motosikletler için kullanılır. Gerçek anlamda Chopperlar özel yapımdır aslında. Fabrikasyon alacağınız motor chopper görnümlü cruiser olur (doğan görünümlü şahin gibi oldu ama). SL kesinlikle cruiserdır.

ozkansava
13 Ekim 2006, 11:31
Bu ne ahenk:queen:

fear_factor
13 Ekim 2006, 11:37
Piyasadaki bu model motosikletlerin tamamına yakını Cruiserdir.
Chopper terimi doğranmış manasında fazla ağarlıklardan kurtulmak için çamurlukları aksesuarları çıkarılabilecek herşeyi çıkarılmış küçültülmüş motosikletler için kullanılır. Gerçek anlamda Chopperlar özel yapımdır aslında. Fabrikasyon alacağınız motor chopper görnümlü cruiser olur (doğan görünümlü şahin gibi oldu ama). SL kesinlikle cruiserdır.

Ozaman şöyle diyelim : O BİZİM GÖNLÜMÜZÜN CHOPPER'I :queen:

entellektüel
13 Ekim 2006, 11:44
Evvet o gönüllerin chopper'i... :)

mavimerdiven
13 Ekim 2006, 11:45
"Merhaba arkadaşlar,
işim gereği hergün takım elbise giymek zorundayım. Altımda da motor varken dolmuşlarla gidip gelmek işime gelmiyor. Takım elbiseli choppercı olarak çevremde nam salmaya başladım. Duraklarda bekleyenler bi motora bakıyorlar bir de bana :)) Merak ediyorum acaba rice yada crouserlere takım elbiseyle binen var mı."

Var arkadaşım, ben...
Ben de işim gereği her Allah'ın günü takım elbise giymek zorundayım. yaklaşık 2 yıldır işe motosikletimle gidip geliyorum. İlk günler insanlar iş yerinin otoparkına uçan daire inmiş de içinden bir uzaylı çıkmış gibi bakıyorlardı. Ne değişti hiç bir şey, sadece artık uzaylı görmeye alışmış gibi bakıyorlar hala insan olduğum konusunda derin endişeler taşıyan gözlerle bakıyorlar. Ben yaz kış takım elbisenin üstüne mont giyiyorum kendime yazlık, baharlık 2-3 tane siyah mont aldım durumu baya kurtarıyor. Bu arada bütün ayakkabılarımın altına özel tırtırlı lastik yaptırdım kunduracıya çok işe yaradı (şiddetle tavsiye ederim), malum takım elbisenin altına bot giyilmiyor. Evet yağmurlu havalar en büyük kabusum yavaş yavaş sağdan gidince çok fazla bir şey olmuyor ama yanımızdan geçen sürat tekneleri haliyle üstümüze dev dalgalar gönderebiliyor. Şehrimizin muhteşem altyapısı sayesinde ayda 2-3 kere deniz görüyoruz bu sebeple de İstanbul'lular hava atmasın bizim denizimiz var sizin yok diye:)
Değil takımelbiseyle smokinle bile motoruma binerim hayatta kendim için yaptığım tek şey motosiklet kullanmak. Ne çevrenin tepkisi ne mercimek beyinlerin motora bu kıyafetle binilmez tabuları beni engelleyebilir. Hatta ben geçen sene işi abartıp (o zaman scooter im vardı şimdi 250 lik cruiser) beş yıldızlı bir otelde yapılan kuzenimin düğününe gitmiştim scooter la park görevlileri mercedesleri BMW leri bırakıp bana yer göstermişlerdi tam kapının girişine park etmiştim. Çok hoşama gitmişti ya. Düşünsenize küçücük scooter in üstünden inen takımelbiseli bir adam (Kaskım vardı her daim de olacak)

Shamyl
13 Ekim 2006, 12:11
Ben de bindim birkaç defa, koyu renk bir takım elbise tercih edilirse lekeler belli olmuyor en azından:)

fear_factor
13 Ekim 2006, 12:33
Her hafta kuru temizlemeyle maaşımı paylaşmak zorunda kalsam da yine de qüsel... Şimdi diyeceksiniz ki yahu kardeşim o zaman işyerine normal kıyafetle git orada giyin diye; 5 dk. daha fazla uyumak için oluyo zaten bütün bunlar :P
Avantajı da var tabi, takım elbiseli görünce polisler çevirmiyor ve BEYEFENDİ muamelesi görüyorsun tarfikteki araç kullanıcılarından :bounce:

merttunax
13 Ekim 2006, 12:38
Bi foto koy da bu güzel durumu biz de görme şansı yakalayalım :queen: :queen: :queen:

Captain Future
13 Ekim 2006, 12:45
Bende havanın yağışsız olduğu zamanlarda takım elbiseyle motosikletimle işe gidiyorum, siyah bi deri montum var, onu giyiyorum, birazcık kamufle ediyor. Takım elbisenin ceketinin fazlalıklarını da montun içine kıvırıyorum...

fear_factor
13 Ekim 2006, 12:47
Gün içinde müsait olursam foto koyarım tabi :queen:
Hatta gelin ortak bi foto albümü yapalım :mrgreen:
TAKIM ELBİSELİ MOTORCULAR DİYE !
Valla çok şükela olur, hatıra olur, tebessüm olur vs...

longlove
13 Ekim 2006, 13:02
sahilde takımelbise giymek abes kacar yada carsıda mayo yada sortla gezmek olmazsa buda oyle bıse kardes .....
bı care bul sen bu ıse

fear_factor
13 Ekim 2006, 13:06
sahilde takımelbise giymek abes kacar yada carsıda mayo yada sortla gezmek olmazsa buda oyle bıse kardes .....
bı care bul sen bu ıse

::::::::::::::::::::::::::::::::::::bounce:::::::: :::::::::::::::::::::::::::::

bazen25
13 Ekim 2006, 13:42
Aslında öncelikli olan güvenlik ama durumlar mecbur bırakınca elbette biniliyor bende takım elbise değil ama kumaş pantolon, kösele ayakkabı ile bindim ,gerekirse takımlada ama bir mont fena olmaz

batris
13 Ekim 2006, 14:19
İşyerine 3 takım bıraktım. Full koruma giyinip işyerine gidiyorum üzerimi değişip işimi yapıyorum. Akşam iş çıkışı tekrar giyinip eve dönüyorum. Haftalık olarak temiz gömlekleri sırt çantamla götürüyorum. 2-3 haftada bir takımları kurutemizlemeye veriyorum. Trafikte harcayacağım 1-2 saat yerine giyinme işlemi 10 dk.da bitiyor.

watercolours
13 Ekim 2006, 14:22
Takım elbise falan önemli değil de aman korumalarınızı eksik etmeyin. Bir kaza olduğunda keşke takım elbise giymeseydim diye değil, keşke korumsız binmeseydim diye düşünürsünüz.

godfather
13 Ekim 2006, 17:06
takım elibseyle baya iyi göründüğünden eminim ben takım elbiseli ktm kullanan birine rastlamıştım gravatı arkaya doğru uçuyordu :) ama koruma olayına dikkat etmeli bence..

serdar23_Bilgem
13 Ekim 2006, 17:23
Öğretmen olduğum için, mesai saatleri içinde takım elbiseliyim haliyle. İşe giderken ve dönerken motosikletten vaz geçemediğimden takım taklavat gidiyorum işte. Dizliğimi, eldivenimi belliğimi ve kaskımı ihmal etmiyorum. Sadece hafta sonları spor gezebiliyorum.

Bu konuda yalnız değilsin arkadaşım.

mostwanted_57
13 Ekim 2006, 17:26
Takım elbise falan önemli değil de aman korumalarınızı eksik etmeyin. Bir kaza olduğunda keşke takım elbise giymeseydim diye değil, keşke korumsız binmeseydim diye düşünürsünüz.

::plus1:: ::plus1::

Limankalesi
27 Şubat 2009, 22:57
birazcık hortlattık ama yeni konu açmiyim dedim

bankacı olduğum için takım elbise üniforma bana ama havalar iyiyken trafiğe takılmaktansa motoru tercih ederim.Ayağıma sağlam bir motorcu botu giysem kunduraları topcase atsam şöyle takım elbisenin üstüne toptan giyeceğim yazlık tulum vb. gibi ürünler varmıdır korumaları olan? Yada takım elbise ile motor kullananlar ne yapıyorsunuz arkadaşlar?

huceyn
27 Şubat 2009, 23:02
ss e bindim bi kere.bayramdı babam illa takım giydi demişti.
zaten tarzım değil takım elbise.allahtan öyle bi işim yok hiç haz etmem:cherry:

solmyr
27 Şubat 2009, 23:12
ben mezuniyet balosuna geç kaldığım için, motorla gitmiştim:P tabiki takımla

blackberry
27 Şubat 2009, 23:46
maxi scooter diyorum.

PIERzig
27 Şubat 2009, 23:57
birazcık hortlattık ama yeni konu açmiyim dedim

bankacı olduğum için takım elbise üniforma bana ama havalar iyiyken trafiğe takılmaktansa motoru tercih ederim.Ayağıma sağlam bir motorcu botu giysem kunduraları topcase atsam şöyle takım elbisenin üstüne toptan giyeceğim yazlık tulum vb. gibi ürünler varmıdır korumaları olan? Yada takım elbise ile motor kullananlar ne yapıyorsunuz arkadaşlar?

Motosikleti kullanmamayı yeğeliyoruz :)

mitmuallim
27 Şubat 2009, 23:58
evet öğretmen olarak tam 11 yıldır okula takım elbise ile yaz kış yağmur çamur demeden gidiyorum.yağmurlu havalarda sarı yağmurluklar var ya onları giyiyorum ve kınayanın kınamasından da hiç gocunmuyorum yüzüme karşı değil se bile arkamdan bu adam deli mi ne dediklerini de duymuyor değilim hani vesselam

alkadras
28 Şubat 2009, 00:02
bende öğretmenlik yaptığım okula scooterımla gidiyorum : ))
http://gd1ufq.blu.livefilestore.com/y1pLsLuLde__JtXsoAK3gx_hXoMxE1CKZX_6JU3OwchciephP-dLa0KE_bbkulkRFTJwuSafufbHlQ/GUN_0411.JPG

Limankalesi
28 Şubat 2009, 00:10
evet öğretmen olarak tam 11 yıldır okula takım elbise ile yaz kış yağmur çamur demeden gidiyorum.yağmurlu havalarda sarı yağmurluklar var ya onları giyiyorum ve kınayanın kınamasından da hiç gocunmuyorum yüzüme karşı değil se bile arkamdan bu adam deli mi ne dediklerini de duymuyor değilim hani vesselam

yağmurluğun altında korumalı bir montmu giyiyorsun? yoksa direk ceketin üstüne yağmurlukmu? Korumasız çok tehlikeli...

enderkaptan
28 Şubat 2009, 00:17
Aynı takım elbise mecburiyeti ve motor tutkusu bende de var arkadaşlar. Düne kadar skoder kullandığım için yağmur çamur olduğunda motor grenajları epeyce koruyordu. Lakin şimdi ben de vitesliye geçmek üzereyim ve aynı dert beni de düşündürmekte. Benim bulduğum (ve bir süre skoderda da uyguladığım) çözüm, kendime özgü bir giyim tarzı yaratmak oldu. Üste ceket yerine çoğunlukla deri mont, işyerinde ceketsiz bir hırkayla tamamlanan şık görünüm, altımda ise kumaş pantolon yerine pek de ondan ayırt edilemeyen siyah düz kesim bir kot, hemen her takıma uyar. Ben konuyu farklı bir noktaya taşımakta isterim, takım elbise ile motor sürmenin özellikle trafik polisi arkadaşlar ve kimi dört teker kafes sürücüleri nezninde (biraz da garip karşılansa da) bana yönelik saygıyı arttırdığına sıkça tanık oldum :)

Limankalesi
28 Şubat 2009, 00:19
Aynı takım elbise mecburiyeti ve motor tutkusu bende de var arkadaşlar. Düne kadar skoder kullandığım için yağmur çamur olduğunda motor grenajları epeyce koruyordu. Lakin şimdi ben de vitesliye geçmek üzereyim ve aynı dert beni de düşündürmekte. Benim bulduğum (ve bir süre skoderda da uyguladığım) çözüm, kendime özgü bir giyim tarzı yaratmak oldu. Üste ceket yerine çoğunlukla deri mont, işyerinde ceketsiz bir hırkayla tamamlanan şık görünüm, altımda ise kumaş pantolon yerine pek de ondan ayırt edilemeyen siyah düz kesim bir kot, hemen her takıma uyar. Ben konuyu farklı bir noktaya taşımakta isterim, takım elbise ile motor sürmenin özellikle trafik polisi arkadaşlar ve kimi dört teker kafes sürücüleri nezninde (biraz da garip karşılansa da) bana yönelik saygıyı arttırdığına sıkça tanık oldum :)

>ender malaesef bankada senin kadar kaytaramıyoruz kumaş takım elbise şart...

alperiz
28 Şubat 2009, 20:55
bende benim scooter'a binmiştim yazın :)

CERRAHI
28 Şubat 2009, 21:35
Ben 600RR ile bir sure takım elbise ile kullandıgımı biliyorum :mrgreen:

matpcy
28 Şubat 2009, 21:38
Merhaba arkadaşlar,
işim gereği hergün takım elbise giymek zorundayım. Altımda da motor varken dolmuşlarla gidip gelmek işime gelmiyor. Takım elbiseli choppercı olarak çevremde nam salmaya başladım. Duraklarda bekleyenler bi motora bakıyorlar bir de bana :)) Merak ediyorum acaba rice yada crouserlere takım elbiseyle binen var mı.

valla bende chopera takımla çook bindim gülüyordu bazı ahmaklar bende onlara kek gibi durakda bekledikleri kalabalık İETT ya itiş kakış bindikleri için gülüyordum herkes mutlu merak etme sen:)isveçte vali bisikletle gidip geliyor binasına

mevlutgs
28 Şubat 2009, 21:48
chooperlere filan bilmem ama maxi scooter tarzlara çok güzel gidiyor:) örneğin hondanın silvirvinginde bile var reklamda kataloglarında takım elbiseli bi adam sürüyor

emekkoray
28 Şubat 2009, 21:58
bende okula giderken kullanmayı düşünüyorum ama çocuklar gülermi diye korkuyorum :) mayısta ceket olayı kalkınca kesin giderim..

walti
01 Mart 2009, 18:44
takim elbiseyle sadece scooter kullanilir avrupada bu boyle olmustur turkiyedede oyle olacak

Limankalesi
02 Mart 2009, 01:28
takim elbiseyle sadece scooter kullanilir avrupada bu boyle olmustur turkiyedede oyle olacak

tabi scoter ok.Ama hem takım elbise hem korumalı kıyafet nası olcak işte o sorun?

HeruNolweo
02 Mart 2009, 11:49
bende okula giderken kullanmayı düşünüyorum ama çocuklar gülermi diye korkuyorum :) mayısta ceket olayı kalkınca kesin giderim..

Koray senin çocukların bence gülmezler :) onlar yakında motor sevdalısı olacak hele bir de bizler yanlarına gidersek toplu halde :) Ben de yakında başlıycam kumaş pantalon gömlek gitmeye ama tabii üste korumalar olma şartıyla :)

draggy
02 Mart 2009, 14:03
Ben geçen sene hep takım elbise kullandım :)

gursus
02 Mart 2009, 14:11
ben hergün (c.tesi pazar hariç) takım elbiseyle gidip geliyorum okuluma.
hiç sorun olmuyor

flying hellfish
02 Mart 2009, 14:53
Bende hergun takim elbise giymiyorum ama kumas pantolon gomlek ile ise gidip geliyorum. Kumas pantolunun uzerine, yandan cirt cirtli, fermuarli motor pantolonum var, direk onu giyiyorum, is yerinde de yandan acip direk arka cantaya ati veriyorum. Ustumde de motor montu oluyor. Disaridan gorenler icin tam korumali (dizlik, bot vs) biri olarak gozukuyorum ama is yerinde 5 dk icinde ustumdeki cikardigimda, insanlar motorla ise geldigimi anlamiyorlar bile. Tek yanimda goturdugum ekstradan ayakkabi oluyor, motor botunu cikarip ayakkabiyi giyiyorum. Yanlizca sabahlari bellik takmiyorum, cunku malum gomlegi cok burusturuyor ama aksama eve donerken onu da takiyorum :)

Limankalesi
02 Mart 2009, 16:05
Bende hergun takim elbise giymiyorum ama kumas pantolon gomlek ile ise gidip geliyorum. Kumas pantolunun uzerine, yandan cirt cirtli, fermuarli motor pantolonum var, direk onu giyiyorum, is yerinde de yandan acip direk arka cantaya ati veriyorum. Ustumde de motor montu oluyor. Disaridan gorenler icin tam korumali (dizlik, bot vs) biri olarak gozukuyorum ama is yerinde 5 dk icinde ustumdeki cikardigimda, insanlar motorla ise geldigimi anlamiyorlar bile. Tek yanimda goturdugum ekstradan ayakkabi oluyor, motor botunu cikarip ayakkabiyi giyiyorum. Yanlizca sabahlari bellik takmiyorum, cunku malum gomlegi cok burusturuyor ama aksama eve donerken onu da takiyorum :)

hadi ya şu pantolunun resmi varmı? yada markası ne ve nerden aldın? Bende ceketi scoterin altına atarım sorun değil? Peki bu motor pantolonu kumaş pantolununu kırıştırmıyormu?

PIERzig
02 Mart 2009, 16:59
hadi ya şu pantolunun resmi varmı? yada markası ne ve nerden aldın? Bende ceketi scoterin altına atarım sorun değil? Peki bu motor pantolonu kumaş pantolununu kırıştırmıyormu?
http://www.feyizoglu.com/alisveris/product.php?pID=44404

Kırıştırmaması imkansız bence

Limankalesi
03 Mart 2009, 02:30
http://www.feyizoglu.com/alisveris/product.php?pID=44404

Kırıştırmaması imkansız bence

Biraz büyük alsam kırışmayabilir....