PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fazer YALAN..CBR 600 F YALAN...Tek Gerçek Tokatlayıcı Kawasakı Z750

Sayfa : [1] 2 3

mete_han
26 Eylül 2006, 03:50
Arkadaşlar sitede üst segmente araştırılan motorlar arasında herkesin fazer ve CBR 600 fe kilitlendiğini görüyorum...Şimdi herkesin aldığı tercih ettiği bir motor en iyi motormudur...Bence hayır...Sizleri başka marka ve modellere yönlendirmek ve misyonumu tamamlamak isterim...Tamam farklı segmentler fazerle 600 f ama...İnanın yollarda görmekten gına geldi bu modellere...Belki diyorum zevkler ve tercihler konusunda önerilere açıksınız...Ya da şöyle sorayım bu model hakkında ne düşünürsünüz...

Çok çok motordan torkdan beygirden anlamam ama bu motorun bu saydığım klişeleşmiş modele 5 çekeceğini iddia ediyorum...

Gücünüde aktarayım...110 beygir...Evet yanlış duymadınız 110 beygir...fazer6 ve 600 f le aynı fiyat ama tabiri caizse ikisinide...

TOKATLAR...

Tokatlama tabiri yanlış ama gerçek bu...600 lük motoru olan bir arkadaşınız varsa ve onu TEM de geçemiyorsanız bunu öneririm...:queen:

Z750

MAKİNE TİPİ : 4-zamanlı,su soğutmalı, Sıra - 4 silindir

SİLİNDİR HACMİ : 748 cc

SİLİNDİR, ÇAP x STROK : 68.4 x 50.9 mm

SIKIŞTIRMA ORANI : 11.3:1

SÜBAP SİSTEMİ : DOHC,16 Sübap

MAKSİMUM GÜÇ : 110 PS/11.500 rpm

MAKSİMUM TORK : 75 N.m (7.6 Kgf.m)/8.200 rpm

KARBURATÖR : Elektronik Yakıt Enjektörlü 34 x 4 Keihin

ATEŞLEME : Dijital TCBI

MARŞ SİSTEMİ : Elektrik

ŞANZIMAN : 6 - vites

ŞASİ TİPİ : Yüksek Gerilimli Çelik

KASTER / TRAIL : 25' / 107 mm

SÜSPANSİYON ÖN : 41 mm teleskopik çatal

SÜSPANSİYON ARKA : Uni-Trak

LASTİK ÖN / ARKA : 120/70 ZR 17M/C / 180/55 ZR 17M/C

FREN ÖN : Çift Disk 300 mm,4- piston kaliper

FREN ARKA : Tek Disk 220 mm, Tek piston kaliper

TEKERLEK ÇALIŞMASI ÖN / ARKA : 120 / 126 mm

BOYUTLAR UxGxY : 2080 x 780 x 1180 mm

AKS AÇIKLIĞI : 1425 mm

SELE YÜKSEKLİĞİ : 805 mm

YAKIT KAPASİTESİ : 18 Lt

KURU AĞIRLIK : 199 Kg

İMALAT YERİ : Japonya

SATIŞ FİYATIDA...7.700 EURO...

şimdi sorarım size...Hangisi...:silent:

Ha ikinci el isterseniz burada bir tane var...Fiyatlarda uygun...

http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/AdDetail.DoIt?AdId=2681046

3350 km...12000 ytl...E daha ne istersin yabancı...Uyarıcı ayağına kadar gelmiş...:P

http://www.kawasaki-turkiye.com/motosiklet/motosiklet/sports/z750/06ZR750J_BLK_LS.jpg

http://www.kawasaki-turkiye.com/motosiklet/motosiklet/sports/z750/06ZR750J_BLK_RF.jpg

offf sakalımız yok ki...:pale:

motoboy
26 Eylül 2006, 03:54
metehan abi aralarında 150 cc fark var ztn tokatlaması doğal olabilir de sen kaliteye bak fazer veya 600f deki kalıte bunda yok yamaha honda ap ayrı bir dünya:)

mete_han
26 Eylül 2006, 04:01
motoboyum kankam taam 150 cc fark var ama...herkesde 600 lük var...önemli olan bu orta hacim segmentini aşmak...mesele burada...1000 lik pahalı değilmi...6000 lükde af buyur önüne gelen herkesde var...aynı fiyata 600 lüğü naparsın kanka...750 almak varken...Hani hyosung değilki bu...Kawa...taş gibi motor...

Benim için efsane budur abi...Fazer ..600f kestanedir baba...

motoboy
26 Eylül 2006, 04:09
haklısın abi daha mantıklı :cat:

mete_han
26 Eylül 2006, 04:19
Birde abicim benmi numuneyim bilmem...Fazer ve 600 f bana antipatik geliyor...Ya abi hele 600 f makina değil ya...kaba estetikten uzak...Hatırlarmısın eski Katanalar vardı 87-88 ler onların hormonlusu...Fazer desen aynı sıradanlıkta...Ama bak Yamaha..MT 01...falan hatları beni cezbediyor...Yani artık kafalardaki motor dizaynı değişmeli...Millet fazer diyor...yok baba yalan bunlar...piyasa sanki bunu emrediyor...Bir arkadaşım var sitede ısrarla ER-5 diyor başkada bişey demiyor...Lan arka kampana diyorum...motor eski teknoloji ...yok tınlamıyor...parası olsa 10.000 ytl si direkt alıcam diyor...Bari 650 comet al aynı fiyat diyorum...yok illede er-5...ne varsa hurdada...

İşte bu adamların kafasına vura vura motor seçimini tarzı öğreticeksin dostum...CBR 600 f kasası gördüğümde şalterim atıyor ya...Tam baltazar kasa...Fazer desen ondan geri kalmıyor...Hepsi birbirinin aynı gibi...Önemli olan detaylar...hatlar...

Motoboycum şu 750 ye bir baksana ...Hatları incele...Kaslara bak...Hormonsuz atak bir tipi var...Ve o bir Kawasaki...Asil motor bence...

Olcan138
26 Eylül 2006, 04:25
Fazer ve 600 f bana antipatik geliyor...Ya abi hele 600 f makina değil ya...kaba estetikten uzak...

Şu cümledeki kelimeler bana birşeyler çağrıştırdı...

Kıyaslamana birşey söylememekle birlikte bir şey sormak istiyorum:
Daha birkaç saat öncesinde kaba taraflarını:P döndüğün fotoğrafları yayınladığın motor Fazer değil miydi?:queen::queen:
bkz.Yorumsuz:P (http://img66.imageshack.us/img66/9800/dsc064420mb.jpg)

motoboy
26 Eylül 2006, 04:26
:) abi zevkler ve renkler tartışılamz ama bence fazer da estetiklik var ama 600f için sölick birşeyim yok snde biryerde haklısın ama

mete_han
26 Eylül 2006, 04:29
Şu cümledeki kelimeler bana birşeyler çağrıştırdı...

Kıyaslamana birşey söylememekle birlikte bir şey sormak istiyorum:
Daha birkaç saat öncesinde kaba taraflarını döndüğün fotoğrafları yayınladığın motor Fazer değil miydi?:queen::queen:

kankam biliyorsunki fazer Skullhunterın...almış hayallerindeki makinayı..Ne diyim bunu niyemi aldın diyim...Sevincine ortak oluruz ambiansı bozmayız ama gerçek bu dostlar...benim gerçeğim değil...herkes eğri oturup doğru konuşsun...fazer ve cbr600f estetikten uzak makinalar...:bounce:

Motoboy Kanal d de olduğumuz akşamı senin 660 da manyaktı ha...:cat:

motoboy
26 Eylül 2006, 04:31
:) eyw abi xt de estetiklik yok demessin hrlde

mete_han
26 Eylül 2006, 04:38
http://www.beldeyama.com.tr/www/urunler/urundetay.php?k_id=10&u_id=198

Yok dostum senin motorun yeri ayrı...Endurolarda zaten sitil tarz önemli değil...Hepsi standart...Hepsi KTM taklidi orjinal olmayan tasarımlar...Maçkada bir 950 lik KTM Adventure var bi görsen şaşarsın...Enduronun efsaneside KTM...Bu da bir gerçek...Akıllara zarar makina...o motora 15.000 ytl bağlamakda ayrı bir cesaret işi....:queen:

O motora derken senin 660 ı kasteddim...:P

motoboy
26 Eylül 2006, 04:41
:) hakkını veriyor ama xtx

mete_han
26 Eylül 2006, 04:45
hakkını vermezmi hacı...Senin 660 daki nefes tork hangisinde var...iyigeceler...

motoboy
26 Eylül 2006, 04:47
İyİ Geceler Abİ

ylmzzz
26 Eylül 2006, 05:17
z750 kullanmıştım bi kere fakat 60km/h hızı geçmedim. tadına baktım sadece:cherry:

mete_han
26 Eylül 2006, 11:24
Konyalım Yılmazım yanlış anlama ama Konyada Z750 ne arasın...Rüyandamı gördün yoksa...Darı ambarı misali...Konyaya lafımız yok ama oralarda motora 15.000 ytl bağlayacak adamı zenginde olsa döverler...Anadoluda zor işler bunlar...:)

FutureShock
26 Eylül 2006, 12:07
Güzel aletmiş vesselam.Mete han abimizin de altına yakışırdı hani :)

scorpionayt
26 Eylül 2006, 12:13
Fazer mı Z750 mi derken Z750 sahibi oldum...kesinlikle doğru seçim

ariassos
26 Eylül 2006, 12:19
ya fena ciddi ve sevimsiz bir tecrübe yaşadınız fz ve cbr ile
yada biri size z750 hediye etti,
hemen yanı başımızda bir z750 imiz var,söylediklerinizin tamamına olmasada katılıyorum.sanırım tek dikkat çekmeye çalışdığınız taraf "aynı paraya 150 cc ve 12 beygir daha fazla makina alınması"

bilmem,öle aman aman dedirtecek bir fark yok bence.
birde burda antalyada kawasaki populer değil,neredeyse bakkalda bile yamaha tamiratı var-aynı şey kawasaki için geçerli değil.

benim baktığım taraf bu

Shamyl
26 Eylül 2006, 12:23
Metehancım ilk defa sana tamamen katılıyorum:cherry: :cat: CBR ve FZR kullanıcısı zebil oldu artık, yolda karşılaştığım 2 motordan biri bunlar, daha farklı birşeyler kullanmak lazım...
Geçen gün sahilyolunda bir z750 ile hafiften kapıştık, motor düzlüklerde cidden acayip uzuyor. Ama adam ya acemiydi ya da pek zorlamadı, arka arkaya gittik:)

EgeKnn
26 Eylül 2006, 12:24
Metehan sormuş : Şimdi herkesin aldığı tercih ettiği motor en iyi motormudur?

Markaların ürettiği modeller belli zamanlar içerisinde belirli aşamalardan geçip ihtiyaç ve talepler doğrultusunda geliştirilen ve günümüzde gelişen teknoloji ile beğeniye sunulan modellerdir.. Önemli olan kişinin bir motordan ne beklediğidir..

Kawasaki ülkemizde pek te tutulan bir marka sayılmaz servis ve yedek parça sorunu olan bir markadır.. sadece bir kawasaki yazısı için 1,5 ay bekleyen kişileri bilirim.!!!

Fazer ve Z 750 Yi kıyas edebiliriz ancak şu TOKAT mevzuunda biraz gerçekçi olsak iyi olur 600F sport bir modeldir 600 cc olabilir ancak motor yapısı şanzuman vs... farklılıklar söz konusudur bir Z 750 nin 600 F i kaba tabirle Tokatlayacağına İnanmıyorum tabii 600 F i kullanan metehan değilse :P

scorpionayt
26 Eylül 2006, 12:25
ariassos GSR hayırlı olsun...ama vazgeç sen bence madem FAZER al :)

Tuncer Sezen
26 Eylül 2006, 12:33
Z750 yi bende gerçekten beğeniyorum.Sahibinden.com daki o ilanı daha önceden bende görmüştüm(sahibinden de ana sayfada da vardı zaten).Mete abi sitede 600 f ve fazer kullanan kullanıcı bir hayli var,bunların çoğu da İstanbul da oturuyor.Bence bu kadar net mesajlar yollama :P Bu arada z750 zx6r,honda cbr 600 rr veya r6 yı tokatlayabilir mi ki:silent: Ben sanmıyorum...

trenox
26 Eylül 2006, 12:42
z750 ye binmedim ama 600f ss türü. dolayısıyle z750 nin 600f tokatlaması biraz zor gibi ama.
kawasaki dünyanın en iyi motorudur:cat: . 1000rr ı bile tokatlarsa yeridir. şaşırmam:cherry:

scorpionayt
26 Eylül 2006, 12:42
Z750 yi bende gerçekten beğeniyorum.Sahibinden.com daki o ilanı daha önceden bende görmüştüm(sahibinden de ana sayfada da vardı zaten).Mete abi sitede 600 f ve fazer kullanan kullanıcı bir hayli var,bunların çoğu da İstanbul da oturuyor.Bence bu kadar net mesajlar yollama :P Bu arada z750 zx6r,honda cbr 600 rr veya r6 yı tokatlayabilir mi ki:silent: Ben sanmıyorum...

bu bahsettiğin makinalar Racing tabiiki Z750 nin bunları tokatlamasını beklemek yalnış olur.bi kere farklı kulvarlarda makinalar.naked modeller içinde değerlendirmek lazım.ben Z750 kullanıcısı olarak çok memnunum ama CB 900Hornet aklımın bi köşesinde her zaman olacak sanırım

aguila
26 Eylül 2006, 13:42
motorcuyum ama net in acemisiyim bana yardımcı olun gt 650 hakkında bilgi istiyorum hyosung comet için teknik anlamda değil test veya sahib olandan

motoboy
26 Eylül 2006, 13:53
trenox sana katılmıyorum kawasakı dunyanın en iyi motoru değil inanmıcaksın ama bi tanıdığımın gözümünm önünde zx10 la gazlarken motorunun dağıldığını biliyorum bu olayı suzukı-yamaha-hondada göremezsin

aytskal
26 Eylül 2006, 14:40
Geç abim bunları gereksiz ayrıntılar tokat mokat aslolan karizmadır baksana amcama Katana matana demişsin ama olay karizmaysa işte sana Suzuki GSX 750 F...Sanki BOİNG 747 mübarek :)

http://img91.imageshack.us/img91/7379/adszyc4.png (http://imageshack.us)

Tipi 4-zamanlı, DOHC, karbüratörlü, 4-silindir
Sübaplar 4, silindir başına
Soğutma sistemi SACS, hava/yağ soğutmalı
Silindir hacmi 750 cm3
Çap 70,0 mm
Strok 48,7 mm
Sıkıştırma oranı 10,7 : 1
Maksimum güç 93 hp / 10500 dd
Maksimum tork 66,7 Nm / 9500 dd
ŞASİ
Ön süspansiyon Sekme ayarlı teleskopik çatal, helezon yay, yağ sıkıştırmalı
Arka süspansiyon Eklem tip, sıkıştırma, sekme ve yay ön yükleme ayarlı, mono amortisör, helezon yay, yağ/gaz sıkıştırmalı
Ön fren Çift disk
Arka fren Disk
Ön lastik ölçüsü 120/70ZR17 M/C (58W) Tubeless
Arka lastik ölçüsü 150/70ZR17 M/C (69W) Tubeless

İşte 750 F evrimi...
http://www.suzukicycles.org/GSX-series/GSX750F.shtml

trenox
26 Eylül 2006, 14:59
trenox sana katılmıyorum kawasakı dunyanın en iyi motoru değil inanmıcaksın ama bi tanıdığımın gözümünm önünde zx10 la gazlarken motorunun dağıldığını biliyorum bu olayı suzukı-yamaha-hondada göremezsin
arkadaşım iddia edecek değilim gereksiz tartışmalara girecek de değilim.
kendi kullanmadığın motor hakkında nasıl konuşuyorsun anlayamadım.kawa kullandın mı ya da o motoru sen mi kullanıyordun? o zaman yorum yapmaya gerek yok.sen motoruna bakma,bakımlarını aksat,hatta yapma, en olmadık sınırlarda kullan ondan sonra aaa motor bitti. kawasaki buymuş. bırakın bunlara inanmayı yahu. bizim de bildiğimiz,duyduğumuz,tanıdığımız ,tamirciler,servisler var.aynı tür olayları ben de duydum yok 10binde 600f motor dağalmış yok, suzukinin şuysu köyüymüş,r6 da şu varmış vs.
inanmayın arkadaşlar hurafelere inanmayın. adam yağını değiştirmez,motoruna bakmazsa motor naaapsın.:farao: :farao:
her zaman derim:
kawa gerisi hava.:cherry: :cat:

Tuncer Sezen
26 Eylül 2006, 15:05
bu bahsettiğin makinalar Racing tabiiki Z750 nin bunları tokatlamasını beklemek yalnış olur.bi kere farklı kulvarlarda makinalar.naked modeller içinde değerlendirmek lazım.ben Z750 kullanıcısı olarak çok memnunum ama CB 900Hornet aklımın bi köşesinde her zaman olacak sanırım

:)Birinin naked birinin süper sport olduğunu bende biliyorum.Ben mete abinin,

600 lük motoru olan bir arkadaşınız varsa ve onu TEM de geçemiyorsanız bunu öneririm...
cümlesine karşılık olarak yazdım özellikle onu:wiinkk: Mete abi direk 600 lük cihazı olan arkadaşınızı yazmış,oysa ki zx6r,cbr 600 rr,yamahar6 vs. de 600 lük,ben onu kastederek yazdım:wiinkk:

Süper sport ve naked ayrı iki katagoridir.Süper sportlar gerek duruş gerekse teknik özellikler olarak hıza daha yatkındırlar.Buna kimsenin bir itirazı yok zaten...

motoboy
26 Eylül 2006, 15:18
25 yıllık motorcu birde sanayide dukkanı var.O adam kendi motoruna bakımlarını yapmıcak diğmi mantıklımı kawasakı kötü bir marka demiyorum ama en iyi markada değil yanlış...madem en iyi motor neden 20 motor arasından birtane bile kawasakı çıkmıyor...

trenox
26 Eylül 2006, 15:33
motoboy ; nedir bu kawasaki düşmanlığı anlamıyorum.hiç kawa sahibi oldunuz mu?neyse boşverin.V. Rossi nin bile yarışlarda motoru bozuluyor yahu arkadaşınızın 50 yıllık tamirci olması neyi değiştirir.
en iyi motor kawasaki değildir hadi senin istediğin olsun:rendeer: :)
saygılar

motoboy
26 Eylül 2006, 15:36
yok abi kawasakı duşmanlığı fln yok snde kendince haklısı nama bn sadece bana göre en iyi motor kawasakı değil dmk istedim okadar tabiki her marka arıza yapabilir yapamaz die birşey yok...:)

trenox
26 Eylül 2006, 15:45
problem yok her motor arıza yapabilir tabiki.herkes kendince haklı.:cat:
dostuz:rendeer:

motoboy
26 Eylül 2006, 15:48
eyw abi haklısın :rendeer:

ylmzzz
26 Eylül 2006, 15:49
Konyalım Yılmazım yanlış anlama ama Konyada Z750 ne arasın...Rüyandamı gördün yoksa...Darı ambarı misali...Konyaya lafımız yok ama oralarda motora 15.000 ytl bağlayacak adamı zenginde olsa döverler...Anadoluda zor işler bunlar...:)

abi zaten izmirde kullandım. fakat konyadaki sıfır R6 ları sıfır zx10r ları hayabusaları görsen böyle konuşmazdın:mrgreen:
Konyaya taktın sen de en son ne zaman geldin gördün ki? 750 bin nüfus var yanii
z750 yok fakat sıfır r1 ler var daha pahalı sonuçta.:wiinkk:

bu arada en fazla 270 yapmış motorun asıl sahibi daha fazlasına cesaret edememiş. cbr600f de 286 km/h gören konyalı bir arkadaş var:cyclopsan

Konyadaki bir hayabusa
http://img301.imageshack.us/img301/6818/p6110103ko1.jpg (http://imageshack.us)
Konyadaki bir zx10r modifiyeli ve sahibi kawasaki bayisi hem de drag yarıçcısı mehmet çal
http://img301.imageshack.us/img301/2144/p6110057mo6.jpg (http://imageshack.us)
al mete abi sana bi de R1. hepsi konyada ve sahipleri konyalı. şiştin yine :P
http://img145.imageshack.us/img145/4043/p6110084bk7.jpg (http://imageshack.us)
bu da bahsi geçen cbr600f
http://img301.imageshack.us/img301/8927/p6110104pm0.jpg (http://imageshack.us)

cbr600f hepsini tokatlar bence. z750 sport turing bir makine sonuçta.

araltı
26 Eylül 2006, 17:02
tabii 600 F i kullanan metehan değilse hehe bu iidi

böle bir başlığı görünce aklıma ilk gelen şey metehan ın kawasakiden para aldığı !!!

motoboy
26 Eylül 2006, 17:04
puhahaha yok daha neler :mrgreen:

FutureShock
26 Eylül 2006, 17:22
bu arada en fazla 270 yapmış motorun asıl sahibi daha fazlasına cesaret edememiş. cbr600f de 286 km/h gören konyalı bir arkadaş var:cyclopsan

Vedat abi ne zaman gittin konya ya :silent:

ozaktasi
26 Eylül 2006, 17:25
Biraz zor tokatlar..hatta ve hatta rüyalarda tokatlar...Havada karada denizde CEBERE...Mal gidiyor abe ..ben çok memnunum ayada çıkmayı düşünmüyorum...

http://img142.imageshack.us/img142/1045/kilishatralar90smalldf7.jpg (http://imageshack.us)

http://img142.imageshack.us/img142/4100/kilishatralar56smalljk8.jpg (http://imageshack.us)

vampir112
26 Eylül 2006, 21:34
abi birkere motorda görünüş yok,motoru büyük olabilir ama yinede hondanın yeri farklı

ylmzzz
26 Eylül 2006, 21:49
Vedat abi ne zaman gittin konya ya :silent:

ne vedatı ya:silent:

b+rk
26 Eylül 2006, 21:55
Arkadaslar performansa bisey diyemem fakat tarz soz konusu olunca bence kıyaslanmaması gereken motorlar.cbr600f bunlardan cok farklı bi tarza sahip racing in tarzını %100 tasıyor.Digerlerinde bu yok ondan bence kıyaslamak yanlıs...

Gabe
26 Eylül 2006, 21:58
elmayla armutu kıyaslamak çabası gibi olmuş bu başlık.

her ne kadar Z750'nin naked kasası koyulmuşsa da bu araç ile suzuki srad 750 ve yamaha R6 gibi araçları mukayese etmek lazım. Fazer ve 600f farklı şeyler, segment olarak da farklı yerdeler. kawasaki en6n ile Fazer, Cbr 600f kıyaslaması yapılabilir mesela, o zaman ben de Kawa'yı seçeceğimdir. ama sadece görüntü açısından.

Z Moto'nun kötü bir şöhreti var, bu ülkede Kawasaki kullanmak bir risk gibi geliyor bana.

SAVASXXL
26 Eylül 2006, 22:18
mete hanın her zamanki hali bişeyi beğenir destanlar yazar bi bakarsın deiğini inkar eder sırt başka modele geçer..
binmediği , üzerine bile oturmadığı ,canlısını görmediği , sesini duymadığı motorlar hakkında destanlar yazar..
ithalatcı faktörünü düşünmeden süper demeside yanında hediyesidir..
her ne durumda olursa olsun almıyacağı binmeyeceği modelleri gazlar..
uzun lafın kısası o bir polemikler kralı o bir ki üç...
itize(engizlicasını yazdım) metehan

mete_han
26 Eylül 2006, 22:26
Savaş abi senden ricam topiklerime mesaj yazma...paylaşımda bulunma abi...git kankalarına...onlarla kaynaş...Topiğimi okumanı bile istemiyorum açık ve net...hatta şimdi yazdığını siliver...cevapda istemiyorum...saygılar...

Güzel aletmiş vesselam.Mete han abimizin de altına yakışırdı hani :)

Kank rüyamda görürüm Z750 yi ben...:P

Fazer mı Z750 mi derken Z750 sahibi oldum...kesinlikle doğru seçim

hayırlı olsun biraderim...

ya fena ciddi ve sevimsiz bir tecrübe yaşadınız fz ve cbr ile
yada biri size z750 hediye etti,
hemen yanı başımızda bir z750 imiz var,söylediklerinizin tamamına olmasada katılıyorum.sanırım tek dikkat çekmeye çalışdığınız taraf "aynı paraya 150 cc ve 12 beygir daha fazla makina alınması"

bilmem,öle aman aman dedirtecek bir fark yok bence.
birde burda antalyada kawasaki populer değil,neredeyse bakkalda bile yamaha tamiratı var-aynı şey kawasaki için geçerli değil.

benim baktığım taraf buhocam Z750daha atak duruyor yanlışmıyım...

Z750 İngiliz safkanı...CBR 600 F...Fazer Arap Atı ambiansı desek ...:queen:

Metehancım ilk defa sana tamamen katılıyorum:cherry: :cat: CBR ve FZR kullanıcısı zebil oldu artık, yolda karşılaştığım 2 motordan biri bunlar, daha farklı birşeyler kullanmak lazım...
Geçen gün sahilyolunda bir z750 ile hafiften kapıştık, motor düzlüklerde cidden acayip uzuyor. Ama adam ya acemiydi ya da pek zorlamadı, arka arkaya gittik:)

Şamilcim kapışma dedin galiba yanlışmıyım...Hayrola ya bilmediğimiz çok şey olmuş...Köprünün altından çok sular geçmiş haberimiz yok...Abi sahilde dikkat et aman...Sivil ekipler var ...Bana geçen gömdüler ordan biliyom...:queen:

Metehan sormuş : Şimdi herkesin aldığı tercih ettiği motor en iyi motormudur?

Markaların ürettiği modeller belli zamanlar içerisinde belirli aşamalardan geçip ihtiyaç ve talepler doğrultusunda geliştirilen ve günümüzde gelişen teknoloji ile beğeniye sunulan modellerdir.. Önemli olan kişinin bir motordan ne beklediğidir..

Kawasaki ülkemizde pek te tutulan bir marka sayılmaz servis ve yedek parça sorunu olan bir markadır.. sadece bir kawasaki yazısı için 1,5 ay bekleyen kişileri bilirim.!!!

Fazer ve Z 750 Yi kıyas edebiliriz ancak şu TOKAT mevzuunda biraz gerçekçi olsak iyi olur 600F sport bir modeldir 600 cc olabilir ancak motor yapısı şanzuman vs... farklılıklar söz konusudur bir Z 750 nin 600 F i kaba tabirle Tokatlayacağına İnanmıyorum tabii 600 F i kullanan metehan değilse :P

Kawasakıye kimsenin lafı yokda Z Motoya güvenmiyor kimse...bugün Erhan Abide çok araştırdığını neredeyse Z750 alacağını söyledi...Ama distrübütör ve diğer sıkıntılardan almaktan vazgeçmiş...Fazer almış...

Z750 yi bende gerçekten beğeniyorum.Sahibinden.com daki o ilanı daha önceden bende görmüştüm(sahibinden de ana sayfada da vardı zaten).

Mete abi sitede 600 f ve fazer kullanan kullanıcı bir hayli var,bunların çoğu da İstanbul da oturuyor.Bence bu kadar net mesajlar yollama :P

Mondıal seçiminden sonra nihayet doğru yolda gördüm seni kanka...Eh geç olsun güç olmasın...Kılavuzun Mondıydı zaten...:queen:

Hayatım site sahabına bile postayı koymuşum fazer yalan demişim...Akıllı olun demişim...Konuşturma beni şimdi...Benim adım Mete Handro...Derin Üye...:queen:

Geç abim bunları gereksiz ayrıntılar tokat mokat aslolan karizmadır baksana amcama Katana matana demişsin ama olay karizmaysa işte sana Suzuki GSX 750 F...Sanki BOİNG 747 mübarek :)

http://img91.imageshack.us/img91/7379/adszyc4.png (http://imageshack.us)

İşte 750 F evrimi...
http://www.suzukicycles.org/GSX-series/GSX750F.shtml

abicim bu suzukinin gözlerinde bir problem var galiba...şaşı bakıyo ne karizması yav...Bi lazer operasyonu lazım o gözlere...:queen:

abi zaten izmirde kullandım. fakat konyadaki sıfır R6 ları sıfır zx10r ları hayabusaları görsen böyle konuşmazdın:mrgreen:
Konyaya taktın sen de en son ne zaman geldin gördün ki? 750 bin nüfus var yanii
z750 yok fakat sıfır r1 ler var daha pahalı sonuçta.:wiinkk:

Konyadaki bir hayabusa
http://img301.imageshack.us/img301/6818/p6110103ko1.jpg (http://imageshack.us)
Konyadaki bir zx10r modifiyeli ve sahibi kawasaki bayisi hem de drag yarıçcısı mehmet çal
http://img301.imageshack.us/img301/2144/p6110057mo6.jpg (http://imageshack.us)
al mete abi sana bi de R1. hepsi konyada ve sahipleri konyalı. şiştin yine :P
http://img145.imageshack.us/img145/4043/p6110084bk7.jpg (http://imageshack.us)
bu da bahsi geçen cbr600f
http://img301.imageshack.us/img301/8927/p6110104pm0.jpg (http://imageshack.us)

cbr600f hepsini tokatlar bence. z750 sport turing bir makine sonuçta.

yılmazım 5 tane makina var orda onlarıda resimleyip yollamışın...Bir taneside zaten Kawa bayisinin...:queen: ulan nede hassasmışın...Ulan aragazada fena geliyosun be...Taam Türkiyenin başkenti Konya olsun...:P

hehe bu iidi

böle bir başlığı görünce aklıma ilk gelen şey metehan ın kawasakiden para aldığı !!!

İşin aslı bir Kawasaki Bayisinin büyük ortağı kankam olur...Bursa İznikte yeni dükkan açtı...gel diye sıkıştırıyor...Ama Kawasaki bana uzak bir marka bu aralar...ileride neden olmasın...2.el alırım kısmetse...0 zor...

Biraz zor tokatlar..hatta ve hatta rüyalarda tokatlar...Havada karada denizde CEBERE...Mal gidiyor abe ..ben çok memnunum ayada çıkmayı düşünmüyorum...

http://img142.imageshack.us/img142/1045/kilishatralar90smalldf7.jpg (http://imageshack.us)

http://img142.imageshack.us/img142/4100/kilishatralar56smalljk8.jpg (http://imageshack.us)

Halil Abiiiiiii sana yakışmazmı be abi...Yürü be Abi...Yürü be aslanım...Kim tutar seni...Kilis yalan olur artık...Kendini Komşu illere atarsın...:rendeer:

abi birkere motorda görünüş yok,motoru büyük olabilir ama yinede hondanın yeri farklı

Hondanın yeri hep ayrı olmuştur markaya laf yok tabi...Ama Cıbır 125 perişan bişey ...Dip not olarak belirtelim...İşimiz modellerle...:rendeer:

ne vedatı ya:silent:

Ya Vedat Kaya diye bir arkadaş var ya...Ondan bahsediyor...Tanımıyonmu yav...

Arkadaslar performansa bisey diyemem fakat tarz soz konusu olunca bence kıyaslanmaması gereken motorlar.cbr600f bunlardan cok farklı bi tarza sahip racing in tarzını %100 tasıyor.Digerlerinde bu yok ondan bence kıyaslamak yanlıs...

ben genelleme yapmıştım...işin içinde detaylar var...Yani cbf 600 seçmemek için olan nedenim Z750 seçmemekden daha fazla...

elmayla armutu kıyaslamak çabası gibi olmuş bu başlık.

her ne kadar Z750'nin naked kasası koyulmuşsa da bu araç ile suzuki srad 750 ve yamaha R6 gibi araçları mukayese etmek lazım. Fazer ve 600f farklı şeyler, segment olarak da farklı yerdeler. kawasaki en6n ile Fazer, Cbr 600f kıyaslaması yapılabilir mesela, o zaman ben de Kawa'yı seçeceğimdir. ama sadece görüntü açısından.

Z Moto'nun kötü bir şöhreti var, bu ülkede Kawasaki kullanmak bir risk gibi geliyor bana.

Bende görüntüyü kasteddim...görüntü + performans...Heryerde Cbr 600 f fazer görmek bıkkınlık verdi...Birde bunların 2001-2002-2003 leri var almayanı dövüyorlar...Tamam SS le kıyaslamak mantalite olarak yanlış olabilir ama ben genel kanıyı genel düşünceyi silkelemek sarsmak isterim...Tercihlere saygı hep duydum...Ama yolları işgal eden bu tip baltazar Racing makinalara saygım yok...Gürültü makinalar...Onlarlada olmuyor onsuzda olmuyor...Ha bende olsaydı CBR 600 f düşüncelerim bu şekilde olmayabilirdi...:P :queen:

SAVASXXL
26 Eylül 2006, 23:13
mete han bu senin tekelinde olan bişey değildir sen istediğin topiğe istediğin geyiği yapbiliyorsan benımde hakkım var diye düşünüyorum...

mete_han
26 Eylül 2006, 23:21
Abi sana antipati duyuyorum bu aralar...sende anlayışla karşıla...biraz gururun vardır herhalde...ben istemiyorum...Beni sevenler sevmeselerde saygı duyanlar burada...arkamdan dedikodu yapanlar değil...samimi iki paylaşım yapıyoruz şurda lütfen bulaşma...senin kankaların yokmu...onlarla takılsana...iki gezide kanka oldunuz...hemen triplere girdin...ben kimsenin kalbini kırmam...ama kırıpda meleğim ayağına yatanlarlada irtibatı koparırım...polemik istemiyorum...lütfen muhatap olmayalım...açık ve net...uzak dur benden abi...

SAVASXXL
26 Eylül 2006, 23:38
kim benım kankalarım abicim??
2 günde kımle kanka olmuşum..
gurur bende senın umduğundan fazla ama bunu kullanarak polemik yapma ben senın ruhunu t anıyorum..
gruru anlatma bana
kim tripler e girdi beni burada tanıyan bir allahın kulu desin a bi s en değiştin diye ben bu siteyi bırakacağım...
hatta daha fazla insanların içine girdim...
ben senın s adece her konuya iyi veya kötü geyiğe boğmana kızıyorum..
geyikte acıdır acıtır...

tororosso
15 Ekim 2006, 20:03
kardeş iyi hoşta
bilmen gereken bişeyvar pıyasada ençok hangı motorvar fazer varsa 600f varsa demekki milletin bildiği bişeyvar bazende zevk meselesi amaç tokatlamaksa sağlam daha güzel makınanarvar , bahsettığımız makınalar hız için değil zaten fazerle 250 gören arkadaşlarvar buda yeterlidir bence neyse herkesin bir bildiğivardır sana saygıduyarım böyle düşünüyorsan ama dıkkatetde yanından 600f yada fazer tokatlamasınseni saygılar

alp_tunay
15 Ekim 2006, 20:30
Herkes dilediğini beğenmekte özgürdür. Övede bilir.Sonuçta bir motosiklet bu. Ama kişilikleri eleştirmek doğrumudur yapmayalım bence. Metehanı tanımam ama savaş kardeşimiz biraz fazla sert yazmış bence. Bu kendi fikrim.

Konu kawa mı fazer mi 600 f mi.......
Şekil olarak kawa
güç hız = 600f
kullanışlılık=fazer
Başka yoruma gerek yok sanırım.......
Hep mutlu kalın.....