PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzoz takmak

Erdem Tşkrn
24 Nisan 2024, 02:07
Herkese merhaba hediye olarak arkadaşlarım egzoz almış bende motosikletime taktım sesi çok güzel fakat trafik polisi tarafından sorun yaşar mıyım diye korkmuyor değilim. Öncelikle sadece yerleşimin olmadığı ve arada sırada otobanda gazlamaya çıktığımda susturucuyu çıkartma niyetindeyim diğer yolculuklarımda susturucu takılı olacak. Susturucu takılı olduğunda neredeyse stok egzoz ile birebir aynı ses belki bi tık daha fazla yüksek vites düşük devirde kullanınca anlaşılmıyor bile. Sorum şu susturucu takılı olsa dahi trafik polisi ceza yazar mı?

motorine
24 Nisan 2024, 02:31
Polisin insiyatifine bağlı abi. Orjinal egzoz'a akrapoviç stickeri takan adamın ceza yediğini gördüm.

Erdem Tşkrn
24 Nisan 2024, 02:38
Polisin insiyatifine bağlı abi. Orjinal egzoz'a akrapoviç stickeri takan adamın ceza yediğini gördüm.

Bu polisin bilgisizliğinden kaynaklı. kim bilir daha neler vardır. Akrapoviç stickerını bile yapıştırmadım egzozun şekli şemali kısmen orijinal egzoz gibi

canberkgry
24 Nisan 2024, 09:43
Susturucusuz apaçi gibi zar zar bağırtırsan yazar. Çakma egzozlar çok cırt ses ve iğrenç ses veriyor. Orjinal akro falan tok ses verdiği için yazmayabilir. Nmaxte orjinal arrow vardı 1 kere susturucusunu takmadım yarım saatte 3 tane çevirmeye girdim taksime gezmeye gitmiştim lgtb olaylarına denk gelmişti. Bişey olmamıştı. Duke 250 nin egzozunu boğazdan sökmüştüm onada bişey yapmamışlardı :)

xtrafrozen
24 Nisan 2024, 11:30
Susturucusuz apaçi gibi zar zar bağırtırsan yazar. Çakma egzozlar çok cırt ses ve iğrenç ses veriyor. Orjinal akro falan tok ses verdiği için yazmayabilir. Nmaxte orjinal arrow vardı 1 kere susturucusunu takmadım yarım saatte 3 tane çevirmeye girdim taksime gezmeye gitmiştim lgtb olaylarına denk gelmişti. Bişey olmamıştı. Duke 250 nin egzozunu boğazdan sökmüştüm onada bişey yapmamışlardı :)

Nmax e egzoz takılmasını sehir efsanesi sanıyordum.. Vay bee :mrgreen:

Beto87
24 Nisan 2024, 12:22
Susturuculu kullanırsan ve sürekli kesiciye sokmazsan yazmayabilirler. Ama susturucusuz, dağ başında bile olsan yapıştırırlar ki yazsınlar zaten. Benim motorda full sistem susturuculu egzoz var ama sürekli yüksek devirde kullanmadığım için ceza yazmıyorlar ki iş yerim malum şahsın evinin yakınlarında. Her yer polis.

LynXMaSTeR
24 Nisan 2024, 14:11
polis kafasına koydu mu her türlü ceza yazar, ancak mevzuata uygun bir egzoz ise iptal ettirebilirsiniz.

canberkgry
24 Nisan 2024, 14:25
Nmax e egzoz takılmasını sehir efsanesi sanıyordum.. Vay bee :mrgreen:
Sen ne diyosun ya mükemmel bir sesi vardı :)