PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R25 motoru çalıştırınca gelen enjeksiyon sesi gibi bir ses

ABo
22 Nisan 2024, 16:31
Arkadaşlar motorumda hiçbir değişiklik yok herhangi bir performans kaybı vs ama enjeksiyondan veya başka bir yerden ses geliyor cızıltı tarzı bir ses gelmekte

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Videom var ama atamadım buraya yardımcı olursanız sevinirim

fb__ömer
22 Nisan 2024, 17:03
Led far var mı motorda?

Alper600RR
22 Nisan 2024, 17:07
bende led far diye düşündüm. led farların arkasında soğutma fanı olur bunların zamanla balansı bozulur yada bir yerlere sürter belki o sürtme sesini duyuyorsunuzdur. videoyu youtube'a yükleyip buraya paylaşın

ABo
22 Nisan 2024, 17:35
Motorum tamamen stok 2016 kasa

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

https://youtube.com/shorts/cSDgm2W85sY?si=VNzN0a4EKdRh7XEp

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Ses umarım anlaşılıyordur fardan gelen bir ses yok çünkü led değil farlarım

doberman
22 Nisan 2024, 20:02
şaseye vurma yöntemiyle cızırtı tespit etmeyi denedinizmi? videodan pek anlamadım ama bişeyler gevşemiştir büyük ihtimal başka bişey olsa belli ederdi.

ABo
23 Nisan 2024, 00:39
şaseye vurma yöntemiyle cızırtı tespit etmeyi denedinizmi? videodan pek anlamadım ama bişeyler gevşemiştir büyük ihtimal başka bişey olsa belli ederdi.
Hayır denemedim yt den bi bakayım deneyip yapayım ama bu ses daha çok kontak açılışında gelen sesin kısık versiyonu gibi bir ses herhangi bir vurma tıkırtı sesi değil daha çok cızırtı sesi yani parça kaynaklı değil gibi elektriksel bi ses ama anlam veremedim çevremde bikaç kişiye sordum daha önce yaşayan olmamış

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

Hayır denemedim yt den bi bakayım deneyip yapayım ama bu ses daha çok kontak açılışında gelen sesin kısık versiyonu gibi bir ses herhangi bir vurma tıkırtı sesi değil daha çok cızırtı sesi yani parça kaynaklı değil gibi elektriksel bi ses ama anlam veremedim çevremde bikaç kişiye sordum daha önce yaşayan olmamış

arkadaşlar sorunumu anlatan şeyi forumda buldum https://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/192582-motordan-surekli-gelen-enjeksiyon-sesi.html ama yine de içimde şüphe olmasının sebebi bu ses aynı kasa r25 de yok benimkisinde var yardımınız dokunursa çok sevinirim en yakın bayi yaşadığım yere 150km uzakta ve şu aralar vaktim yok

Opportunist
23 Nisan 2024, 03:16
Aynısı benim pulsar varken olmuştu giderken duyuyorum herkes normal diyordu arkadaşın pulsara biniyorum yok onda ama onu bindiriyorum normal birşey yok diyordu galiba biraz paranoyaklık bizimkisi ayriyetten arkadaşlarının r25lerine iyice göm kafayı o sesi duyacaksın sadece o kadar gürültülü çıkmıyor benzin üfleme sesi gibi geliyor bana

ABo
23 Nisan 2024, 13:35
Aynısı benim pulsar varken olmuştu giderken duyuyorum herkes normal diyordu arkadaşın pulsara biniyorum yok onda ama onu bindiriyorum normal birşey yok diyordu galiba biraz paranoyaklık bizimkisi ayriyetten arkadaşlarının r25lerine iyice göm kafayı o sesi duyacaksın sadece o kadar gürültülü çıkmıyor benzin üfleme sesi gibi geliyor bana

Motorlarımız yanyanayken sesleri karşılaştırdık biraz baktık ama bendeki gibi sesi duymadım belki fazla paranoyaklıktır dediğiniz gibi biraz araştırınca bu sonuca vardım ben de umarım böyledir teşekkürler