PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön dişli ve takoz kaplin ses sorunu

hirajo
19 Nisan 2024, 23:53
Tekrar merhaba, bir sorunum var sizede sorup fikir almak istiyorum. cg 125 cc motorum var, orjinal jantları dökümdü [ 18 ] ben tel jant [ 19 ] aldım ve taktım , dişli boyutu aynı orjinal ön 15t arka 38t, fakat tel jantta motor hareket halinde iken gaz verince ön dişli bölümünden tak sesi geliyor ve gazı bırakınca geliyor bu ses , anlık gaz verince oluyor ama yavaşça bırakıp yavaşça gaz verirsem bu tak sesi olabildiğinceyok oluyor. sorun neyde diye bakarken tekrar döküm jantı taktım ve ses tamamen kesildi, sizce döküm janttaki kaplin lastikleri büyük ve esnek olduğundan tel jantın kaplin takozlarına göre gaz verince oluşan gücü daha iyi sönümlediği içinmi ses çıkmıyor döküm jantta ? bu ses tel jantta sürekli devam ederse şanzıman miline zararı olmazmı? ön dişliyi büyütsem sorun düzelirmi . fikrinizi duymak istiyorum müsadenizle

SerdarC
20 Nisan 2024, 07:42
Sorunun cevabını kendin vermişsin döküm jantın takozlarını uyuyorsa telliye tak o şekilde dene.

hirajo
20 Nisan 2024, 10:48
döküm janttakiler ile telin ksplinleri aynı değil, tel janttaki yuvarlak takoz. Rulman şeklinde