PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk kazam hayırlı uğurlu olsun

JK5F
06 Nisan 2024, 22:32
Üç ay önce şehir içi işe gidip geleyim, parça maliyet şu bu aklımda kalmadan katır gibi bineyim diye ikinci motor olarak aldığım Hero Xpulse ile ofisin otoparkında yere yapışmak suretiyle ilk kazamı yaptım. "Oo dün 16 dakikada Levent'ten Kadıköy'e gelmişim, hadi bugün 15 dakikaya indirebiliyor muyum bakalım" diye bariyerlere hızlı geldim, ABS var nasıl olsa diye ön freni yapıştırdım ve tekerin kilitlenip yan dönmesiyle beraber yeri öptüm. Sağ ayağım motorun altında çok pis bir şekilde kaldı ama korumalı bot kurtardı. Sırt korumasından eldivenine her şeyim vardı ama kaburgama aldığım darbe ve muhtemelen o an kendimi kasmam sebebiyle oluşan sırt kaslarındaki kilitlenme sebebiyle birkaç gündür perişan haldeyim. Kaburgalarda çatlak kırık yok ama doktor en az 10 gün çekersin dedi. Üç gün kas gevşetici iğne vurdurdum, anca öyle dayanabildim. Basit bir hapşırık bile bir saat süründürdüğü için burun spreyi falan kullanıyorum sürekli. Bugün beşinci gün ve nihayet insan gibi idame ettirebiliyorum hayatımı.

Dört senedir motosiklet kullanıyorum, birçok kez uzun yol yaptım, Honda'dan 2, 3 hazırlık ve 3. seviye eğitimim var, her zaman ful ekipmanlıyım, 35 yaşında ve arkasında kötü bir durumda ağlayacak insanlar olduğunun bilincinde olan bir insanım, TikTok motorcusu değilim yani. Otopark zemini gibi yumuşak bir zeminde kaldırım vb. hiçbir tümseğe denk gelmeden, hiçbir arabayla alakam olmamasına rağmen birkaç günüm zehir oldu. Lütfen bakkala bile gitseniz ful ekipmandan vazgeçmeyin. Kendinizle veya başkalarıyla saçma salak sidik yarışlarına girmeyin, motorunuzun kağıt üstündeki özelliklerine gözünüz kapalı güvenip aptal hareketlerde bulunmayın. Benim için bin nasihattan iyi bir musibet oldu. Tekeriniz düz bassın.

tommygun
06 Nisan 2024, 22:54
Geçmiş olsun.

bücürmotor
06 Nisan 2024, 23:21
Geçmiş olsun.

fancydriver
07 Nisan 2024, 00:16
Geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum.

Motoseverrr
07 Nisan 2024, 00:47
Geçmiş olsun, tez vakitte sağlığınıza kavuşmanız dileğiyle.

F54
07 Nisan 2024, 03:19
geçmiş olsun
kimse kusura bakmasın ama şu bakkala giderken bile ekipman giyin işi biraz abartılıyor ben çekiyorum parmak arası terliği giyiyorum şort u police gözlükleri de takıyorum çıkıp geziyorum
arkadaşlar motosiklet işi milletin sosyal medyada anlatıldığı gibi birşey değil hepimiz trafikteyiz yaşananları görüyoruz
eğer kafanız dağınıksa kendinizi motosiklet kullanmaya ve trafiğe veremiyorsanız isterseniz iron man olun marş a basmayın doğru düzgün hız kurallarına uyalım yola odaklanalım gözlerimizi 4 açalım sadece kendi şeridimize değil önden arkadan yandan gelecek tehlikelere değil karşı şerite bile dikkat edelim
kazasız sürüşler

Nikkfurie
07 Nisan 2024, 03:46
Geçmiş olsun biraderim , en büyük kazan bu olsun..

Guven
07 Nisan 2024, 20:07
Geçmiş olsun.
Çabucak iyileşmeniz diliyorum.

Cyan
07 Nisan 2024, 20:44
Geçmiş olsun, acil şifalar.

xtrafrozen
07 Nisan 2024, 21:44
Cok gecmis olsun hocam ..

https://i.pinimg.com/736x/15/10/1d/15101deae41f4639001a514b409fa843.jpg

yaşlıveacemi
08 Nisan 2024, 03:27
Geçmiş olsun. Kendinize bu kazadan dersler çıkarmışsınız bence bunu da kazanın kazancı ( artısı ) olarak düşünün.

geçmiş olsun
kimse kusura bakmasın ama şu bakkala giderken bile ekipman giyin işi biraz abartılıyor ben çekiyorum parmak arası terliği giyiyorum şort u police gözlükleri de takıyorum çıkıp geziyorum

Kesinlikle yanlış düşünüp yanlış yapıyorsunuz. Motosikleti mi durmuş vaziyette oldum halde yan yatırdım. Dizliğim olduğu halde dizimi yola vurdum üç ay ağrısını çektim.

Sorum şu dizliğim olmasa kaç ay çekerdim veya daha büyük hasar olur muydu?

arican
08 Nisan 2024, 04:52
Geçmiş olsun.

tommygun
08 Nisan 2024, 05:46
Hiç Abs'li motoru olmamış olan birisi olarak Abs'nin neden devreye girmediğini merak ediyorum.

JK5F
08 Nisan 2024, 10:37
Hiç Abs'li motoru olmamış olan birisi olarak Abs'nin neden devreye girmediğini merak ediyorum.

Bunu ben de merak ediyorum. ABS'nin çalıştığını biliyorum, geçen ay trafikte önümde zart diye duran apaçiye girmemek için ani fren yaptığımda devreye girmişti. Krosumsu bir motor olduğu için araziyi düşünüp kolay kolay devreye girmeyen bir ABS yapmış olabilirler. Üç senedir kullandığım Ducati 848'de de ABS yok ve bugüne kadar hiçbir kilitlenme problemi yaşamadım. Onun ağırlığının önde daha fazla olmasına, hayvani yol tutuşuna ve verdiği güvene alışıp Hero ile ön fren konusunda biraz fazla şımarmış olabilirim.

Ekipman konusundaki görüşlere bir şey diyemeyeceğim, neticede bu trafikte başkalarını etkileyen bir şey değil, bireysel bir risk hesaplaması, herkes istediğini yapar. Muhtemelen bu risk hesaplaması başa bir şey gelinceye kadar "bir şey olmaz" şeklinde olur, kendimden de biliyorum, birkaç aydır "ulan ben niye böyle Robocop gibi giyiniyorum en azından ayakkabıyı pantolonu mu salsam" diye düşünüyordum. Artık salmam. İhtiyaç duymamanız dileğiyle.