PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pulsar NS200 UG modeli mi yoksa NK250 mi veya da 2.el yamaha vb

U04
05 Nisan 2024, 22:57
Merhaba başlıkta da yazdığım gibi hangi motoru tercih etmeliyim A2 ehliyet alacağım ve artık tork gücü yüksek ccli motor almak istiyorum bu 3 motor dışında öneriniz var mı ilçede yaşıyorum ve bayi yok ilde var üzmeyecek her ay veya da 10 bin km geçince sürekli ille götürmeyecek. Hangisini tercih etmeliyim bütçem max 150 bin

fancydriver
06 Nisan 2024, 00:12
150 bin bütçeye Dominar 250 de oluyor.

Bajaj'ın servis ve parça ağı daha kuvvetli. Cf Moto daha gösterişli ve keyifli bir motor bence. Eğer düzgün bir garajınız yoksa, hırsızlar bunu ekranını çalıyor pahalı diye, bence bunu gözardı etmeyin.

NS200Ug'de güzel özellikler geldi, tercih edilebilir. D250 de güzel motor.

150'nin accık üstüne çıkarsanız ama bence bunlardan çok daha kaliteli Honda Cb250R var, 2020 model düşebiliyor, zaten piyasa yavaş, bu fiyatlara bulursunuz gibi geliyor, bunu kovalayabilirsiniz.

U04
06 Nisan 2024, 00:42
Bakacağım hocam NK250 alırsam 3 ev ilerde ufak bir pansiyon var kapsında kamera var olmaz ise oraya koyarım veya başka bir çözüm bulurum

Motoseverrr
06 Nisan 2024, 00:57
Bakacağım hocam NK250 alırsam 3 ev ilerde ufak bir pansiyon var kapsında kamera var olmaz ise oraya koyarım veya başka bir çözüm bulurum

Kameranın tek faydası göstergenin veya motosikletin nasıl çalındığına dair bir video olmasıdır onun haricindede pekte bir faydası görüldüğü söylenemez. Motosiklet konusunda parça bulunabilirliği çok önemli bir konudur aksi halde saçma sapan bir parça için aylarca beklemek zulümden ayrı bişe değildir.

U04
06 Nisan 2024, 01:30
Reis dediğim gibi sende haklısın fakat yaşadığım yer baya küçük şehir büyük şehirler gibi değil umarım alırsam çalınmaz ���� değerli yorumun için teşekkürler

espresso
06 Nisan 2024, 01:46
Reis dediğim gibi sende haklısın fakat yaşadığım yer baya küçük şehir büyük şehirler gibi değil umarım alırsam çalınmaz ���� değerli yorumun için teşekkürler

Sağlam abus marka kilit al, taksitle borça ne yap et abus al, hırsız işi biliyorsa abus marka kilit görünce uğraşmaz, işi bilmiyorsa zaten açamaz.
Abus granit extreme modeli kilidin zincirini kesebilmek için taşlama aleti ile 10dk uğraşması gerekir. Kolay kolay bozulacak bir şey değil, torunlarınıza mira kalabilir o kadar da sağlam şeyler bunlar, bir kere alın tam alın.

yaşlıveacemi
06 Nisan 2024, 01:49
Naçizane tavsiyem bütçenize uygun sıfır alın.

Motoseverrr
06 Nisan 2024, 02:15
Sağlam abus marka kilit al, taksitle borça ne yap et abus al, hırsız işi biliyorsa abus marka kilit görünce uğraşmaz, işi bilmiyorsa zaten açamaz.
Abus granit extreme modeli kilidin zincirini kesebilmek için taşlama aleti ile 10dk uğraşması gerekir. Kolay kolay bozulacak bir şey değil, torunlarınıza mira kalabilir o kadar da sağlam şeyler bunlar, bir kere alın tam alın.

Ya abi bu taşlamayla konusu iyi güzelde zincirin kesildiğini kendimiz görmediğimiz sürece müdahale edileceğini pek zannetmiyorum, yani hiç kimsede gelip "hop hemşerim hayırdır bu zinciri kesiyorsun" demez bununda en ana sebebi başına bir iş alacağının düşüncesidir. İnsani duygularını kaybetmiş bir insan duygusuzca ve sakince gelip motosikletin sahibi kendisiymiş gibi kesip gidon kilidini kırıp yoluna devam edebilir, tabi bunun içinde ciddi bir derecede ruhsuzluk gerekmektedir. Çok zor dönemlerde yaşıyoruz, hayatta kalanlara bol şans :).

U04
06 Nisan 2024, 02:31
Kafamda Şuan 2024 model nk250 var kronikleri yazılım ile bitiyor diye biliyorum ve gıcırdama sesi içinde araştırdığımda süspansiyon mu ne yağlanıyormuş başka kroniği var mı bilmiyorum bakacağım mt diye düşünüyordum fakat benim yaşındakiler motorları çok zorluyor

motomad
06 Nisan 2024, 05:04
her turlu nk250 o butceye.2 tane kırılmaz zincir kjilit ve alarm yanına

U04
09 Nisan 2024, 03:44
Güncelleme: Babam ben temiz japon bulurum sana dedi biraz daha çalışıp honda cb250r veya mt250 2017 alacağım gibi duruyor gelecekte ne olur bilemem mt-25 için bilgi alabilir miyim 2024 de hala 2017 civarı modeller alınır mı

doberman
09 Nisan 2024, 03:49
100-120 arası ns200, 120-130 arası dominar 250, 130-150 arası eğer güzel yakalayabilirseniz cb250r almak en mantıklısı. ben şahsen ns200 alır gerisiyle ekipman alırdım ns200 çok güvenilir sağlam bir motor

U04
10 Nisan 2024, 02:09
Merhaba yazdım fakat görülmedi herhalde MT-25 2016 model veya 2017 model hala alınır mı temiz bulunursa nk250 yerine tercih edilir mi eski kasa paramı biriktirince az bir faizsiz kredi çekip mt25 almayı düşünüyorum eğer mantıklı ise

doberman
10 Nisan 2024, 04:38
hocam eski mt25 almak tek bir durumda mantıklı o da 250nk almak yerine alınıyorsa. eşek alın katır alın cfmoto almayın. eski mt25 de almayın.

garibantk03
10 Nisan 2024, 13:23
ben olsam bajaj n250 alırım. ön arka abs, yağ soğutma. kullanıcıları memnun. sesi güzel. tipi güzel. orta sehpa, vites gostergesi de var. ağır, hantal olmayan bir naked motor. ns200 ug ile çok benzer zaten. kendini kanıtlamış motor bir de. cfmoto ne olduğu belli değil daha. f250 olarak grenajlı modeli de var. aynı mekanik. f250 oturuş olarak daha beğeniliyor ve grenajlı olması bir artı. ama n250 aynaları daha iyi gösteriyor.

yaşlıveacemi
10 Nisan 2024, 14:02
Merhaba yazdım fakat görülmedi herhalde MT-25 2016 model veya 2017 model hala alınır mı temiz bulunursa nk250 yerine tercih edilir mi eski kasa paramı biriktirince az bir faizsiz kredi çekip mt25 almayı düşünüyorum eğer mantıklı ise

Daha A 2 bile almadan böyle 180 km / h leri gören makine düşünmeniz bana biraz sakıncalı geldi.

Bence 125 cc ile başlayın.

İla 250 cc alacağım diyorsanız 2016 MT 25 den 40, 50 bin lira daha ucuza sıfır pulsar F 250 ye de bir bakın derim.

U04
10 Nisan 2024, 16:36
125 cc kulandım zaten ���� küçükken drift l kullandım sonra 125 cc naked bir motor daha kullandım Çin malıydı markasını hatırlamıyorum ama motor geçmişim var zaten motorumu yükseltmek için A2 alıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Ve değerli yorumun için teşekkür ederim fakat naked arıyorum Pulsar NS200 UG de olabilir diye düşünüyorum babam eski motorcu ben sana Honda veya Yamaha temiz bulurum uzakta olsa bile bir araba bulur arkasına sarıp getiririm dedi o yüzden şimdi araştırma yapıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Değerli yorumun için teşekkürler bazı kişiler yağ soğutmalı alınmaz dedi ama bir bakacağım görüntüsü benimde hoşuma gitti

mattiadestro
10 Nisan 2024, 23:41
cb250r al, o paralara var. hayır duası edersin. 2024 yılında imkan varken hala abssiz motora binmeye gerek yok.

nicknamer
11 Nisan 2024, 01:10
Nk250 sahibiyim. aynı düşündeden nk25 aldım.

7 yaşında japon övücülüğü yapılmaz ama japon, japondur. ne abs var ne kaydırmalı debriyaj. ne de ekran bulunuyor.

burada en sonunda 2 model arasında kalmıştım domi ve nk.

yamahada kalite var ama model eski. honda da cbr için krank kronik- yaşandı da. cb250 serisini bana da önerdiler ama bu fiyatlara var mı bilmiyorum, ben baktığımda kazalı olanlar ilandaydı hep değerlendirilebilir.

bajaj benim nazarımda da cf den önde. parça ve ustalık. cf de aldıktan sonra yalnız kalıyorsun bence. nk250 bildiğin tek silindir mt25 çakması. 3000+ km oldu. memnunum. ikinci eli zayıf. full paket motoru satmakta zorlanıyorum. bir memnuniyetsizliğim yok. kronik denebilecek birşeyi yok. ekran hırsız muhabbetini bıraktım bende, zamanında ‘kimse çalamaz’ denilen nc750’yi beşiktaşın göbeğinden çalmışlardı. ne tekno takip ne abus işe yaramamıştı. üstelik 10 dk sürmemiş. bir insan kafaya koyunca birşeyi yapabilir özetle. ama evet önlem almak lazım. ekranı geçtim vidası kaybolsa nk da parça sorunu var. bajaj da bu olmaz.

bajajda da domi almama sebebim aynı kopya farklı blok olmasına karşın domi 400 e konulan vites göstergesi zımbırtısının sırf 400 cc alanlar kendini özel hissetsin diye konulmamasıydı. yazık. ayrıca o kafa tasarımını hiç sevmiyorum. nk öyle değil.

bu sebeplerden ötürü nk aldım ben. ama plakalık mutlaka düşecek. o yüzden plakalığı en kısa sürede sağlamlaştır alırsan. ekipman al mutlaka, şakaya asla gelmez.

bunu al yada alma, bütün motosikletler güzeldir. tracer/tenere biraz daha güzel. son olarak: iyi bayramlar.

U04
11 Nisan 2024, 18:20
Cb250 temiz bulursam alacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:19 ----------

Hocam ben sıfır nk250 fiyatına biraz daha koyabilirim cb250r vb temiz 2 el bulamaz isem nk250 alacağım gibi gözüküyor

Mr.wind
11 Nisan 2024, 20:25
Cb250 temiz bulursam alacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:19 ----------

Hocam ben sıfır nk250 fiyatına biraz daha koyabilirim cb250r vb temiz 2 el bulamaz isem nk250 alacağım gibi gözüküyor

Bende zamaninda senin gibi kararsizlik yasamistim. 0km Dominar250 veya 250nk arasinda kararsizdim. Nk sifir yoktu 3 ay sonra gelecekti, dominar 4 hafta teslim suresi verdi bende gittim sifir dominar parasina cb250r aldim 25bin km de.

Masallah nazar degmesin cb250r taş gibi motosiklet. 2 kere mars bastigimi hatirlamam. akusu 5 yillik orjinal oku.

O zamanlar bi arkadasim dominar 250 aldi 3 5 ay bindi gayet memnun kaldi. sifir fiyatinin az altina guncel fiyattan bi gunde satti.

Bi genc kardesimiz de şekline aldanip nk250 aldi benle ayni sezon. Cocuk motoru satacam demiyor cunku satamiyor, cok az kaldi benzin döküp yakacam diyor.

O 250nk internette kolayca bulabilecegin muhtemel butun kronik sikintilari tek tek yasatti. Kroniklere ek olarak stator, mars motoru, ekran arizasi yasadi. En son atesleme bobini arizalandi 3 ay gadantiden parca bekledi.

Gecen hafta halisaha macinda beraberdik motorla gelmis. 22 model 15 binde motor haşat kulustur durumda.

Demem o ki bence cfmoto dan uzak dur. Bajaj olabilir. Ama en guzeli 2.el cb250r. Cb250r i satan adam motor buyutmek icin satar, satarken de uzulur. Memnun kalmadigi icin satani goremezsin:)

tommygun
11 Nisan 2024, 20:28
Seçtiğiniz tüm motorlar başlangıç motoru ve kısa süre içinde imkan yarattığınız ilk an satıp daha kuvvetlisini alacaksınız. O nedenle kılı kırk yarmadan ilk karşınıza çıkan makineyi alın, zaten 15-20000 km yapmadan satacaksınız.

yaşlıveacemi
11 Nisan 2024, 23:57
her turlu nk250 o butceye.2 tane kırılmaz zincir kjilit ve alarm yanına

Bu gün yanıma park etti nk 250 abooov gözüme çok çirkin gözüktü. Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz o da ayrı konu. :)

Opportunist
14 Nisan 2024, 08:49
Hocam 10 tane motor aldım sattım hepsinde onu alma bunu al diyenler oldu belkide mantıklı olan onları dinlemekti ama ben keyif aldığım hoşuma giden motorları aldım sürdüm eski yeni pek umursamadım yani uzun lafın kısası eğer istiyorsan 17 model mt25de alınır nk250 de zaten kaç yıl takılcaz dünyada canının istediğini al sorun yaşarsanda çözülür bir şekilde