PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A2 ehliyetim var motor alıcam

MrOracle
21 Mart 2024, 16:09
Herkese merhaba, 200 bin TL ye kadar motosiklet bakıyorum. Bunun yanında ekipman da alıcam. Şuan baktığım bir model var Regal Raptor Pilder 125.Bu motoru önerir misiniz arkadaşlar. Alet çok yakışıklı geldi benim gözüme hoşuma da gitti. Yardımcı olursanız sevinirim.İlk defa motor alıcam bu arada

Khaira
21 Mart 2024, 17:02
Merhaba, siz ne tarz bakıyorsunuz? En son racing için konu açmıştınız diye hatırlıyorum. Regal Raptor hakkında bilgim olmayan ama her yerde deli gibi şikayet edilen bir marka. Ankara'da bir arkadaşım 250'lik olanını kullanıyordu, motora hiçbir usta bakmadığı ve kapıdan geri çevirdiği için her şeyini kendi yapmaya başladı. Bu bütçeyle alınabilecek çok güzel modeller varken neden Regal? Motordan beklentileriniz neler?

abyasar
21 Mart 2024, 17:24
Normalde Çin menşeili firmalarda karşımıza çıkan senaryo "Şansınız yerindeyse güzel motor gelir, şansınız yerinde değilse ustanız zengin olur" iken, Regal Raptor'de durum "Ya tamirden anlayın ya da ustanız zengin olsun" maalesef...

125cc motor için o kadar para vermeye (Çinli 125cc motorun sıfırı nasıl 165 lira???) razıysanız eminim Japon menşeili motosikletler bulabilirsiniz. Eğer bulamazsanız, yine kaliteli olarak SYM yakında 200cc bir motosikleti Türkiye'ye getirecek. (https://www.sym-tr.com/nh-t-200/) Fiyatı nisan ayında belli olacak.

165K'yı ona verip 200'e ekipman yetiştirmenizi de önermem. Bence o paranın 120-130'unu motora ayırın, kalanı ekipmana gitsin. Yarın öbür gün satıp yükselteceğiniz motosiklet için ekipmanlarınızdan feragat etmeyin.

Size gidebilecek motosikletler:
1-) Honda CB125F
2-) Honda PCX (bulabilirseniz)
3-) Yamaha Delight
4-) Yamaha NMax
5-) TVS Apache 200
6-) SYM NH T 200

Benim aklıma gelenler bunlar. Derseniz ki ben cruiser istiyorum; 125cc motoruyla sık sık gezen birisi olarak, 125cc cruiser olmaz.

MrOracle
21 Mart 2024, 17:25
Şöyle diyeyim racing tarzdan da hoşlanıyorum başlangıçta almak istemiyorum. Motordan beklentim şu fazla hız yapmasın yavaş yavaş tın tın gitmek şehir dışına da uygun olmasını istiyorum gösterişli de olsun tabi. Regal markası konusunda bende pek olumlu yorumlar görmedim öyle söyleyeyim.

abyasar
21 Mart 2024, 19:25
125cc motosikletlerle şehirler arası yollar biraz stresli oluyor ama yapılmayacak şey de değil yola göre. Riskleri, daha büyük ccli motosikletlere göre daha fazla tahmin edeceğiniz üzere.

Size tecrübe olarak çok uzak biri olmadığım için (Benim de daha 2 yıl anca olacak), 1 yıl çıkmayın derim. Şehir içi tın tın gidecekseniz ise commuter motosikletleri öneririm.

TVS Apache 200 RTR yakışıklı da motor mesela. Güvenlik önlemleri de sağlam.

MrOracle
21 Mart 2024, 20:47
şöyle diyeyim işim ile evim arasındaki yol dümdüz hiç rampa yok yada yokuş yok trafik olarak da yok denecek seviyede yarım saatlik bir yol. Yorumunuz için teşekkürler

tommygun
21 Mart 2024, 20:48
200.000 TL verip de Regal Raptor alınmaz.

MrOracle
21 Mart 2024, 20:50
anladım hocam teşekkürler bende Çinlilerden parça konusunda korkuyorum

İ.kazan
21 Mart 2024, 21:52
Bence 2. 3. El marka yapmış motosiklet alana kadar sıfır olsun Çinli olsun en azından yola çıktığında her parça sıfır olduğu için arza çıkarma olasılığı çok düşük olur 2. El 3. El alsan neyin nerede arza çıkaracağı belli olmaz ayrıca maddi olarak iyi olmadı mı çok tutarlar da tamir parça ücreti ödemek zorunda kalırsan bu benim görüşüm şayet bu zamana kadar hep çin menşeli farklı motor kullandım yedek parça ucuz en azından yollarda sıkıntı ve ağır sorun çıkarmadı hiç

abyasar
21 Mart 2024, 22:59
Bence 2. 3. El marka yapmış motosiklet alana kadar sıfır olsun Çinli olsun en azından yola çıktığında her parça sıfır olduğu için arza çıkarma olasılığı çok düşük olur 2. El 3. El alsan neyin nerede arza çıkaracağı belli olmaz ayrıca maddi olarak iyi olmadı mı çok tutarlar da tamir parça ücreti ödemek zorunda kalırsan bu benim görüşüm şayet bu zamana kadar hep çin menşeli farklı motor kullandım yedek parça ucuz en azından yollarda sıkıntı ve ağır sorun çıkarmadı hiç

O biraz şansa da bağlı hocam bence. Benim bu Bajaj'dan önceki RKS'm bana kan kusturdu gerçekten. Oradan oraya götürdü hep sağlam çalıştı iyi baktığım sürece ama ona rağmen yaşattığı sıkıntılar hep oldu. Şimdiki ise tertemiz. Titreşimden kaynaklı bazı sorunlar çıkıyor arada -Geçen gün titreşimden karbüratörün kapağında mı ne gevşeme olmuş sıkmak gerekti- ama hiçbir sorunu motora sövdürmedi.

Japonlar'ın güvenilirliği burada bence daha baskın geliyor. 2000-2010 model arası Japonlar hâlâ güvenilirliklerini ve uzun ömürlülüklerini gösteriyorlar.

İ.kazan
21 Mart 2024, 23:41
Sanstan ziyade ben hiç motoru uzmedim hor kullanmadım bakımları ile hep ilgilendim ufak bir sakin ve düzgün kullanım da sorun çıkaracağını zannetmiyorum ha 2. 3. El alırsam da her yerini kurcalar sokerim bakarım içim rahat olsun yolda bırakmasın kafam rahat olsun isterim yollarda kaldimi masraf ve sıkıntı çok oluyor :cherry:

MrOracle
22 Mart 2024, 00:20

anladım abi teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

O biraz şansa da bağlı hocam bence. Benim bu Bajaj'dan önceki RKS'm bana kan kusturdu gerçekten. Oradan oraya götürdü hep sağlam çalıştı iyi baktığım sürece ama ona rağmen yaşattığı sıkıntılar hep oldu. Şimdiki ise tertemiz. Titreşimden kaynaklı bazı sorunlar çıkıyor arada -Geçen gün titreşimden karbüratörün kapağında mı ne gevşeme olmuş sıkmak gerekti- ama hiçbir sorunu motora sövdürmedi.

Japonlar'ın güvenilirliği burada bence daha baskın geliyor. 2000-2010 model arası Japonlar hâlâ güvenilirliklerini ve uzun ömürlülüklerini gösteriyorlar.

RKS R250 de düşünüyorum bir yandan yanlış mı yapıyorum :)

İ.kazan
22 Mart 2024, 00:39
Hor kullanma bakımların ihmal etme seni üzmez yolda bırakmaz :king:

Motoseverrr
22 Mart 2024, 01:00
200.000 TL bütçe ile ne idiğü belirsiz motosikletlere yatırım yapmayın, parçası bol, yürütme maliyetleri ucuz ve grenajlı (bahsettiğiniz super sport görünümlü) motosiklet istiyorsanız Bajaj Pulsar Rs 200 alabilirsiniz, 143.500 TL'ye motosikleti sıfır alırsınız geri kalan parayla motosiklete en kaliteli 1 takım lastik ve çokta sağlam ekipman dizersiniz hatta üstünede para kalabilir. Motosiklete binerken mutlaka tam takım binin ne olacak demeyin en küçük hatada ağır bedeller ödeyebilirsiniz. Çinli super sport akımına katılmayın bunlar 2-3 sene sonra milletin elinde patlayacak olan modellerdir, geçmiş zamanlara bakarsak Yuki Samurai ve Megelli gibi kazıklar bolca mevcut . Aynı hataya bir daha düşmeye gerek yok.

MrOracle
22 Mart 2024, 15:44
200.000 TL bütçe ile ne idiğü belirsiz motosikletlere yatırım yapmayın, parçası bol, yürütme maliyetleri ucuz ve grenajlı (bahsettiğiniz super sport görünümlü) motosiklet istiyorsanız Bajaj Pulsar Rs 200 alabilirsiniz, 143.500 TL'ye motosikleti sıfır alırsınız geri kalan parayla motosiklete en kaliteli 1 takım lastik ve çokta sağlam ekipman dizersiniz hatta üstünede para kalabilir. Motosiklete binerken mutlaka tam takım binin ne olacak demeyin en küçük hatada ağır bedeller ödeyebilirsiniz. Çinli super sport akımına katılmayın bunlar 2-3 sene sonra milletin elinde patlayacak olan modellerdir, geçmiş zamanlara bakarsak Yuki Samurai ve Megelli gibi kazıklar bolca mevcut . Aynı hataya bir daha düşmeye gerek yok.

haklısınız aslında teşekkürler

ugrcnd
22 Mart 2024, 17:54
cb250 bulunabilir o fiyatlara. yada cbr250 temiz. inazuma olabilir şanzımana bayılmıştım.
benim bütçem honda cb125f yetmedi. Çinlide almak istemedim.
tvs raider 125 aldım.Kalan param ile eşim ve bana ekipman vede motora cam çanta demiri çanta aldım.
inan bana efsane yakıştı motor ile bizim ekipman. Bence kalitesini kanıtlamış marka al o ücretlere.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

anladım abi teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

2 sene sonra satıştan kalkar. Kaldırımda bile devirsen makinen artık çıplak kalır karar senin.

Tarzınmıdır bilmem crf 250 alabilirsin, sorunsuz

maximusti,
22 Mart 2024, 18:36
10 15 tane mesaj gelmiş ama benim her zamanki öneri gelmediği için kutsal görevimi yerine getireyim.
HERO XPULSE 200 - miss gibi motor.

Regal raptordan uzak dur, ben zamanında dd350 modelini almaya gittiğimde satan adam vazgeçirmişti beni.

MrOracle
24 Mart 2024, 17:12
cb250 bulunabilir o fiyatlara. yada cbr250 temiz. inazuma olabilir şanzımana bayılmıştım.
benim bütçem honda cb125f yetmedi. Çinlide almak istemedim.
tvs raider 125 aldım.Kalan param ile eşim ve bana ekipman vede motora cam çanta demiri çanta aldım.
inan bana efsane yakıştı motor ile bizim ekipman. Bence kalitesini kanıtlamış marka al o ücretlere.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

2 sene sonra satıştan kalkar. Kaldırımda bile devirsen makinen artık çıplak kalır karar senin.

Tarzınmıdır bilmem crf 250 alabilirsin, sorunsuz

anladım abi eyvallah :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

10 15 tane mesaj gelmiş ama benim her zamanki öneri gelmediği için kutsal görevimi yerine getireyim.
HERO XPULSE 200 - miss gibi motor.

Regal raptordan uzak dur, ben zamanında dd350 modelini almaya gittiğimde satan adam vazgeçirmişti beni.

eyvallah kardeşim saolasın

doberman
25 Mart 2024, 07:36
kimseyi dinleme cb 250r al.

ofonazi
25 Mart 2024, 11:41
anladım abi teşekkürler

RKS R250 sana uygun olabilir ben kullandım servis konusunda sıkıntı yaşamadım. uzun yol istanbul-kütahya yaptım. başlangıç için biraz dikkatli olursan sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. kronik sorun ben denk gelmedim ama olursa onlar için de whatsapp ve facebook grupları var

ozgurofly
25 Mart 2024, 22:51
pulsar f250- n250 - dominar - tvs ronin - husqvarna svartpilen - biraz daha çıkabilirim dersen ktm duke 250