PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antalya çevresi viraj çalışabileceğim yerler

smmm
13 Mart 2024, 14:06
Merhaba Arkadaşlar aranıza yeni katıldım daha önceden 6000 km tecrübem vardı ybr ile , ocak ayında yeni motosiklet aldım 250 cc motosikleti hergün işe gidip gelmek için kullanıyorum 600 km oldu güvenli sürüş eğitimi aldım şimdi kursta öğrendiğim teknikleri bakış , kontra vs deneyebileceğim lokasyon tavsiye edebilecek birisi var mı yada bir başka soru da bu öğrendiklerimi şehir içinde mi pekiştirmeliyim yoksa hafta sonları kısa geziler mi yapayım biraz karışık oldu gibi ama umarım anlatabilmişimdir. şimdiden teşekkürler

eudorias
13 Mart 2024, 14:13
Merhaba Arkadaşlar aranıza yeni katıldım daha önceden 6000 km tecrübem vardı ybr ile , ocak ayında yeni motosiklet aldım 250 cc motosikleti hergün işe gidip gelmek için kullanıyorum 600 km oldu güvenli sürüş eğitimi aldım şimdi kursta öğrendiğim teknikleri bakış , kontra vs deneyebileceğim lokasyon tavsiye edebilecek birisi var mı yada bir başka soru da bu öğrendiklerimi şehir içinde mi pekiştirmeliyim yoksa hafta sonları kısa geziler mi yapayım biraz karışık oldu gibi ama umarım anlatabilmişimdir. şimdiden teşekkürler
uzak gelmezse olimpos - kumluca virajları tek merkez diyebilirm ama 90km uzakta asfaltı çok iyi haftasonları oradayız. yalnız pazar gelmeni tavsiye etmem 100 motorun üzeri viraj yapıyor çalışamazsın hele solda takılayım dersen 240la geçen biri biçebilir seni o yüzden hafta içi veya cuamrtesi günlerini tercih etmeni öneririm. tekerin düz bassın

smmm
13 Mart 2024, 14:17
teşekkürler listeye yazdım başlarda daha sakin yerlerde takılayım :) şimdilik

eudorias
13 Mart 2024, 14:24
teşekkürler listeye yazdım başlarda daha sakin yerlerde takılayım :) şimdilik

hmmm o zaman korkuteli yolunuda deneyebilrsin termossos tarafındaki orada fena değildir başka gelmedi güzel aklıma :)

sodurlu88
13 Mart 2024, 16:09
Trafiğin yoğun olduğu yerlerde çalışmanı tavsiye etmem. Çok hızlı olmayan ama sık dar virajlı yollar daha uygun olur. Köprülü Kanyon'dan Isparta Aksu istikametine gidersen belki 100 km virajlı yol var. Toplamda karşına çıkacak diğer araç sayısı 10'u geçmez. Yol yarısından sonra sıfır asfalt. Göreceğin manzaralarda cabası olur.

smmm
13 Mart 2024, 16:32
Trafiğin yoğun olduğu yerlerde çalışmanı tavsiye etmem. Çok hızlı olmayan ama sık dar virajlı yollar daha uygun olur. Köprülü Kanyon'dan Isparta Aksu istikametine gidersen belki 100 km virajlı yol var. Toplamda karşına çıkacak diğer araç sayısı 10'u geçmez. Yol yarısından sonra sıfır asfalt. Göreceğin manzaralarda cabası olur.

teşekkürler değerlendireceğim :)

denizz1
13 Mart 2024, 16:46
Nerde olduğunu yazmamışsınız veya göremedim,ancak Antalya’da en kaliteli virajlar bence Kaş-Kalkan arası olan yol 20-25km boyunca sadece ve sadece viraj alarak ilerliyorsunuz desek yeridir,asfalt kaliteside ülkenin ortalamasının epey üstünde.Eğer Antalya merkeze daha yakınsanız ise Demre-Finike arası virajlar iyidir asfalt kalitesi nispeten düşük olsa da yine güzel manzaralar ve virajları mevcut.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

Aynı şekilde elmalı’ya çıkan yollarında virajları güzel ve asfalt kalitesi nispeten fena olmayan yollardan biri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:44 ----------

uzak gelmezse olimpos - kumluca virajları tek merkez diyebilirm ama 90km uzakta asfaltı çok iyi haftasonları oradayız. yalnız pazar gelmeni tavsiye etmem 100 motorun üzeri viraj yapıyor çalışamazsın hele solda takılayım dersen 240la geçen biri biçebilir seni o yüzden hafta içi veya cuamrtesi günlerini tercih etmeni öneririm. tekerin düz bassın
Arkadaş haklı Adrasan-Kumluca arasıda güzel yollar var ama popülasyon orda da fazla o yüzden riskte doğal olarak artıyor.

Metehan07-70
13 Mart 2024, 17:37
Antalya-Isparta yolu nispeten daha sakin olur.
İllaki batı tarafına gideceğim, yol sakin olsun dersen, Kumluca'ya sahilden değil de, Hisarçandır, Üçoluk,Altınyaka yolundan da inebilirsin.
Dönüşü de Finike, Arif Köyü, Avlan, Elmalı. Korkuteli yapabilirsin. 2 ayın var en fazla, sonrasında buralarda sakin yol bulmak baya bi zorlaşır, hele ki hafta sonu. Bazen hafta sonları Korkuteli'nden, Kepez Üstüne inmek 2 saati geçiyor.

selsa
13 Mart 2024, 17:40
https://www.youtube.com/shorts/s0uvIwkrSVs

Uzak ama Muğla-Yatağan virajları ne güzeldi. Antalya-Isparta yolu da çok tatlı

yamtareroglu
13 Mart 2024, 17:43
Virajların kralı Finike Demre arasında fakat manzaraya kendinizi kaptırıp aşağıya uçma ihtimaliniz var :cherry:

Metehan07-70
13 Mart 2024, 17:49
Virajların kralı Finike Demre arasında fakat manzaraya kendinizi kaptırıp aşağıya uçma ihtimaliniz var :cherry:

Kesinlikle evet, çok iyi virajlar lakin motorlular kadar, hatta çok daha fazla manzaraya kendini kaptıran araç şoförleri mevcut.

tarzan rıfkı
13 Mart 2024, 18:51
6000km demek artık bazı şeyleri öğrendin demek.bence kemer yoluna çıkabilirsin abartı yerler yok zaten hep keyifli virajlar genelde.genelde antalya kumluca arası yol yapar tüm motorcular o 100kmlik yol baya güzel.demre virajları vs var ama onlar bence tehlikeli karşıdan kimler kimler geliyor tek yön.antalya olimpos bile yapsan ciddi tecrübe katar sana o yol

zihnigonen
13 Mart 2024, 21:55
Kaş yolundaki yol boyalarının kot farkı var ve aşırı kayganlar

eudorias
13 Mart 2024, 23:50

hocam o yol buz gibi çok kaygan kaş-kalkan arası çok güzel evet viraj olarak finike demre fsanedir ama asfalt çok kullanılmaktan ve çok kazalı bir yol olması sebebiyle malesef baya sıkıntılı tavsiye etmem arkadaşa

smmm
14 Mart 2024, 08:56
herkese çok teşekkür ederim ilk başlarda ısparta tarafına gidiyim daha sakin olan köprülü kanyon kovada gölü taraflarında takılayım he gezmiş olayım daha sonra kemer yaparım belki bir gün kumluca taraflarında karşılaşırız :)

Mallaca
14 Mart 2024, 09:36
Eğitim alarak, uzun süre motor kullanabilmek adına güzel bir iş yapmışsınız. Şimdi pekiştirmek istemeniz çok doğal.

Eğitim aldıktan sonra motosikletinizle neler yapabildiğinizi, hatta motorunuzun neler yapabildiğini fark ettikten sonra bazen gereksiz öz güven oluşabiliyor. Aman buna dikkat edin. (bir nevi ikarus sendromu)

Yavaş yavaş pekiştirmek daha güvenli olur.

Virajlarda destek gazı ile birlikte kontra basmayı ihmal etmeyin.

Yüksek devir size çok yardımcı olacaktır. Yüksek vitesten sakının. Sürekli virajlarda virajın bitişine yakın gözünüz sonraki virajda olsun.

Kendinize uyan viraj alma tekniklerinden birinde mutlaka uzmanlaşacaksınız. Sabırlı olun.

Tekerinize taş değmesin.