PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KUBA RİLLANT 125 PRO-X hakkında bilgi

Deryali
11 Mart 2024, 14:27
Selamlar

https://i0.shbdn.com/photos/38/69/14/x5_1150386914t4m.jpg

Arkadaşlar bu motorlar belli bir km sonra çöpe döner mi?

Son derece bakımlı ve sakin kullanıldığında sizce ömrü nedir?
Mesela şehirler arası ortalama 70-80km hızla günde 500km yol yapabilir mi?

Aldıktan sonra parayı çöpe mi yatırmış oluruz. Yoksa hiç bulaşmamak mı gerekir?

tommygun
11 Mart 2024, 14:58
Aynı gün içinde 500 km yol ciddi bir mesafe. İçimizde tur motoru, adv vs kullanıp da bu yolu yapmaktan çekinen ya da yapmamayı tercih eden bir dünya arkadaş var. Hani yapmasına yapılır da ömrünüzden ömür gider.

Deryali
11 Mart 2024, 16:29
Aynı gün içinde 500 km yol ciddi bir mesafe. İçimizde tur motoru, adv vs kullanıp da bu yolu yapmaktan çekinen ya da yapmamayı tercih eden bir dünya arkadaş var. Hani yapmasına yapılır da ömrünüzden ömür gider.

:)) Ben motor üzerinde 200.000km yol yaptım. 1 günde 900km yapmışlığım var 125cc ile de bir günde 600km yol yaptım.
O kısımlarda sorun yok ama çin malı bir motorun bu duruma nasıl tepki vereceğini merak ediyorum hiç tecrübe eden yok mu acaba?

OsaK
11 Mart 2024, 16:34
Ben olsam hiç bulaşmazdım, çok büyük bir risk. İyi de çıkabilir kötü de. Çin üretimi motorlara önyargım yok, onları burada montaj edemeyen ve malının arkasında duramayan şirketlere önyargım var. Bence TVS veya Hero scooterlara bakabilirsiniz, fiyat/performans olarak sizi memnun ederler.

tarzan rıfkı
11 Mart 2024, 16:37
:)) Ben motor üzerinde 200.000km yol yaptım. 1 günde 900km yapmışlığım var 125cc ile de bir günde 600km yol yaptım.
O kısımlarda sorun yok ama çin malı bir motorun bu duruma nasıl tepki vereceğini merak ediyorum hiç tecrübe eden yok mu acaba?

valla gayet net bir biçimde ELİNE ALICAKSIN MOTORU:) bu yada o fark etmez.canı yetmez hocam çinli bir motorun bu kadar yüksek km git gel yapmasına.bunların amacı 3 5 git 3 5 gel.bu şekilde uzun yıllar dayanıyor hem motoru hem grenajı vs.1 ay kullanamazzsınız pert olur denemesi bedava dicem ama 70 binler lira var heralde.bu arada bu motor için 80km sabit hız ölüm demek ölümü garanti yani.hiç denemeyin yada maceradır yaptırır yaptırır binerim elimden geliyor teknik işler derseniz o zaman bir şey diyemem.ama 500km motor gitse bile siz zaten gidemiceksiniz

Deryali
11 Mart 2024, 16:41
valla gayet net bir biçimde ELİNE ALICAKSIN MOTORU:) bu yada o fark etmez.canı yetmez hocam çinli bir motorun bu kadar yüksek km git gel yapmasına.bunların amacı 3 5 git 3 5 gel.bu şekilde uzun yıllar dayanıyor hem motoru hem grenajı vs.1 ay kullanamazzsınız pert olur denemesi bedava dicem ama 70 binler lira var heralde.bu arada bu motor için 80km sabit hız ölüm demek ölümü garanti yani.hiç denemeyin yada maceradır yaptırır yaptırır binerim elimden geliyor teknik işler derseniz o zaman bir şey diyemem.ama 500km motor gitse bile siz zaten gidemiceksiniz

Eyvallah hocam, sıfırına 60k vermek çok da mantıklı gelmiyordu, denemesi bedava değil maalesef. En iyisi peugeot Tweet 200 veya Sym Jet 14 serilerine yönlelmek. 2 katı fiyatına ama en azından para çöpe gitmeyecek. Teşekkürler.