PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İki motosiklet ve bir otomobilin karıştığı kaza anı

admin
12 Şubat 2024, 17:27
İstanbul'da iki motosiklet ve bir otomobil kazası motorcu tarafından kayıt edildi.

Otoyolda seyir halindeki sapağı kaçıran otomobil aniden yön değiştirince ofset taralı alanda motosiklet ile çarpıştı.
Arkadan gelen diğer motosiklet sürücüsü de kazaya karıştı.

1756772748813103362

https://x.com/srkntnyldz/status/1756772748813103362

tommygun
12 Şubat 2024, 17:48
Biz motor sürücülerinin büyük bir kısmında olaylardan ders çıkarmak gibi bir hadisenin zerresi yok. Beyinsiz gibi sürüyoruz. Hadi diyelim ki araba sürücü mal, hadi araba sürücüsü davar, andaval ya biz? Bizlerin büyük çoğunluğunda da frenleme ya da engelden kaçış bilgisi sıfır, anca dat dat dat kornaya basıyoruz. Daha 1,5 sene önce aynı tip kazada Rauf Gerz'i kaybettik hala aynı tip kazalar başımıza geliyor.

zihnigonen
12 Şubat 2024, 19:59
Çünkü haklı olduğumuzu düşünüyoruz. HAKLI OLSAK BİLE önemli olan hayatta kalmak, kazaya karışmamak. Trafiği okumuyoruz.
Öndeki araçların fren lambaları yanıyor. "Ya bu fren lambaları niye yanıyor" diye sorgulamıyoruz.
Sıkışık bir trafik var. Bir aracın aniden sağa veya sola çıkış yapabileceğini düşünmüyoruz.
50 km/h ile akan bir trafikte 100 ile seyrediyoruz.
Emniyet şeridine girerken başka birisinin şeritten gelebileceğini düşünmeden lank diye şeride giriyoruz vs vs vs

maximusti,
13 Şubat 2024, 00:24
zafer akçay izleye izleye şunu öğrendim; katılım veya ayrım varsa o şeride girme, en sol şeride geç devam et.
bir şu saygılı sürme işini beceremiyoruz.

murattatoğlu
13 Şubat 2024, 13:43
Neden abi neden , ayrım yolunda düz gideceksin orada ne işin var. Haklı haksız fark etmez , kazada olanlar motorculara olur.

Okan Sinan Ocan
13 Şubat 2024, 14:42
Basliga tiklarken kendi kendime "yine bir sürü sacma yorum ile karsilasacagim" demistim. Ancak gözlerime inanamadim . Kaliteli özelestiri konusunda oldukca yol katetmisiz. Yukarida yazan arkadaslarimin ellerine saglik diyor ve bir sey eklemeye gerek görmüyorum.

Sevgilerimle

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

Biz motor sürücülerinin büyük bir kısmında olaylardan ders çıkarmak gibi bir hadisenin zerresi yok. Beyinsiz gibi sürüyoruz. Hadi diyelim ki araba sürücü mal, hadi araba sürücüsü davar, andaval ya biz? Bizlerin büyük çoğunluğunda da frenleme ya da engelden kaçış bilgisi sıfır, anca dat dat dat kornaya basıyoruz. Daha 1,5 sene önce aynı tip kazada Rauf Gerz'i kaybettik hala aynı tip kazalar başımıza geliyor.

Beyinsiz gibi sürmüyoruz. Maalesef ülkemdeki genel yanilgi daima gitmeye odaklanarak sürmek. Buldugu her bosluktan her firsattan deli gibi ilerlemeye calisan sürücüler bazen o bosluklarin tuzak oldugunu öngöremiyorlar. Ne zamanki gitmeye degilde durmaya odakli sürmeye basliyoruz iste o zaman kazalardan kacinmak cok daha kolay hale geliyor.

Sevgilerimle

eyup58
13 Şubat 2024, 14:52
bunun gibi ayrımlar beni hep korkutur.çünkü böyleleri hiç bitmeyecek.

yaşlıveacemi
14 Şubat 2024, 10:56
Bizim zamanımızda resimde ki yedi farkı bul gibisinden resimli bulmacalar vardı. Şimdi var mı bilmiyorum.

Bu kaza da, video daki kaza da yedi hatayı bulun gibi olmuş al birini vur öbürüne.

okanbagiscan
08 Mart 2024, 15:51
Daha videoya tıklar tıklamaz olayın ne olduğunu görmeden aklıma Zafer hocanın repliği geldi.Dönermi dönerr.

cbr1100 xx
19 Nisan 2024, 19:48
Ne aceleniz var....Emniyet yada en sağdan giderken beni bile sıkıştırmaya kalkıyor arkadan gelen çok çok hızlı motorcular. Takip mesafesi her yerde geçerli..Geçmiş olsun....

tommygun
19 Nisan 2024, 19:52
Ben de artık filtreleme yaparken ya da emniyette sürerken 50-60 gibi komik sayılabilecek hızları geçmiyorum. Oldu da arkama yapışan Cbf 150, Pulsar, Spontini, Spacy vs gördüğümde anında yol veriyorum, oynamıyorum onlarla eskisi gibi. Hızlansam o da hızlanacak, aniden durmam gerekse arkadakinin fren performansına ya da frenimi görüp görmemesine güvenemem, o nedenle geçsin beni gitsin.