PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yayaya yol veren motosikleti durdurup “Yaya geçidinde yol mu verilir” dedi

admin
30 Ocak 2024, 13:39
Trafikte yaya geçidinde kurallara uyarak yol veren motor sürücüsü, başka bir şoförün “yaya geçidinde yol mu verilir” tepkisiyle karşılaştı.

- Orada, yaya geçidinde yol mu verilir?
- Yaya geçidinde yol verilir zaten.
- Burada yaya geçidinde yol verilmez. Burası ana yol.
- Peki tabela ne?
- Seni sonradan fark ettim biçiyordum seni.
- 100m vardı aramızda beni nasıl fark etmedin.
- Telefonla konuşuyordum..

1751998914884960350

Orijinali YouTube Zafer Akçay kanalında...

https://twitter.com/ZaferAkcay/status/1751998914884960350/video/1

https://www.youtube.com/watch?v=rFXTbGIguMo (https://youtu.be/rFXTbGIguMo?si=2q59J-AktftX3x_8&t=436)

rFXTbGIguMo

Alpbatur
30 Ocak 2024, 14:20
Acı ama gerçek trafikte bu canlılarla birlikteyiz.....

killingroad
30 Ocak 2024, 14:25
Ben de valiyim =))

Motoseverrr
30 Ocak 2024, 14:50
https://i.hizliresim.com/fdczznq.jpg (https://hizliresim.com/fdczznq)

sallami
30 Ocak 2024, 15:10
https://i.hizliresim.com/fdczznq.jpg (https://hizliresim.com/fdczznq)

Bu gene de daha gelişmiş bir canlı. Bildiğin öküz.

Motoseverrr
30 Ocak 2024, 15:14
Bu gene de daha gelişmiş bir canlı. Bildiğin öküz.

Doğru, en azından onların aralarında iletişim ve kurallar var. Videodaki sürücüde maalesef hiçbiri yok.

zihnigonen
30 Ocak 2024, 16:28
Buna güzel bir kamu cezası verilebilir. 1000 tane kendi cebinden trafik şubenin belirlediği bir broşürü bastırtıp yaya geçitlerinde 10 gün boyunca araç kullanıcılarına o broşürü dağıtma cezası

okican
30 Ocak 2024, 17:06
dün izledim videoyu.
dehşete düşüyor insan, adam söylediklerinden o kadar emin ki. söylediği her şey yanlış ancak o tam tersine inanıyor. hatta o şekilde olduğundan çok emin.

maktama
30 Ocak 2024, 17:17
dün izledim videoyu.
dehşete düşüyor insan, adam söylediklerinden o kadar emin ki. söylediği her şey yanlış ancak o tam tersine inanıyor. hatta o şekilde olduğundan çok emin.

Niye dehşete düştüğünüzü anlamıyorum, şu anda insanımızın %60'ı böyle benim gözlemlediğim, eksiği vardır fazlası yoktur. Böyle yapanlara caydırıcı yaptırım uygulanmadıkça (ki uygulanmıyor) daha da artacak. Bundan 10 yıl önce bu oran %40 gibiydi trafikte.
Ben bu durumun böyle olduğunu aklımdan hiç çıkartmayıp, benzer durumlarda öncelikle arkamı kontrol edip risk varsa yol vermekten bile vazgeçiyorum. Bana da ceza verilecekse verilsin, ama hayatta olayım, böyle bir .......xxx tarafından öldürülmeyeyim. Çözümü böyle buldum, zira senin benim doğruyu söylememle doğruya yönelmiyor, yönelmek de istemiyor zaten bu....xxxxlar.

okican
30 Ocak 2024, 17:26
insanımızın büyük oranda böyle olduğunu tabi ki biliyorum. yine de bu kadar net şekilde bir ekran karşısında izleyince dehşet kaçınılmaz. cehalet inanılmaz boyutlarda.

tommygun
30 Ocak 2024, 18:01
Canlı yayında bu adamların ırzların geçmek gerek ki toplum içine çıkamasınlar. Bizim insanımız paracezası ya da hapisten korkmaz, onları korkutacak tek şey; kep gitti, kutu gitti.

fazil
30 Ocak 2024, 18:02
Çözüm çok basit, şu adamın direk mahkemeye çıkması gerekiyor. insan yaşamını tehtidle 5 yıl gibi yargılanırsa para cezasıyla yırtar, bir daha yaparsa hapse girip birkaç ay yatsın o arada belki biraz akıllanır.

R4DON
30 Ocak 2024, 19:05
Canlı yayında bu adamların ırzların geçmek gerek ki toplum içine çıkamasınlar. Bizim insanımız paracezası ya da hapisten korkmaz, onları korkutacak tek şey; kep gitti, kutu gitti.

Peki cezayı kim infaz edecek?

tommygun
30 Ocak 2024, 19:08
Peki cezayı kim infaz edecek?

İlber Ortaylı "cahil, cahill, cahilll" diyerek infaz etse süper olurdu.

hasmet
30 Ocak 2024, 19:57
Zafer beyden işe yaramayan videolar listesine yeni bir üye daha. Çünkü yine internette sürüyle olan videolardan birini gösterip geçmiş, ama işe yarar, faydalı hiç bir yorum yapmamış. Öyleyse kanalına trafik oluşturma dışında ne amacı var bi videonun?

Zafer beyin suya sabuna dokunmamak için söylemediğini ben söyleyeyim: Bir daha orada yayaya yol vermezdim. Yaya biraz daha bekler. Ama motosikletlinin canından olma riski azalır.

Öküzü iyi dinlemek lazım: "Sen anlamıyorsun, biçiyordum seni orada, telefona bakıyordum" diyor. Sonunda olacak olan o ki öküz "görmedim" der, biraz sıkıntı çeker, ama eninde sonunda yürür gider. Motosiklet sürücüsü öldüğüyle ya da sakat kaldığıyla kalır. Arabalı öküzün bizi dinlememe lüksü var, bizim onu dinlememe lüksümüz yok. Hayatta olmak, doğru olmaktan daha önemli.

Cyan
30 Ocak 2024, 21:31
İlber Ortaylı "cahil, cahill, cahilll" diyerek infaz etse süper olurdu.

Puahahah, çok kötü bir imge -> zihnimden nasıl sileceğim bilemedim... :D

sallami
31 Ocak 2024, 16:01
Yemiş arkadaş cezayı. İnşallah öğreneceği miktarda yemiştir. İl emniyet müdürü şahsen alakadar olmuş olayla.

abyasar
31 Ocak 2024, 16:30
Çanakkale burası. Balıkesir ve İstanbul göçünden önce burada hem yeşil dalga vardı hem de polis falan bekliyordu. Artık kimsenin durduğu beklediği yok.
Gazlama pisti oldu. 50 km/h hız sınırı var ama kimse artık uymuyor tabii ki. Çanakkale'nin en tehlikeli yollarından birisi olabilir.
Ehliyet sınavı o yolda yapılıyor, sınavda bile yaya geçidinde durmayanlara laf etmiyorlar. Bir de son 2 yılda oradaki aşırı geniş emniyet şeridinden de vrum vrum yapma furyası başladı.

Işıklarda emniyet şeridine geçip, gazlayıp öne geçmeyi planlıyorlar. Geçen gün motosiklet eğitimi alan birini ezdi kopilin teki. :pr:

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Zafer beyden işe yaramayan videolar listesine yeni bir üye daha. Çünkü yine internette sürüyle olan videolardan birini gösterip geçmiş, ama işe yarar, faydalı hiç bir yorum yapmamış. Öyleyse kanalına trafik oluşturma dışında ne amacı var bi videonun?

Zafer Akçay, videolarında defalarca kez "Yavaşlamadan önce aynanıza bakın" dedi. Emre Can'ın da onu yapması gerekiyordu. Trafik kurallarına aykırı bir yorum yapması durumunda eğitmenlik yetkisi elinden alınmaz mı?

Zafer beyin suya sabuna dokunmamak için söylemediğini ben söyleyeyim: Bir daha orada yayaya yol vermezdim. Yaya biraz daha bekler. Ama motosikletlinin canından olma riski azalır.

Bize, böyle o arabalara söve söve bu kaza yorumlarını yapacak, trafiğin gerçekleriyle motosikleti anlatacak biri lazım. :)

ERROR88
31 Ocak 2024, 18:20
arkaya dıkkat etmek zorundasın arkandakı arac senı goruyormu dıye aksı takdırde haklı ama sakat yada olu olursun net arac hatalı gormesi gerekiyor motorda hatalı gorduğünü anlaması gerekıyor lak dıye duramazsın

Vista86
31 Ocak 2024, 20:04
Konu açılınca aklıma geldi.
Bir gün motosiklet ile yolda, kendi şeridimde gidiyorum. Arkamdaki araçtaki kadın sürücü durmadan kornaya basıyor. Yavaşladım "Ne var, n'oldu?" dedim. Bağırarak "Niye normal şeritte gidiyorsun, kenaradan gitesene!!!" dedi. "Bende bir aracım ve normal şeritte gidiyorum." dedim.
"Salak salak konuşma.... Araçmış!" deyip gitti.

tommygun
31 Ocak 2024, 20:34
Konu açılınca aklıma geldi.
Bir gün motosiklet ile yolda, kendi şeridimde gidiyorum. Arkamdaki araçtaki kadın sürücü durmadan kornaya basıyor. Yavaşladım "Ne var, n'oldu?" dedim. Bağırarak "Niye normal şeritte gidiyorsun, kenaradan gitesene!!!" dedi. "Bende bir aracım ve normal şeritte gidiyorum." dedim.
"Salak salak konuşma.... Araçmış!" deyip gitti.

Bazı zamanlar nezaketimizi, efendiliğimizi bozup şırfıntılara "alelade bir kenar mahalle şırfıntısı" olduklarını hatırlatmak en doğru olan.

hasmet
01 Şubat 2024, 01:02
Bize, böyle o arabalara söve söve bu kaza yorumlarını yapacak, trafiğin gerçekleriyle motosikleti anlatacak biri lazım. :)

Gerçekleri anlatma konusunda sorun yok ama sövme konusunda görüldüğü üzere çok doğal yetenekler var aramızda.

Tommy, bak vatandaştan istek var, gel beraber kanal açalım. Format şu: önce Zafer hocanın gösterdiği videoyu gösteriyoruz. Sonra sen kitabın orta sayfasından giriyorsun meseleye, sonra ben de makul ve gerçekçi bir yorumla toparlıyorum. Bir de sonraki videoya geçiyoruz. Ne dersin?

tommygun
01 Şubat 2024, 07:50
Gerçekleri anlatma konusunda sorun yok ama sövme konusunda görüldüğü üzere çok doğal yetenekler var aramızda.

Tommy, bak vatandaştan istek var, gel beraber kanal açalım. Format şu: önce Zafer hocanın gösterdiği videoyu gösteriyoruz. Sonra sen kitabın orta sayfasından giriyorsun meseleye, sonra ben de makul ve gerçekçi bir yorumla toparlıyorum. Bir de sonraki videoya geçiyoruz. Ne dersin?

Fikir güzel ama bu projeyi ben yerine daha sakin bir arkadaşla hayata geçirmeni öneririm. Ben her yorum yaptığımda Youtube topluluk kuralları ve politikalarına aykırı bir nedenden ötürü kanal kapanır.