PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet & Bisiklet Aksesuar ve Yedek parça dükkanı açma hakkında.

CrossBursa
03 Ocak 2024, 22:51
Dostlar selam, motosiklet & bisiklet aksesuarı ve yedek parçalarını yanı sıra montajını yapabileceğim bir dükkan açmak istiyorum. Konum olarak motosiklet satışı yapan büyük bir firmanın, iki yan dükkanında güzel bir yer buldum, şans eseri kiracısı yeni çıkmış. Bahsettiğim motosikletçi sadece motor satışı gerçekleştiriyor, aksesuar satışı vs yapmıyorlar ve günlük en az 1 tır motosiklet satıyorlar. Kısacası büyük bayiye motosiklet almaya gelen kişilerin yarısı bizim dükkanımızı görüp aksesuar almaya gelse ihya oluruz. Bahsettiğim bu büyük bayi harici cadde de ekstra farklı motosiklet satışı yapan firmalar da var, fakat motosiklet üzerine aksesuar ve montajı yapan bir dükkan yok. Tabii girişimci olarak fikir iyi olsa da ürünleri toptan nereden nasıl alırız, kaç kalem mal koyarız şu an için araştırma aşamasındayım. Bu şekilde benzer iş yapmış kişiler varsa bana deneğimlerinden bahsedebilirse çok sevinirim, anladığım kadarıyla ortalama kar marjı %30 ile %50 aralığında. Sektör ile alakası olmayan fakat toptan ucuza sis farı, mont, kask, çanta vs tüm aksesuarların en ucuza kimden nasıl alınacağını hakkında bilgiye sahip olanlar varsa yine bana bilgi aktarabilirse ayrıca memnun olurum.

Motoseverrr
03 Ocak 2024, 23:40
Ürünleri Türkiye distribitörlerinden temin edebilirsiniz, bir ara motosiklet bayisinden çalışırken e-ticaret üzerinden bisiklet, motosiklet ekipmanı ve aksesuarı satardılar ve her gün hatrı sayılır miktarda kargo çıkışı olurdu, yani böyle işin içine girerseniz mutlaka e-ticaret kısmındada olmanızı tavsiye ederim. Eğer böyle bir işletme açmak tarafınıza nasip olursa mutlaka bizlerle paylaşın, forumdan birilerine destek olmaktan memnuniyet duyarım.

CrossBursa
04 Ocak 2024, 19:31
Ürünleri Türkiye distribitörlerinden temin edebilirsiniz, bir ara motosiklet bayisinden çalışırken e-ticaret üzerinden bisiklet, motosiklet ekipmanı ve aksesuarı satardılar ve her gün hatrı sayılır miktarda kargo çıkışı olurdu, yani böyle işin içine girerseniz mutlaka e-ticaret kısmındada olmanızı tavsiye ederim. Eğer böyle bir işletme açmak tarafınıza nasip olursa mutlaka bizlerle paylaşın, forumdan birilerine destek olmaktan memnuniyet duyarım.

Tekrardan selamlar, bugün gidip dükkanı tuttum sözleşmesini imzaldım. Nasipse herşey çok güzel olacak, şansıma büyük bir tedarikçinin satış pazarlama elemanı yaşadığım şehir de şubelerini dolaşmak için gelmiş, şans eseri internette telefon numarasını buldum ve kendisine ulaştıum yüz yüze görüşebilme imkanım oldu. Şu an için yapılacak çok iş var, dükkan çok bakımsız ve eski, güzel bir tadilat gerekiyor ortalama bir ay gibi bir süre de bitiririm diye düşünüyorum. Şimdilik durum böyle, ekstra dükkanın görsellerini vs yükleyeceğim süreci komple buradan sizlere aktırmış olacağım.

Ayrıca: Bu serüveni youtube taşımak istiyorum, sizce izlenir mi? Dükkanın virane halinden adım adım güzeleştiğini gösteren hangi aşamalarda neler yaptığımı anlatan bir içerik sizce mantıklı olur mu?

zihnigonen
04 Ocak 2024, 19:57
Şu an sezon ölü zaten. Mart'tan sonra işler açılmaya başlar. Şimdiden bol kazançlar

tommygun
04 Ocak 2024, 20:01
Tekrardan selamlar, bugün gidip dükkanı tuttum sözleşmesini imzaldım. Nasipse herşey çok güzel olacak, şansıma büyük bir tedarikçinin satış pazarlama elemanı yaşadığım şehir de şubelerini dolaşmak için gelmiş, şans eseri internette telefon numarasını buldum ve kendisine ulaştıum yüz yüze görüşebilme imkanım oldu. Şu an için yapılacak çok iş var, dükkan çok bakımsız ve eski, güzel bir tadilat gerekiyor ortalama bir ay gibi bir süre de bitiririm diye düşünüyorum. Şimdilik durum böyle, ekstra dükkanın görsellerini vs yükleyeceğim süreci komple buradan sizlere aktırmış olacağım.

Ayrıca: Bu serüveni youtube taşımak istiyorum, sizce izlenir mi? Dükkanın virane halinden adım adım güzeleştiğini gösteren hangi aşamalarda neler yaptığımı anlatan bir içerik sizce mantıklı olur mu?

İzlenmese bile paylaşın. Zamanın ne getireceği belli olmaz. Şu an Tiktok gibi platformlarda ünlü olan bir çok şarkı aslında bir kaç sene öncesinin şarkısı. Mekanınız hayırlı olsun, başarılar dilerim. Allah utandırmasın.

Mallaca
04 Ocak 2024, 20:09
Bende Bursa dayım. Sanki Gazcılar tarafında bir yer gibi anladım dükkanınızın konumunu. Mekanı açtığınızda haberimiz olsun. Bursa da çevrem geniştir. İnstagram da güzel bir sayfa yapıp, kendinizi tanıtırsanız güzel iş yaparsınız. Bana muhakkak haber verin. Bursa da 2-3 bin motorcuya rahatlıkla ulaşabilen instagram sayfamızda reklamınızı yayınlarım. WP gruplarında da mekanı paylaştık mı hatırı sayılır müşteri potansiyeline ulaşırsınız. Şimdiden hayırlı olsun.

CrossBursa
04 Ocak 2024, 21:34
Şu an sezon ölü zaten. Mart'tan sonra işler açılmaya başlar. Şimdiden bol kazançlar

Dediğiniz gibi hocam anca bizim tam olarak yerleşmemiz 2 ayı bulur, önümüzde ki sezona tam hazır oluruz.

İzlenmese bile paylaşın. Zamanın ne getireceği belli olmaz. Şu an Tiktok gibi platformlarda ünlü olan bir çok şarkı aslında bir kaç sene öncesinin şarkısı. Mekanınız hayırlı olsun, başarılar dilerim. Allah utandırmasın.

Dediğiniz gibi neler izlenmiyor, denmeekte fayda var. :)

Bende Bursa dayım. Sanki Gazcılar tarafında bir yer gibi anladım dükkanınızın konumunu. Mekanı açtığınızda haberimiz olsun. Bursa da çevrem geniştir. İnstagram da güzel bir sayfa yapıp, kendinizi tanıtırsanız güzel iş yaparsınız. Bana muhakkak haber verin. Bursa da 2-3 bin motorcuya rahatlıkla ulaşabilen instagram sayfamızda reklamınızı yayınlarım. WP gruplarında da mekanı paylaştık mı hatırı sayılır müşteri potansiyeline ulaşırsınız. Şimdiden hayırlı olsun.

Hocam selamlar, gazcılar değil beşyol tarafında yerimiz. Kesinlikle size bilgi vericem sıfırdan bu işlere kalkışan biri olarak bize ilaç gibi gelir bu şekilde bir tanıtım yardımı, ayrıca teşekkür ederim.

Bergson
05 Ocak 2024, 10:14
Hayırlı olsun. Youtube kanalınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

mertowski
05 Ocak 2024, 10:46
Bahsetmiş olduğunuz konseptte İzmir'de bir örneğini iletmek isterim. Instagram (https://www.instagram.com/farukustundaggp?igsh=N2ViNmM2MDRjNw==), Google Maps (https://maps.app.goo.gl/Bd8gSDWxWk6XnYj36) yada kendi internet sitesinden (https://www.farukustundaggp.com/) incelemek isterseniz ismi Faruk Üstündağ GP Kompozit. Gp Kompozit ürünleri, Turuncu Araç Takip Sistemi, motosiklet sürücü ekipmanları vb. ürünleri satar ve montajını yapar.

maximusti,
05 Ocak 2024, 11:18
şimdiden hayırlı uğurlu olsun, allah utandırmasın.
bayilere yakınlığı iyi birşey, bayiye gidip gelenin gözüne mutlaka çarpar.
diğer bir konu bol reklam, instagram, youtube, facebook vs. hepsinden sürekli gönderi yayınlayın.
ne kadar etkileşim, o kadar potansiyel müşteri.