PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor boğuluyor sanki

Bergee
31 Aralık 2023, 23:51
Herkese selamlar nasılsınız umarım iyisinizdir. Pulsar ns200 2020 model bir motora sahibim motorumun tüm bakımlarını zamanında yaptırıyorum hiç aksatmadım zincir yağıdır cartıdır curtudur her şeyini yapıyorum. Motorda bir sorun var bir anda gazı köklemeye başladığımda gazı kesiyor veriyor kesiyor veriyor anlamadım neden yapıyor olabilir? Hava filtresi ya da subap ayarları ile ilgili mi olabilir neyle ilgili anlamadım tam olarak.

ozgurofly
01 Ocak 2024, 12:47
ya enjeksiyon arızalandı yada enjeksiyon pislendi diye tahmin yürütüyorum. Motosiklet benzin katkıları var enjeksiyon sistemi temizlemek için. WÜRTH MOTUL vb. kaliteli markalardan birini alıp deneyebilirsin. Boş depoya döküyorsun üstüne benzini fulluyorsun, sonrasında 5-6 bin devirde stabil 20-30 dakika sürmen lazım.

motomad
01 Ocak 2024, 15:32
tek tek kontrol edilmesi gerek.işin ehlie ustaya gitmen lazım.öncelik ateşleme bobini.sonrası statör ve benzin pompası.benzin pompası zor bozulur.muhtemelen stator yada atesleme bobini.elinde bu 3 parça yedek olarak varsa sök tak dene ile bulabilir usta.

Bergee
01 Ocak 2024, 23:51
ya enjeksiyon arızalandı yada enjeksiyon pislendi diye tahmin yürütüyorum. Motosiklet benzin katkıları var enjeksiyon sistemi temizlemek için. WÜRTH MOTUL vb. kaliteli markalardan birini alıp deneyebilirsin. Boş depoya döküyorsun üstüne benzini fulluyorsun, sonrasında 5-6 bin devirde stabil 20-30 dakika sürmen lazım.

Bunu deneyeceğim hocam teşekkürler ustaya götürdüm hava filtresi dedi onuda deneyeceğim yani bu problem yüzünden motordan soğudum gerçekten...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

tek tek kontrol edilmesi gerek.işin ehlie ustaya gitmen lazım.öncelik ateşleme bobini.sonrası statör ve benzin pompası.benzin pompası zor bozulur.muhtemelen stator yada atesleme bobini.elinde bu 3 parça yedek olarak varsa sök tak dene ile bulabilir usta.

Umarım statör değildir 😂 1000 küsür lira civarlarındaydı en son ..