PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 motosiklet emniyet şeridinde birbirine çarptı

admin
26 Ekim 2023, 17:54
İstanbul Bahçelievler'de, emniyet şeridine geçmek isteyen motosiklete başka bir motosiklet çarptı. Kazada bariyerle otomobil arasına savrulan motosiklet sürücüsü hafif şekilde yaralanırken motosikletlerde hasar meydana geldi. Olay anı, motosiklet sürücüsünün kask kamerası ile görüntülendi.

x8p3b94

1717138984835399910

killingroad
26 Ekim 2023, 18:14
Emniyet şeridi derken?

Rheago
26 Ekim 2023, 20:14
Orası şerit bile değil ve çarpan kişi görünüşe göre oldukça hızlı olduğu için kameralı kişi tam göremiyor.
Emniyet şeridi veya şerit bile olmayan yerlerde hızlı olmayalım arkadaşlar. Hızlı gitmeyenlere de selektör yapmayalım.

tommygun
26 Ekim 2023, 20:57
Şu aynası kapalı motor süren kişileri hiç sevmiyorum.

Khaira
26 Ekim 2023, 23:41
Şu aynası kapalı motor süren kişileri hiç sevmiyorum.

Onun bir de aynası kapalı olup diğer sürücülere aynanı kullan diye kızan versiyonları var, çıldırtıyor gerçekten..

maktama
27 Ekim 2023, 08:06
Hayret, emniyet şeridi bile sayılamayan o "emniyet şeridi"nden hızlı gelen motosikletliye kimse ana-bacı giydirmemiş forumda. Amacım "basın küfürü-kalayı" demek değil tabi ki. Ama aynı hareketi otomobil yapsa sülalesi gitmişti adamın. Medenileşiyor muyuz yoksa motosiklet forumunda "kaza yapan 2 kişi de motosiklet sürücüsü" olduğu için pozitif ayrımcılık mı var? :farao: Ya da "dur yahu bunu ben de yapıyorum, şimdi kendime küfür etmiyeyim" diye düşünüp geleceğe yatırım mı yapıyoruz? :queen:

tommygun
27 Ekim 2023, 08:46
Bu iş çok tehlikeli ve benim de çok korktuğum bir şey. Bir kere ben böyle birine patlıyordum, bir kere de bana patlıyorlardı. Allah'tan ilkinde ben de durabildim, ikincisinde arkamdan gelen de beni erken fark edip durabildi.

Emniyet şeridini tabi ki kullanmamamız gerekiyor ama İstanbul'da ben dahil çoğumuz kullanıyoruz. Kullanmaktan vaz geçmeyecek arkadaşlar emniyet şeridinden ilerlerken hızları hem ani frende durabilecek hızda olmalı hem de duran arabaların camından bir kaç araba sonrasına bakmalılardır, bir de ileride 2 araba arasında büyük bir boşluk gördüklerinde o kısma daha bir dikkat etmemeliler, çünkü genel de oradan fırlayıp emniyet şeridine dahil oluyor diğer motorlar. Bizler de sıkışık trafikte emniyet şeridine katılım sağlayacaksak mutlaka motorumuzun lastik yönü öne bakmalı, yani motorumuzun konumu emniyet şeridine paralel olmalı, böylelikle aynamıza bakarak emniyet şeridinde arkadan gelen motoru fark edebiliriz. Eğer lastik yönümüz, motorumuzun konumu emniyet şeridine çapraz ise o zaman aynamız açık bile olsa arkadan geleni göremiyoruz.

Ben bir de emniyet şeridinde arkamda bir motor varsa artık yol veriyorum, bir sıkıntı çıksa ben durabilsem o duramayabilir. Ben tehlikeyi erken fark etsem o fark edemeyebilir. Geçsin, nereye gidiyorsa gitsin.

Beto87
27 Ekim 2023, 09:33
Birisi aynaları kapalı 1000rr sürücüsü apaçi, diğeri de ''emniyet şeridinde'' gazlarken patlayan birisi. Böyle böyle bitecekler inşallah. Oyna devam.

Cyan
27 Ekim 2023, 15:17
Oradan gitmemek lazım ama gidiyoruz işte.

Bu arkadaşların ikisi de hatalı: Madem oradan gideceksiniz;
1. Boşluğa giren arkadaş yeterince dikkatli bakmıyor, tam görmeden giriyor.
2. Çarpan arkadaş, o da yeterince dikkatli bakmıyor, hadi iki araba arasında kask dikkatini çekmedi, girmeye çalışan arkadaşın gölgesi çok kuvvetli ve bariz bir şekilde o boşluğa düşüyor, çok rahat görülebilirmiş iki araba arasında motosikletin olduğu.

İkisi de saldım çayıra mevram kayıra moddaymış. Yeterince dikkatli ve tedbirli olsalar o boşluğa girmek gibi hatalı bir hareket yapmalarına rağmen kaza olmazmış.

Bu arada ben o boşluklardan 10.000 kilometreden fazla sürmüşümdür rahat. 5 yıl E5'ten 4. Levent - Davutpaşa yaptım. Bırak kazayı bir dokundurmam bile olmadı. (Defansif sürüş + iyi talih diyebiliriz. Talih birinciye dikkat edince artıyor kuşkusuz...)

watercolours
27 Ekim 2023, 15:20
Doğal seleksiyon olacakmış, olamamış. Yatıp kalkıp dua etsinler.

momentS
27 Ekim 2023, 16:23
böyle trafik ortamda o hızda gidilmez

killingroad
27 Ekim 2023, 17:11
Valla araya girmeye çalışan arkadaş bakmıyor girdiği yere. Öyle ehliyet sınavındaki hocalara göstermelik eli emniyet kemerine atmak gibi bir hareket gibi geldi bana. Geçmiş olsun.

tommygun
27 Ekim 2023, 21:12
Bir diğer önerim de İstanbul Anadolu yakası E5'te sol şeridin solundaki dar alanı kullanan arkadaşlara. İleriye baktığınızda duran trafikte araç içinde sigara içen sürücülere dikkat edin. Çünkü genelde camları açık ve de sigaralı sol elleri dışarıdadır. El dışarıda olduğundan sol aynadaki görüşü perdeliyor ve sizin geldiğinizi göremiyorlar.

abyasar
29 Ekim 2023, 00:07
İkisine de geçmiş olsun. Motosikletlere yazık oldu.

killingroad
29 Ekim 2023, 15:01
Bir diğer önerim de İstanbul Anadolu yakası E5'te sol şeridin solundaki dar alanı kullanan arkadaşlara. İleriye baktığınızda duran trafikte araç içinde sigara içen sürücülere dikkat edin. Çünkü genelde camları açık ve de sigaralı sol elleri dışarıdadır. El dışarıda olduğundan sol aynadaki görüşü perdeliyor ve sizin geldiğinizi göremiyorlar.

Sigara değil de...
Dün Eskihisar feribota gdiyoruz Kaynarca-Bayramoğlu arası bir yerde, filtreleme yaparak aradan gidiyoruz. Bir tane Vito'nun ön yolcu camından dışarı bir şey atıldı, adam bardakta kalan yarım suyu falan attı zannettim..
Kafayı yana çektim refleks olarak, koluma falan geldi..

Biraz ilerledikten sonra adamın salyalarını kolumda görünce anladım ne olduğunu...

tommygun
29 Ekim 2023, 16:03
Sigara değil de...
Dün Eskihisar feribota gdiyoruz Kaynarca-Bayramoğlu arası bir yerde, filtreleme yaparak aradan gidiyoruz. Bir tane Vito'nun ön yolcu camından dışarı bir şey atıldı, adam bardakta kalan yarım suyu falan attı zannettim..

Biraz ilerledikten sonra adamın salyalarını kolumda görünce anladım ne olduğunu...

Ohaa adam sanki camdan dışarı boşalmış, o nasıl yoğun salya öyle?

espresso
29 Ekim 2023, 17:04
Sigara değil de...

Yuh.
iğrenç bir durum.

killingroad
29 Ekim 2023, 18:05
Ohaa adam sanki camdan dışarı boşalmış, o nasıl yoğun salya öyle?

Valla hem yoğunluğu hem de miktarı şaşılası seviyedeydi. Öyle ki herifin yedi sülalesine sövmek sonradan aklıma geldi, o derece şaşırdım.

tommygun
29 Ekim 2023, 21:06
Valla hem yoğunluğu hem de miktarı şaşılası seviyedeydi. Öyle ki herifin yedi sülalesine sövmek sonradan aklıma geldi, o derece şaşırdım.

Keşke Vito'yu durdurup yol ortasında adamın ırzına geçseydin. Bu ülkede baskı ve şiddetin çözemeyeceği sorun yok.

killingroad
29 Ekim 2023, 21:52
Keşke Vito'yu durdurup yol ortasında adamın ırzına geçseydin. Bu ülkede baskı ve şiddetin çözemeyeceği sorun yok.

Balgam olduğunu anladığımda ilerlemiştik biraz aralardan gittiğimiz için. Su zannederek ne attın pezevenk diyip baya sonra baktım.
O an farketsem bunu böyle yazmak istemiyorum ama gerçekten durdururdum.. Aklıma geldikçe posta posta sövüyorum.

mertowski
30 Ekim 2023, 17:12
Cumartesi 18:00 sularında orta şeritte İzmir Altınyol'da sürüyorum. Sol şeritte seyir halindeki bir arabanın, ön yolcu tarafında camdan bir kafa çıktı dışarı tükürdü. Ben de ilk defa şahit oldum sol şeritte ve seyir halindeki bir araçtan tükürüldüğüne. Tükürük bana isabet etmedi ama yanan sigara izmariti atılması, çöp atılması derken bunlara da şahit olmaya başladık.