PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R125 Mi benelli 125S mi

k5les
24 Ekim 2023, 17:10
Öncelikle merhaba,forumda yeniyim motordan fazla anlamam,tahmini 3-4 ay içinde kendime 125CC bir motor almayi planlıyorum A1 ehliyetim var yükseltme gibi bir düşüncem yok zaten,başlangıç motoru arıyorum anlayacağınız.
Öyle büyük bütçelerim ya da parayi aninda çat diye çıkarıp verecek bir durumum yok kendim sifirdan çalişarak alacağım o yüzden ilk motorumun beni üzmesini hiç istemem. Biraz piyasayı araştırdığımda çok motor var fakat benelli 125S dikkatimi çekti... Naked tarzı çok hoşuma gitmiyor super sport motorlar motora baslama sebebim bile diyebilirim ama kendi bütçe aralığımda hic yeni Supersport yok o yüzden ya 2015 model temiz bir yamaha yzf r125 bakacağım ya da sıfır benelli 125s almayi planliyorum sizin tavsiyeniz nedir ve olurda yamahayi alirsam motorun başında nelere dikkat etmem gerek şimdiden teşekkürler

jonvolkan
24 Ekim 2023, 17:32
Benim kişisel beğenime göre supersport görünümlü R125 in kullanımı ve biniş pozisyo u hiç rahat değildir. Süslü görüntüsü nedeni ile gençler seviyorlar. Ancak ikinci el alacağını düşünerek söylüyorum bu motosikletleri kullananlar haşin sürücüler oluyorlar genelde. Redline zorlayan, tek teker deneyen kısacası motosikletin canını çıkaran sürücüler oluyor genelde. Benelli de olsa efendim yedek parçasını bulmak güç te olsa bu durumda aıfır alınacak bir motosiklet her zaman tercihimdir. Usturuplu kullabıldığı takdirde Benelli motosikletler yıllarca keyifle sorunsuz kullanılabilir diye düşünüyorum ben. Tabi ki karar senin.

maximusti,
24 Ekim 2023, 17:52
Duke 125i de listeye al derim.

k5les
24 Ekim 2023, 18:32
Cevabınız için çok teşekkür ederim büyük ihtimal dediğiniz gibi r125 feleğin çemberinden geçtiği için sıfır benelliye yöneleceğim... Tabi o zamana kadar sıfır 125cc güzel bir supersport cikmazsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Duke 125i de listeye al derim.
Çok güzel motor fakat parası da aynı şekil:))(

Guts
24 Ekim 2023, 20:10
İkisi arasında bende sıfır benelli tercih ederdim. Fiyatı arttırabilirsen rs200 de düşünebilirsin

motomad
25 Ekim 2023, 02:23
uzun uzun yazmaya gerek yok.r25 200nbin lira.benelli 90bin lira.benelliye 5 sene sorunsuz binersin.r25 in eskmiş parçaları olabilir 2. elde.r25 4-6 litre yakar,benelli sanırım 2-2.5.biri 13 beygir digeri 36.

illa ss düşünüyorsan suzuki gsx125 ve ktm rc 125 var uguna.yamaha aşırı pahalı populer oldugu için
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ktm-dusuk-km-ktm-rc-125-abs-2016-240-favori-1122587217/detay

Motoseverrr
25 Ekim 2023, 08:00
Başlangıç motoru için grenajı fazla olmayan motosiklet tercih edin, bunun en ana sebebi ilk motosikletiniz olacağından dolayı düşürme riskinizin fazla olmasından dolayı çok ciddi grenaj masraflarınız çıkabilir, mesela Rc125 ve R125 gibi motosikletlerin grenaj parçaları dudak uçuklatan fiyatlarda yeni kasa Rc serisinde sadece ön sinyal 3000 TL civarı bunun gerisini siz düşünün. Bunun için ilk motosiklette ne kadar az grenaj o kadar iyi. Bahsedilen ss motosikletler feleğin çemberinden geçmiş ve patlamaya hazır bomba gibidirler ama ben anlarım sıfır motor yaparım derseniz (ciddi masraf tutar yine) alınabilir ama bu durumda sıfır almak çok daha iyi.

Metehan07-70
25 Ekim 2023, 09:36
R125 değil de, Mt125 olur. Kafa rahat uzun yıllar binilir.

k5les
25 Ekim 2023, 21:57
Teşekkürler haklisiniz benelli almak en mantıklısı gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Dediğim gibi naked sevmiyorum ss ler daha hoşuma gidiyor o yüzden temiz 2. El bakıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

rs200 güzel fakat ehliyet yetmiyor maalesef yükseltmeyi de planlamiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:54 ----------

Aslında attığınız ilan da baya ilgimi çekti hic rc125 düşünmemiştim büyük ihtimal piyasası saçma şekilde artmazsa listemde başı çeker, gsx derseniz de bir gixxer almak hayalim fakat fiyatları baya abartı olduğunu düşünüyorum