PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E-5te sürücüleri kandırarak 1'er litre benzin topladı

hachiko
16 Ekim 2023, 12:16
E-5'te sürücülerden litre litre benzin topladı! Gerçeğin farkına varınca.

Kadıköy E-5 karayolu üzerinde bir motosiklet sürücüsü, motosikletinin parçasını sökerek çalışmadığını söyledi. Şahıs, yoldan geçen diğer motosikletlileri durdurarak birer litre benzin topladı. Durumu fark eden bir motosiklet sürücüsü ise o anları kayda aldı.

https://imagizer.imageshack.com/img924/7218/BjBwro.jpg

Olay, geçtiğimiz günlerde saat 19.00 sıralarında Kadıköy E-5 karayolu üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, bir motosiklet sürücüsü, E-5 üzerinde motosikletinin parçasını sökerek yardım bekledi.

3 MOTOSİKLETLİDEN BİRER LİTRE BENZİN TOPLADI

Seyir halinde olan diğer motosikletlileri durdurarak benzininin bittiğini ve motosikletinin çalışmadığını söyleyen şahıs, durdurduğu 3 motosikletliden birer litre benzin topladı. Durumun farkına varan bir başka motosikletli ise motosikletin parçasının çıkarıldığını fark etti.

https://imagizer.imageshack.com/img922/2795/xYCQO7.jpg

KANDIRILDIĞINI FARK EDİNCE TEPKİ GÖSTERDİ

Kandırıldığının farkına varan motosikletli, o anları cep telefonuna kaydederek tepki gösterdi. Sürücü, ardından kendilerini durduran motosikletliden şikayetçi oldu. (İHA)

x8ov66n

tommygun
16 Ekim 2023, 12:34
Daha ne kadar alçalabiliriz diye kendi kendime düşündüğüm her an daha beter bir örnekle karşılaşıyoruz.

1 lt dediğin benzin 40 TL, ulan şerefsiz 40 TL için anana babana küfür gelmesine değer mi?

hachiko
16 Ekim 2023, 12:38
https://www.youtube.com/watch?v=hhl2ZM3cfjA&t=14s

Olayın videosu

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

Daha ne kadar alçalabiliriz diye kendi kendime düşündüğüm her an daha beter bir örnekle karşılaşıyoruz.

1 lt dediğin benzin 40 TL, ulan şerefsiz 40 TL için anana babana küfür gelmesine değer mi?

Yok abi 3 litre almış :D :D :D

tommygun
16 Ekim 2023, 12:42
https://www.youtube.com/watch?v=hhl2ZM3cfjA&t=14s

Olayın videosu

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

Yok abi 3 litre almış :D :D :D

3 litre mi? Herif tam yüzsüz çıkmış. Bu tip örnekler yayıldıkça yolda kalan motorcuya kimseler yardım etmemeye başlayacak.

arndiol
16 Ekim 2023, 13:05
haysiyet onur şeref kalmadı millette artık.

mavellen
16 Ekim 2023, 13:06
3 litre mi? Herif tam yüzsüz çıkmış. Bu tip örnekler yayıldıkça yolda kalan motorcuya kimseler yardım etmemeye başlayacak.

Sıkıntı burada. Gerçekten yardıma muhtaç birini görünce, buda dolandırıcı denecek. Sırf milleti su istimal eden ............... şahıslar yüzünden.

Mr.wind
16 Ekim 2023, 13:45
Bugunde baskasinin yerine utandik cok sukur

Mamba09
16 Ekim 2023, 13:50
Burda hükümeti eleştirince cevap verip, kavga çıkaran insanlar vardı.
Eleştirme sebebimiz ekonomiydi. Çünkü ekonomi bozulursa ahlak kalmaz, ahlaksızlık başlar. Bütün Dünya'da bu böyledir.
Düzgün ekonomilerde 3 litre benzin için adam şu hareketlere girmez, genç kızlar yaşlı heriflerle takılmaz, 20 senelik ahı gitmiş vahı kalmış motor çalınmaz...
Ne dedim cümlenin başında, düzgün ekonomilerde dedim.

espresso
16 Ekim 2023, 14:22

en büyük sorun da bu işte. Yani mesele 1 litre 3 litre meselesi değil, bundan sonra yol kenarında benzini bitmiş birini görünce acaba diyecek herkes haklı olarak.
Bu kimse yakalanıp 3 litre benzin dolandırmaktan ceza alacaksa toplumda yardım etmeye karşı şüphe oluşturmaktan da çok daha büyük ceza almalı.

The-Rock
16 Ekim 2023, 14:35
Haysiyet ve onur gibi kavramların hiçbirinin bulunmadığı bir asalak. Yazık cidden.

yaşlıveacemi
17 Ekim 2023, 12:29
Resmen içim acıdı.

Şeref, onur, gurur gibi şeylerin dip

yüzsüzlük, arsızlık, utanmazlık gibi şeylerin tavan yapmış hali.

killingroad
17 Ekim 2023, 12:39
Bu kadar ciddiye alınacak bir şey mi bu gerçekten? :)

tommygun
17 Ekim 2023, 12:40
Şehre inelim, tüm dilencileri öldürelim :queen:

okanbagiscan
17 Ekim 2023, 16:25
İşin garip yanı benim yolda benzinim bitse,hadi o pet şişeyi bulurum bir şekilde de hortum nereden bulucamda milletin motorunda benzin alacam.
Belliki adam tedarikli.Ya sık sık benzini bitiyor hortum taşıyor yanında yada bu şekilde milletten benzin dileniyor.
İki durumda sıkıntı.

yec
18 Ekim 2023, 11:18
İnsanlara olan güvenimizi boşuna kaybetmedik. :mrgreen:

arndiol
18 Ekim 2023, 11:30

hırsızlık ciddi bir konudur :D

yaşlıveacemi
18 Ekim 2023, 13:57

Evet gerçekten ciddiye alınacak bir şey.

Hırsızlık, dolandırıcılık, güveni kötüye kullanmanın yanında toplumsal bağları da gevşetiyor.

Yarın kimin muhtaç konuma düşeceğini bilemeyiz.

Başı gerçekten derde giren birini gördüğünde, gördüğümüzde bak bir şerefsiz daha deyip geçeriz veya geçerler.

arndiol
18 Ekim 2023, 14:06

Hırsızlık, dolandırıcılık, güveni kötüye kullanmanın yanında toplumsal bağları da gevşetiyor.

Başı gerçekten derde giren birini gördüğünde, gördüğümüzde bak bir şerefsiz daha deyip geçeriz veya geçerler.

izmir'de birkaç kere gasp olayı oldu. aksam otoban kenarına motorcu aracı cekip yardıma gelenleri gasp etmiş.

o haberden beri gece ya da tek sürüşlerimde destek olmam kimseye.

benzer durum bunda da var. artık insanlar benzının bıtse de inanmayacak.

killingroad
18 Ekim 2023, 19:01

o bizim problemimiz ama.
Bir tane herif çıktı benzinim bitti diye yardım isteyip 3 litre benzin çaldı diye kimsenin yanında durmam diyorsak konu daha çok bizimle alakalı.
İnsanlığımızdan utanacağımız haysiyet sorgulaması yapacağımız çok başka şeyler var gibime geliyor, yanılıyor da olabilirim.

gerivites
18 Ekim 2023, 23:19
Ben bu mevzuya geçtiğimiz senelerde denk geldim. Tip ofsayt ise hiç durmuyorum.