PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RKS FRECCİA 150cc vs ARORA BEATRIX150cc HANGİSİ ALINIR ?

eraybike
14 Ekim 2023, 21:16
Merhaba saygıdeğer motosikletçi arkadaşlarım. İlk motorum olan RKS newlight 125 cc motorumu sattım ve bu iki model arasında kaldım. Kullanan arkadaşlar varsa eğer sorunlarını veya şikayetlerini belirtebilir mi? Sizin önerdiğin modellere de bakabilirim.

Punctum
17 Ekim 2023, 21:56
Bunların hepsi, benzer işlevi benzer teknik özellikler ile gören, kopyala yapıştır modeller. Seçici olmak gerekirse, yaşadığınız yerdeki teknik servise ulaşabilme potansiyeli, yedek parça tedariki, tasarım talepleriniz, vb. belirleyici olacaktır.

Size iyi bir alternatif olarak, benim de halen yaz döneminde kullanmak için aldığım Kanuni Seha 150 modelini şiddetle öneririm. Tüm rakipleri arasında Honda ADV çakmasını yapıp da en çok benzeten bu :) Şaka yapmıyorum, inanın onlarca kişi motorumu çevirip ne olduğunu sordu/soruyor :) bu motoru kuryelikte kullanıp, 30-35 bin km devirenler dahi çok memnun. Kronik bir sorunu yok, yakıtı düşük, tasarımı kaslı ve ucuz görünmüyor, elektrik marşlı ve çok sessiz, su soğutmalı, start/stop dahil donanımlı, el freni dahi var...

Siz bir araştırın...

eraybike
17 Ekim 2023, 22:13
Bunların hepsi, benzer işlevi benzer teknik özellikler ile gören, kopyala yapıştır modeller. Seçici olmak gerekirse, yaşadığınız yerdeki teknik servise ulaşabilme potansiyeli, yedek parça tedariki, tasarım talepleriniz, vb. belirleyici olacaktır.

Size iyi bir alternatif olarak, benim de halen yaz döneminde kullanmak için aldığım Kanuni Seha 150 modelini şiddetle öneririm. Tüm rakipleri arasında Honda ADV çakmasını yapıp da en çok benzeten bu :) Şaka yapmıyorum, inanın onlarca kişi motorumu çevirip ne olduğunu sordu/soruyor :) bu motoru kuryelikte kullanıp, 30-35 bin km devirenler dahi çok memnun. Kronik bir sorunu yok, yakıtı düşük, tasarımı kaslı ve ucuz görünmüyor, elektrik marşlı ve çok sessiz, su soğutmalı, start/stop dahil donanımlı, el freni dahi var...

Siz bir araştırın...

Değerli yorumunuz için teşekkürler. Seha modelini daha önceden inceledim ve çok fazla benim tarzım olmadığını düşünüyorum. RKS Freccia ve Arora Beatrix ikisi de çok hoş ve servis konusunda ikisinde de şanslıyım. Bütçe mi arttırıp Mondial Ressivo 250 almayı düşünüyorum. Bir fikriniz var mıdır ? Kullanan arkadaşlar var mı daha doğrusu.

Punctum
17 Ekim 2023, 22:34
Seha, Freccia, Beatrix tamamen kopya motorlar. Birkaç küçük nüans dışında hiçbir farkları yok. Youtube'da birçok inceleme mevcut. Dediğim gibi tamamen kişisel keyif ve beğeni meselesi. Hangisinin servisi sizin için daha kolay ulaşılabilir ve hangi tasarımı sevdiyseniz onu alın. Mondial'i ben de incelemiştim ama sanırım biraz ağır bir motor. 250 cc olunca farklı seçenekler çıkıyor. Kymco ve Sym bu kategoride çok ilgi ve beğeni topluyor.

DickName
18 Ekim 2023, 01:53
Hangisi daha lacivert ise onu al.:bounce:

https://i.hizliresim.com/3ngvsyk.jpg

harun27
18 Ekim 2023, 11:49
Yedek parca ve arkasında durması itibari ile kuralkanın, kanuni seha tavsiye ederim