PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik polisi yoldan geçen motorcunun yardımı ile şüpheliyi yakaladı

admin
15 Eylül 2023, 11:48
Muhtar olduğunu iddia eden şahıs motosiklet sürücüsüyle tartıştı. Motosiklet sürücüsü durumu trafik polisine bildirdi. Yoldan geçen başka bir motosiklet sürücüsünü durduran trafik polisi, muhtarı takip ederek yakaladı. O anlar kask kamerasına yansıdı.

Olay, Göztepe’de geçtiğimiz günlerde meydana geldi. İddiaya göre, motosiklet sürücü ve otomobil sürücüsü arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. 34 AK 3231 plakalı Volkswagen Polo marka gri otomobil sürücüsü muhtar olduğunu belirterek motosiklet sürücüsüne silah gösterdi. Motosiklet sürücüsü durumu trafik polisine bildirdi. Otomobil sürücü olay yerinden uzaklaşırken polis ise yoldan geçen başka bir motosiklet sürücüsünü durdurarak aracı takip ettirdi. Polis ile Baraj Yolu üzerinde durdurduğu otomobil sürücü arasında ise ufak çaplı tartışma yaşandı. Trafik polisi olay yerine destek ekip istedi. Polisin motosiklet sürücüsüyle birlikte muhtarı kovaladığı anlar kask kamerasına yansıdı.

Kaynak: İHA

https://www.youtube.com/watch?v=rhOwkqQ6iRs

arndiol
15 Eylül 2023, 11:52
Cezayı yazdıktan sonra kasksız artçı oldugu için kendine de ceza yassın :queen: şaka maka hala işini böyle yapmaya calısan polisler olması sevindirici.

o değil de ulan muhtarlar da mı ağa kesildi başımıza?

mertowski
15 Eylül 2023, 12:27
Polis Memuru Abimizin videosuna instagramda denk gemiştim. Kendisini azmi ve çabası için tebrik eder, kutlarım. Silah gösterdiği iddia edilen ve silahlı olma şüphelisi olan bir kişiye o şekilde yaklaşılmamalı. İt uğursuz doldu memleket.

https://www.youtube.com/watch?v=utYxq7EAHZ0

Zamanında grup sürüşündeki motosikletlilere denk gelen, koruma polisleri ve üst düzey bürokrat akrabası olduğu iddia edilen kişi geldi aklıma.

Google'layarak haberi bulmak istedim ancak sanırım benim tarayıcıda:P, bilgisayarda:P, internet sağlayıcıda:P bir sorun var.:cherry::cherry::cherry: Bu olayla ilgili haber sitelerinde yazı bulamadım, yanlışlıkla haber sitelerinden kaldırılmış olabilir. Hatırlayanlar mutlaka olacaktır. Sadece 1-2 tane sözlük başlığı denk geldi.

Şimdi bu motosiklet grubunun yaşamış olduğu olaya denk gelseydi o polis memuru abimiz sonucu ne olurdu? Aynı tepkiyi, herhangi bir kimlik göstermeden motosikletlilere siddet göstererek silah çeken, sivil kıyafetli, sivil araç ve sivil plaka ile dolaşan insanlara aynı uygulamayı yapsaydı ne olurdu?

----------------------------

Bambaşka bir olayda ne olmuştu?

2021 yılında AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın, Mersin'in Erdemli ilçesinde aracını çeviren trafik polisine hakaret ettiği anın görüntüsü ortaya çıkmış, Görüntüde Yılmaz, polise önce, “Uzaklaş. İçeri çemkiriyorsun, tükürük geliyor” diye kızıyor ve sonra da “Şerefsize bak” ifadelerini kullanmıştı.

İŞTE OLAY DİALOG: HAKARETLER SAVURDU

Görevli trafik polisi ile aracını durdurduğu AKP'li Zeynep Gül Yılmaz arasında geçen olay diyalog şöyle:

Zeynep Gül Yılmaz: Beni niye durdurdunuz?

Polis: Aracınız milletvekili aracı olarak çıkmıyor.

Zeynep Gül Yılmaz: Bu benim sorunum mu? Yok, ama milletvekili aracı olarak geçiyor. Lütfen pencereden çekilin pencereden çemkirme içeriye tükürük giriyor. Senin adın ne? Kim benim arabamı ihbar ediyor?

Polis: Ekipler…

Zeynep Gül Yılmaz: Ekibine tükürürüm. Böyle terbiyesizlik mi olur.

Polis: Milletvekili aracı olarak çıkmıyor.

Zeynep Gül Yılmaz: Ne zaman Erdemli'ye gelsem bu pislikle uğraşıyorum. Bu benim sorunum mu terbiyesize bak. Bana adını verir misin?

Polis: Hanımefendi bir saniye lütfen bilgi vereceğim.

Zeynep Gül Yılmaz: Şerefsize bak

Polis: Lütfen küfretmeyin, hakaret etmeyin lütfen.

Aracın sürücüsü olan kişi de daha sonra araçtan inerek polis memurunun ismini almaya çalıştı./[/URL]

2021 yılında aracını trafik çevirmesi kapsamında Mersin’de durduran; AKP Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın, ‘Şerefsiz' diyerek hakaret ettiği iki polis memuru meslekten ihraç edildi.

---------------------------

DickName
15 Eylül 2023, 12:33
şaka maka hala işini böyle yapmaya calısan polisler olması sevindirici.

Ondan sonra da ne şehittir ne gazi, bok yoluna gitti Niyazi.
Düpedüz sığırlık, zevzeklik, gerzeklik.
Kendisinin ve motorcunun hayatını riske attığı için açığa alınıp re'sen emekliye sevk edilmesi gerekir.

tommygun
15 Eylül 2023, 12:50
Bunlar hep Amerikan filmlerinin bize kazandırdığı şeyler.

*Hey dostum şu öndeki arabayı takip et.
*Lanet olsun dostum vergisini veren bir vatandaşım ben.

BoraKara
15 Eylül 2023, 12:51
Silah gösteren adam taşıma ruhsatlı olsa bile 6136 dan işlem görecek. Kayıtlarda var. Ömür boyu tek kırma av tüfegi bile alamayacak artık. Silah dünyasına vedası olmuş.

arndiol
15 Eylül 2023, 13:04
Ondan sonra da ne şehittir ne gazi, bok yoluna gitti Niyazi.
Düpedüz sığırlık, zevzeklik, gerzeklik.
Kendisinin ve motorcunun hayatını riske attığı için açığa alınıp re'sen emekliye sevk edilmesi gerekir.

motordan inip kendi gidiyor; motorcuya gel adamı tutuklayacagım sende kolunu tut demiyor.

burada yanlış bir yorum var; kendi hayatını riske atmıyor işi zaten bu. o muhtar 2 kırmızı ışık sonra hatalı sollama yaptı diye karımızı cocugumuzu vursa; polis neden polislik yapmadı deriz. yaptıgı zaman da gerzeklik diyoruz.

harun27
15 Eylül 2023, 16:15
Cezayı yazdıktan sonra kasksız artçı oldugu için kendine de ceza yassın :queen: şaka maka hala işini böyle yapmaya calısan polisler olması sevindirici.

o değil de ulan muhtarlar da mı ağa kesildi başımıza?

Bunu ciddi ciddi yapan ülkemizde oldukca nam salmıs polis memuru Önder ERGENE vardı ciddi ciddi. Araştırmanızı tavsiye ederim. Nam salmış bir polis ama işini layıkıyla yerine getiren bir polistir

DickName
15 Eylül 2023, 16:30
motordan inip kendi gidiyor; motorcuya gel adamı tutuklayacagım sende kolunu tut demiyor.

burada yanlış bir yorum var; kendi hayatını riske atmıyor işi zaten bu. o muhtar 2 kırmızı ışık sonra hatalı sollama yaptı diye karımızı cocugumuzu vursa; polis neden polislik yapmadı deriz. yaptıgı zaman da gerzeklik diyoruz.

Müsaade edin de 23 yılımı verdiğim mesleki konuda neyin gerzeklik neyin zevzeklik olduğuna karar verebileyim.
O daltaraktan başka polis, zabıta yok mu ki memlekette?
Telsizden anons etmek suretiyle ileride yolu kontrollü olarak kestirip hem personelin hem de çevredekilerin can güvenliğini tehlikeye atmayacak şekilde müdahale yapılması çok mu zor?
Arabanın kapısına dayandığında Mıhdar Emmi dabancayı böğrüne dayayıp tetiği çekseydi bugün "en gahraman şeyit poliz" manşetleri atılırdı dört tarafta. Geri dönüp motorcuya ateş etse bir taşla İKİ KUŞ vurmuş olacaktı muhtar emmi. Korkudan şarjörü rasgele boşaltsa seken çekirdek ve YORGUN MERMİ yüzünden kaç kişi telef olacaktı düşündünüz mü?

https://www.youtube.com/watch?v=ze1tluCGdwA

arndiol
15 Eylül 2023, 16:41
Fikirler görecelidir hocam. Mesleğiniz olabilir saygı duyarım, ama her meslek erbabı da kendi tarzında yönetiyor süreci. Siz öyle yapıyorsunuz bu arkadaş böyle yapıyor.

Dediğiniz gibi daha iyi yapılabilir miydi? Evet haklısınız.

Ancak bu olayda polis takip etmeseydi asagıdaki yorumların geleceğinden adım gibi eminim.

-adam bize silah cekti polis hiçbirşey yapmadı
-arkasından izlemek için para alıyor herhalde
-üşengeçliğinden işi başkasına paslıyor
-canımız bunlara mı emanet.

vs. vs.

Bu ülkede memnuniyetsizlik var. İzmirde gecen hafta denk geldiğim 3 olay ve 3 farklı isyan vardı.

Çankaya / Kemeraltı dolaylarında boru değişimi gibi birşey oluyor.

gündüz yapılan saatlerde ; dükkanların içi toz oldu, bu saatte bu iş mi yapılır diye şikayet edildiler.

Aksamüstü yaptılar; iş çıkış saati yolları kitlediler diye sikayet edildiler.

Ne manyaklıktır ki gece 3 te yapmışlar, uyku uyutmadılar diye şikayet ettiler.

Bakın işin ilginç yanı bu bölge birkaç hafta önceki şiddetli yağışta göl oldu dükkanlara doldu ve o zaman da "şuraları bir düzeltemediler ne biçim belediyecilik bu" diye şikayet ediyorlardı.

Kısacası siz haklısınız, belki prosedür böyledir doğru. Ama yapılan yanlış oldugu kadar da dogru bence.