PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sekman değiştiği halde yağ yakıyor

Judyalvarez
06 Eylül 2023, 11:17
Merhaba bir kaç ay önce motor'da piston kırdım. benim hatamdı yağ koymayı ihmal ettim uzun süre motor yağ yakıyordu. ustam servisten orjinal piston sekman takımını satın aldı ve 2bin işçilik parası alarak değiştirdi. rodajını düzgün bir şekilde yaptım fakat motor hala ya yakıyor delirmek üzereyim. geçen gün arkadaşım subapların öttüğünü söyledi acaba bu yağ yakmanın sübaplar ile ilgisi olabilir mi?
Bajaj discover 150-S

bassturbin
06 Eylül 2023, 12:08
Sübap keçeleri kaçırırsa yağ yakar.Öyle motor açılınca sübaplara bakmak alıştırmak temizlemek keçesini değiştirmek gerekir.Sübaplardan değilse piston sekman takımı doğru ölçüdemi takılmış onada bakmak gerekir.

Egzostan mavimsi siyah duman geliyormu tam gaz yakın gaz verince?

Judyalvarez
07 Eylül 2023, 01:29
Tam gazda fazla fazla geliyor zaten akro egzoz takılı susturucuyu çıkarıp tam gaz verince aşırı derece siyah duman atıyor

Ramazan Can
07 Eylül 2023, 07:48
Yağ yakması sadece piston sekman ile alakalı değil. Subab keçeleri de kaçırırsa yakar .

bassturbin
07 Eylül 2023, 09:08
Tam gazda fazla fazla geliyor zaten akro egzoz takılı susturucuyu çıkarıp tam gaz verince aşırı derece siyah duman atıyor

Tekrar sökülüp kontrol edilmeli.Önce silindirle piston ölçülmeli.

harun27
07 Eylül 2023, 14:39
Söylenilenlere ek olarak (düşük bir ihtimal)usta sekmanların birlesim yerlerini aynı yonlu taktıysada olabilir.