PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bmw ler neden bizde coook kiymetli ?

Hırbonen
12 Ağustos 2023, 19:15
https://www.motorcyclenews.com/bikes-for-sale/bmw/r1200rt/100082165/

https://www.motorcyclenews.com/bikes-for-sale/honda/nt700v-deauville/100078759/

Su iki motor;

Biri honda,biri bmw.İkisi de ayni fiyat.ikisi de ayni yil.bmw 25.000 km fazla yapmis pehh onemsiz bir ayrinti.

Turkiye de olsa,

Bu bmw,honda nin tam 2 kati fiyata satilir.inamayan sahibindene bakabilir.

Ben su sonuca vardim; turk motorcusu motordan anlamiyor ve nerdeyse hepsi bmw fanboy,evet.

Avrupali isi biliyor abi.

Bir de,3000 birim para nedir ya? biz de ayni motor 380.000 birim para !

Birim paracilar, ne diyorsunuz bu ise ahaha :mrgreen:

Hasan8989
12 Ağustos 2023, 19:54
Haklısınız hocam ben şuan ispanyadayım wallapop diye 2. El sitesi var bunların arada telefon bisiklet için bakıyorum bizde 16 milyon olan porsche panamera mesela ispanyada 3milyon 750 2022 model

Motosikletler de bizdeki gibi şişirme fiyat yok bakıp bakıp duruyor insan işte

RecepAlışkan
12 Ağustos 2023, 20:22
Honda genelde sahip olunan bir marka Bmw ise sahip olunamadığından hayel olarak hayellerde kalan bir model
Sürdüğüm Enduro modelleri olsun turlar geziler olsun Bmw yi diğer motorlardan ayıran kıyaslamasını yapamicağım tek şey Boksor motorundan olsa gerek DENGESİDİR Tabi benim sürüşten aldığım hissiyat buydu

Alpbatur
12 Ağustos 2023, 21:23
Konudan bağımsız olarak RT ile deauville aynı fiyat olması çok saçma ��

tomass
12 Ağustos 2023, 21:31
Avrupa’da alım gücü var.
İnsanlar ihtiyaçlarına göre olanı , 2. El değer kaybı vs gibi etkenler olmadan kolayca alabiliyor.
Bizim gibi bindiğin otomobil ya da motosiklet statü(!) olarak görülmüyor.
Biz BMW alınca kendimizi zengin zannediyoruz :)
Almanya’da bizdeki kadar BMW, İngiltere’de bizdeki kadar Range Rover fanboyluğu yoktur :)

hasmet
12 Ağustos 2023, 21:45
Bazı araçları almak değil, kullanmak pahalıdır.

https://www.carfax.com/vehicle/ZAM56RRA9F1141331

Almaya paramız yetebilir ama kullanmaya yetişemeyebilir.

fancydriver
12 Ağustos 2023, 22:10
Bmw ne hocam, Xmax 250, Forza 250 gibi motorlar 300 bine yakın fiyattan satılıyor, alıcı da buluyor üstelik.

Hırbonen
12 Ağustos 2023, 23:02
Konudan bağımsız olarak RT ile deauville aynı fiyat olması çok saçma ��

Sevgili alp,

bmw safti cortlasa,abs si bozulsa avrupali adam biliyor ki motorun fiyatinin 3 te 1 i belki yarisi kadar masraf cikaracak.

Adam mecbur ustun japon kalitesine guveniyor,bu yuzden 650 cc lik deavuille nerdyse rt fiyatina satiliyor.

Nikkfurie
13 Ağustos 2023, 01:19
Borusan'ın ithal ettigi Bmw ler Türkiye Paketi , Türkiye Paketi'nde ne var ? cevap veriyorum "herşey" Avrupa da satılan Bmw lerin en alt en üst paketleri arasında ciddi fark var , karşılaştırma yaparken bunu dikkate almanız gerekir..

F54
13 Ağustos 2023, 08:46
bmw nin işletim maliyeti değil ama arıza durumunda honda dan daha masraflı olduğunu söylüyorlar avrupa da japon motosikleti kullananlar
birim para alım gücü vs bunlara hiç girmeyelim o durum daha da vahim

Ramazan Can
13 Ağustos 2023, 09:44
Bmw kullanmayan biri bunu rahatlıkla söyler ama 2017 model 20 binde africa twinim var 2006 model de gs 1200 üm var. Bmw deki güven mutluluk africa da yok.

F54
13 Ağustos 2023, 10:01
Bmw kullanmayan biri bunu rahatlıkla söyler ama 2017 model 20 binde africa twinim var 2006 model de gs 1200 üm var. Bmw deki güven mutluluk africa da yok.

benim arkadaş 45k afrika kullandı 2 defa orta asya gezdi geldi
sonra bir arkadaş 2011 gs aldı ve motosikleti afrika sını satan arkadaşın garaja bıraktı anahtarları ile beraber :) arkadaşta sürekli kullanıyor bir sefer de benden afrika yı istedi tabi verdim
motosiklet iyi güzel dengeli fakat dedi ben afrika kadar beğenmedim dedi yani 2 motoru du koy yanyana ben afrika yı alırım dedi 2018 2022 nasıldır hissiyat olarak bilmem ama gs i pek beğenmedim dedi hatta aldıkları gs i o alacaktı iyiki almamışım dedi

Ramazan Can
13 Ağustos 2023, 11:10
benim arkadaş 45k afrika kullandı 2 defa orta asya gezdi geldi
sonra bir arkadaş 2011 gs aldı ve motosikleti afrika sını satan arkadaşın garaja bıraktı anahtarları ile beraber :) arkadaşta sürekli kullanıyor bir sefer de benden afrika yı istedi tabi verdim
motosiklet iyi güzel dengeli fakat dedi ben afrika kadar beğenmedim dedi yani 2 motoru du koy yanyana ben afrika yı alırım dedi 2018 2022 nasıldır hissiyat olarak bilmem ama gs i pek beğenmedim dedi hatta aldıkları gs i o alacaktı iyiki almamışım dedi

Ben africa yı satmadım garajımda beni bilirsin doğruya doğru derim yanlış a yanlış. Gs in viraj yol tutuş kabiliyeti açık ara önde . Africa daha pratik şehir içi kullanıma daha uygun ama uzun yol düşünüldüğünde açık ara önde gs. Birde gs in yakıtı daha stabil. 120-140 km sabit gittiğimde africa dct de 6,5-7,5 arası yakarken gs 5 ile 6 litre arasında tüketim yapıyor. Gs 20-50 yağ kullanıyor 450-600 lira 4 litre yağ africa nın yarı fiyatına, yağ filitresi ve hava filitresi de aynı şekilde. Ama bunlar haricinde gerçekten yoldaki stabilizesi çok iyi gs in . Ama usta , yedek parça fiyatları baz alındığı zaman öne çıkan honda oluyor .

F54
13 Ağustos 2023, 11:40
senin afrika dct diye sanırım daha çok yakıyor ben gs li arkadaşla ne zaman yol yapsam abartısız 100 km en az 1.5 fazla yakar benden
ben gs e kötü diyemem hatta bir yerden para bekliyorum 6 yıldır (tazminat ) gelirse 2015 2016 gs almayı düşünüyorum 2013 kasa ve sonrası daha yağuşuklu
usta parası vs bir arkadaş çetelesini tutmuştu belki görmüşsündür 150000 km yetkili servis bakımlı gs japonlardan daha az bakım maliyeti çıkmış yetkili servis için konuşuyorum yani bmw yetkili servisi honda servisinden daha ucuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:31 ----------

bwm ler bizde ucuz kalmaya başladı
2 yaşında bmw mi sıfır km honda mı kararı siz verin
sarı siteden gidip en ucuzlarını arayıp bulmadım öneme gelen ilk ilanları kopyaladım yapıştırdım bu paralara kimse gidip afrika ALMAZ alanın aklına şaşarım (al sat çı fırsatçı karaborsacı hariç ) binici almaz gider gs alır

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-2023-model-africa-twin-adventure-dct-sifir-km-751000-tl-1118123129/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-honda-yetkili-bayiden-bmw-r-1250-gs-triple-black-kazasiz-1105919192/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

buyur burdan yak

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-en-dolusu-l4-2023-lansman-rengi-gri-1113673704/detay

Hırbonen
13 Ağustos 2023, 12:01
senin afrika dct diye sanırım daha çok yakıyor ben gs li arkadaşla ne zaman yol yapsam abartısız 100 km en az 1.5 fazla yakar benden
ben gs e kötü diyemem hatta bir yerden para bekliyorum 6 yıldır (tazminat ) gelirse 2015 2016 gs almayı düşünüyorum 2013 kasa ve sonrası daha yağuşuklu
usta parası vs bir arkadaş çetelesini tutmuştu belki görmüşsündür 150000 km yetkili servis bakımlı gs japonlardan daha az bakım maliyeti çıkmış yetkili servis için konuşuyorum yani bmw yetkili servisi honda servisinden daha ucuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:31 ----------

bwm ler bizde ucuz kalmaya başladı
2 yaşında bmw mi sıfır km honda mı kararı siz verin
sarı siteden gidip en ucuzlarını arayıp bulmadım öneme gelen ilk ilanları kopyaladım yapıştırdım bu paralara kimse gidip afrika ALMAZ alanın aklına şaşarım (al sat çı fırsatçı karaborsacı hariç ) binici almaz gider gs alır

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-2023-model-africa-twin-adventure-dct-sifir-km-751000-tl-1118123129/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-honda-yetkili-bayiden-bmw-r-1250-gs-triple-black-kazasiz-1105919192/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

buyur burdan yak

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-en-dolusu-l4-2023-lansman-rengi-gri-1113673704/detay

Sen olayi yanlis anladin.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-17-yillik-sahibinden-r1150gs-kurcalanmamis-ekstrali-1117514435/detay

Anlatmak istedigim bu.Bu ne simdi ?
Ulen 2001 model motor nasil benim ustun 2016 afrika ile ayni fiyata satilmaya çalışılıyor ?

Bence bmw sahipleri biraz tirtlatmis :)

F54
13 Ağustos 2023, 12:16
aga eski motor alacak olsam bu kesinlikle bmw olmaz JAPON olur
sen şimdi gidip en temizi seçmişsin bu ilanı baz alma elbet o parayı ona kimse vermez ( veren angut çıkıp beni şaşırtabilir ) hurdalıktan alır 100 k masraf eder tepe tepe kullanır sıfır mekanik sıfır motor sahibi olur

Hırbonen
13 Ağustos 2023, 13:13
aga eski motor alacak olsam bu kesinlikle bmw olmaz JAPON olur
sen şimdi gidip en temizi seçmişsin bu ilanı baz alma elbet o parayı ona kimse vermez ( veren angut çıkıp beni şaşırtabilir ) hurdalıktan alır 100 k masraf eder tepe tepe kullanır sıfır mekanik sıf motor sahibi olur

Ben zaten sifir km bmw ler neden pahali demedim.nikinin de dedigi gibi bize gelen.bmwler dolu geliyor.
Ama eskiler neden bu kadar pahali onu anlamiyorum.

2006 model rt olsun gs olsun ac bak kac paralar isteniyor.
Ulen adamlar kici kirik 800 gs e afrika parasi isritiyorlar.

Puuuu allah cezasinizini vermesin.dolu desen nesi dolu olabilor 2012 modelin ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Ben africa yı satmadım garajımda beni bilirsin doğruya doğru derim yanlış a yanlış. Gs in viraj yol tutuş kabiliyeti açık ara önde . Africa daha pratik şehir içi kullanıma daha uygun ama uzun yol düşünüldüğünde açık ara önde gs. Birde gs in yakıtı daha stabil. 120-140 km sabit gittiğimde africa dct de 6,5-7,5 arası yakarken gs 5 ile 6 litre arasında tüketim yapıyor. Gs 20-50 yağ kullanıyor 450-600 lira 4 litre yağ africa nın yarı fiyatına, yağ filitresi ve hava filitresi de aynı şekilde. Ama bunlar haricinde gerçekten yoldaki stabilizesi çok iyi gs in . Ama usta , yedek parça fiyatları baz alındığı zaman öne çıkan honda oluyor .

Ulen ramazan az degilsin.
En son nc almistin sifir,ustune kac koyup sattin :)

Ustune koyup sat, ben onda degilim.ama belli ki sen bu al sat isine girmisin.

Simdi de sabahtan aksama gs soyle gs boyle diye geziyosun.
3 aya kalmaz, "arkadaslar gozum gibi baktigim gs i motor faxlalagindan satiyorum" dersen hic sasirmam.

Ara sira gs ilanlarini da bakacam,ramazan can i gorursem benden cekecegin var ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Bu arasda F54, sen de birim paraci degilmiydin hokahey ibigi gibi ?
Gelin bu konuyu da tartisalim puhaga

Alpbatur
13 Ağustos 2023, 13:33
BMW Türkiye ye gelen motorlar dolu pakette olsa yurtdışı'na göre daha pahalı satılıyor. Biraz Starbucks hesabı, baksan altıüstü kahve ama işte Starbucks BMW de o hesap biraz kendini bir sınıfa ait hissettiriyor...

F54
13 Ağustos 2023, 14:24
Ben zaten sifir km bmw ler neden pahali demedim.nikinin de dedigi gibi bize gelen.bmwler dolu geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

3 aya kalmaz, "arkadaslar gozum gibi baktigim gs i motor faxlalagindan satiyorum" dersen hic sasirmam.

Ara sira gs ilanlarini da bakacam,ramazan can i gorursem benden cekecegin var ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

f 800 e afrika kadar para istenir tabi neden istenmesin ama model 2016 2017 falansa 2015 e afrika kadar para istersen enayi bulursan satarsın anca yoksa eşek terli yemez
f800
triumph tiger 800
afrika 1000/1100
ktm 790/890
bunlar aynı model yılına sahipse bence ucuz olan alınır hiçbiri birbirinden üstün değil + - hemen hemen aynı
eski model gs i de birine çakarım diye de bekleyen arkadaşlara başarılar (ramazan al sat çı değil benim bildiğim kadarıyla yani burda bekleyen dediğim ramo yu kastetmedim)

tommygun
13 Ağustos 2023, 14:53
Türkiye'de Bmw'nin de Harley'nin de çok prestijli kulüpleri var. Belki de uzaktan bana öyle gözüküyor, bilemeyeceğim. Bmw'nin daha pahalı olmasının bir nedeni de iyi bir yere ait olma duygusuyla ilgili olabilir. Biraz da bu işler network işi, insanların zengin insanlarla aynı ortamda olma isteği çok yadırganmamalı. Ducaticileri de bu gruba dahil edebiliriz, onların yapı da güzele benziyor.

Buarada Deauville de Türkiye'de anlaşılamamış bir motor, yıllar sonra Nc.nin başarısını görüp de Nt700'ün patates olmuş olması beni çok şaşırtıyor.

Bizim dötü moklu Kawasaki'nin Türkiye'de resmi bir kulübü olsa yemin ederim ne kadar apaçisi, gazcısı, eski Dainese deri mont altına skinny kot giyen gebeş varsa onlar üye olur.

Ramazan Can
13 Ağustos 2023, 15:04

Nc ticaret için alınmıştı abi zaten. O yüzden hiç binmeden 4 ay bekledi. Africayı neden satmıyorum düşün ticaret için olsa o satılır. Gs başka hayaldi o yüzden plakasını bile RM çıkarttım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

f 800 e afrika kadar para istenir tabi neden istenmesin ama model 2016 2017 falansa 2015 e afrika kadar para istersen enayi bulursan satarsın anca yoksa eşek terli yemez
f800
triumph tiger 800
afrika 1000/1100
ktm 790/890
bunlar aynı model yılına sahipse bence ucuz olan alınır hiçbiri birbirinden üstün değil + - hemen hemen aynı
eski model gs i de birine çakarım diye de bekleyen arkadaşlara başarılar (ramazan al sat çı değil benim bildiğim kadarıyla yani burda bekleyen dediğim ramo yu kastetmedim)

Yok dostum al sat için aldığım motorun plakasını neden özel çıkarayım. Alsatçı olsam africa yı veya vespa yıda satarım. Gs gerçekten başka dünya .

Hırbonen
13 Ağustos 2023, 17:49
Nc ticaret için alınmıştı abi zaten. O yüzden hiç binmeden 4 ay bekledi. Africayı neden satmıyorum düşün ticaret için olsa o satılır. Gs başka hayaldi o yüzden plakasını bile RM çıkarttım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Yok dostum al sat için aldığım motorun plakasını neden özel çıkarayım. Alsatçı olsam africa yı veya vespa yıda satarım. Gs gerçekten başka dünya .

Yaaaa 2006 gs ne kadar baska bir dunya olabilir ramazan ?
2018 africa adv yi kullandim, 2022 gs1250 ile ayni konfor.arazide zaten tokat manyagi yapar.

Sehiricinde zaten daha iyi boksir motor yok.
Geriye bmw in tek bir avataji kaliyor; prestij :)

Ama prestiji de bitirdi honda

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sererden-africa-twin-adventure-sports-2023-1117123874/detay

Bu motora bakinca kalite olarak bmw ile ayni seviye bir motor goruyorum
Cok daha guzel,daha yetenekkli ve saglam olmasi da artiiii :)

tommygun
13 Ağustos 2023, 18:14
Nc ticaret için alınmıştı abi zaten. O yüzden hiç binmeden 4 ay bekledi

Sizin gibi çok eski üyeler de bunu yapıyorsa yeni yetmeler ne yapsın? Çok ayıp, size yakışmıyor.

Biz fiyatların yüksekliğinden ötürü millet motor alamıyor, bulamıyor diye en yakın arkadaşımızla bile kavga ediyoruz. Siz, motor yokluğunda ihtiyacınızın olmadığı bir motoru satın alıp 4 ay elinizde tutup satıp bunun da adına "ticaret" diyorsunuz. Allah aşkına galericiden ne farkınız kaldı? Hadi yaptığınıza "ticaret" diyelim, 4 ayda elinizde tutmaktan kaynaklı değer artışının vergisini ne olarak ödediniz? Ne kadar fatura kestiniz?
Bir de yanlış hatırlamıyorsam "eşime aldım" demiştiniz, beğenmedi sanırım.

hasmet
13 Ağustos 2023, 19:29
4 ayda elinizde tutmaktan kaynaklı değer artışının vergisini ne olarak ödediniz? Ne kadar fatura kestiniz?

Bir malın değerinin artışından kaynaklı vergi diye bir şey mi var? Mesela kim evinin değeri arttığı için vergi ödedi? Kim sahip olduğu ziynet eşyasının değeri arttı diye vergi ödedi?

Gerçi olursa sanırım Türkiye'de olur...

tommygun
13 Ağustos 2023, 19:37
Bir malın değerinin artışından kaynaklı vergi diye bir şey mi var? Mesela kim evinin değeri arttığı için vergi ödedi? Kim sahip olduğu ziynet eşyasının değeri arttı diye vergi ödedi?

Gerçi olursa sanırım Türkiye'de olur...

Evinizi sattığınızda da değer artışından kaynaklı ilk 5 sene içinde boru gibi vergi vardır. Bu vergiden maalesef kaçınma yolları vardır. Normalde ortada bir kazanç varsa vergiye tabidir Türkiye'de. Muhtemelen sizin ülkede de "ticari kar" sayılabilecek böyle bir hadisenin vergisi vardır.

hasmet
13 Ağustos 2023, 20:30
Evinizi sattığınızda da değer artışından kaynaklı ilk 5 sene içinde boru gibi vergi vardır. Bu vergiden maalesef kaçınma yolları vardır. Normalde ortada bir kazanç varsa vergiye tabidir Türkiye'de. Muhtemelen sizin ülkede de "ticari kar" sayılabilecek böyle bir hadisenin vergisi vardır.
Burada ikinci el araçta, yeni araçta da, %7-%8 standart alım satım vergisi var. Böyle bir vergi lazım size de. Gazoza ekstra %20 özel tüketim vergisi verilen, hatta verginin vergisi olan bir yerde olmaması büyük eksiklik :)

Bence en büyük ayıp vergi hırsızlarını affetmek. Yoksa motosiklet almış satmış bunlar fasa fiso. İnsanlar varlıklarının değerini korumak için var olan yasal yolları deneyeceklerdir. Düzenlemeler bunun için var. Ama düzen yeterince çarpıksa düzenleme de mümkün olmaz. An itibariyle olan da o gördüğüm kadarıyla.

Nikkfurie
13 Ağustos 2023, 20:53
10-15 sene sonra ortalama 100.000 km'lerde artık opsiyonlar önemini yitiriyor olsada ( bu yaş ve km den sonra motorun bakımlı ve diri olması daha çok prim ediyor) eski Bmw lerin Türkiye'de yedek parça sorunu yok , Borusan harici bu motorlardan anlayan ustada çok , biraz motor geçmişi olan adamlarda 3-4 yaşında uygun fiyatlı muadillerinin yerine 10-15 yaşında Bmw alabiliyor , Türkiye'de özellikle GS serisinin değerlenmesi gelen talepden kaynaklıdır başka açıklaması yok , yukarılarda yazıldığı gibide japonlardan çok daha masraflı bir motor değil..

Ramazan Can
13 Ağustos 2023, 21:09
Yaaaa 2006 gs ne kadar baska bir dunya olabilir ramazan ?
2018 africa adv yi kullandim, 2022 gs1250 ile ayni konfor.arazide zaten tokat manyagi yapar.

Sehiricinde zaten daha iyi boksir motor yok.
Geriye bmw in tek bir avataji kaliyor; prestij :)

Ama prestiji de bitirdi honda

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sererden-africa-twin-adventure-sports-2023-1117123874/detay

Bu motora bakinca kalite olarak bmw ile ayni seviye bir motor goruyorum
Cok daha guzel,daha yetenekkli ve saglam olmasi da artiiii :)

Mesela eski fren sistemimin tedirğinliği var 😂

yaşlıveacemi
13 Ağustos 2023, 21:12
Baktım yazılanları tek tek, ciddi ciddi okuyorum sonra dedim senin ne ne gerek gümüş zurna? :mrgreen:

Ramazan Can
13 Ağustos 2023, 21:12
Sizin gibi çok eski üyeler de bunu yapıyorsa yeni yetmeler ne yapsın? Çok ayıp, size yakışmıyor.

Biz fiyatların yüksekliğinden ötürü millet motor alamıyor, bulamıyor diye en yakın arkadaşımızla bile kavga ediyoruz. Siz, motor yokluğunda ihtiyacınızın olmadığı bir motoru satın alıp 4 ay elinizde tutup satıp bunun da adına "ticaret" diyorsunuz. Allah aşkına galericiden ne farkınız kaldı? Hadi yaptığınıza "ticaret" diyelim, 4 ayda elinizde tutmaktan kaynaklı değer artışının vergisini ne olarak ödediniz? Ne kadar fatura kestiniz?
Bir de yanlış hatırlamıyorsam "eşime aldım" demiştiniz, beğenmedi sanırım.

10 larca alıp satan var ken ben bir tane alıp sattıp alacağım da kapora verip 6 ay bekledim. 6 aylık değer kaybı ne olacak. Üstelik ben satarken liste fiyatından sattım ekstra zam koymadım honda liste fiyatı neyse o oldu. Yani bir nc alıp sattım diye uzaktan bakınca karaborsacı gibi duruyorsam açtığım konulara veya arkadaşlarıma beni sorarak öğrene bilirsiniz. Hatta alan arkadaş da arkadaşım abi iyiki almışım allah razı olsun diyor .

tommygun
14 Ağustos 2023, 08:50
10 larca alıp satan var ken ben bir tane alıp sattıp alacağım da kapora verip 6 ay bekledim. 6 aylık değer kaybı ne olacak. Üstelik ben satarken liste fiyatından sattım ekstra zam koymadım honda liste fiyatı neyse o oldu. Yani bir nc alıp sattım diye uzaktan bakınca karaborsacı gibi duruyorsam açtığım konulara veya arkadaşlarıma beni sorarak öğrene bilirsiniz. Hatta alan arkadaş da arkadaşım abi iyiki almışım allah razı olsun diyor .

Size özel değil tavrım. Şu dönemde motosiklet konusunda al-sat lafını duyduğumda kendimi kaybediyorum, çıldırıyorum.

Ramazan Can
14 Ağustos 2023, 11:34
Size özel değil tavrım. Şu dönemde motosiklet konusunda al-sat lafını duyduğumda kendimi kaybediyorum, çıldırıyorum.

Bende aynı düşüncedeyim merak etmeyin . Haksız kazanç a her türlü karşıyım alınmadım ve açıklamayı o yüzden yaptım zaten. Hepimiz bu düşüncelere sahip olursak işte o zaman bir oluruz .