PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dilimize Yerleşmiş Anlamsız, Aptalca Laflardan Birisi: Ciğerli (Motor).

Z1000 SX
25 Temmuz 2023, 21:43
Dilimize yerleşmiş birçok salakça atasözü, deyim vardır.
"Pire itte, bit yiğitte olur" atasözünde olduğu gibi.
Okuduğumda her zaman beni hayrete düşüren bir kelime de "ciğerli" sıfatıdır.
Sarı sayfalardaki ilanlarda bu lafı görünce, hemen o sayfayı kapatıyorum.
Çünkü o ilanın sahibi kesin kırodur.
Ciğerli !... :queen::queen::queen:

espresso
25 Temmuz 2023, 22:02
Dilimize yerleşmiş birçok salakça atasözü, deyim vardır.
"Pire itte, bit yiğitte olur" atasözünde olduğu gibi.
Okuduğumda her zaman beni hayrete düşüren bir kelime de "ciğerli" sıfatıdır.
Sarı sayfalardaki ilanlarda bu lafı görünce, hemen o sayfayı kapatıyorum.
Çünkü o ilanın sahibi kesin kırodur.
Ciğerli !... :queen::queen::queen:

Benim xmax ile edirne'ye gidip tava ciğeri yedim, ciğerli motor diyebilirim motoruma. :)

Hırbonen
25 Temmuz 2023, 22:16
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/167636-cigerli-motor-derken-benim-motorum-hic-sigara-kullanmadi-mi-demek-isteniyor.html

Cerkes kardesimin basligini calma ltf.

tommygun
26 Temmuz 2023, 07:45
"Gırtlak dolu" diye bir tabir daha var. İlk kim bulmuş, nasıl bulmuş hayrettir.

arndiol
26 Temmuz 2023, 08:02
bu tür kekovari sözleri söyleyen adamdan motor almam ben :)

cerkezbiker
26 Temmuz 2023, 08:35
Değerli Z1000SX, 18 temmuz 2016 tarihinde, yani yaklaşık 7 yıl önce bu konuyu işlemiştim.
Gerçi forumdan uzaklaştırılmış ama Hırbonen de 3 mesaj üstte o konunun bağlantısını vermiş.
Konunun başlığı ""Ciğerli motor" derken, "Benim motorum hiç sigara kullanmadı" mı demek isteniyor?" idi.
Demek ki bu ciğerli aptalca kelimesine benim gibi kıl olan başkaları da varmış.
2 mesaj üstte, Tommygun da "Gırtlak dolu" tabirini hatırlatmış.
Eğer ilanlarda "ciğerli" ve "gırtlak dolu" tabirini görürseniz, bu ilanı hemen kapatın.
Sahibi kesinlikle düşük mantaliteli, kıro biridir.
Otomobili varsa, sağı önü arkası, sağı solu çeşitli renkteki lambalarla donatılmış, süspansiyonu alçaltılmış, lastikleri çamurluğa değecek kadar geniş tabanlı Doğan ya da Doğan Görünümlü Şahin otomobilidir.
Motoruna da kendine de güvenillmez

watercolours
26 Temmuz 2023, 08:56
Ciğerliye gelene kadar lokasyon, destinasyon, vs var.

shruikan
26 Temmuz 2023, 08:59
bi diğer komedi de ilan fotolarında elemanın kendisinin boy göstermesidir.

bassturbin
26 Temmuz 2023, 09:01
Tok satıcıyım:pr::cherry:

mavellen
26 Temmuz 2023, 09:08
Aslında takadı kesilmiyor demek istiyor da, bu ifadeyi kullananlarda pek güvenilen tipler olmadığı için o sözde biraz irite duruyor. İrite ne demekse artık. Kıl oldum gibi birşey olsa gerek.

Dün yatağa başımı koydum. Aklıma formun 20-30 kişi ile döndüğü geldi. Geyik yapacaksakda yeni gelenleri kaçırtmasak. Zaten forum kültürü tükenmek üzere. Yakında 3-5 kişi girer çıkarız bu foruma heralde.

tigermbz
26 Temmuz 2023, 09:14
2. el ilanlarında kullanılan hali için değil de sıfır motor söz konusu olduğunda, "japon motorlar ciğerlidir" derken bu motor bloklarının uzun süre sorunsuz dayanacağını kastederiz. bu ortama geç gelmeniz, eski jargona hakim olmamanız sebebiyle tabirin bu manasını bilmiyor olabilirsiniz

F54
26 Temmuz 2023, 09:21
ciğerli demek bence uzun süre 4 nala koşturulan beygir anlamındadır yani bas babam bas nefesi kesilmez
al 1000 cc motoru bas onda ciger var ama 125 cc motoru fazla zorlama şişer yani ciğersiz fazla koşturmaya gelmez demeye çalışıyor satıcılar
birde sıfırdan farkı şu km yazanlar yaw sence o ilana bakan vatandaş o kadar salak mı sıfır dan farkının o km olduğunu anlamayacak sıfır değil işte ak

tommygun
26 Temmuz 2023, 09:30
Ciğerli demekle ilan sahibinin esas anlatmak istediği "hava filtresini temizledik, cıncık gibi oldu" cümlesi olabilir.

arndiol
26 Temmuz 2023, 09:33
bu mu

https://i.postimg.cc/gkqM2Hgf/cigerli.jpg

E.Yzr
26 Temmuz 2023, 09:54
Çıtır hasarlı kelimesi de ayrı bir boyut.

TIGERSHARK
26 Temmuz 2023, 11:04
Ayıplanacak bir şey yok her dilde olan bir şey. Argo, Kinaye, Mecaz .

sallami
26 Temmuz 2023, 15:39
"Dosta gider" Dostuna satamamış bizi öpecek..

tommygun
26 Temmuz 2023, 15:50
"TR'de tek" ne anlam ifade ediyor? Depo üstünde joker tank padi var ve de ön farlarda "göz" stickeri var.

Daha kendi ülkesinin ismini "Türkiye" diye uzun uzun yazmaktan aciz hımbıl it.

cerkezbiker
26 Temmuz 2023, 16:56
"TR'de tek" ne anlam ifade ediyor? Depo üstünde joker tank padi var ve de ön farlarda "göz" stickeri var.

Daha kendi ülkesinin ismini "Türkiye" diye uzun uzun yazmaktan aciz hımbıl it.

Aslında
"Satış İlanlarında Saçma Sözler" diye bir başlık açılsa, epey malzeme çıkacak demek ki?

tommygun
26 Temmuz 2023, 17:04
Aslında
"Satış İlanlarında Saçma Sözler" diye bir başlık açılsa, epey malzeme çıkacak demek ki?

Üstat maalesef ilanlarımızda kullanılan dil tam anlamıyla skandal. Ben gayrimenkul sektöründe faaliyet halinde olan yerel bir zincirin iş geliştirme ve operasyon bölümünü yönetiyorum, bizim işte de pazarlama yöntemi olarak ilan vermek çok kullanılır. Danışmanların ilanlarına bazen müdahale etmek durumunda kalıyorum. Pırıl pırıl bir danışman, muhabbeti sohbeti süper ama ilan girmeye kalkınca içinden şeytan çıkıyor, saçmalıyor.

watercolours
26 Temmuz 2023, 17:05
AS ve SA yazanlar da Allah'ın selamını uzun yazmaktan aciz.

tommygun
26 Temmuz 2023, 17:12
Ben zaten kültürümüzdeki selam verme merakına uyuzum. Ot mok her cümleye "Öncelikle s.a" , "Öncelikle selamın aleyküm" yazan arkadaşları anlayamıyorum. De diyeceğini, geç, ne selamla sabahla bunaltıyorsun bizi?

MrJ
26 Temmuz 2023, 18:08
Merhaba diye cevap verince bozuluyorlar :)

tommygun
26 Temmuz 2023, 18:12
Ben o olayı hiç tutturamıyorum. Ortama "selamın aleyküm" diye girsem "Günaydın" diyorlar, "Günaydın" diyerek girsem "aleyküm selam" diyorlar. "Bonjour" desem "Hello" diyorlar, "Hello" desem "Zdravstvuy" diyorlar. Halkı tanıyamayan, bir türlü kim kimdir anlayamayan Chp gibiyim.

mustick
26 Temmuz 2023, 18:55
“Fazla söze gerek yok, motoru bilen biliyor” :)

gerivites
26 Temmuz 2023, 21:24
İlan başlığında yazıyorsa açmıyorum bile. Açıklamada yazıyorsa da kapatıyorum. Ciğerci. Hızlı. Hastasından hastasına. Mermi. Yılan. Vsvs

BOO_74
26 Temmuz 2023, 22:02
İçinde küfür bile edilmemiş!

DickName
26 Temmuz 2023, 22:22
"Gırtlak dolu" diye bir tabir daha var. İlk kim bulmuş, nasıl bulmuş hayrettir.
Amerigalılar bulmuş Deep Throat (https://tr.wikipedia.org/wiki/Deep_Throat) demişler.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6c/Deep_throat_PD_poster_%28restored%29.png/524px-Deep_throat_PD_poster_%28restored%29.png

tommygun
27 Temmuz 2023, 08:23
Amerigalılar bulmuş Deep Throat (https://tr.wikipedia.org/wiki/Deep_Throat) demişler.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6c/Deep_throat_PD_poster_%28restored%29.png/524px-Deep_throat_PD_poster_%28restored%29.png

Linda Lovelace ablayı da anmadan geçmeyelim. Vefat edeli 21 sene olmuş.