PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektrik Tesisatı Yenilemek?

erdemerdem
19 Temmuz 2023, 13:45
Toparlamaya çalıştığım bir Keeway Superlight 150 var, Kuba Superlightların atası. Çileli bi motor, benden çekmediği kalmadı :D Sağ, sol sinyal kütüğü, marş kütüğü falan değişecek fakat bunların parçası da kolay kolay bulunmuyor. Zaten bu motorlarda sinyal sistemi de hoşuma gitmiyor, sistem şöyle, sinyal verdikten sonra 15 saniye kendi yandıktan sonra sönüyor. Sinyal, stop lambası vs de değişecek. Hal böyleyken gidona uyumlu başka kütük bulsam soketler falan da uymayacak, keewayin bu saçma sistemini komple değiştirmek mümkün mü? Ne yapmak lazım?

ulkerhan
19 Temmuz 2023, 19:54
kuba superlight'da da aynı sistem ve aynı kütük var. parçası daha kolay bulunuyor. bi bak istersen hocam.

erdemerdem
20 Temmuz 2023, 07:18
Kardeş bulunmuyor işte. İnternette satılanlar da tip olarak benziyor alanlar soketler uymuyor, çalışmıyor diye isyan ediyor. Malumu ilam yapmışsın.

Motoseverrr
20 Temmuz 2023, 09:55
Kardeş bulunmuyor işte. İnternette satılanlar da tip olarak benziyor alanlar soketler uymuyor, çalışmıyor diye isyan ediyor. Malumu ilam yapmışsın.

Fiş sayıları aynıysa ve renkler tutuyorsa soketteki fişleri söküp renklerin dizilimine göre tekrardan takmanız gerekmektedir, bu sorunu ben Cg'de çokca yaşadım ve çözümüde aynen buydu. Eliniz yatkınsa hangi kablonun neyi çalıştırdığını eski kumandadan bakıp yeni kumandadaki soketleri ona göre dizip çalıştırabilirsiniz.

erdemerdem
20 Temmuz 2023, 11:46
Fiş sayıları aynıysa ve renkler tutuyorsa soketteki fişleri söküp renklerin dizilimine göre tekrardan takmanız gerekmektedir, bu sorunu ben Cg'de çokca yaşadım ve çözümüde aynen buydu. Eliniz yatkınsa hangi kablonun neyi çalıştırdığını eski kumandadan bakıp yeni kumandadaki soketleri ona göre dizip çalıştırabilirsiniz.

Cevap için teşekkür ederim. Bu sinyalin 15 saniye yanıp sönmesi işini beyin mi yönetiyor yoksa flaşör mü hallediyor? Benim tek derdim kütük değiştirmek de değil. Komple daha basit bi sisteme dönüştürmek istiyorum.

Beto87
20 Temmuz 2023, 11:58
Cevap için teşekkür ederim. Bu sinyalin 15 saniye yanıp sönmesi işini beyin mi yönetiyor yoksa flaşör mü hallediyor? Benim tek derdim kütük değiştirmek de değil. Komple daha basit bi sisteme dönüştürmek istiyorum.

Flaşör yönetiyor.

erdemerdem
20 Temmuz 2023, 12:17
Flaşör yönetiyor.

Kütükleri ve flaşörü değiştirip bu işten sıyrılabilir miyim? :D

Motoseverrr
20 Temmuz 2023, 12:56
Kütükleri ve flaşörü değiştirip bu işten sıyrılabilir miyim? :D

Evet sıyrılırsınız ama motosikletinize uygun flaşör bulmanız lazım, eğer seslisini alırsanız sesini iptal etmek için ses çıkış yerine peçete sokup elektrik bandı ile bantlarsanız ses ciddi derecede kesiliyor (Zamanında Cg flaşöründe öyle yapmıştım).