PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Duke 200 Çözemediğim Garip Ses

eraysefer28
16 Temmuz 2023, 23:22
Öncelikle herkese iyi günler , motorumdan anlam veremediğim garip bir ses geliyor ustaya gidin gibisinden yorumları yazacaklar için birkaç ustaya sordum egzantirik diye direttiler hatta üstüne üst kapakta sıkıntı var gibisinden diyenlerde oldu ; facebook duke 200 grubunda da aynı şeyleri söylediler ve bende kendim işe koyuldum egzantirik için fakat açtığımda her şey gayet sağlamdı hatta üstüne üstlük 40bin km olduğu için motorum , açmışken sağlam egzantirik zinciri ile tansiyonerini de değiştirdim fakat sesi gideremedim hala ses mevcuttur başına böyle bir şey gelen birisi vardır belki diye foruma danışmak istedim.Cevap verip ilgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.

(Motorun sesini link olarak bıraktım)

https://youtube.com/shorts/QvcCFOzXf10?feature=share

motomad
17 Temmuz 2023, 00:23
çok saçma bir ses.kendinmi açarsın açtırırmısın bilmiyorum.stator bölümü soldan geliyo sanki.belki de sağdan debriyajdan.açıp bakmadan bulunmaz ki

ulkerhan
17 Temmuz 2023, 12:18
statör tarafı volan tasının içindeki tek yönlü rulman civatası gevşemiş.

eraysefer28
17 Temmuz 2023, 13:25
açtım baktım zaten egzantiriği değiştirirken , motorun öyle yürüründe gidişinde değişkenlik gösterecek hiçbir şeye de rastlayamadım söktüğümde

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

statör tarafı volan tasının içindeki tek yönlü rulman civatası gevşemiş.

açıp bakacağım o zaman müsait bir zamanında ne diyelim ; garip bir ses bir türlü anlam veremedim

maximusti,
17 Temmuz 2023, 13:37
açtım baktım zaten egzantiriği değiştirirken , motorun öyle yürüründe gidişinde değişkenlik gösterecek hiçbir şeye de rastlayamadım söktüğümde

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

açıp bakacağım o zaman müsait bir zamanında ne diyelim ; garip bir ses bir türlü anlam veremedim

küçükçekmecede Kurt Motor diye bir tamirhane var, ktm motorlarla baya ilgili, kendisinde de RC390 var, yakın bölgede isen bir fikir al derim.
Not: şahısı tanımam etmem, hiç dükkanına gitmişliğim yok, whatsapp grubunda gördüm sadece.

eraysefer28
18 Temmuz 2023, 18:36
iyi günler tekrardan herkese , sorunu bugün itibariyle çözmüş oldum statör sargısının 3 vidası gevşemiş ; başına böyle bir şey gelebilecek arkadaşlar için belirtmek istedim , teşekkürler