PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu nasıl usta

DoğanayA
11 Temmuz 2023, 14:43
Yaklaşık bir hafta önce açtığım konuda motoruma silindir piston subab atıldıktan sonra ses olduğu hakkında ustaya sormuştum onlar ise subablari gevşek biraktiklarini normal olduğunu söylemişti bugün öğrendim ki motor düzgün toplanamamış hemen yaptırdığım yere gittim ve bahaneler vs neyse en sonunda motoru tekrar açacaklarını söylediler 50 CC cup 110 yapma işlemi bu kadar zor olamazdı gerçekten neyini yanlış yaptılar acaba çok sinirlendim gerçekten bozuk teslim etmelerine

arndiol
11 Temmuz 2023, 14:46
aslında basit bir işlem ancak tecrübesiz sanırım.

2. de dogru yapacak mı merak ettm :)

berk_cglr
11 Temmuz 2023, 14:59
inatla motoru düzgün toplayamayan yere gitmektense onun sorunlu olduğunu teşhis edip yapabilicek başka servise gitmeni tercih ederdim emin ol yine bir sorun olacaktır kasıtlı yapılabilir bile

fb__ömer
11 Temmuz 2023, 14:59
inatla motoru düzgün toplayamayan yere gitmektense onun sorunlu olduğunu teşhis edip yapabilicek başka servise gitmeni tercih ederdim emin ol yine bir sorun olacaktır kasıtlı yapılabilir bile

Yorumlarınıza hasret kaldık ustam.

DoğanayA
11 Temmuz 2023, 20:55

İnsan birpiston silindire 3bin ödeyince mecbur kalıyor hocam 😁

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Ustam piston uzun gelmiş sanırım kısa piston takıp deniyceklermiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

aslında basit bir işlem ancak tecrübesiz sanırım.

2. de dogru yapacak mı merak ettm :)
Aslında racing motorlara kadar yapan büyük bir işletmeden bahsediyoruz nasıl böyle bir hata yaparlar ve böyle teslim ederler inanılmaz

maktama
11 Temmuz 2023, 21:10
...
Ustam piston uzun gelmiş sanırım kısa piston takıp deniyceklermiş...

"...sanırım..." "...mış" "...miş" ile "deneme yanılma"yla iş mi olur yahu. Allah sabır versin, ne diyeyim.

berk_cglr
12 Temmuz 2023, 13:37
yanlış anlamayın ama ben 125 cc çinli scooter için aliden piston silindir seti üst kapak dahil 2000 e getirttim türkiyede neymiş o 3000 tl lik piston silindir ufaktan sanki tokatlamışlar gibi

DoğanayA
12 Temmuz 2023, 18:22
Evet birde üstüne üstlük 1 haftada anca değişiyor ne diyim hakkım haram olsun 😒

Nikkfurie
12 Temmuz 2023, 19:12
Hacim büyütme işlemleri farklı bir tecrübe ister , adam dört silindir R1 motorunu orijinal parçalarıyla şahane toplayabilir ama tecrübesi olmadan şu pistonu takalım falan diye deneme yanılma yöntemiyle motor toplanmaz..sizin usta bu konuda tecrübelenmek için kobay olarak senin motoru seçmiş galiba yada yanlışlıkla ölçmeden hesapsız kitapsız ilerlemiş..piston uzun geldiyse subapları eğmiş olabilir kompresyon tutmuyordur o motor , birçok soruna sebep olur..

Motoseverrr
12 Temmuz 2023, 20:52
Kimi servisler veya ustalar müşterilerin araçlarını deney olarak kullanıyorlar, otomatik şanzıman revizyonu için ustalarla konuştuğumuzda farklı farklı yağ denediklerini ama bir tanesinden memnun kaldıklarını söyledi ve bilindik markalardanda randıman alamadıklarından bahsetmişti. Hal böyle olunca hiç bilmediğimiz veya adı sanı olan bir yerin bile deney aracı olabiliriz.

SerdarC
13 Temmuz 2023, 10:21
Gelişme varmı hocam, bu 50cc cup motorlar da 100cc yapıldığında piston uzun gelmiyor ama 110cc kit takıldığında çift conta koymak yada piston üstten taşlanması gerekiyor, sanırım ustanız daha önce bu işleri yapmamış.

DoğanayA
23 Temmuz 2023, 19:03
Gelişme var usta piston uzun geldiği için uygun piston sipariş edilio takıldığı silindir piston tedarik edenin ayni hatayı sürekli yaptığı anlaşıldı ne yazikki burda tamircide suçlu bana olmamış motoru verdikleri için