PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun yolda tekleme,ses değişimi

1996furkan
10 Temmuz 2023, 09:40
Merhaba,

Geçenlerde İstanbul- Çanakkale yaptım giderken de gelirken de fark ettiğim bir şey oldu yaklaşık 150-200 km gittikten sonra motor ufak bir tekleme yaptı beş on saniye sonra toparladı bir süre sonra motorun sesi değişmeye başladı sanki bir anda motorun titreşimi kesildi kendini bir saldı gibi nasıl tarif edebilirim bilmiyorum devirin verdiği tork bir anda kesildi sanki 4 viteste 20 30 ile gidiyorum gibi ama hızım 130 140 civarıydı motoru çok yorduğumu düşünmüyorum yaklaşık 50 60 km de bir dinlendirdim bu olayı hem gidişte hem de gelişte yaşadım düzeldikten sonra bir daha yaşamadım bu olayı.

Motor:Clx250

Tecrübelerinizi fikirlerinizi merak ediyorum ciddiye almalıyım yoksa normal midir ?

Motoseverrr
10 Temmuz 2023, 10:02
Yakıt hattında bir problem olmuş gibi duruyor.

1996furkan
10 Temmuz 2023, 11:08
Yakıt hattında bir problem olmuş gibi duruyor.

başta bende yakıttandır diye düşündüm ama gidiş geliş yapınca şüphelendirdi

motomad
10 Temmuz 2023, 13:05
istanbuldasın bir servise danış bence.eksik bir şey olabilir.elektrik tesisatı

Motoseverrr
10 Temmuz 2023, 14:03
başta bende yakıttandır diye düşündüm ama gidiş geliş yapınca şüphelendirdi

O zaman başka bir ihtimal ise ateşlemeden kaynaklıda olabilir, eğer buji piposu elektripi kaçırıyorsa böyle kesiklikler yapacaktır.

mertowski
10 Temmuz 2023, 16:24
Merhaba, hava filtresinin emiş borusunun oraya bez vs bir şey koymuş olabilir misin? O bez emişi kapatmış olabilir ve motosiklete hava girişi olmamış olabilir mi?

Eskiden MT 125 sürerken ben koltuk altına bez sıkıştırmıştım lazım olur diye, o da gitmiş emiş borusunun girişini kapatmış sorun yaşamıştım. O sebepten bu yorumu yaptım.