PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ninja 250r hala alınır mı ?

Baki00
28 Haziran 2023, 16:01
Merhabalar,Daha öncesinden CG 125 5000 km ve şuan ki motorum CBR 125 ile 7000 km yol yaptım eğitim aldım.Artık 125cc yetmiyor ve kafamda 2011 model ninja 250r 40bin km de almak var.Tercih nedenim çift silindir olması bu motor nasıldır masraf çıkartır mı aldığımda geri satarken zorlanır mıyım ?

tommygun
28 Haziran 2023, 16:10
Her motor alınır.

Tabi burada iş bence motoru satın aldıktan sonra başlıyor. Motor eski olduğu için herhangi bir problem çıkarttığında yedek parçaya erişim imkanınız varsa, motorun dilinden anlayan ustanız varsa, bu işlemler için bütçeniz varsa tabi artısı eksisi hesaplanıp alınabilir. Ama bunlardan biri bile sizde tam değilse bence daha modern makinelere bakmanızı tavsiye ederim.

Baki00
28 Haziran 2023, 16:21
Hocam teşekkürler cevap için
çok iyi bir ustam var yıllardır tanırım bisiklet kullandığım zamandan beridir.
Ancak motorun yürüründe bir problem olursa bir yeri kırılır ederse fiyatı geçtim parça bulmam aşırı zor olacağını düşünüyorum.Zaten alacağım motor 100bin lira gibi bir fiyat gayet uygun diğer 250liklere nazaran.eğer önerebileceğiniz bir motor varsa 100-120 bin bandında onlarıda düşünebilirim.
ninja biraz eski kalıyor ama hoşuma gitmedi değil ��

tommygun
28 Haziran 2023, 16:32
Hocam teşekkürler cevap için
çok iyi bir ustam var yıllardır tanırım bisiklet kullandığım zamandan beridir.
Ancak motorun yürüründe bir problem olursa bir yeri kırılır ederse fiyatı geçtim parça bulmam aşırı zor olacağını düşünüyorum.Zaten alacağım motor 100bin lira gibi bir fiyat gayet uygun diğer 250liklere nazaran.eğer önerebileceğiniz bir motor varsa 100-120 bin bandında onlarıda düşünebilirim.
ninja biraz eski kalıyor ama hoşuma gitmedi değil ��

Açık konuşmak gerekirse ben sizin motordan daha eski bir Kawasaki kullanıyorum. Bakımları yaptığınız sürece bir şekilde yürüyor. 100'e alsanız 20 de bakımlar için kenara atsanız büyük bir gol yemezsiniz diye umuyorum.

Baki00
28 Haziran 2023, 19:11
o zaman konuşayım adamla ustama götürüp baktırırım yürüründe felan sorun yoksa alırım.teşekkürler verdiğiniz bilgiler için :)
kullanan birileri varsa dezavantajlarını filan söylerse memnun olurum.

tommygun
28 Haziran 2023, 19:19
Yıllar önce aramızdan ayrılan cennet mekan Altın Elbiseli Adam'ın 10 sene önce çektiği bir video var. 2. el Ninja 250 R ile ilgili, izlemediyseniz linki aşağı bırakıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=FI9ImTQpMpk

Bir de bu motorların göstergesi analog, yani daha kolay oynama yapılıyor.

motomad
29 Haziran 2023, 19:05
tommy dayı beni neden forumdan banldılar.mesaj attım geri dönen yok.argo küfür yazmadım.burda insalara yol gösteriyoruz
atinc ozkan

tommygun
29 Haziran 2023, 23:09
tommy dayı beni neden forumdan banldılar.mesaj attım geri dönen yok.argo küfür yazmadım.burda insalara yol gösteriyoruz
atinc ozkan

Senin olaya ben de çok şaşırmıştım. Hatta yazdığımı da hatırlıyorum seninle ilgili. Bir yerde bir yanlış anlama oldu sanırım.

motomad
29 Haziran 2023, 23:40
aynen sanırım bir yerde bir yanlış anlama oldu.ben bazı markaları tavsiye ediyorum giyimde ve lastikde acaba o yüzden mi? reklamama giriyor.reklama giriyorsa saçma iyi olanı övüyorum