PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 50 cc'den Vitesli Motora Geçeceğim Boy Problemi (Öneri)

EmirhanTerzi
16 Haziran 2023, 15:31
Merhabalar,

B ehliyetim olduğundan dolayı 3 ay önce 50 cc scoter aldım. Artık yetmediğinden bugun sürücü kursuna yazılıp A2 ehliyet başvurusunda bulundum. Kendime uygun sıfır vitesli naked veya racing tarzı motorlar bakıyorum. Pulsar N250 ve Rs200 olmak üzere , bayide üzerlerine oturdum. Ayaklarım parmak uçlarında yere değebildi. Tedirgin etti bu şekilde kullanmak benim için imkansıza yakın. Bayi , amortisörlerden ayarlanıyor 3 cm kadar yere indirebilirim dedi, bu benim için yeterli oluyor. Yada bana Nk250 Ve 250SR önerdi. Bunlar Pulsar'dan daha alçak oynamayada gerek kalmaz dedi. Fakat bayilerde olmadığından üzerlerine oturamadım. Çokta uzatıp vaktinizi almadan kısaca soruma geçiyorum;

* Boy 165 , 250Cc nispeten yere daha alçak hangi motoru alabilirim ? Pulsar , Cfmoto vs bunlardan hangileri daha alçaktır ve oynama yapılıp alçaltma imkanı gerçekten var mı yardımcı olup öneride bulunabilirseniz sevinirim.

Teşekkür ediyorum şimdiden.

tommygun
16 Haziran 2023, 16:11
Trafikte durduğumuzda motor üzerinde 2 ayağımızın da aynı anda yerde olmasına pek gerek yok. Naked alacağınızı farz edelim; sağ ayağınızın arka fren pedalında, motorun hafif sola eğik olduğunu ve sol ayağınızın da komple yerde olduğunu düşünün. Bence 1.65 boyla çok rahatlıkla yere basabilirsiniz.

EmirhanTerzi
16 Haziran 2023, 16:21
Merhaba ,

Teşekkür ederim cevapladığınız için. Lakin yeni başlayacağım için ayaklarım bir nebzede olsa yere bassın istiyorum , güven vermesi açısından. O yüzden alçaltma imkanı olabilen bir model veya yere bir tık daha yakın motor arıyorum. :pale:

tommygun
16 Haziran 2023, 16:35
Belki bir döşemecide selenizi tıraşlatabilirsiniz, konforunuz azalacaktır ama 1-2 cm de oradan kazanırsınız.

EmirhanTerzi
16 Haziran 2023, 16:45
Belki bir döşemecide selenizi tıraşlatabilirsiniz, konforunuz azalacaktır ama 1-2 cm de oradan kazanırsınız.

Teşekkür ederim öneriniz için. Peki nispeten yere daha alçak model tavsiyeniz olabilir mi? Nk veya pulsar kıyasıda olabilir.

tommygun
16 Haziran 2023, 16:57
Teşekkür ederim öneriniz için. Peki nispeten yere daha alçak model tavsiyeniz olabilir mi? Nk veya pulsar kıyasıda olabilir.

2 motoru da kullanmadım, sizi yanıltmayayım.

EmirhanTerzi
16 Haziran 2023, 17:33
2 motoru da kullanmadım, sizi yanıltmayayım.

Teşekkürler tekrardan. Yardımcı olacak biri çıkar belki :)

Motoseverrr
16 Haziran 2023, 20:42

1.70 civarında olan arkadaşım motosikletime bindiğinde parmak ucuyla yere basıyordu, yani Ns 200 de aradığınızı bulamazsınız.

https://cycle-ergo.com/ bu siteyi kullanarak aradığınız bilgileri bulabilirsiniz.

EmirhanTerzi
16 Haziran 2023, 21:23
1.70 civarında olan arkadaşım motosikletime bindiğinde parmak ucuyla yere basıyordu, yani Ns 200 de aradığınızı bulamazsınız.

https://cycle-ergo.com/ bu siteyi kullanarak aradığınız bilgileri bulabilirsiniz.

Hocam o siteden pek bir şey çözemedim, her model yok hem. Peki pulsar modellerinden vazgeçeceğim o zaman. Peki nk cf moto markası hakkında bilginiz var mı? Daha mı alçaktır pulsara göre acaba. Teşekkür ederim şimdiden

DickName
16 Haziran 2023, 22:42
Sağlık sorununuz yoksa, eğitim alma imkanınız var ise iş bu abimizden feyz alınız.:cat:

https://www.youtube.com/watch?v=lgjDfXERZL4

Motoseverrr
17 Haziran 2023, 00:58
Hocam o siteden pek bir şey çözemedim, her model yok hem. Peki pulsar modellerinden vazgeçeceğim o zaman. Peki nk cf moto markası hakkında bilginiz var mı? Daha mı alçaktır pulsara göre acaba. Teşekkür ederim şimdiden

Ns 200 sele yüksekliği 805mm (80.5cm) Nk 250 sele yüksekliği 795mm (79.5cm), evet biraz daha alçak ama 1 cm, 1 cm ne kadar faydalı olur bilemiyorum. Tarzınızmı bilmem ama crusier sınıfındaki motosikletlere bakabilirsiz, crusierler diğer motosikletlere göre sele yüksekliği çok daha alçak ve yere basmanız çok daha rahat olacaktır.

EmirhanTerzi
17 Haziran 2023, 09:13
Ns 200 sele yüksekliği 805mm (80.5cm) Nk 250 sele yüksekliği 795mm (79.5cm), evet biraz daha alçak ama 1 cm, 1 cm ne kadar faydalı olur bilemiyorum. Tarzınızmı bilmem ama crusier sınıfındaki motosikletlere bakabilirsiz, crusierler diğer motosikletlere göre sele yüksekliği çok daha alçak ve yere basmanız çok daha rahat olacaktır.

Crusier sevmiyorum hocam. Nk250'nin sitesinden baktığımda Uzunluk x Genişlik x Yükseklik: 1990mm x 780mm x 1070mm ölçülerini vermekte. Siz 795.5 olduğunu nereden baktınız acaba ?

Pulsar ns200 Ağırlık 145 Kg. Sele Yüksekliği 805 mm. Tahmini Yakıt: 2.70 – 3.30 litre/100km.

Ben mi yanlış bakıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:09 ----------

Sağlık sorununuz yoksa, eğitim alma imkanınız var ise iş bu abimizden feyz alınız.:cat:

https://www.youtube.com/watch?v=lgjDfXERZL4

O kadarda kısa değilim 1.65'im aktif Küba Brillant kullanıyorum. :D