PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CF MOTO TAZE ZAM

1996furkan
12 Haziran 2023, 16:45
26 Nisanda 89.000 TL'ye 250 clx aldım 2 ay olmadan 2 defa zam geldi, Erken aldığıma mı sevineyim zam geldiğine mi üzüleyim anlamadım bu gidişle japon hayal oldu

https://i.hizliresim.com/q73q8ex.jpg (https://www.hizliresim.com/q73q8ex)

nicknamer
12 Haziran 2023, 17:56
Tracer 9'un olduğu yerde 800Mt ye kimse bu tutarı vermez. Çantalı demelerine gerek yoktu.

Nk'yı ciddi ciddi düşünüyorum.

Metehan48
13 Haziran 2023, 10:23
Geçen haftadan beri 250 NK alma niyetindeydim, 0 olarak bulamadığım için alamamıştım, şimdi zam yemiş üzüldüm. :mrgreen:

OsaK
13 Haziran 2023, 10:56
Dolar yukarı yönlü artmaya devam ediyor, büyük ihtimalle çok yakında tekrar zam koyarlar. Bugün bu fiyatları yüksek bulanlar yarın keşke bu fiyatları kaçırmasaydık diyecekler. Bu saatten sonra ülkede bir değişim olmayacağına göre bu "nas" ekonomisinde enflasyon ile yaşamayı öğrenmemiz lazım.

arndiol
13 Haziran 2023, 11:44
cfmoto şımardı artık :) fiyat avantajını kaybetti.

Alman_
13 Haziran 2023, 11:47
cfmoto şımardı artık :) fiyat avantajını kaybetti.Döviz de şımardı. :) Ülkedeki paranın kıymeti mi kaldı ki fiyatların artmasına laf ediyorsunuz. :)

arndiol
13 Haziran 2023, 11:51
Döviz de şımardı. :) Ülkedeki paranın kıymeti mi kaldı ki fiyatların artmasına laf ediyorsunuz. :)

fiyatların artmasına laf etmiyorum ki, paranın değersizleştiği zaten aşikar , cf moto 1.5 ayda %26 oranında zam yapmış, karşılaştırıldıgı bajaj grubu aynı zaman aralıgında %16 zam yaptı.

benim demek istediğim zam oranlarını rakiplerine endeksleyerek piyasaya hakim olmaya calısmalı, zam oranlarını benzer tutmalı. aynı enflasoyn bajajı da vurdu, ancak arada %10 civarı fazla zam oranı var

Alman_
13 Haziran 2023, 11:54
fiyatların artmasına laf etmiyorum ki, paranın değersizleştiği zaten aşikar , cf moto 1.5 ayda %26 oranında zam yapmış, karşılaştırıldıgı bajaj grubu aynı zaman aralıgında %16 zam yaptı.

benim demek istediğim zam oranlarını rakiplerine endeksleyerek piyasaya hakim olmaya calısmalı, zam oranlarını benzer tutmalı. aynı enflasoyn bajajı da vurdu, ancak arada %10 civarı fazla zam oranı varTalep çok olmuş demek ki :) Çinlilerin sağı solu belli olmaz. Her şey beklenir. :)

watercolours
13 Haziran 2023, 13:25
İşçi memur bolluk içinde yaşıyor. Bırakın tüccarın da refahı artsın.

maximusti,
13 Haziran 2023, 13:41
ktm de geçen hafta bir bu hafta bir defa zam yaptı fiyatlara.

f0cus
13 Haziran 2023, 13:48

benim demek istediğim zam oranlarını rakiplerine endeksleyerek piyasaya hakim olmaya calısmalı, zam oranlarını benzer tutmalı. aynı enflasoyn bajajı da vurdu, ancak arada %10 civarı fazla zam oranı var

Bajaj kurda 25 kuruş artma olsun anında zammı yapıştırıyor. Ama cfmoto belli aralıklarla genellikle kuru yüksek alarak fiyat belirliyor
Mesela 250 clx 4550$ civarında satış etiketine sahip
Şu an kabaca kuru 26.07 den almışlar, tabi bu kurlar bankaların belirlediği kurlara göre şu an yüksek ihtimalle çünkü tüm tedarikçiler TCMB yerine banka kurlarını baz alıyor 2-3 haftadır.

Kıssadan hisse bankada kurları 25.50 felan olmadan cfmoto bi zam daha yapmaz yüksek ihtimalle ama bajaj kur 25 kuruş oynasın zammı geçiriverir. Kuralkanın sistemi daha iyi aslında ama her firma aynı davranmıyor işte

tarzan rıfkı
13 Haziran 2023, 17:42
bundan sonra Cfmoto bey diyeceksiniz:) maşallaahh