PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Heyecanla bekledim ve nihayet kavuştum. Yeni motorum Kymco Ak550 Premium * 2023

Sayfa : [1] 2

TanImsIz
08 Haziran 2023, 14:23
Liste fiyatından alınabilen nadir markalardan Kymco nun amiral gemi modeli Ak 550 Premium a sahibim artık. Daha iyileri sizlerin olsun :rendeer:
Fiyat : 430.000
Bazı özellikleri :
* Cruise kontrol
* Elcik ısıtma
* Elektrikli ön cam
* Navigasyon uygulaması
* Tamamen led
* El freni
* 15/15 jant çapı
* Muazzam bi ses :)

https://i.hizliresim.com/3wsip6q.jpg (https://www.hizliresim.com/3wsip6q)
https://i.hizliresim.com/4nj4evq.jpg (https://www.hizliresim.com/4nj4evq)
https://i.hizliresim.com/f1thxsx.jpg (https://www.hizliresim.com/f1thxsx)
https://i.hizliresim.com/kntx0f2.jpg (https://www.hizliresim.com/kntx0f2)

Alpbatur
08 Haziran 2023, 14:29
Hayırlı olsun çok şık görünüyor....

espresso
08 Haziran 2023, 14:30
Ufff, çok güzel makina, hayırlı olsun. Keyifle sürün.

Skuterların kralı Tmax fiyatlarını görünce bunlara bakmıştım ama bunun fiyatlarını da görünce scooter kullanmaktan vazgeçme noktasına gelmiştim.

Bununla ne güzel köfte yeme turları yapılır. :)

freasy
08 Haziran 2023, 14:33
hocam hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız kullanın. bu motoru çok beğeniyorum ama fiyatı bi 100 bin lira kadar fazla bence. o yüzden gerçekten bu motoru alan birini tanımak istiyordum :)

siz bu kararı nasıl verdiniz. mesela ikinci el düşük km forza 750, x-adv alsanız değeri kullandıkça artacak. sıfır nc750x dct alınıp scooter gibi kullanılabilir, onun da değeri kullanıldıkça artıyor. kymco'yu seneye satmaya çalışsanız muhtemelen değeri %30'dan fazla düşer.

hiç para endişem yok, bunu buldum aldım mı diyorsunuz. yoksa kymco'da ya da bu modelde özel bulduğunuz bir şey var mı. yanlış anlamayın tamamen ciddi bir şekilde soruyorum. çünkü her gördüğümde "ulan çok güzel motor ama çok pahalı" dediğim bir motor. ondan soruyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

Ufff, çok güzel makina, hayırlı olsun. Keyifle sürün.

Skuterların kralı Tmax fiyatlarını görünce bunlara bakmıştım ama bunun fiyatlarını da görünce scooter kullanmaktan vazgeçme noktasına gelmiştim.

Bununla ne güzel köfte yeme turları yapılır. :)

scooter'ın kralı niye tmax mesela. forza 750 ya da x-adv (benim gördüğüm kadarıyla) tmax'ten her yönden daha üstün. a2 ehliyetle kullanıldığı için mi avantajı var ve aynı fiyata satılıyor. hatta daha pahalıya satılıyor...

Motoseverrr
08 Haziran 2023, 14:50
Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

Guven
08 Haziran 2023, 14:51
Hayırlı uğurlu olsun.
Keyifle, güzel günlerde kullanmanızı dilerim.

tommygun
08 Haziran 2023, 14:58
Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız sürmen dileğiyle.

espresso
08 Haziran 2023, 15:06
scooter'ın kralı niye tmax mesela. forza 750 ya da x-adv (benim gördüğüm kadarıyla) tmax'ten her yönden daha üstün. a2 ehliyetle kullanıldığı için mi avantajı var ve aynı fiyata satılıyor. hatta daha pahalıya satılıyor...

Forza 750 NC motoru ile çok da atik değil, güçlü, hızlı ama bir Tmax kadar sportif değil. x-adv 750 de yine hafif arazi, bozuk yollar için yapılmış ama bir tmax gibi sportif değil.

asfalr virajlı yollar olsun, otoban olsun sportif sürüş keyfi yapılsın, torku yüksek olsun anında hızlansın anında yavaşlasın, sele ısıtma da dahil bütün lüksleri de olsun isteniyorsa Tmax'ın rakibi AK550 oluyor.
Tabi Tmax fiyatı da abartı yüksek, liste fiyatı 500bini geçmiş, bunu alabilmek için çok çok para lazım, garajında güzel bir arabası, onun yanında BMW GS olan, arada daha hafif bir şey ile yine zevkle gezeyim diyen biri alabilir, zaten garaj da şart, 500bin verince xmax'a yaptığım gibi apartman önünde direğe zincirlemeye korkarım bunu.

TanImsIz
08 Haziran 2023, 15:19
Alıntı yapmayı yine beceremedim :( Hepinize tek tek Teşekkürler dostlar :)

Niye aldım bunu ? ; Bu benim 4.Kymco'm, 2.Ak550'im. Türkiye'ye gelen ilk parti ak550 yide ben almıştım. Uygun bi takas teklifi gelince bi önceki motorum olan Suzuki Gsx S950 yi almıştım. Şimdi yeni kasası gelince kurt kaynadı, daha fazla dayanamadım ve aldım. Alternatif hicbi modele bakmadım. Tmax zaten çok pahalı ve bulunmuyor. Sym Maxisym 508TL de çok ilgimi çekti ama yinede Kymco dan iyi değildi. Liste fiyatından alınabilecek en donanımlı, en kaliteli maxi şuanda alternatifsiz bu motor dedim ve aldım.

Cyan
08 Haziran 2023, 15:21
Forza 750 NC motoru ile çok da atik değil, güçlü, hızlı ama bir Tmax kadar sportif değil. x-adv 750 de yine hafif arazi, bozuk yollar için yapılmış ama bir tmax gibi sportif değil.
...

Bir yanlışlık olmasın? X-ADV veya Forza 750 Tmax'i çiğ çiğ yer çünkü yani konu sportiflik ise :)

X-ADV veya Forza 750 zincirli, Tmax kayışlı desen anlayacağım ve kabul edeceğim ama yukarıdaki cümle bence hatalı @espresso'cum :)

Tmax 47hp, 218kg, 0,2156hp/kg
Forza 750 57,80hp 235kg 0,2459hp/kg

Forza 750 kg başına %14 daha güçlü. Ki burada kayış aktarmanın güç kaybı hesaba alınmadı; tekerde iş daha da Forza 750 lehine...

Nikkfurie
08 Haziran 2023, 15:21
Hayırlı olsun biraderim kazasız belasız kullanasın , aynı bloğa sahip üç tekerlisini kullandım onunda sesi güzeldi..

tommygun
08 Haziran 2023, 15:23
Alıntı yapmayı yine beceremedim :( Hepinize tek tek Teşekkürler dostlar :)

Niye aldım bunu ? ; Bu benim 4.Kymco'm, 2.Ak550'im. Türkiye'ye gelen ilk parti ak550 yide ben almıştım. Uygun bi takas teklifi gelince bi önceki motorum olan Suzuki Gsx S950 yi almıştım. Şimdi yeni kasası gelince kurt kaynadı, daha fazla dayanamadım ve aldım. Alternatif hicbi modele bakmadım. Tmax zaten çok pahalı ve bulunmuyor. Sym Maxisym 508TL de çok ilgimi çekti ama yinede Kymco dan iyi değildi. Liste fiyatından alınabilecek en donanımlı, en kaliteli maxi şuanda alternatifsiz bu motor dedim ve aldım.

Sen şimdi motorun rodajda diye köfte gezilerine de gelemezsin.

Nikkfurie
08 Haziran 2023, 15:25
Bir yanlışlık olmasın? X-ADV veya Forza 750 Tmax'i çiğ çiğ yer çünkü yani konu sportiflik ise :)

X-ADV veya Forza 750 zincirli, Tmax kayışlı desen anlayacağım ve kabul edeceğim ama yukarıdaki cümle bence hatalı @espresso'cum :)

530 luk tmax kullandım kalkışta Nc yi her türlü üzer , sanırım 140 km ye kadarda kafa kafaya giderler sonra Nc hacim farkıyla alır , yeni 550 lik le bir defa Yalova da denk geldim ışıkta , adam bir kalktı ben ikiye atana kadar 20 mt sapladı yav :D

Cyan
08 Haziran 2023, 15:40
530 luk tmax kullandım kalkışta Nc yi her türlü üzer , sanırım 140 km ye kadarda kafa kafaya giderler sonra Nc hacim farkıyla alır , yeni 550 lik le bir defa Yalova da denk geldim ışıkta , adam bir kalktı ben ikiye atana kadar 20 mt sapladı yav :D

Abi senin alet manuel vites, Forza'da DCT var. Sport moddaki Forza'da durum farklı olur kanımca.

momentS
08 Haziran 2023, 15:53
sanırım siz rahatlık konfor açısından tercih yapmışsınız

1000r felan bakardım o paraya

hayırlı olsun tekerine daş değmesin

TanImsIz
08 Haziran 2023, 16:00
Sen şimdi motorun rodajda diye köfte gezilerine de gelemezsin.

Köftecileri ayağıma çağırırım :) Ekranda hala 0000 yazıyor. Nasıl kıyarım km yapmaya :(

berkeusta01
08 Haziran 2023, 16:13
Hayırlı olsun, gerçekten önden ve yandan bakınca çok heybetli ve şık görünüyor. Yani benim de aklıma ilk gelen bu fiyata başka motorlar alınabilirdi oldu işin aslı ama sizin de içinize sinmiş öyle almışsınız belli. Güle güle kullanın tekerine taş değmesin.

C++
08 Haziran 2023, 16:20
Liste fiyatından alınabilen nadir markalardan Kymco nun amiral gemi modeli Ak 550 Premium a sahibim artık. Daha iyileri sizlerin olsun :rendeer:
Fiyat : 430.000
Bazı özellikleri :
* Cruise kontrol
* Elcik ısıtma
* Elektrikli ön cam
* Navigasyon uygulaması
* Tamamen led
* El freni
* 15/15 jant çapı
* Muazzam bi ses :)

https://i.hizliresim.com/3wsip6q.jpg (https://www.hizliresim.com/3wsip6q)
https://i.hizliresim.com/4nj4evq.jpg (https://www.hizliresim.com/4nj4evq)
https://i.hizliresim.com/f1thxsx.jpg (https://www.hizliresim.com/f1thxsx)
https://i.hizliresim.com/kntx0f2.jpg (https://www.hizliresim.com/kntx0f2)

Yuhh be,o paraya onu alana kadar..

Saka saka.
Bu degirnenin suyu nerden geliyor ya..millete ne paralar var abi.kriz mriz yok.

Biz hala ucuza lastik kovalayalim :/

TanImsIz
08 Haziran 2023, 16:49
Benimde anlamadığım konu o .. Neden hep alternatif arar insanlar, Yamaha veya Honda alsam , Kymco da güzel neden onada bakmadın diyenler olacaktır.

Motor işi elbise almaya benzemez dostlar , tamamen hissel biseydir. Hoşlanırsın, ' bu benim olmalı dersin' ve alırsın. Ben aldığım motorlarımı rakipleriyle s.dik yarıştırmak için almıyorumki ,kaldıkı 23 senedir motor kullanıyorum, hic 2.el almadım. ' Rakibinden ucuz olsun ama 0 km olsun ' mantığını güttüm, Birilerinin çöp ettiği motoru almak icime sinmez ,her tarafı Japon olsada. Benim icin gercek motorcu alım / satım düşünmez,alacağı keyfi düşünür.

tommygun
08 Haziran 2023, 17:20
Suzuki'yi alan tanıyor olabileceğimiz biri mi?

hokahey
08 Haziran 2023, 17:52
Hayırlı olsun güle güle kullanın.

espresso
08 Haziran 2023, 18:34

Tmax 47hp, 218kg, 0,2156hp/kg
Forza 750 57,80hp 235kg 0,2459hp/kg

Forza 750 kg başına %14 daha güçlü. Ki burada kayış aktarmanın güç kaybı hesaba alınmadı; tekerde iş daha da Forza 750 lehine...

Olay kağıt üzerinde güç hesabı falan değil, tabi ki forza 750 ya da x-adv 750 daha güçlü. ama Tmax tam bir scooter, cvt var kayış var, scooterda isteyebileceğin sele ısıtma dahil her şeyi var.
Bu kymco ak550 de tam tmax rakibi diye yapılmış.
Forza 750 ve x-adv 750 ile ayrı tarzlar bunlar. yani x-adv 750 ya da forza 750 de güzel ama tmax ayrı güzel.

tmax 560 alabilecek olsam scooterdan vazgeçmezdim, ama o bütün özelliklerle fiyatı çok şişiyor. Avrupada bile 20bin euro, çok pahalı.

Haa, keşke yamaha mt7 bloğundan scooter yapsa t-max'ın bir üst modeli mt-max gibi 700cc çıkarsa. sanırım kayış olayının sınırı bu tmax, scooterda zincir olayına girmek de istemediler. yoksa o bloktan scooter ne güzel olurdu.

erensel
08 Haziran 2023, 19:00
Hayırlı olsun.
Kazasız belasız keyifle sürün inşallah.

https://resmim.net/cdn/2023/06/08/SEXUwq.jpg (https://resmim.net/)

IRau
08 Haziran 2023, 19:07
hayırlı olsun güle güle kullan

şimdi hayal kurdum cebimde 430 bin tl olucak
hemen yarın sabah tekirdağ motoçarşı ya gidip xsr 900 alıcaktım
vay anasını be hayali bile güzel
insallah bi gün olur.

espresso
08 Haziran 2023, 19:24
Abi senin alet manuel vites, Forza'da DCT var. Sport moddaki Forza'da durum farklı olur kanımca.

Forza'da dct var ama tmax cvt, o dct vites geçirene kadar tmax uzar zaten.

SuleymanE
08 Haziran 2023, 19:30
Hayırlı uğurlu olsun hocam iyi günlerde kullanın inşallah.

TanImsIz
08 Haziran 2023, 19:39
Suzuki'yi alan tanıyor olabileceğimiz biri mi?

Suzuki henüz bayide başkanım, satılmayı bekliyor. Takas ettim. Rodaja uygun köfte rotalarını hazırlamaya başlıyımmı :)

espresso
08 Haziran 2023, 19:42

insallah bi gün olur.

Tekirdağ Motoçarşı'ya bakım için gitmiştim, ustadan memnun kalmıştım.
Trakya'ya taşınma planım var, bana en yakın servis orası, gitmişen Tekirdağ'da köfte yemek de işin artı keyfi oluyor. :)

TanImsIz
08 Haziran 2023, 19:43
Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Teşekkürler dostum.

Hayırlı olsun biraderim kazasız belasız kullanasın , aynı bloğa sahip üç tekerlisini kullandım onunda sesi güzeldi..

Ben gelen ilk partideki Ak550 yide almıştım. Motor hic değişmemis ama güzel :)

Hayırlı olsun.
Kazasız belasız keyifle sürün inşallah.

https://resmim.net/cdn/2023/06/08/SEXUwq.jpg (https://resmim.net/)

Çok teşekkürler :)

insallah bi gün olur.

İnşallah oda sana nasip olur dostum, ama benim cebimde 430 bin liram yoktu, 430 bin lira eden iki motorum vardı onları verdim :)

Hayırlı uğurlu olsun hocam iyi günlerde kullanın inşallah.

Teşekkürler dostum

Cyan
08 Haziran 2023, 21:10
Forza'da dct var ama tmax cvt, o dct vites geçirene kadar tmax uzar zaten.

Youtube'da birkaç video seyrettim hepsinde Forza 750 öndeydi. DCT vites değişim süresi yaklaşık 100ms, sport modda sık değiştirmiyor.

espresso
08 Haziran 2023, 21:16
Youtube'da birkaç video seyrettim hepsinde Forza 750 öndeydi. DCT vites değişim süresi yaklaşık 100ms, sport modda sık değiştirmiyor.

Ama işte biri Honda diğeri yamaha, var bir şeyi ki tmax çok daha yüksek fiyata satabiliyor. Bir tek bizdeki fiyatı değil avrupa fiyatı da daha yüksek.
her şey kağıt üzerindeki sayısal değerleri olsa şu an karşımda masamda iki ayrı laptop var, biri monster marka yerli milli güya ama çin malı diğer de çin üretimi lenovo thinkpad, kağıt üzerinde her şeyleri aynı hatta monster olanın ekran kartı da daha iyi model ama her gün az yeseydi de bunu da thinkpad alsaydım diyorum. laptop gibi bir şeyde bile farkediyorsa motorda daha çok detay var, o küçük detaylar para ediyor zaten.

freasy
08 Haziran 2023, 21:33
Ama işte biri Honda diğeri yamaha, var bir şeyi ki tmax çok daha yüksek fiyata satabiliyor. Bir tek bizdeki fiyatı değil avrupa fiyatı da daha yüksek.
her şey kağıt üzerindeki sayısal değerleri olsa şu an karşımda masamda iki ayrı laptop var, biri monster marka yerli milli güya ama çin malı diğer de çin üretimi lenovo thinkpad, kağıt üzerinde her şeyleri aynı hatta monster olanın ekran kartı da daha iyi model ama her gün az yeseydi de bunu da thinkpad alsaydım diyorum. laptop gibi bir şeyde bile farkediyorsa motorda daha çok detay var, o küçük detaylar para ediyor zaten.

Bence en önemli sebebi Tmax'in belli bir kullanıcı kitlesi oturtmuş olması. Apple fanları nasıl ki en iyi işlemci en iyi kamera bizde zannediyor gidip fazladan para veriyor Yamaha kullanıcıları da öyle bence. Yoksa kağıt üstünde de asfalt üstünde de bence Honda'lar daha önde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

Benimde anlamadığım konu o .. Neden hep alternatif arar insanlar, Yamaha veya Honda alsam , Kymco da güzel neden onada bakmadın diyenler olacaktır.

Motor işi elbise almaya benzemez dostlar , tamamen hissel biseydir. Hoşlanırsın, ' bu benim olmalı dersin' ve alırsın. Ben aldığım motorlarımı rakipleriyle s.dik yarıştırmak için almıyorumki ,kaldıkı 23 senedir motor kullanıyorum, hic 2.el almadım. ' Rakibinden ucuz olsun ama 0 km olsun ' mantığını güttüm, Birilerinin çöp ettiği motoru almak icime sinmez ,her tarafı Japon olsada. Benim icin gercek motorcu alım / satım düşünmez,alacağı keyfi düşünür.

Tamamen katılıyorum dediğinize. Sadece 400 bin seviyelerinde risk almak biraz fazla geldi o yüzden sordum. Riskten kastım da motoru tekrar satmak isterseniz oluşacak muhtemel kaybınız. Güle güle kullanın inşallah :)

tommygun
08 Haziran 2023, 21:33
Yine bir konuyu farklı bir mecraya çekerek amacından uzaklaştırmışız.

tigermbz
08 Haziran 2023, 21:43
Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanasın inşAllah

Yine bir konuyu farklı bir mecraya çekerek amacından uzaklaştırmışız.
dur daha da uzaklaştıralım. bir hususu ifade etmeliyim ki scooter scooterdir; binaenalyeh motosiklet değildir :)

espresso
08 Haziran 2023, 21:52
Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanasın inşAllah

dur daha da uzaklaştıralım. bir hususu ifade etmeliyim ki scooter scooterdir; binaenalyeh motosiklet değildir :)

scooter candır, konfordur, lükstür. nasıl ki değişik değişik tarzlar var o da farklı bir tarzdır. scooterlar da çeşit çeşit zaten, bir tarafta minicik sevimli 125cc renkli renkli scooterlar diğer tarafta forza, xmax, kmyco ak550, tmax gibi canavarlar var.

Cyan
08 Haziran 2023, 21:56

Sayısal değerlerle ilgisi yok ki konunun? Pratikte de Forza'dan sportif değil. Meraklı bir kitlesi var ki satıyor, niş bir ürün. Yamaha benim tek kuruşumu bile alamaz bu motoruyla mesela, herkese hitap eden bir motosiklet değil.

F54
08 Haziran 2023, 21:56
hayırlı olsun güzel motosiklet almışsınız
motosiklete bakış açınız tipi TÜRK mantığından uzakta olması da gayet güzel elbise/motosiklet millet alırken bile nasıl satarız diye düşünüyor kardeşim para senin için bu kadar değerliyse altın al hisse al motosiklet alıyorsun çok büyük risk var kaza bela çalınma km yaptıkça değeri düşmesi gibi riskler dışında vergi sigorta bakım sarf malzemeleri gibi de yüksek meblağ masrafları oluyor
bende motosiklete zevk için biniyorum bana hiç çalıştırmasam da aylık sigara masrafı kadar masrafı oluyor sigara içmediğim için sıkıntı etmiyorum
onu alsaydın bunu alsaydın vs muhabbetleri çok saçma size ne arkadaşlar adam bunu beğenmiş bunu almış yoksa onunda kafası sizin kadar çalışıyor yoksa bu motosikleti alacak parayı nerden bulurdu

tecrube0
08 Haziran 2023, 22:16
Hayırlı olsun .Kazasız belasız

espresso
09 Haziran 2023, 00:16
Sayısal değerlerle ilgisi yok ki konunun? Pratikte de Forza'dan sportif değil. Meraklı bir kitlesi var ki satıyor, niş bir ürün. Yamaha benim tek kuruşumu bile alamaz bu motoruyla mesela, herkese hitap eden bir motosiklet değil.

işte hitap ettiği kitleye göre.
Forza ile xmax hemen hemen aynı gibi ama tmax ile forza 750 çok farklı tarzlar, karşılaştırmak doğru olmaz, tmax'e rakip bir tek kymco ak550 var.
Forza 750 ve Yamaha Tmax almanya fiyatları da aralarında çok fark var, bizdeki kadar dandik olmayan o pazarda da yakın fiyatlara satılmadıklarına göre ikisinin de alıcı kitlesi var farklı demek. Forza 750 yaklaşık 12300 Euro yazmışlar, Tmax yaklaşık 26bin euro, bu kadar farka değecek maliyet farkı var ki bu fiyatlara satılıyor.

freasy
09 Haziran 2023, 00:30
işte hitap ettiği kitleye göre.
Forza ile xmax hemen hemen aynı gibi ama tmax ile forza 750 çok farklı tarzlar, karşılaştırmak doğru olmaz, tmax'e rakip bir tek kymco ak550 var.
Forza 750 ve Yamaha Tmax almanya fiyatları da aralarında çok fark var, bizdeki kadar dandik olmayan o pazarda da yakın fiyatlara satılmadıklarına göre ikisinin de alıcı kitlesi var farklı demek. Forza 750 yaklaşık 12300 Euro yazmışlar, Tmax yaklaşık 26bin euro, bu kadar farka değecek maliyet farkı var ki bu fiyatlara satılıyor.

Gerçekten öyleyse Avrupa'da yaşayıp Tmax'e 26 bin euro veren biraz maldır bence

espresso
09 Haziran 2023, 00:37
Gerçekten öyleyse Avrupa'da yaşayıp Tmax'e 26 bin euro veren biraz maldır bence

Pardon yanlış yazmışım, 16bin euro olacaktı. Avrupada en ucuz almanya fiyatları bu arada, kimi ülkelerde 20bin euroya çıkıyor bizde de olduğu gibi.
26bin euro olsa mallık olur. ama 16bin euro da çok, yani bu sınıf biraz lükse kaçıyor, bunu alanın garajında güzel bir arabası, yanında uzun yollar için bms gs ya da AT gibi bir motoru olur bunu da eğlence olsun şehir içi kullanayım ama ara sıra büyük motoru çıkarmaya üşendiğimde de şehir dışı rahat gideyim diyen kodomanlar için yapmışlar. Bizle bir ilgisi yok yani. :)

Cyan
09 Haziran 2023, 08:05
@espresso, yurt dışını bilmem ama Türkiye'de her türlü Kymco alırdım herhalde, BMW'nin scooterlarını (veya motorlarını) da Kymco üretmiyor mu? Başka markalar için de üretim yapıyor, know-how var, sanırım Türkiye'de yatırım yapacak ve bir üretim tesisi açacaktı. Dolayısıyla bence çok iyi seçim. Motoru yakından görmüştüm, gayet kaliteli.

@TanImsIz, güle güle, kazasız belasız kullanın.

Alpbatur
09 Haziran 2023, 09:19
Pardon yanlış yazmışım, 16bin euro olacaktı. Avrupada en ucuz almanya fiyatları bu arada, kimi ülkelerde 20bin euroya çıkıyor bizde de olduğu gibi.
26bin euro olsa mallık olur. ama 16bin euro da çok, yani bu sınıf biraz lükse kaçıyor, bunu alanın garajında güzel bir arabası, yanında uzun yollar için bms gs ya da AT gibi bir motoru olur bunu da eğlence olsun şehir içi kullanayım ama ara sıra büyük motoru çıkarmaya üşendiğimde de şehir dışı rahat gideyim diyen kodomanlar için yapmışlar. Bizle bir ilgisi yok yani. :)

26 bin euro yu duyunca iyi Türkiye de baya ucuz satılıyor demek ki diye düşünmüştüm :mrgreen: Bence de T Max o sınıfın Goldwing i gibi İkonlaşmış bir model.....

Beto87
09 Haziran 2023, 09:50

Tamam honda en hızlısı. Ama r25 alayını deler. Koca koca adamlar o ötekinden hızlı, bu bundan hızlı muhabbetine girmişler. Akrapovicli bir t-max scooterların kralıdır. Sanki sabah akşam pistte kronometre ile tur zamanı kovalıyoruz. Forza 750, scooter taklidi yapan nc dir. X-adv zaten ne olduğu belli olmayan bir şey.

Nikkfurie
09 Haziran 2023, 11:20

Motorun devir çevirme isteği tabiri caizse ciğeri kalkışta yada akselerasyonda hızlı şanzımandan daha etkilidir , Nc nin dct si son derece hızlı vites değiştirebilir ama ekonomi odaklı Nc nin ciğerlerini iyice ufaltmışlar , Tmax ın varyatör sistemide klasik sistemlerden oldukça farklı hareketi sarsıntısız vede kesintisiz ileten bir düzenek..ikisini yanyana izlemedim ama birde şu var ; yarışmak için hazırlanan konsantrasyonu yüksek sürücüler ile ışıkta bekleyen yorgun sürücüler arasında sonuç farklı çıkabilir , Tmax ın dizaynı normal trafikteki sürücü için daha etkili olabilir..bu arada benzer dizayn Piaggio , Peugeot , Bmw ve arkadaşın Ak550 in de de var bildiğim kadarıyla , blok arka maşaya bağlı değilse hem süspansiyon hemde aktarma klasik sukuturlardan oldukça farklı oluyor.

TanImsIz
09 Haziran 2023, 12:15
Maxiscooter a baya ilginiz varmış :)

Bu arada Facebook'da, Türkiye'nin en büyük MaxiScooter grubuda ( zaten 1 tane var :D ) bana ait , sizde katılabilirsiniz.

Link : https://www.facebook.com/groups/461055018333242

Cyan
09 Haziran 2023, 12:54
Tamam honda en hızlısı. Ama r25 alayını deler. Koca koca adamlar o ötekinden hızlı, bu bundan hızlı muhabbetine girmişler. Akrapovicli bir t-max scooterların kralıdır. Sanki sabah akşam pistte kronometre ile tur zamanı kovalıyoruz. Forza 750, scooter taklidi yapan nc dir. X-adv zaten ne olduğu belli olmayan bir şey.

Haklısın nereden girdiysem muhabbete artık; çünkü benim için ha forza ha tmax birbirinden berbat motosikletler. Benim scooter anlayışıma uymuyor ikisi de; scooter dediğin en fazla Beverly 400 tarzı bir şeydir. Diğerleri bana biraz garabet geliyor.

shruikan
09 Haziran 2023, 14:09
Gemi gibi..

Hayırlı olsun.

sallami
09 Haziran 2023, 14:34
Hayırlı uğurlu olsun. Allah tekerinize taş değdirmesin. Güle güle kullanın.
2 türlü motor vardır. Kymco ve diğerleri.:queen:

El Dorado
09 Haziran 2023, 19:26
Hayırlı olsun, güzel bir tercih olmuş bence de.

Skuter piyasası canlanıyor. Umarım yüksek hacimli skuterlerin sayısı artar.